Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gerincproblémák mellett milyen mozgásformát ajánlanátok diéta kiegészítésére, ami nem terheli meg a derekat? fórum

Gerincproblémák mellett milyen mozgásformát ajánlanátok diéta kiegészítésére, ami nem terheli meg a derekat? (tudásbázis kérdés)


1 2
13. Tidike (válaszként erre: 12. - Mothertiger)
2009. nov. 18. 15:57

Jobb koznultálni mindenféle torna előtt az orvossal, hogy Ő mit ajánl, nehogy nagyobb baj legyen belőle.

Egyébként a pici, apró mozdulatokra épülő tornagyakorlatok a jók és persze a sok-sok nyújtás. A gerinc melletti izmokat kell megerősíteni, hogy tartsák a gerincoszlopot.

2009. nov. 18. 15:55

Bocsánat hogy beleugatok, de kérdeznék valamit!


Valakinek volt a tüdejével problémája a rossz tartása, hátfájdalmai miatt? Én hónapok óta köhögök, balesetem miatt sokat fáj a hátam, mivel az egyik lábam két centivel rövidebb. Gerincferdülésem van.


Az internetről kezdő és haladó gerinctornát szedtem le, mert már eléggé elkeseredett vagyok a rengeteg fájdalom miatt. Enyhe túlsúlyom van, mindössze 5-6 kg plusz van rajtam. A gerinctornát nem szabad elkezdeni gyógytornász ajánlása nélkül?

2009. nov. 18. 15:53
A Pilatest gyakorlatilag erre fejlesztették ki! Bár nekem nincsen gerincproblémám, én januártól űzöm, és szerelmese vagyok ennek a módszernek! Mindenképpen ajánlom! Meg kell tanulni, de utána végezhető otthon is. Nagyon ajánlom!!:)
10. cini1 (válaszként erre: 9. - Tidike)
2009. nov. 18. 15:53
Meg fogom kérdezni. Mindenképpen jó hogy nincsenek nagy mozgások:)
2009. nov. 18. 15:51

Sziasztok!

Én a Calanetic tornát ajánlanám. Nem megterhelő pici, apró mozdulatokra épül.

Anno nekem is volt gerincproblémám és ezt a mozgásformát választottam. Szépen, fokozatosan javult a gerincem és még a megfelelő táplálkozás mellett fogytam is vele 10 kg-ot. Csak ajánlani tudom.

Viszont előbb beszéld meg az orvosoddal Ő mit ajánl, nehogy rosszabb legyen. Nélküle ne dönts!

2009. nov. 18. 15:49
Köszi a segítséget Mindenkinek. Gerincsérvem van és a medencém volt elrepedve. Most fogyózok, számolom a kalóriákat. Mindenképpen fogyni szeretnék, ez a hátamnak is jót tenne. Asszem a jógánál maradok. A gerinc melletti izmokat meg természetesen erősítem most is:)
2009. nov. 18. 15:44

sziasztok,nekem gerincservem van, tobb mint egy eve.

azota nem probaltam semilyen ugri bugri tornat, sott, meg Norbi duci treningjet se merem, pedig az nagyon konnyu,es nem megerolteto, de ott is van hajlongas.

ne kockazztass, en iszonyatosan sokat szenvedtem, napokat nem aludtam, nem ettem,benan fekudtem hetekig.

nem kivanom senkinek.

a sulyomat igy is tartom a torna nelkul, nem er annyit.

a gerinc tornat azt csinalom, de gyogytornasz tanitotta meg.


ezek csak jotanacsok, azt csinalsz amit akarsz .

inkabb a kajara fiygelj oda,es nem kell a torna, mert veszelyes is lehet.

en mar jobban vagyok, biciklizek is, de honapokig az se ment.

csak a seta.

2009. nov. 18. 15:43
Egyébként van kifejezetten gerinctorna jóga is.
2009. nov. 18. 15:42
Én jógát ajánlanék. Csak annyira kell odafigyelni, hogy melyik gyakorlatot végzed. Nem minden gyakorlat ajánlott mindenkinek. De egy jó jógaoktató ezt tudja, és egy jó könyvben is leírják. Nekem nagyon sokat fájt a hátam, most fél éve jógázom napi 20 percet, és most már összehasonlíthatatlanul jobb. :) Nekem ez nagyon sokat segít.
2009. nov. 18. 15:36

sok-sok séta..akár napi 2x fél-egy óra!


és gerinctorna..amit a gyógytornász mutat először!

2009. nov. 18. 15:35
úszás, szobakerékpár, sok-sok séta
2009. nov. 18. 15:35
Gyógytorna, vagy Chi-kung.
2009. nov. 18. 15:34
Gerincproblémák mellett milyen mozgásformát ajánlanátok diéta kiegészítésére, ami nem terheli meg a derekat?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook