Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítsetek! Hogy terjed át más körméről az enyémre a kézkörömgomba? fórum

Segítsetek! Hogy terjed át más körméről az enyémre a kézkörömgomba? (tudásbázis kérdés)


19. Robi-Tina (válaszként erre: 18. - Boszics)
2009. dec. 9. 14:44

Szia!

Hát az tuti, hogy ehhez a körmöshöz többet nem megyek! Tanultam ebből, nem is keveset! Azóta már találtam egy új remek körmöst, imádom!

És köszönöm, hogy gondoltál rám, nagyon aranyos vagy!:)

18. Boszics (válaszként erre: 17. - Robi-Tina)
2009. nov. 26. 18:33
Szia! Pont ma gondoltam rád, hogy mi lehet veled..Ez a telepátia:) Örülök, hogy nincs semmi gond.:) Remélem többet ilyen körmöshöz nem mész, csak olyanhoz aki kesztyűt használ.
17. Robi-Tina (válaszként erre: 15. - Boszics)
2009. nov. 26. 17:50
Szia! Voltam dokinál, azt mondta nincs gombás fertőzés a körmömön, így hát úgy néz ki nem terjedt át rám!:) Azt mondta ha elkaptam volna akkor ennyi idő után elő kellett volna jöjjön a körmömön! Megúsztam, szerencsém volt!:) De tanultam belőle... sokat
2009. nov. 24. 15:33
Köszönöm, aranyos vagy nagyon:)! Szerencsére eddig semmi jele nem mutatkozott, hogy fertőzésem lenne, de figyelem, és már én is gondoltam rá, hogy elmegyek orvoshoz, biztos ami biztos! Az pedig természetes, hogy többet a közelébe sem megyek a körmösömnek /volt körmösömnek, most már/ keresek egy másikat! De ebből is tanultam valamit... még ha a saját bőrömön is!
2009. nov. 24. 12:05

Hát igen, sajnos megtörténik mással is.. Alapvető kellene, hogy legyen a higiénia, de úgy látszik ezt nem mindenki tartja fontosnak.:( Pontosan aki emberekkel foglalkozik, annak kellene a legjobban ügyelnie erre.

Én a te helyedben többet nem is mennék hozzá..keresnék mást.Nincs semmi jele még annak ugye, hogy megfertőzött volna? Szerintem ártani nem árt, ha elmész a háziorvosodhoz és elmondod mi történt.

Bízom benne, hogy nem lesz semmi gond, gondolok rád:)

2009. nov. 24. 10:42
Hát ez elég szomorú, hogy ilyen előfordulhat! És látom ezek szerint nem csak én jártam így... sajnos! Én meg még magamra haragudtam, hogy-hogy lehetek ilyen hülye, hogy engedtem ,hogy megcsinálja a körmöm, de olyan jól megmagyarázta, hogy nincs mitől félnem, aztán később döbbentem rá, hogy de igenis van! :(
13. Boszics (válaszként erre: 10. - Robi-Tina)
2009. nov. 23. 13:05

Ismerősömnek ugyanez volt a gondja. Körmöse természetesen nem használt kesztyűt és a mutatóujján pedig barnás elváltozás volt. Megkérdezte a körmösét, hogy mi történt az ujjával, közölte a csaj, hogy "áá, csak egy kis gomba..nem lesz semmi gond, nem terjed át stb.." pfff, ez gusztustalan:-S

Aztán valahogy 2 héten belül a kis és a gyűrűsujján kezdett elváltozni a köröm ( először sárgás, majd lassan barnás színű lett), nagyon kiborult, elment a háziorvosához, felírtak neki körömecsetelőt, a nevét sajna nem tudom, kb.3 hét alatt jött rendbe. Mondanom se kell, hogy azóta messziről elkerüli a körmösét.

12. xti_
2009. nov. 23. 09:16
nem csak a körmös kezéről,hanem az eszközeiről is átterjedhet a gomba, ha nem fertőtleníti minden vendég (vagyis használat) után.
2009. nov. 23. 09:10
Senki sem tudja???
2009. nov. 20. 13:58

Eddig szerencsére még nem jelentkezett semmi a körmeimen, de úgy figyelem, mint ha az életem múlna rajta! Nem szeretném ha gombásak lennének a körmeim! De hát ki szeretné... senki!

Azt nem tudjátok ,hogy ha esetleg megfertőzött az rajtam mennyi idő múlva jelentkezik?

2009. nov. 18. 16:00

Sziasztok! Ha meglátnám,hogy gombás a körmös körme (de hülyén hangzik) rögtön fordulnék ki tőle,főleg így,hogy még kesztyű sincs rajta.

Egy körmösnek szerintem oda kéne figyelnie a saját körmeire,mert abból is sok mindent le lehet szűrni a munkája gyanánt,legalábbis szerintem. Nem kell,hogy műkörme legyen,de legyen szép és ápolt a keze.

8. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Robi-Tina)
2009. nov. 18. 15:47

Szia,ez szomorú:(Tényleg nagyon felelőtlenek az emberek.

Canesten krém jó rá, széles spektrumu gombaellenes krém.A körömágyat kend be vele,napont 1-2x,hátha nem alakul ki a gombásodás.

7. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 6. - Babetthopp)
2009. nov. 18. 14:37

Az még előfordulhat. De 1.kezelje, 2. húzzon kesztyűt.

A gomba kiírtható, ha időben fel van ismerve, viszonylag hamar.

2009. nov. 18. 14:25
Az azért elég durva, ha a körmösnek gombás a körme. :P
2009. nov. 18. 14:23
Én sem értem sajnos! Nekem eszemben sem jutna ilyen! Ha valaki tud még ehhez hozzászólni várom, kíváncsi vagyok mindenre ezzel kapcsolatban!
4. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 3. - Robi-Tina)
2009. nov. 18. 11:44
Hát ezek szerint ja. :( Ez nagyon gáz.. mi a fenéért nem húzott kesztyűt????? Sosem fogom megérteni :( Szégyen a körmösöknek sztem. :(
2009. nov. 18. 11:42

Az remek! Ezek szerint inkább megcsinálta a körmöm pénzért, csak hogy neki jó legyen, kockáztatva engem azzal, hogy én is gombás leszek! Az ilyen ember...

Köszönöm a választ murila!

2. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1. - Robi-Tina)
2009. nov. 18. 11:37

Simán átterjedhet! Kivéve, ha kesztyűben dolgozik, ami ilyenkor kötelező lenne. Még az ÁNTSZ is megbüntetheti ezért.

Az meg, hogy fertőtleníti a körmeidet, normál alaphelyzet, mindig kell! A sajátját is, minden vendég előtt, után.

Ez alap!

2009. nov. 18. 11:33
Segítségeteket szeretném kérni! Tudja valaki, hogy -hogy terjed át más ember körméről az enyémre a körömgomba!? Pl. ha a körmösömnek gombás a kézkörme, és megcsinálja az én körmeimet, akkor átterjedhet rám? Azt állította, hogy fertőtlenítette a körmeit és én így nem kaphatom el! Tényleg így van ez??? Segítsetek, ha megfertőzött én nem tudom mit csinálok! Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook