Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Meddig nem érheti víz a friss tetoválást? fórum

Meddig nem érheti víz a friss tetoválást? (tudásbázis kérdés)

2009. nov. 27. 17:20
A tetoválást -ahogy már lentebb is írta valaki-rendesen minden egyes krémezés,újrafóliázás előtt le kell mosni, nem csak sima vízzel,hanem pl clarasept szappannal,ami antibakteriális.Levedzik, nem szabad,hogy rászáradjon.Nekem a hátamon van tetoválás, nem egy menetes a dolog, minden egyes varrás után így kezelem,gyorsan gyógyul,nem sebesedik. Uszodába nem szabad menni,kádfürdő nem ajánlott,hogy ne ázzon fel,de rendesen mosni kell!!!!
19. bec1f7f165 (válaszként erre: 18. - Punkvirág)
2009. nov. 18. 19:46
Menj vissza a tetoválóhoz vele, ez nem olyasmi, amit látatlanba lehetne megmondani. Meg tudod, mindenki a saját asztalánál ;)
18. punkvirág (válaszként erre: 17. - Bec1f7f165)
2009. nov. 18. 18:56

köszönöm válaszod :)


nekem már van egy tetoválásom, azzal semmi gond nem volt. ez ami megfakul (és van része ami kijön!) a bokámon van. és tetováló csinálta :) már 2x. de most gyógyul és nagyon ugy néz ki h fele megint rossz, úgyh... nem tom mi tévő legyek :S

2009. nov. 18. 18:43

Az csak közhiedelem, hogy van kozmetitai, ami majd eltűnik. Talán 90-es évek végén etették ilyen hülyeséggel az embereket. És nem tűntek el, csak megkoptak és főleg elmosódtak.

Az a helyzet, hogy az arc sokkal jobban gyógyul, mint bármely más testrész, ezért van esély rá, hogy egy kevésbe mély smink tetoválás fakul, majdnem eltűnik vagy hosszas és drága lézeres kezeléssel eltűntethető. De ott van a vagy nem. Hány ocsmány nő van, aki több, 10 mint éve jó vastagon, asszimetrikusan körbevarratta a száját. Mára el is mosódott, és úgy néz mi, mintha csokimaszatos lenne :P


Meg én óvatos lennék a kozmetikusokkal. Eleve általában nincs olyan rajztudásuk, mint egy jó tetoválónak, meg gyakorlata sem lesz soha annyi. Főleg, ha egy olyanhoz viszonyítjuk, aki a tetoválószövetség tagja, mert ahhoz jó pár megfelelő minőségű tetoválást be kell mutatni. Én hiszek abban, hogy mindenki maradjon a saját asztalánál.


Sajnos van, akinek nem marad meg a bőrében. Egyik barátomnak is többször át lett húzva a hátán, de kifakul. Hiába varratja újra akár még 3szor, akkor is fakó lesz (alig látszik).

2009. nov. 18. 18:22
miről tudom a tetoválásomról h kozmetikai? :S mert én rendeset akarok.
15. Kmeli
2009. nov. 17. 20:52
Egyszerű:Amig sebes!
2009. nov. 17. 19:21
Én két hétig hagytam
13. punkvirág (válaszként erre: 12. - 94c02c5bb5)
2009. nov. 17. 17:23

igazából nem értem, mit értesz kozmetikai tetováláson? számomra azt jelenti hogy valaki kitetováltatja pl a szemöldökét. annyira nem értek hozzá :)


Ez egy kb. 2x2es minta. bokámon.


kifejted?

12. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 10. - Punkvirág)
2009. nov. 17. 15:28
A tied akkor kozmetikai tetoválás? Azok kijönnek sajna, fájdalmas ugyanúgy mint az igazi, de nem tartós és néha a bőr kidobja.
2009. nov. 17. 15:24
Múlt hét csütörtökön csinálták, az ujjamon van és hát nehéz a kézmosás így, eddig 2x érte víz véletlenül. Tényleg kijöhet a festék?
2009. nov. 17. 15:17

hello!

nekem most lett meg a 2. :) a bokámra :D 3 hete... már kétszer rámlett rakva mert nekem nem elég h 2 hétig gyógyul, még ki is jött pedig aztán.. hát ja boka :) bár most is kijött kicsit ugyh asszem megint rámlesz rakva :D viz érheti csak ne ázzon fel. nekem pár másodpercig érte mégis kijött. nem teljesen, csak eléggé... :S

2009. nov. 17. 15:14
Szia!Szerintem 1 hétig ne érje víz!Én is most csináltattam 3 hete nekem ennyi idő kellett hozzá, csak annyi különbséggel hogy nekem meg a bokámon van:D
8. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 6. - Kijózanító)
2009. nov. 17. 15:08
Hát szebben én sem írhattam volna, az új dolog amire rájöttek a tetováló fiúk, hogy sokkal szebben gyógyul a felület, ha a friss tetkót, tusolás és bekenés (melkfett vagy pegazus tattokrém) után újra folpackal lefeded egy éjszakára. Régóta tetoválnak, de erre most jöttek rá. Már alkalmaztuk is a páromnál, a háta folytatásánál. Tényleg sokkal jobb és szebb a seb.
2009. nov. 17. 15:06
Áztatni meg dörzsölni nem szabad amíg sebes.
2009. nov. 17. 15:05

A tetoválást úgy kell kezelni, mint egy felületi hámsérülést, kisebb horzsolást. A kötés eltávolítása után a felületet langyos vízzel átmossuk, és jól megtisztítjuk a megszáradt területet, hámosodást elősegítő krémmel vékonyan bekenjük. A műveletet naponta 2-szer ismételjük. A gyógyulás folyamata kb. 5-10 nap. Ez idő alatt kerüljük a testfelület áztatását (otthoni fürdőzés, uszoda, szauna), inkább a tusolást javasolnám. Továbbá mellőzük a napozást és a szoláriumot (mert esztétikailag károsan befolyásolhatja). A varosodás alatt tartózkodjunk a dörzsöléstől és vakaródzástól. Ha bármi gondot, problémát észlelsz, mindenképp jelezd a tetováló mesternek!

A legmegfelelőbb évszak a tetoválás kivitelezéséhez az őszi-téli-tavaszi hónapok, mivel így a bőrt kevesebb külső behatás éri, ami befolyásolná a tetoválás minőségét.

2009. nov. 17. 15:03
Amíg a seb le nem esik magától. Ha víz éri mielőtt magától meggyógyulna, akkor felázik, és akár a festék is "kijöhet"a bőrből:(
2009. nov. 17. 15:03
Mikor csinálták?
3. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 2. - 2ee23db704)
2009. nov. 17. 15:03
Áztatni nem szabad, de érheti víz.
2009. nov. 17. 15:01
A kezemen van és elég macerás.
2009. nov. 17. 15:01
Meddig nem érheti víz a friss tetoválást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook