Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Budapesti katonák :) fórum

Budapesti katonák :) (beszélgetős fórum)

14. vekvik (válaszként erre: 3. - 874eb11dfd)
2009. nov. 29. 11:17

neem.

Én Pesten lakom, (pontosabban Budán)

És Ő minden nap munka után vonatozik hozzám haza.

Reggel 4:40-kor kel és megy vissza.

13. TSydy
2009. nov. 19. 22:56

Szivesen, remélem nem írtam túl élesen és nem bántottalak meg. Hát szegény párodat nem tudom sok jóval bíztatni. Én itthon vagyok gyed-en, de hidd el évekig húztam a gyerekvállalást,mert nem volt biztos, hogy lesz hová visszamennem. De nem csak én. Mióta megvolt az "utolsó" átszervezés, azóta az összes velem nagyjából egykorú kolléganőm aki csak tehette elment szülni...mert most megtehette...azon szoktunk röhögni, hogy jövőre nyugodtan lehetne egy bölcsit nyitni a lurkóknak.

De sajnos Titeket nem sok jóval kecsegtetlek. Ráadásul párod még pályakezdő, még azért sem tudna felkerülni, mert pont az ő szaktudására van szükség. Sajnálom nagyon. Egyébként milyen szakon végzett?

2009. nov. 18. 09:14

Szia.

Hát sajnos abban igazad van, hogy nekem aztán nagyon magas ez a katonázásdi. :D

Nem, nem úgy értettem,hogy szolgálati út betartása nélkül át lehet kerülni bárhova. Csak gondoltam,hogy ha lenne valaki nagyrangú ismerős, akkor könnyebb lenne. Párommal erről szoktunk beszélgetni, hidd el, ő is elmondja 1001-szer, de hát akkor se értem meg...nekem valahogy mindig ez marad a fejemben, hogy ismeretség kell, és akkor könnyebb. Ő hadnagy, jövőre lesz főhadnagy :)

De most már látom,hogy akkor még maradunk Veszprémben..

Köszi TSydy :)

11. TSydy (válaszként erre: 10. - Youlcsi)
2009. nov. 17. 23:18

Szia! Én 15 éve vagyok a seregnél, úgyhogy elég átszervezést értem már meg és nem hiszem, hogy a jelenlegi helyzetben csak úgy a szolgálati út betartása nélkül át lehet kerülni akárhová is. Szegény topicindító szerintem nincs tisztában az alapvető helyzettel ,mert úgy ír, mintha a párja sorkatona lenne és fel kéne hozatni.

De régen is volt ez így....Ráadásul szerinte egy magas rangú valaki csak úgy elintézné....

Aha....Most amikor tényleg úgy lecsökkentették a létszámot, hogy örülünk, hogy maradt beosztásunk és körülöttem ezredeseket, tábornokokat, vezérőrnagyot! küldtek nyugdíjba vagy állítottak lehetetlen helyzetbe úgy, hogy a nyugdíjat válassza, akkor valakit a "két szép szeméért" felhozzanak. Hát ez sajnos már rég nincs így. Nem tudom a srác rendfokozatát, beosztását, végzettségét, de akkor is az üres helyekre pályáztatás van, ha megpályázza a helyet, akkor is előfordul, hogy mást választanak. Ráadásul a leglényegesebb dolog, hogy Pesten már nem is nagyon van hely és egyáltalán honvédelmi szervezet, mert az új nagy szervezet az ÖHP Székesfehérváron alakult meg. Szóval nem ártana ha - minden bántás nélkül!!!!-előbb a sráccal beszélne a topicindító, mert így többet árt neki mint használ.

10. youlcsi (válaszként erre: 9. - 874eb11dfd)
2009. nov. 17. 20:18

sajnálom :(


de hogy őszinte legyek: kétlem, hogy aki ilyenben tud segíteni, az itt fórumozgat.

esetleg ki lehetne kerülni az elöljáróját (oké, tudom, szolgálati út, meg ilyenek... nehéz ügy) úgy, hogy ahová mehetne, oda ír kérelmet.

kvázi bp-i szolgálati hely helyeztesse át magához, ne a jelenlegi külde el.

2009. nov. 17. 17:29

az a baj, hogy a főnöke nem fogja elengedni, mert nincs más a helyére.

Jó lenne, ha összeismerkedhetnénk nagy rangú katonával, és akkor könnyebb lenne :) Ezért írtam ezt a fórumot, hogy hátha... :)

8. youlcsi (válaszként erre: 7. - 874eb11dfd)
2009. nov. 17. 17:21

csak voltam... főiskolán. de sok volt szakasztársam/évfolyamtársam van mindenfelé... pesten, tatán, külföldön.

a rendszer emlékeim szerint elég sz@r, de talán megéri bepróbálkozni egy kérelemmel, hogy helyezzék át... persze, ha van hova.

7. 874eb11dfd (válaszként erre: 6. - Youlcsi)
2009. nov. 17. 16:24

csak voltál? :( Úú, de kár.

Én azért nyitottam meg ezt a fórumot, hogy hátha valaki tudna segíteni. Tudom,hogy a katonaságnál nem így működik,hogy egyik helyről a másikra simán át lehet menni. Veszprémben lakunk, és jó lenne,ha párom valahogy át tudna kerülni Pestre, hogy Pestre költözhessünk, hogy nekem is könnyebb legyen munkát szerezni. Amúgy Pestiek vagyunk, csak nem akarom itthagyni páromat Veszprémbe, én meg hazaköltözzek. Akkor felesleges volt összeköltözni. De itt munkalehetőség nekem....

6. youlcsi (válaszként erre: 1. - 874eb11dfd)
2009. nov. 17. 15:38

szia :)


én csak voltam :Đ

2009. nov. 17. 14:44
nekem is katona a párom, de hajdúhadházon
2009. nov. 17. 12:46
nincs senki más? :(
2009. nov. 17. 12:09
és Te Pesten laksz, és ő meg Tatán?
2009. nov. 17. 12:07

az én párom katona...

de tatán:(

az előző párom is katona vol, ő a Zrínyire járt, de szerencsére megszabadultam tőle:D:D:D

2009. nov. 17. 12:04
vagytok itt néhányan? Vagy párotok katona Pesten? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook