Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vélemények a Béranyaságról! fórum

Vélemények a Béranyaságról! (beszélgetős fórum)


1 2
2009. dec. 11. 22:20
Én elvállalnám! Nekem van már 3 gyönyörű egészséges gyerekem. Másnak miért ne legyen?
30. mrsa4 (válaszként erre: 6. - Bd37ba754f)
2009. nov. 30. 15:14
Nem tudnám odaadni a gyerekemet, amit megszülök. Mégha a 10. lenne is... Sajna. de biztos van olyan, aki ezt meg tudja tenni.
2009. nov. 24. 17:21

én vállalnám :)))... biztosan nagyon nehéz lehet, de miért ne lehessen valakinek kisbabája, aki szeretné, csak ép a természet elbánt vele...

Ja és hozzáteszem, én nem pénzért tenném, max ugye a szülésse járó költségek, de azt gondolom természetes..

2009. nov. 18. 08:09
kerestem de nem találtam mondjuk nem is nagyon tudom kezelni a hoxát:(
2009. nov. 17. 17:17
Nem vállalnám be.Egy életen át lelki nyomot hagyna bennem.
26. 3d3ae91143 (válaszként erre: 14. - Bd37ba754f)
2009. nov. 17. 15:21

Súlyos endometriózis miatt.

De ha gondolod van egy cikk: Elvesztettem "mindent"..Ott le van írva minden.

25. baa8646580 (válaszként erre: 21. - Bd37ba754f)
2009. nov. 17. 15:02

Szép gondolatok... De kétlem, hogy amikor érzed növekedni benned a babát, megmozdul, és végül a világrahozod, nem alakul ki érzelmi kötődés.


Egyébként ez a béranyaság (amennyiben nem szívességből, hanem pénzért csinálják), nem jobb mint a prostitúció. Nekem van pénzem, tehát használom egy másik ember testét, aki viszont rászorul a pénzre.... Ahol pénzről van szó, ott nincs semmi nemes gondolat, csak az anyagiak számítanak.

24. andi6020 (válaszként erre: 19. - Bec1f7f165)
2009. nov. 17. 14:18
Nincs kinek. Keresni meg nem fogok. Ha lenne az ismeretségi körömben ilyen pár, akkor vállalnám. De a másik nyomós ok az, hogy 37 elmúltam, nem biztos, hogy mint béranyára rám számítana valaki.
2009. nov. 17. 14:18
a sajátomat sose adnám örökbe mert az az én vérem! én kincsem! ahoz teljesen más a kötődés
22. bec1f7f165 (válaszként erre: 21. - Bd37ba754f)
2009. nov. 17. 14:15
Értem. Én nem tudok anya szemmel nézni a világra, de szerintem én anyaként sem lennék rá képes. Szerintem kihasználva érezném magam. Én nehezen tudom az érzelmeimet tudatosan befolyásolni. Ezt a tulajdonságok egy kicsit irigylem.
2009. nov. 17. 14:09
itt arról van szó hogy ha legális lenne akkor vállalnánk nos mivel anyák vagyunk ezért van sajátunk tudjuk hogy ők a miénkek aki meg bennünk van az két másik ember mesterségesen megtermékenyített babája tehát alapba nem ránk fog hasonlítani nem látom a párom vonásait benne vagy a sajátomat.Egy olyan nő akinek nincs még gyereke az bíztos hogy nem tudná elengedni a más babáját mert rájönne hogy ez egy csodálatos dolog és neki kell a gyerek.De pl ha lehetne és bevállalnám mert megtenném nagyon szívesen én nem tudnám megtartani részben az előbb említett dologért,részben mert tudnám hogy azért vállaltam hogy ebben az életben a céljaim közt legalább egy családnak segíthetek vele,részben mert nekem elég ez a kettő egyenlőre,amennyiben meg még szeretnék azt a párom és én testemből hoznám össze:))))
2009. nov. 17. 14:07
Ennyi erővel utána örökbe adhatod. Neked is megvolt az örömöd, és annak is meglesz, aki örökbe fogadja, nem?
19. bec1f7f165 (válaszként erre: 18. - Andi6020)
2009. nov. 17. 14:03

Azért furcsa nekem, mert pont ők azok, akik a végigélték, hogy 9 hónap alatt hogy alakul ki kötődés az emberben.


És ha szívesen lennél, miért nem teszed?

18. andi6020 (válaszként erre: 17. - Bec1f7f165)
2009. nov. 17. 13:58

Fura, hogy pont anyák? Akkor mégis pont ki mondhatná???

Én nagyon szívesen lennék még egyszer áldott állapotban, attól függetlenül, hogy gyereket már nem szeretnék.

2009. nov. 17. 13:40
Számomra fura, hogy pont anyák mondanak itt olyat, hogy vállalnák. Szép gondolat, hogy ezzel más nőket boldoggá lehet tenni, de ennyi erővel örökbeadásra is lehet szülni. Csak ugye ekkor is az imént említett bűncselekmény gyanuja merül fel számomra.
2009. nov. 17. 13:32

Szerintem helyes, hogy a béranyaságot nálunk tiltják. Keltetőgép sorba taszítja a nőket ez a rendszer szerintem.

Plusz komoly probléma, hogy attól még, tudja a béranya mire vállalkozott, 9 hónapig fejlődik benne, és ha kötődik hozzá is meg kell válnia tőle. Szerintem borzasztó érzés lehet.


Meg nekem meredek, hogy gyakorlatilag vesznek egy gyereket így. Számomra kicsit olyan ez, mint az ember kereskedelem.

2009. nov. 17. 12:19
Én nagyon szívesen lennék béranya ha lehetne. Mondjuk már eléggé benne vagyok a korban.
14. bd37ba754f (válaszként erre: 12. - 3d3ae91143)
2009. nov. 17. 12:01
miért vesztetted el a méhedet?
2009. nov. 17. 12:00
na szóval azt akartam írni hogy angliában és ameriká egyes államaiban megengedett a béranyaság de nem vagyok bíztos benne:)
2009. nov. 17. 11:59

Én is bíztam még idén Júniusig..

Addig megpróbáltunk mindent..

De most itt vagyok méh nélkül..És nagyon megvisel:(

2009. nov. 17. 11:59
Azt hiszem angliába és amerika egyes államaiban is láttam egy müsort ezzel kapcsolatban érdekes volt:) A család végig a béranya mellett volt együtt élték át a hónapokat a nő rengeteg babát elvesztett csak az 5 hétig bírta kihordani.Végig sírtak a szülés alatt:)
10. v.kler (válaszként erre: 9. - Bd37ba754f)
2009. nov. 17. 11:54
Bizony, nekünk szerencsénk volt, hogy megadatott és anyák lettünk! Ezt minden nő megérdemelné...
9. bd37ba754f (válaszként erre: 8. - V.kler)
2009. nov. 17. 11:47
nekünk már könyü itt a picink de hány ezer nő van akinek sose lesz ez szomorú amikor nekem sem jött össze sokszor megfordult a fejembe hogy ha egyszer kimondják a fejem felett az ítéletet hogy meddő vagyok vagy sose lehet gyerekem mit éreznék mert akárhogy veszed egy örökbefogadott gyereket sose tudsz a sajátodnak tekinteni legalább is az igazán sajátodnak
2009. nov. 17. 11:44

Sziasztok!


Én elvállalnám! Jó lenne olyanokon segíteni, akik nem szülhetnek! Nehéz lenne megvállni tőle biztos, de nagyon boldoggá tennék két embert...jól esne! :-)

2009. nov. 17. 11:44
Szerintem puszta felfogás kérdése hogy habár te hordod ki de tudod hogy az a pici nem a tied és nem a párodé mert semmi közös nincs benne és bennetek
2009. nov. 17. 11:42
Na de addig is itt az én véleményem:két babát vesztettem el és hosszú próbálkozások voltak amíg végül sikerült hogy megszülesen az első kisfiam.Nagyon sokszor ott tartotttam minden hónapban hogy én ezt nem bírom hogy nekem miért nem lehet gyerekem és borzasztóan ki voltam amikor elment a második babám és közben meg mellettem egy kis csaj arról beszélt vihorászva hogy ő már a 4-iket veteti el...Tudom min mennek át azok a nők akik jóval több ideje csak arról álmodoznak hogy nekik is lesz egyszer egy kis babájuk de közbe meg évekig nem történik semmi.Nekem szerencsém volt mert amint megszületett a nagyfiam rá 7 hétre várandós lettem a kicsivel is:) és ma már két aprókám van.Ha a törvény engedné én bíztos hogy vállalnék béranyaságot azért hogy ezt a csodát amit egy pici baba szemébe látsz olyan is megérezze aki valamilyen oknál fogva sose tud megszülni egy gyermeket és megadni nekik a boldogságot hogy saját gyerekük legyen.
2009. nov. 17. 11:41
Sajnos sok anya odaadja a vér szerinti gyerekét is,idegeneknek:(
2009. nov. 17. 11:40
Jó dolognak tartanám, de igen a problémát az okozza, hogy a béranyának oda kell adnia a "gyerekét" szülést követően, de ez nagyon nehéz...
2009. nov. 17. 11:38

Szia.

Szerintem sok anyának a vágya teljesülhetne,ha újra lenne béranyaság..

Bár ezt igazán az olyan emberek érzik át mint én..(nincs méhem és még nem szültem)

Szóval én nagyon örülnék neki ha lenne.

2. 6bdce19b3c (válaszként erre: 1. - Bd37ba754f)
2009. nov. 17. 11:37
én sosem tennék ilyet..nem elv..nem tudnék megválni tőle..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook