Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Makula degenerációval (sárgafolt sorvadás) élni fórum

Makula degenerációval (sárgafolt sorvadás) élni (beszélgetős fórum)


2019. jan. 30. 16:25

Van itt még valaki?

Nálam öt napja diagnosztizálták. És pontosan január 5.-én vettem észre.

Persze azt hittem, valami kis marhaság a szürkehályog műtétet követően... Aztán jött a nagy pofára esés.

Hétfőn megyek az első kezelésre a Szemklinikára. Előbb szteroidos injekció lesz, és sok kérdésem. Pl. megkaphatom-e a infúziós/lézeres kezelést.

2009. nov. 17. 08:04

Igen, igazad van. Valószínűleg, akkor, amikor közölték velem, mi bajom, kissé kikapcsoltam a rémülettől, és azért értettem félre az orvos magyarázatát.

Mivelhogy úgy értelmeztem, hogy a "száraz" nem annyira veszélyes, de a "nedves" rövid idő alatt "megeszi" a retinát, és mert azt is mondták, hogy nem ártott volna hamarabb menni, úgy értettem, hogy először az első fajta jelenik meg, később a második.

2009. nov. 17. 03:21

A nedves makula degeneráció kezelhető. Ez az egyik típusa.

De pechünkre, Apukámnak száraz van...ami nem stádium, hanem a másik fajtája a betegségnek...

2009. nov. 16. 21:18

De bizony lehetséges a kezelés.

Nem tudják mi váltja ki, így igaz, a korról beszélnek, de én még jóval 50-en innen voltam, mikor diagnosztizálták nálam. Ráadásul már a második stádiumot, a "nedves"-t.


Én Erdélyben élek, és Brassóban kezeltek, egy Avastin nevű gyógyszerrel. És nemcsak megállították a folyamatot, hanem rengeteget javult a látásom. Ez két és fél éve volt, és azóta is jól vagyok.

2009. nov. 16. 20:06

65 volt idén.

Kezelés nem lehetséges. Még az orvosok sem tudják, mi váltja ki. Egyfajta érszűkület, de azt sem tudták megmondani, öröklődik-e vagy sem.

2009. nov. 16. 17:37
Nem ajánlottak semmiféle kezelést?
2009. nov. 16. 15:19
Hány éves édesapád?
2009. nov. 16. 12:46

Sziasztok!


Ez a betegség az idősebb korosztályt érinti. Apukám jobb szemén idén januárban fedezték fel. Akkor még annyit mondtak, reménykedhetünk, hogy a másik szemet nem támadja meg.

Ehhez képest a múlt héten már a bal szemén is érzékelte a látásromlást.


Van valaki, aki praktikus tanácsokat tudna adni, mivel lehet kompenzálni a látásromlást, a látótér kiesést? Bele sem merek gondolni, Apukám hogy éli meg ezt az egészet, világ életében barkácsoló, ügyes kezű ember volt, most pedig... :(((


Előre is hálásan köszönök minden értékelhető hozzászólást!


Üdv,

Zsuzsa

2009. nov. 16. 12:43
Makula degenerációval (sárgafolt sorvadás) élni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook