Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Napok óta evés után fáj a hasam és felpuffadok. Lehetne ez ellen tenni természetes módon, gyógyszerek nélkul? fórum

Napok óta evés után fáj a hasam és felpuffadok. Lehetne ez ellen tenni természetes módon, gyógyszerek nélkul? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 20. 19:51
psyllium husk - vagyis utifű maghéj, teljesen természetes és kiméletes béltisztitó, kb két hete szedem csak jót mondhatok.
2009. dec. 2. 18:19
Segített az egy napi gyumolcskura, bár alig bírtam :) De decembertol egészségesebben eszek most már eldontottem, és fogok tornázni :)
2009. nov. 18. 08:08
:)
16. bec1f7f165 (válaszként erre: 15. - Bd37ba754f)
2009. nov. 17. 20:36
:DDD Tökéletesen igaz, de ez tömény őszinteség így hirtelenjében megnevetetett.
2009. nov. 17. 19:14
igyál köménymagos teát és fingjál:)
2009. nov. 17. 18:26
Nekem a borsmenta tea mindig beválik, amikor fel vagyok puffadva, próbáld ki, hátha neked is segít! (egy bögre forró vízbe 1 filter)
2009. nov. 17. 09:30
Salvus víz
12. Oetsy
2009. nov. 17. 08:23

Próbáld ki a Neurosan nevű port. Kapható a patikában és DM-ben is. Kb. 1200 ft 1 havi adag. Nekem nagyon bevált!!! Előszőr kúraszerűen használtam, majd egyre kevesebb kellett. Most már 1 doboz 1-2 évig is elég. A dobozon van a használati utasítás. Jobbulást!

Oetsy

11. bec1f7f165 (válaszként erre: 10. - 5c7e19f0ac)
2009. nov. 16. 15:34

Remélem, megtalálod ilyen gyorsan tényleg az okát :)

Főleg, ha nyerset eszel próbáld ne túl későn enni, mert az elégséges emésztéséhez idő kell. Próbáld a 6ot tartani, de mindenképp legyen min. 3 óra alvás előtt.

Írj, hogy miként reagáltál ;)

10. 5c7e19f0ac (válaszként erre: 8. - Bec1f7f165)
2009. nov. 16. 12:32
A haspuffadás most valoszínuleg a csípos kajátol van, ugyanis pár napja este azt ettem, és nagyjábol azota nem bír helyreállni a gyomrom. Ma megprobálok csak gyumolcsot és zoldséget enni nyersen, párolva, hogy ne legyen oly unalmos és persze sokat iszom.
2009. nov. 16. 12:23
Koplalj nehany napot , ez segithet.
2009. nov. 16. 11:53

Az a helyzet, hogy ilyen papaszokat tényleg sok minden okozhat.


Ennek a megítéléséhez le kellene írnod, hogy pontosan mit fogyasztottál a napokban, hogy amióta tart ez a panasz eszel-e valami új élelmiszert? Aztán az is lényeges, hogy az étel elfogyasztása nem esett-e késő esti időpontra. A folyadékbevitel elég volt-e, mert ha nem továbbítódik a belekben megfelelő ütemben, akkor erjedés indulhat be. Észrevetted-e, hogy az emésztésed lelassunt? Az étlezések rendszeres időben történtek, vagy összevissza? A menstuációd nem jelentkezik/jelentkezett ezekben a napokban? Volt-e más máskor ilyen panaszod?


A mozgással kapcsolatban az a legfontosabb, hogy csináld, bármilyen formájáról is van szó. Ha akár csak egy órát sétálsz minden nap, az is megteszi. Én nemrég rátaltam a neten egy Aviva módszer megnevezéssel fellelhető tornát, amit leginkább nőgyógyászati panaszok orvoslására ajánlanak, de a lényege, hogy a belső szervek vérellátását javítja. Még nem próbáltam, de fórumokon is utána néztem mit írnak róla. Hatásosnak tartják, de egy kis bökkenő, hogy nem minden városban van oktatnak ilyet, a könyvről meg írták, hogy kicsit pontatln, de ha az ember kitartó, megtanulhatja belőle.

A jógáról tapasztalatból tudom, hogy nagyon jól segíti a keringést. Ennek sok alfaja van, nem tudom, hogy én melyikre járok. Azt választottam, ami a városban az én időbeosztásomnak megfelel :)


Szerintem jól teszed, ha nem egyből tablettát keresel :)

2009. nov. 16. 11:22
koszi tablettát nem szeretnék szedni, megpróbálok inkább csak helyesebben táplálkozni, meg élni, ami azért elég nehéz :(
2009. nov. 16. 11:12

diéta kell mindenképp,kerülni a fehér lisztet,meg a fehér cukrot azok nagyon puffasztanak.

Nekem is volt régebben ilyen gondom sok más kíséretében :-)

Szedtem egy fajta béltisztító kapszulát,nekem nagyon sokat segített.És odafigyeltem mit eszek.Sok rostban gazadag ételt(teljes kiőrlésű vagy rozsos magvas barna kenyér,pékárú)sok gyümölcs és zöldség.Minden panaszom elmúlt.

Ha gondolod megírom annak a tablettának a nevét ha érdekel.

5. medve 77 (válaszként erre: 2. - Elfelejtett jelszó)
2009. nov. 16. 11:03
teljesen egyetértek veled,én is erre gondoltam,nekem is volt 3 évvel ezelőtt azóta nincs bajom,egy méregtelenítés sokat segített nekem.
2009. nov. 16. 11:02
privit küldtem
2009. nov. 16. 10:56
értem. Akkor diétával orvosolható, meg gondolom a mozgás sem ártana. Nem tudsz valami jo gyakorlatot direkt hasra? Nekem csak avval van gondom, 48kg vagyok, elég vékony és a hasamon egy ideje ennek ellenére azért vannak "párnácskák". De remélem ez a hasfájás elmúlik, mert kicsit ijesztö azért.
2009. nov. 16. 10:48
hogyne, sok mindent. Egy béltisztítás sokat segíthetne és persze diéta. Nekem is ilyen panaszaim vannak, a sok mesterséges adalékanyagtól meg szemméttől amit az élelmiszerekbe raknak. Candida is okozhatja, ha elszaporodott akkor puffad az ember rendesen. A gyomorfájás pont nekem is már 3. napja vana hasam meg mint egy hordó szerintem az étrendi kiegyensúlyozatlanság az oka. Legalábbis amikor diétáztam sosem volt ilyen bajom. Innen gondolom hogy ez az oka
2009. nov. 16. 10:46
Napok óta evés után fáj a hasam és felpuffadok. Lehetne ez ellen tenni természetes módon, gyógyszerek nélkul?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook