Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Keressük az újrahasznosított termékeket! fórum

Keressük az újrahasznosított termékeket! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Keressük az újrahasznosított termékeket!

8. Ncilány (válaszként erre: 7. - Ncilány)
2009. nov. 27. 07:37
Nem a gyümölcslés dobozt választottam a p.zs hez, hanem a még ki nem dobott dobozokból...
2009. nov. 20. 12:52

Gyümölcslés dobozt kivágtam papírzsebkendőtartó lett belőle.

Van többfajta méret. Azt választottam ami a legkevésbé tér el a pzs méretétől. A keskeny és hosszú oldal esett áldozatul az ollónak :-) a teteje is megmaradt, csak azt az egy oldalát...

Így az összehajtot felét a nyílás felé kell betenni. Talán kevésbé potyog szét. ( egy kicsit az újammal szétziláltam, talán nem fogun többet így csak amennyit akarunk. meg is lehet számolni :)

2009. nov. 17. 12:37

Nem jellemző rám hogy csipszeket vegyek. Krumliszirmot vettem. A zacsija valami megmagyarázhatatlan összetételű a számomra. NEM dobtam ki. Vákuumcsomagolt füstült árut csomagoltam a páromnak. Megbontottam, elvágtam 2 részre, és ami maradt azt én itthon abba a zacsiba tettem, krumpéiszirmosba. És igencsak nem romlott meg benne a hús, 3-4 nap után se. Volt rá példa nem egészen ket nap alatt fogyaszthatatlanná vált.

Ha vesz valaki szeletelt kenyeret, kalácsot stb ne dobja el azt a celofán jellegű csomagolást, kiflit vagy zsemlét tehettek bele, nem szárad ki. Legalábbis nekem bevált.

2009. nov. 17. 11:36

Magyarországon nagyon sok hulladékudvar van. A mi családunk lassan 15 éve szelektíven gyűjti a szemetet és vesszük a fáradtságot, hogy elvigyük az udvarig. Egy kis séta senkinek sem árt. :-)


Amióta saját gyerekem van, azóta még jobban odafigyelek: mosható pelenka, okö mosópor, csapvizet iszunk, nem palackos ásványvízet, stb.


Apukám mondja mindig, hogy ő már öreg (67 éves) nem magának védi a környezetet, hanem az unokáinak és a későbbi generációnak. És milyen igaza van, bárcsak mindenki így gondolkodna!!

2009. nov. 16. 17:18

Ha újra lenne visszaváltás nem dobálnák a kukába az üveget, flakont.A boltokban felszámolnak 5 ft környezetvédelmi költséget. Ezért vissza is válthatnák.Ami költséket forditanak a kihelyezett gyüjtökre, abból ez megoldható lenne.

Itt ez a spk reklámújság ami színtén a szemétbe kerül. Ha már a MÉH telepek nemigazán foglalkoznak vele, akkor az iskolákban kéne többször gyüjtést szervezni. Sterintem az évi egyszeri gyüjtés kevés. Nagyon sok pazarlás folyik hazánkban amiből egy kis szervezéssel, odafigyeléssel (nem csak a lakosság részéről) sok pénzt lehetne megtakaritani.

2009. nov. 16. 14:10
Ehhez igazából annyi a hozzáfűznivalóm, hogyha már szelektíven gyűjtjük a szememet, akkor szállítsák el ha kell gyakrabban, vagy pedig a kocsmák, lokálok, szórakozóhelyek oldják meg a saját szemetük máshol gyűjtését, mert mindig telepakolják a kukákat, a mi cuccunk pedig már nem fér bele.
2009. nov. 16. 12:50
Én mindig visszaviszem a müanyag üditös flakonokat a boltba(nàlunk van màr gyüjtöhely)üveget egyértelmüen külön gyüjtöhelyre viszem,papirokat évente szoktàk elvinni a papirgyüjtök...
2009. nov. 16. 10:03
Évente fejenként 450 kg hulladékot termelünk, amit nem tudunk már hová tenni. Ennyi megvásárolt holmit dobunk ki a szemetesbe, hogy utána még egyszer fizessünk az elszállításért. Pedig rengeteg olyan apró trükk van a mindennapokban, amelyek kis odafigyeléssel nagyságrendekkel csökkenthetik a hulladékunk mennyiségét.
Tippek hulladékcsökkentésre és ötletek a környezetbarát otthonhoz a KukaDiéta zöld háztartás verseny keretében - 7.

Ugrás a teljes írásra: Keressük az újrahasznosított termékeket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook