Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet az elhízott cicát lefogyasztani? fórum

Hogyan lehet az elhízott cicát lefogyasztani? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
76. b2057e22d0 (válaszként erre: 75. - 53b2c7c315)
2009. okt. 27. 13:18

Nekem kutyám van neki is van egy kis túlsúlya

és a doki adta ezt az ingyenes csomagot hogy

kóstolja meg ezt mert íz világba hasonlít a kutyáéhoz mert nem volt neki kutyának való

de megette.Mert ha nem eszi meg nem érdemes rendelni mert nem éppen olcsó.Kérjél te is kóstolót a dokitól.Szia

75. 53b2c7c315 (válaszként erre: 73. - B2057e22d0)
2009. okt. 27. 13:01
Köszi, utánanézek. Te használtad? Bevált? Cicának ízlik?
74. 53b2c7c315 (válaszként erre: 72. - D4a2436008)
2009. okt. 27. 13:00

Nem fog megjönni, mert még csak 6 hós, de amint lehet ivartalanítani fogjuk. Az összes többi kandúr cicánk abban az időszakban tűnt el, de őt meg szeretnénk tartani.


Mondjuk nekem tetszik így kereken... csak nem akarom, hogy ettől baja legyen.

2009. okt. 27. 12:48

Royál Canin Obesity nevű macskatáp de én úgy

tudom ezt az állatorvos rendeli meg .

Ezt felnőtt macskák túlzott testsúly csökkentésére

ajánlott.

2009. okt. 27. 12:24
Majd a cicanak,megjon az udvarlasi idoszaka,es lefog fogyni.
2009. okt. 27. 11:02

Helló! Ha valaki még olvassa a fórumot, meg tudná mondani, hogy napi hányszor ajánlott etetni a cicát és mekkora adagokat?

Meg lehet határozni egy körülbelüli optimális mennyiséget, amit egy kandúr ehet?


Az én macskám nagyon válogatós.. nem tudom erről hogy tudnám leszoktatni. Ráadásul haspók is. Kicsi adagokat adok neki, de folyton kajáért kuncsorog. Nem tudom eldönteni mikor igazán éhes, és mikor nem, mert bármikor képes enni. :-S


Ő még nincs elhízve, de mindenki megjegyzi, hogy "jól néz ki"...

70. emagdi
2008. okt. 20. 13:13

elméletileg kevesebb kajával,

de gyakorlatilag sehogy.....

2008. okt. 20. 10:08
Sok mozgással és kevés élelemmel, de a vizetne sajnáljuk tőle
2008. ápr. 7. 09:56
South Beach diéta!A szomszédnak bejött!!!
67. pierot
2008. jan. 30. 10:14
nem adsz neki enni,csak módjával.gondolom ő is úgyanúgy működik,mint az ember.
2007. szept. 8. 18:54
Az én cicáimmal ugyanez a helyzet mondjuk nekem 3 van, műtöttek, az egyik lány vékony, alig eszik, de sztem erre születni kell, a másik 2 dagi :S a lány rengeteget eszik, főleg a reggeli konzerv kajából, a fiú pedig fordítva ő meg a szárazat imádja. Mostanába én azt csinálom hogy nem adok nekik szárazat mindig mikor kérnek, csak miután hazamentem suliból, meg este egy kicsit. A baj ezzel csak az h féltem a vékonyabb lány cicát, mert ő nyugodtan ehetne... Meghát a cicanyávogás.. nehéz nem adni mikor rámnéznek a szép kis szemeikkel és könyörögnek a kajáért, de igazából nem is éhesek.. Gyakran előfordult hogy úgy telezabálták magukat h utánna kihányták a szárazat, szóval keménynek kell lenni, hiába sírnak annyira nem lehetnek éhesek
65. mon10 (válaszként erre: 41. - 0a6ce1d48d)
2007. jún. 14. 08:15
Ezzel csak az a probléma ha esetleg a macskád alergiás a füvekre mint az enyém akkor ez nem igazán megoldhato.Tavaly kijött ez az allergia és 55 ezer forintot fizettünk hogy meg maradjon a macska és azota szobafogság.
64. emagdi
2007. jún. 8. 15:12
Mókica! Hogy állnak a cicók a fogyókúrával?:)
63. fcf0c655e6 (válaszként erre: 49. - Emagdi)
2007. jún. 4. 02:06

Hat elegge stresszes volt,mit se mondjak; mikor lehoztak a cicat, azonnal "vilagga" ment ket teljes napra, majd visszaterte utan rekordido alatt visszahizta az elvesztett kilokat.

Azota is olyan teltkarcsu cica,es minden, fogyokurara vonatkozo intelmet,(pl.fara maszas), igen kemenyen visszautasit!

Nem is hibaztatom erte!..:))))

62. 4726e582cf (válaszként erre: 60. - Emagdi)
2007. máj. 31. 09:03
volt még egy, de nem emlékszem :(
61. Loni
2007. máj. 31. 08:42

:))

(A Fábry-show-ban volt, hogy a "jegyeket-bérleteket" mondatot úgy értette, hogy legyetek bérbetegek...)

60. emagdi (válaszként erre: 59. - 4726e582cf)
2007. máj. 30. 19:31
én meg a "manócskák szülei" topikcímet olvasom mindig "macskák szülei"-nek :))))))
59. 4726e582cf (válaszként erre: 57. - Loni)
2007. máj. 30. 18:58
(ez kb olyan, mint a fogyiversenyt folyton fogínyversenynek olvasom :-O)
58. emagdi (válaszként erre: 57. - Loni)
2007. máj. 30. 18:51
:)))))))))))))))))))
57. Loni
2007. máj. 30. 17:42
(OFF: mindig úgy olvasom a címet, hogy: hogyan lehet LEFAGYASZTANI....)
56. 4726e582cf (válaszként erre: 55. - Emagdi)
2007. máj. 30. 11:55

a kommunikációs kényszere kimerül a gurrogásban, úgy tudom a mama cica hívja így a kicsinyeit. Nah ő kandúrhoz méltatlanul evvel kommunikál. A földlakó szolgái (azaz mi) meg még gügyögünk is hasonlóan hozzá, kész szócsata szokott kialakulni :), ami persze arra irányul, hogy vedd már észre, hogy kaja kell, vagy simogatni kéne :).

Jah, és igen szokta a növényeket is terrorizálni, szépen megcincálja őket egészen macskamagasságig meg vannak rágva a növények :-O

Az ébresztés meg közösen történik a kutyával, persze a kutya ugye, amilyen nagy, nem jelent számára gondot, hogy csuromvizesre nyalja a gazdit egy másodperc alatt, ha a cicc látja, hogy hasztalan, csak befordul a gazdi a fal felé, akkor jön és megtapod... na az éppen elég ahhoz, hogy azonnal felébredjek :).

55. emagdi (válaszként erre: 54. - 4726e582cf)
2007. máj. 30. 11:09

nálunk Bombi ilyen, Frici viszont nagyon nyávogós.

mindig, minden helyzetben kommunikációs kényszere van :)) sír, hogy éhes, aztán kaja után sír, hogy simogatni kell, mert most szeretetre vágyik:))

hisztis, ha nem kel fel az ember amikor szerinte már reggel van. újabban ilyenkor a virágokat terrorizálja, ezzel próbál felkelteni. Bombi meg csak néz nagy szemekkel, hol rá, hol rám, mert ő tudja, hogy ez nem illedelmes macskához illő magatartás:))

54. 4726e582cf (válaszként erre: 52. - Emagdi)
2007. máj. 30. 10:29

Annyi, amit tanultak egymástól, hogy a kutya is cicic :) sőt a macska nevére is azonnal ott van :). A macska nem nyávog, ha kér valamit, általában jutalomfalatot, hanem ugyanúgy odaül a szekrény elé (ahol a kutya jutalomfalata van tartva - és a kutya ezért ül oda ugye...), mint a kutya és ugyanúgy tüntetőleg néz, de nincs nyávogás :).

Aztán kaját is úgy kér, hogyha az első halandó felébred azonnal követi a konyhába és felpattan az asztalra, és tüntetőleg leül a szélére és lesi a halandót, aki éppen próbálja a kávéját összehozni :). Szerencsére nem hagyományos nyávogós macska. Csak akkor nyávog, ha valami nagy baj van, mondjuk unatkozik és senki nem játszik vele :).

De már 5 éve vannak együtt és nem nagyon van közös jelrendszerük :(.

Igaz annyit megszokott a macska, hogy nem éjszaka van hancúr, hanem nappal, északa alvás van :).

53. emagdi (válaszként erre: 50. - Turbolya)
2007. máj. 30. 10:22

igen, de benti (lakásban tartott) cicánál pont a mozgás hiányzik (nincs hol), illetve a szaporulat sem annyira kívánatos, ezért általában a benti cicákat ivartalanítják. mindezek ellenére jobb, ha ők sem híznak el:)


kiscicákhoz gratula!:))

52. emagdi (válaszként erre: 51. - 4726e582cf)
2007. máj. 30. 10:20

igen, más a kutya és macska jelrendszere, de ha sokat együtt vannak, akkor megtanulják egymásét:))

vicces lehet nézni őket:)))))

51. 4726e582cf (válaszként erre: 47. - Emagdi)
2007. máj. 30. 10:12
De igen :), csak más a jelrendszerük kissé :-O, a kutya csóvál, ha örül, a macska meg csóvál, ha fel van bosszantva, így általában veszekedés a vége, olyan szinten, hogy az 50 kilós lovat a macska sakkban tartja a sarokban :))))))). Hehe, de néha megy a kergetőzés, de csak, ha mindenki itthon van, ha egyedül vannak, akkor szinkronban hisztiznek és nem játszanak :(.
2007. máj. 30. 09:39

Sziasztok, nekünk is van négy cicánk. Kijárósak, de télen így is nagyon el tudnak hízni. De ha jön a tavasz, mindig lefogynak. :-) Szerelem és mozgás! Vicces, de az emberek is ettől fogynak. :-D

Ja, igen, most van plusz négy kicsi cicánk is! A szerelem megtette hatását. :-)

49. emagdi (válaszként erre: 48. - Fcf0c655e6)
2007. máj. 30. 09:12
nem is tudom, hogy a cicát, vagy a gazdit sajnáljam!:)) mindkettőnek nagyon stresszes 6 nap lehetett!
2007. máj. 29. 16:55

A harmadik szomszedom cicaja ket evvel ezelott felmaszott az egyik legmagasabb fara, es nem tudott lejonni 6 napig.

Probalkoztunk mindennel, de nem volt hajlando,vegul nem volt mas valasztasa a gazdinak, mint kihivni a tuzoltokat.

Ki is jottek,es le is hoztak a cicat,aki idokozben lefogyott majdnem 2 kilot!

Igaz, draga mulatsag volt, mert a tuzoltok benyujtottak a 4oo dollaros szamlat.

De a cico lefogyott szepen..:))))


Miert nem kergeted fel a macsit a fara??:DDDDDDDDDD

Biztos fogyokura!

47. emagdi (válaszként erre: 46. - 4726e582cf)
2007. máj. 28. 15:21
a kutyával nem játszanak? (kergetősdit, vagy ilyesmit)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook