Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hörcsög tulajok fórum

Hörcsög tulajok (beszélgetős fórum)


166. csacsa
2007. nov. 10. 10:00
Nekunk is azt mondtak hogy egy fiu egy lannyal elven de sajnos sok picurkat csinalnak, azokat meg nem tudnnk hova tenni. Igy csak egyedul marad szegenykem :D
165. Nike
2007. nov. 2. 20:00
Nálunk az első párosítás nem jött be, le kellett cserélni a fiút, mert estére megállás nélkül verte a kiscsajt. Most az "újfiúval" egész jól elvannak, ahogy elnézem őket, számíthatunk szaporulatra... Viszont ketten együtt tényleg nagyon hangosak, az előző hörikénk egyedül élt, és három év alatt egyszer sem szólalt meg, ennek a kettőnek meg be nem áll a szája, folyamatosan dumálnak (csiporognak) egymással:)
2007. nov. 2. 18:07

Ha éjszakára rakjátok ki őket a folyosóra, előszobába sztem ugyis jó.


2-3 évig élnek.


A legtöbb állatkereskedés átveszi a kishörcsögöket köbö 6-8 hetes kortól.

A testvérek is bántják egymást ha ivarérettek lesznek és különneműek, de állatkerskedésben általában többet tartanak egy helyen (ott nem számít ha egyet-kettőt szétcincál a többi) lehet ha ott már megszokták egymást, akkor otthon is bírni fogják.

163. virgilius (válaszként erre: 162. - Spinneli)
2007. nov. 2. 12:53

Lehet, hogy a gyerekeket is ;)))


Köszi nagyon, hát ebből legnehezebb a külön légtérben lakásuk biztosítása, mármint éjszaka tőlünk. Szóval azt mondod, külön ketrec.

És kb hány évig él egy ilyen kis jószágocska?

Ha netán mégis szaporodnának, mit lehet csinálni a picikkel? Állatkereskedés pl megveszi vagy átveszi? Annyi sokkal igazán nem tudnánk mit kezdeni, pláne ha külön lakosztályt igényelnek.

A testvérek is bántják egymást, ha egyneműek?

162. spinneli (válaszként erre: 161. - Spinneli)
2007. nov. 2. 12:25

"Ha két gyermeked van, lehet érdemese nem együtt tartani őket."



Mármint a hörcsögöket:))

161. spinneli (válaszként erre: 160. - Virgilius)
2007. nov. 2. 12:24

Szia régóta tartok törpehörcsiket.

Ami a legfontosabb náluk ha kettőt szeretnél, hogy különneműek legyenek, mert nem viselik el egymást azonosneműként, sőt előfordulhat, hogy reggelre csak az egyik tetemét találod meg.

A különneműnek viszont hátulütője, hogy 2 havonta számíthatsz kishörcsögalomra.

Ha két gyermeked van, lehet érdemese nem együtt tartani őket.


Élőhely: Lehet terrárium iletve ketrec, utóbbit jobban javasolják, mert a rácsokon is tudnak mászkálni. Alomnak forgács kell, amit minimum hetente jó cserélni.


Kaja: Vízet nem kell nekik adni elég ha mindennap friss zöldség és gyümölcs megy be nekik abból ők felveszik a szükséges folyadékot, keményítős (pl: krumplit) nem szabad nekik adni, mert elpusztulnak, ugyanez áll a lisztes termékekre.

Paprikát, uborkát, almát répát nagyon szeretik.

A zöldség gyümölcsöt ki kell egészíteni olajos magvakkal, ilyen keveréket bármilyen boltba találsz.

illetve időnként éredemes nekik fehérjeforrást biztosítani, az enyéimnek sajtot szoktam adni, de plö nagyon szeretik a joghurtot is, de azt csak néha, mert cukros és tönkreteszi a fogaikat.


A terráriumba érdmes venni nekik kereket, mert így kielégíthetik a mozgásigényüket, és nagyon szeretik, plusz kis faházat, ahova nappal bevonulhatnak aludni.

Érdemes faházat venni nekik, mert akkor a fogkoptató eszköz kérdését is megoldottad.

Mint kiderült éjszkakai állatok, tehát nappal alszanak, éjszaka eléggé hangosak, úgyhogy ajánlom ne tartsd őket egy légtérbe se a gyerekekkel, se magatokkal, mert nem fogtok tudni aludni.

Hidegbe nem szabad őket kitenni 20 fokon felül érzik jól magukat.

No, így dióhéjba ennyi, meg, hogy érdemes fiatla állatott választani, mert könnyebb kézhez szoktatni, nem fog harapni.

2007. nov. 2. 12:06

Sziasztok!

De jó, hogy van ilyen topik, tanácsért jöttem. Gyermekeim minden vágya Karácsonyra két törpe höri. Teljesen amatőrök vagyunk, és mindenre kíváncsiak, miféle jószágok ezek, csendesek vagy hangosak, éjszaka vannak fenn vagy nappal, lehet-e a kettőt egy ketrecben tartani, mit esznek és mit semmiképp stb stb...

Ha van időtök, kérlek, lássatok el alap-tudnivalókkal! Majd vissza is olvasok, csak picit sok egyben ez a 6 oldal. :)

Köszi előre is!

159. csacsa
2007. nov. 2. 11:01

Valoszinu azok lesztek egy fiu es egy lany :D Ez a nagycsaladosok ismerve. Gratulalok Nike :D


Ani de jarok ide is csak soha nincs senki :D

158. Ani58 (válaszként erre: 157. - Nike)
2007. okt. 30. 21:19
Gratulalok!Vagy sajnaljalak?Tulajdonkeppen jo a nagy csalad!:-)
157. Nike
2007. okt. 30. 17:42
Jelentem, ismét bővültünk két kicsi dzsungáriai hörivel:) Egy fiú, egy lány, úgyhogy valószínűleg egyszer csak nagycsaládosok leszünk.
156. Ani58
2007. okt. 24. 22:31
Latom mar nem nagyon jartok ide.Olyan kisallat hianyom van,ugy megdogonyoznek egyet.Otthon olyannyira megszelidult a horink,hogy mar olbe lehet venni es megmarad.
155. csacsa
2007. okt. 20. 19:23
Igen itt meg feheret is lattam. Van itt az uzletben ahol vettem egy alomban szurke-feher mint az enyem, fekete es feher "de nem albino". Edesek nagyon.
154. Ani58
2007. okt. 19. 21:05
Ti lattatok mar fekete torpehorit?Nekem ugye szurke volt es itt Angliaban a kereskedesben lattam feketet.Nagyon furi.
153. csacsa (válaszként erre: 151. - Memfisz)
2007. okt. 1. 10:49

Hat en nem mennek vissza ahhoz a kereskedohoz.

Valoszinu hogy ugyan abbol az alombol veszi a kicsiket es nem a kicsikkel van gond hanem mar a szuleivel. Lehet igaza van hogy nem ott fertozodtek meg , de akkor viszont szinte biztos hogy az alombol a tenyesztotol hozzak a betegseget. Szerintem keress egy masik allatkereskedest, vagy ami megjobb egy tulajt akinek eppen a horieinek kojkei lettek.

152. csacsa (válaszként erre: 150. - Ani58)
2007. okt. 1. 10:46
Az en horim mind a ketto imadja. Arra megy a lakasban szabadon amerre akar. Es nalad leget meg meg is tanulna tekerni :D
151. memfisz
2007. okt. 1. 10:00
Nekem is volt 3 hörim de mindíg elpusztultak 1-2 hónapon belül,vagy bedagadt a szájuk vagy valami betegségük ,lett.Boltban vettem őket lehet,hogy ott fertőzőgtek meg,bár ezt a tulaj tagadja.Tudtok tanácsot adni?
150. Ani58 (válaszként erre: 149. - Csacsa)
2007. szept. 29. 00:04
Jo az a golyo?Mar sokszor nezegettem,de nem tudom jol erzne-e magat benne.
149. csacsa (válaszként erre: 148. - Ani58)
2007. szept. 28. 12:03

Ki mondta hogy csak egy masfel ev az elletartamuk. Ezeknek a torpehoriknek ketto es fel vagy 3 evig elnek. A muldkori horink mar tobb mint 2.5 eves volt mikor kimult, es akkor sem vegelgyengulesben!

Leget hogy arrol van csak szo hogy megszelidult a kisalat es szereti a mamadat. A muldkori horink , pont ugyan olyan volt! Soha nem akart elhagyni mikor kint volt. Ha letettem jott hozzam, ha a golyojaban volt alandoan korulottem gorult. Imadott a kezemben lenni. szoval nincs ott semmi baj.

148. Ani58 (válaszként erre: 147. - Csacsa)
2007. szept. 27. 21:07
Kb.10 honapos.Es tudom,hogy az elettartamuk 1-1.5 ev.Ezert aggodok picit.
147. csacsa (válaszként erre: 146. - Ani58)
2007. szept. 27. 11:52

A milyenk is ilyen. Mostanaban O is jobban megengedi magat fogni es mar jelzi hogy kezben akar lenni. Latszik ahogy oregszik ugy kotodik a gazdihoz, az nem gond :D

Mennyi idos a Ti horcsogotok?

146. Ani58 (válaszként erre: 145. - Csacsa)
2007. szept. 25. 22:17
Eddig ha olyan kedve volt,megharapta az embert es nem lehetett vele foglalkozni,nem engedte magat simogatni.Most!Nem akar kimaszni anyu kezebol.Es az itatocsovon sem log mar,eddig mindig piszkalta es zorgott.
145. csacsa (válaszként erre: 144. - Ani58)
2007. szept. 24. 22:12
Megkomolyodott? Ez mit jelent?
144. Ani58 (válaszként erre: 143. - Csacsa)
2007. szept. 24. 21:02
Szoktunk berakni neki jateknak.Csak szetragja.Anyu meselte,hogy most nagyon megkomolyodott.
143. csacsa (válaszként erre: 142. - Ani58)
2007. szept. 24. 13:37
hat azt ketlem hogy gond lenne hogy muanyag, mert nekunk mindketto van es egybol hasznalta mind a kettot. Leget hogy o nem szereti az ilyent. Probald meg hoyg beteszel neki egy vc papir lefogyott gurgulajat, nezd meg hogy mit kezd vele.
142. Ani58
2007. szept. 22. 18:59
Nem,nem akad be.Mikor nagy nehezen bele van terelve,forgatja.Talan az a baj,hogy muanyag?Jo lenne,ha kerekezne,mert kezd elhizni es anyu ugy szereti.Nem lenne jo,ha hamar meghalna.
141. csacsa
2007. szept. 21. 08:55

Ani fugg attol is hogy milyen a kerek, nem akad-e be alandoan....



Are Es nem vesznek ossze allandoan?

140. 120c31c524 (válaszként erre: 110. - Csacsa)
2007. szept. 19. 18:45
Nekünk 2 leányzó van,,párban a roborovszkit nem szabad!Szaporodnak mint állat!
139. Ani58
2007. szept. 19. 18:38
Meg tudja mondani valaki miert nem kerekezik a torpehorink?Az elozo sem kerekezett.
138. csacsa
2007. szept. 17. 19:33
Te egy rendes horcsog de mar ki van fejlodve szerintem. Ha a kezedben van akkor az egesz tenyeredet belepi igaz? Ja es jon a tel ilyenkor a horiknek megvastagszik a bundaja :D Szerintem ne etesd napjaban tobszor. Naluk is van elhizas.
137. Szörcs
2007. szept. 17. 17:09
Te jó Ég! Az előzö hörcsögöm akkorka volt, mint egy kisegér, állatkereskedésekbe is csak ilyeneket láttam, most pedig kaptam egy tenyésztő ismerősömtől egy akkorát, hogy késsel kellett faragnom a háza ajtaján, hogy beférjen. A kerekét teljesen betölti! Akkora, mint egy patkány, csak nincs hosszú farka! Ez is aranyhöri, az előzőt is tőle kaptam, de az pici cuki volt, ez meg Óriás! Igazi szumós! Normális ez? Mert ez szerintem eléggé túl van etetve. Az ubisüvegben, amiben hoztam, csak gömbölyödve fért el. Ahonnan hoztam ott volt még 5 ugyanekkora höri, állítólag ezek már fiatalabbak, mint amit régebben kaptam havertól. Hát én nem vagyok egy Arnold Swarzenegger, de ez a höri még nálam is többet eszik. (Haver akkora gombát adott neki ebédre, mint egy nagy szemű dió!) Normális ez? Etessem én is napjában többször, hogy kondiban maradjon, vagy kicsit Norbi fittneszezzen a kerekén + magok? Neten is csak kis aranyhörcsögöket láttam, ekkorákat soha. :s

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook