Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hörcsög tulajok fórum

Hörcsög tulajok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯
286. SDitti (válaszként erre: 285. - 07e7ca841a)
2008. júl. 8. 07:32
Persze, hogy nem mindenáron! Az a lényeg, hogy felelősségteljes gazdikat találj! Azt viszont nem tudom, hogy mi van akkor ha megtartod őket. Gondolok itt verekedésekre, netalántán szaporodásra.
285. 07e7ca841a (válaszként erre: 284. - SDitti)
2008. júl. 7. 20:13
szia,én szekszárdi vagyok,itt sajnos összevissza két,leirom számmal is,2 darab szakad állat kereskedés van,az egyik osztályon aluli,a másik egy szivenszúrt kettes alát kapna ha osztályozni kellene,itt csak beteg halat és állat eledelt árulnak.Még nem tudom mi legyen velük,ingyen is odaadom őket,de azért nem minden áron!!!!!!!Engem nem zavarnak,de 12 vannak a drágáim.... Timi
284. SDitti
2008. júl. 7. 14:53
Khm...iskola mellett lakom.. Nem vagyok túl jó formában :)
283. SDitti
2008. júl. 7. 14:52
darabot.. hm. még nekem is szemet szúr :( Szóval 2-3 kishörit!
282. SDitti (válaszként erre: 281. - 07e7ca841a)
2008. júl. 7. 14:51
Szia! Én hódmezővásárhelyi vagyok. Volt amikor én is falakba ütköztem az állatkereskedésekben. Áthidaló megoldás, hogy nem az egész almot adod el egy kereskedőnek, hanem csak 2-3 darabot. Tapasztalatom alapján ezt így könnyebben elfogadják és könnyebben segítenek az emberen. Volt olyan, hogy ki kellett plakátolnom. Persze egy dolog az ingyen höri, az meg egy másik dolog, hogy a felszerelésre a szülőknek áldozniuk kell. Iskola mellett rakom. Lehet, hogy nem volt túl elegáns dolog a kapunkra kitenni (hiszen a gyerekek mindent akarnak), de szerencsére a gyerkőcök a szüleikkel jöttek, de volt, hogy csak a szülő akart meglepetést szerezni a gyerekének(egyébként ragaszkodtam volna szülő jelenlétéhez).
281. 07e7ca841a (válaszként erre: 279. - 07e7ca841a)
2008. júl. 4. 13:33
SDitti Nagyon eltüntél,te hova valósi vagy??????????
2008. júl. 4. 13:31
sziasztok... Majszika is lebabázott,lett neki 7 picije,az állat kereskedésnek itt szekszárdon nem kellenek,úgyhogy gőzőm sincs mit csinálok 12 hörivel...ha valakit érdekel azthiszem dzsungáriai a fajtájuk,(remélem jól irtam,nem ér kinevetni...),az ingyen elvihet bár mennyit,csak legyen jó gazdija... MTimi
279. 07e7ca841a (válaszként erre: 278. - SDitti)
2008. júl. 2. 10:27
SDitti Kösszi,még én is gyakorlatlan höri tartó vagyok,kb 1 éve vannak hörijeim,és ez volt az első szülésünk,de szombatra várjuk Mini anyukájának a kölykeit is,ö már talán okosabb lessz,neki már a második szülése lessz... MTimi
278. SDitti (válaszként erre: 277. - 07e7ca841a)
2008. júl. 2. 08:40

Még gyakorlatlan anyuka. Az enyém is úgy csinált, mintha megzavarodott volna, hordozgatta ide-oda a kölyköket, még a mókuskerékbe is felvitte az egyiket, de utána helyre állt a rend. Szerintem ilyen melegben nem valószínű, hogy megfáznak.


Nálunk Uzsgyi sebe szépen begyógyult. Egyelőre szőr nincs rajta. Ellának péntek reggelre meglettek a kölykei. Hatan vannak és már sokat híztak.

2008. júl. 1. 16:33
valaki meg tudja nekem mondani,hogy miért van az,hogy az először ellett törpe hörimama miért hordja szét a visitozó ujszülött kőlykeit az akvárium 4 sarkába?még csak reggel születtek,félek,hogy megfáznak...
276. tsadri (válaszként erre: 275. - Adrika59)
2008. jún. 30. 21:59

Eddig 3man jelentkeztek az itt ott kitett apróirdetésre, hogy szeretnének örökbefogadni. De sajnos az egyikük Letenyén lakik, én meg Pesten, egy másikról kiderült, hogy hüllő barát : ( Hála wiw...

Úgyhogy maradnak az állatkereskedések. Egyébként én nem láttam, hogy vemhes. Csak hallottam a fura vékony pityogást. : )

275. adrika59 (válaszként erre: 274. - Tsadri)
2008. jún. 29. 21:46
Nekem azt tanácsolták, hogy mikor látszik a nőstényen hogy vemhes, már akkor szóljak be, hogy tudjanak nekik helyet biztosítani majd. Aztán nekem nem került még sor erre, mert kiderült hogy két kislány:) De Pest nagy, sok-sok állatkereskedéssel, tuti lesz aki beveszi őket! Írj majd hogy sikerült-e!:)
274. tsadri
2008. jún. 29. 11:36
Köszi a választ. Igazából eléggé elkeseredtem, mert nem túl kedvesen utasították el, és ez eléggé elvette a kedvem a további próbálkozástól. De akkor hívogatok még, ahogy tanácsoltad.
273. adrika59 (válaszként erre: 272. - Tsadri)
2008. jún. 28. 22:47
Szerintem mindenképpen érdemes más állatkereskedésben is megkérdezni! Napról napra változhat a höri-állományuk. Szóval érdemes akár csak telefonon is felkeresni néhányat, biztos lesz ahol átveszik őket.
272. tsadri
2008. jún. 28. 15:16

Sziasztok!


Új vagyok még a fórumon, úgyhogy egy gyors bemutatkozással kezdem. Nagy hörcsög fan vagyok volt már aranyhörcsögöm, cambellem, most egy dzsumgáriai párom van Bonnie és Clyde akiket születésnapomra kaptam anyukámtól.


És most amiért itt vagyok. Anyukám örömet akart szerezni amikor úgy döntött hogy a két kis pocokkal megajándékoz, de nem nagyon gondolt arra, hogy mi lesz ha a hörcsögök gófelnőnek... Az állatkereskedő akitől származnak azt mondta, hogy visszaveszi őket, de mostanra olyan sok állatuk van, hogy éppen nem kell neki a 6 kis golyó : ( És a kérdés, mit lehet velük tenni... Szerintetek érdemes végig házalni az összes környékbeli állatkereskedést, vagy van valami esélye, hogy apróhirdetésben valaki rájuk talál?? Nektek mi a tapasztalatotok?


Képek a családról: [link]


tsadri

271. SDitti
2008. jún. 23. 10:32
Figyeltem. Mosakodásnál szépen kihagyja a seb környékét. Nagy sajnálom. Egyelőre nem is lenne kedvem összetenni. Meg persze jönnek a kicsik, Ella azokat felneveli. Érdekes, hogy mikor Ella egyedül nevelte a kicsiket és Uzsgyit szabadon engedtem a szobában, úgy lesték egymást, vágyakoztak :-(
270. adrika59 (válaszként erre: 267. - SDitti)
2008. jún. 23. 09:40

Szia!

Akitől az én két hörim származik, az a nőstény is először csak figyelmeztetően harapdálta a hímet, és pont miután megszülettek a kicsik, meg is ölte a nőstény a hímet:(( Szerintem nagyon óvatos legyél ha össze akarod őket megint engedni, én szerintem nem tenném. Meg tudod pár nap, aztán amúgy sem szabad már! Ha vissza akarod tenni mégis, én azt tanácsolom hogy ágyon, vagy földön, tehát mindkettőnek semleges területen nézd meg hogy viselkednek egymással.

Ha eléri a sebet, nem a háta közepén van, én úgy tudom nem kell gondozni különösebben, mert ő tisztítgatja magának.

269. SDitti
2008. jún. 23. 09:14
ezútán = ezután
268. SDitti
2008. jún. 23. 09:13
Még annyit, hogy Ella elég nyüzsgős, élénk, de ilyesmi eddig még nem történt. Neki is keseredtem kicsit. Az oké, hogy most külön vannak, egyébként is hamarosan megszületnek a kicsik, de hogyan merjem őket ezútán összetenni?
267. SDitti
2008. jún. 23. 09:11
Ella megmarta Uzsgyit (a fiú hörit), kb. 1*1 cm-en lenyúzta róla a szőrt-bőrt. Nem tudom hogyan történt, vasárnap reggelre már így nézett ki. (Azt se tudom, hogy verekedtek-e vagy véletlenül odakapott.) Úgy tűnik jól viseli, besebesedett, nem gennyes, jól eszik, éjszaka a szokásos mértékben motoszkált, reggel igényelte a törődést. Természetesen külön választottam őket. Fordult-e már valakinél ilyesmi. Hogyan lehet, kell-e egyáltalán ápolni?
2008. jún. 11. 14:39
Tettem fel új képet a három drágaságról a naplóba. Olyan aranyosak, hogy igazán nem is tudom, a háromból melyiket tartsuk meg, és melyik kettőt adjuk majd oda, ha eljön az ideje. Szombaton már három hetesek lesznek, tehát már nem tölt túl sok időd együtt a kis család. Az egyik rendszeresen hanyatveti magát, ha benyúlunk, és élvezi, ahogy a hasát simizzük. Már ügyesen esznek mindent, a gyümölcsjoghurt nagy siker náluk:-)
265. csacsa (válaszként erre: 260. - Ea9bff1b44)
2008. jún. 9. 10:31
Jaj hihetetlen edesek!!! :o))))))))))))
2008. jún. 6. 20:56
A mieinknek is melegük van, legalábbis MAzsolának és Tádénak. Ők szivesen elnyúlnak a terrárium hűvös üvegén. Igyekszem azzal segíteni nekik, hogy mostmár csak sima forgácsot teszünk be nekik, és abból is kevesebbet, mint korábban. Illetve sokkal több és többféle zöldséget vagdalok nekik, mivel nem isznak. Szeretik a salátát, a képosztát, paprikát, paradicsomot, és most a nagy kedvenc a cseresznye. Minden nap kapnak fél-fél szemet.
263. spinneli (válaszként erre: 262. - Ea9bff1b44)
2008. jún. 6. 17:22

jól vagyunk, már a műtét előtti súlyánál van, tegnap bevágott egy nagy sajtot.

sajnos most Pekának is neki is elég melege van, ki vannak nyúlva a terráriumban.

:(

2008. jún. 6. 17:14
Már azt hittem elvesztél! Nálatok mi újság?Csupikám jól van?
2008. jún. 6. 16:55

halihó, gyönyörűségesek a a babák kis csíkos vaddisznók.

:)

260. ea9bff1b44 (válaszként erre: 259. - Csacsa)
2008. jún. 6. 16:54
Kukkants bele a naplómba, ott is találsz dzsungáriai törpehörcsi gyerkőcökről képet. A mieink hárman vannak, és holnap lesznek két hetesek. HA van türelmed egy-két bejegyzést lejjebb keresgélni, aranyos sztorikat is olvashatsz, amikkel az adott pillanatban a hörikék ránk hozták a frászt!
259. csacsa (válaszként erre: 257. - E004ab8014)
2008. jún. 6. 16:47
Jaj legyszi rakjal fel roluk meg kepet!! Az eddigi is nagyon aranyos, a kislanyom majdnem elolvatt a lattan :o)
258. ea9bff1b44 (válaszként erre: 257. - E004ab8014)
2008. máj. 5. 19:17

Külön költöztettük őket. Mazsola ketrecet kapott, Tádé pedíg így békésen szunyókálhat a terráriumban. Mostanában viszont mindkettő elég harapós lett, oda-oda kapnak a kezünkhöz, ha benyúlunk hozzájuk valamiért.

Várjuk a képeket:-)

257. e004ab8014 (válaszként erre: 256. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 5. 18:41

Jaj, itt vagyok, csak mostanában nem nagyon jártam gépnél :)

Végül mindkettő megmaradt, de érdekes, mert az anya fehér, apuci meg szürke, ők meg barna-fekete csíkosak lettek, mint a kis vaddisznók :)) De nagyon cukik, majd csinálok új képeket, és felteszem őket.

A tieiddel mi lett végül? Külön tartod őket, vagy az egyiket esetleg elcserélted egy fiúra? :)

❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook