Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hörcsög tulajok fórum

Hörcsög tulajok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯
316. SDitti
2009. febr. 9. 08:40
Olvastam, hogy az aranyhörcsögök körmeit vágni kell, mert ha túlnő, meghajlik és izületes lesz az állatka, mert másképp terhelődik a lábizomzat. E tekintetben nem sok különbséget látok aranyhörcsög és törpehöri között. Ti vágjátok a hörik körmét?
2009. febr. 2. 09:27
Elhiszem, hogy nem éhezik Uzsgyi, mert ismerem ezeket a kis mihasznákat. Én szép rendben berakom a tálkát, ők meg pillanatok alatt széttúrják:-)Szinte mindenevők! Szeretik a tejbegrízt, a tökfőzeléket, franciasalit, parizert, sajtot, joghurtot. A férjem már csak vigyorog, amikor az első falatokkal nem az asztalhoz ülök, hanem a terráriumok felé sündörgök.
314. SDitti
2009. febr. 2. 09:24
Nálunk Uzsgyi csinálja mindig azt, hogy még csak közelítek fele a tálkával, már két lábra áll és szinte beleugrik. (Pedig nem éheztetem.) Nagyon kedves kis jószágok!
2009. febr. 2. 09:12

Mazsola és Tádé a napokban lesznek egy évesek. Zizi pedíg majd áprolis végén, ő Mazsola lánya. Imádjuk mindhármat, külön egyéniség mindegyik. Annyira eltérnek egymástól, hogy akinek nem volt még hörcsije, az el sem hiszi. Másképpen esznek, alszanak, játszanak, másképpen viszonyulnak hozzám vagy a férjemhez.

Vicces, de amikor a párom elkiabálja magát-hogy a fiúnk hallja a szobába-EBÉD vagy VACSORA!,akkor rendszerint Tádé ébred elsőnek és ül a tálja mellé, aztán szépen sorban a többiek is. Így mi együtt eszünk:-))

312. SDitti (válaszként erre: 311. - Ea9bff1b44)
2009. febr. 2. 09:06

Hát igen. Annak idején a választásomban közrejátszott az, hogy kicsik, kis helyen megvannak. Már akkor is az az egy érintett rosszul, hogy kevés ideig élnek. Ella élhetett volna még sokáig. Nagyon puha, szép bundája volt. Eleven volt, állandóan rágott, kijött a ketrecből, ha nyitva felejtettem, mászkált a szobában, úgy lógott fejjel lefelé a ketrecben, mint egy denevér, igazi kis amazon volt, csivitelt Uzsgyinak, sokszor kiosztotta.


Örülök, hogy valaki idetalált, nem csak magamban "beszélgetek". Siti sok sikert a hörikhez és hosszú életet!

2009. febr. 2. 08:56

Ditti nagyon sajnálom! Már most rossz belegondolni, hogy egyszer az enyémek is elmennek majd...Ha évekkel ezelőtt valaki azt mondta volna nekem, hogy ennyire ragaszkodni fogunk három kis dzsungáriaihoz, lehet, hogy kinevetem. Ma pedíg már meghatározó részei az életünknek. Mit éltünk át egy hete, amikor Mazsola eltűnt reggelre a terráriumból! Egész nap lestem, kerestem, végül pontban éjfélkor került elő a gáztűzhely mögül. HAlálra aggódtuk magunkat miatta, őnagysága meg ült, és rágcsálta a konyhai rongyszőnyegemet:-)

Most itt van nála vendégségben a fiúcska a szomszédból, remélem lesznek kishörik. Már kétszer jártunk úgy(egyszer Mazsolával, egyszer meg Zizivel)hogy üresek maradtak. Pedíg a fiú a gazdijánál bizonyított abban az időben is:_))

310. SDitti (válaszként erre: 309. - SDitti)
2009. febr. 2. 08:47
Tegnap elpusztult Ella. :( Borzasztóan sajnálom! Az történt, hogy valószínűleg beakadt a lába, mert szinte ki volt fordulva. Délután vettem észre, napközben ugye alszanak és én nem szoktam nyaggatni őket, viszont furcsa volt, hogy az etetőtálban aludt. Akkor már késő volt, még pár órát élt. Próbált járkálni, persze nem ment és morgott (mindig morgott, ha valami nem úgy volt, ahogy ő akarta). Tartottam a markomba a pici jószágot, annyira elesett volt... Nem tudom, hogy akarok-e még törpehörit. :( Uzsgyi még megvan, de szemmel láthatóan öregszik. Ella 14-15 hónapos volt. Élhetett volna még jópár hónapot, akár még 1,5 évet is. :(
309. SDitti
2009. jan. 12. 08:37

Sziasztok! Nagyon sajnálom az elpusztult höriket. Én is mindig gondolok arra, hogy milyen rövidke az életük és próbálok jó gazdijuk lenni, hogy ezt a kis időt minél jobban töltsék el.

Nálunk nagy újság van. Régebben írtam, hogy Ella megmarta Uzsgyit. Azóta nem is nagyon próbálkoztam összetenni őket. Egy ideje viszont igényelték egymás társaságát. Ella még mosdatja is Uzsgyit! Rajtuk tartom azért a szememet!

308. 6c5f346e46 (válaszként erre: 307. - Ae12cc5be5)
2009. jan. 2. 17:56

szegény Pepe,sajnálom...

nekem is meghalt a két hörim,Szumszum és Majszika is...én is nagyon sajnálom őket...olyan édik tudnak lenni....én nem vettem másikat helyettük,mert mégegyszer nem viselném el a halálukat...és a kislányom is szenvedett csak utána....

2009. jan. 2. 17:27

Pici Pepénk ma reggelre meghalt!

Mindig szeretni fogunk Pepi!

2008. szept. 25. 18:40
NAgy esemény van minálunk! Tádé nevű hörikém egy órával ezelőtt megfialt. HAt pici született, mi két gumicukrot tartottunk meg :-))
305. ea9bff1b44 (válaszként erre: 303. - 6c5f346e46)
2008. szept. 12. 17:37
A múltkorában megpróbáltam összerakni a mamát és lányát, kíváncsiságból. Alíg tudtam a leányzót kimenteni!
304. Rori
2008. szept. 12. 13:47
Köszi szépen a segítséget!
303. 6c5f346e46 (válaszként erre: 302. - Rori)
2008. szept. 12. 12:06
nem fognak unatkozni,mert a természetben is magányosam élnek...én nekem van anya meg a lánya is,de megölnék egymást ha összeraknám őket,söt ez az anya megölte a kedvenc fiu hörimet is mert az párzani akart...ő meg nem...meezy
302. Rori
2008. szept. 12. 09:18
Azonos neműek, legalábbis az állatkereskedésbe két fiút kértünk. Akkor marad a külön terrárium, azért sajnálom, mert jól elvoltak együtt! Nem fognak egyedül unatkozni?
2008. szept. 11. 21:55

Nekem is dzsungáriai törpehörcsögeim vannak, jelenleg három leányzó. Az egyik most vemhes, jövő hét végére várjuk a szaporulatot:-)A vőlegény is itt lakik a lépcsőházban, így csak kölcsön kértük három napra.

Korábban voltak már a másik hörcsinknek kölykei, tündériek voltak, egyet nevelgetünk közülük azóta is. Kettőt pedig odaajándékoztunk. Most is csak hármat ahgyunk meg, mert ezeknek lesz gazdája. Remélem olyan szerencsénk lesz mint legutóbb, akkor a nyolc éves fiam végig tudta követni a kölykök világrajövetelét. Láttuk, ahogy megszületnek, ahogy a mama préseli ki a mancsai segítségével magából a kis "Gumicukrokat" (arra hasonlítanak leginkább, mikor megszületnek)Csodálatos élmény volt!

2008. szept. 11. 21:51
Azonos neműek, vag különbözőek? Mindkét esetben valószínűleg az ivaréretté válás az oka. Ha egyneműek, akkor a rangsort akarják eldönteni, és soha nem fognak egymás mellett élni, ha külön neműek, akkor viszont számítani lehet a családgyarapodásra, ha öszerakod őket. Tehát, ha egyneműek, mindenképpen marad a külön terrárium, ha különbözőek, akkor csak úgy ragd össze, ha kicsiket akarsz.
299. Rori
2008. szept. 11. 21:39
Sziasztok! Van két törpehörim kb 2 hónapig teljesen jól megvoltak egymás mellett, most viszont az egyik bevadult és bántja a másikat, még engem is megharapott! Most külön terráriumba tettem őket, de nem tudom, hogy mi lehet a bajuk! Mit lehet ilyenkor csinálni?
2008. szept. 11. 14:03

Sziasztok!

Nekem van 5 darab 4 hetes dzsungáriai törpehörim 3 fiú és 2 kislány eladó. Irányár: 400 Ft/db

Érdeklődni: 06-30/338-53-40 8eész nap)

297. Gyzmo
2008. szept. 9. 17:33
Sziasztok! Múlt héten voltam a pókjaimnak kaját venni(tücsök, lisztkukac, csonti) és láttam törpehörcsögöt nagyon megtetszettel. Azóta utánna néztem dzsungáriai a pontos fajtájának hogy mire van szüksége mik az igényeik. Nagyon aranyos kis állatok. Szeretnék párat, úgyhogy akinek sok kis örökmozgója van, attól szívesen örökbefogadnék/ vennék egy párat. Ha valaki esetleg agódna a pókok miatt nekik ott vannak a tücskök/ bogarak :-D Gyzmo
296. 6c5f346e46 (válaszként erre: 295. - 52c46f7021)
2008. szept. 4. 20:52
csá Finke.... Nem fognak átvágni,miért tennék?azt pedig szerintem te is eltudod dönteni,hogy gyerek vagy már felnőtt példányt akarnak neked eladni,fel fogod ismerni,nyugi....Nem is olyan rövid életüek,kb 2 évet élnek....arra pedig nincs garancia,hogy hosszú életű lessz-e vagy sem,az enyémnek,az elsö fiu hörimnek egyik nap még semmi baja sem volt,3 nap múlva pedig elpusztult...meezy
2008. szept. 3. 10:56

Köszi meezy!


Az állatkereskedésekkel az a bajom, hogy - kezdő lévén - simán átverhetnek pl. az állatka egészségi állapotával és korával kapcsolatban is.

Valahol úgy olvastam, hogy 4 hetes korban érdemes megvenni a hörit, mert akkor még jól alkalmazkodik az emberhez. Laikusként honnan tudom megállapítani, hogy mennyi idős az állat? Mivel aránylag rövid életű kis lényről van szó, a kor - szerintem - fontos tényező!


További szép napot!

2008. aug. 31. 14:00
csá finke..... nekem dzsungáriaiak vannak 3,két csaj és egy pasi...most voltak kölykeik,édesek voltak,elajándékoztam őket,igen nehéz volt...szerintem ilyen,hogy külön tenyésztők?,hát nem tudom,hogy vannak-e ilyenek...nem kell különösebb dolog nekik,végzik a dolgukat,ahogy kell...ha normális állatkereskedésben veszed,szerintem nem lessz baj...meezy
2008. aug. 27. 15:44

Sziasztok! Most készülök első törpehörcsögöm beszerzésére. Kérek mindenkit, adjon tanácsot, melyik fajtát válasszam, a dzsungáriait vagy a roborovszkit?


Kérnék még segítséget a beszerzési hely kiválasztásában is (tenyésztők címei), mert nem szívesen vásárolnék ismeretlen állatkereskedésből.


Előre is köszönöm:


finke

292. 6c5f346e46 (válaszként erre: 291. - F290b382c2)
2008. aug. 23. 19:03
szia jessytaylor Jól van a hörim,köszi,lement neki a duzzanat,szerinten lehet,hogy megcsípte 1 szúnyog,másnapra lejjebb ment,harmadnapra teljessen elmúlt neki,szerencsére...meezy
291. f290b382c2 (válaszként erre: 290. - 6c5f346e46)
2008. aug. 23. 07:40

Szia meezy!!

Hogy van az állatkád?

Szerintem mielőbb vidd el állatorvoshoz!!!!

2008. aug. 19. 21:25
halló.....a fiú hörim állán egy iszonyú nagy dudor lett,ma este vettük észre,tegnap még nem volt ott,most este etettünk volna,mert úgy tünik nem nagyon akar enni,fájdalmai látszólag nincsenek,mit tegyünk,látott már valaki ilyet????????
289. 07e7ca841a (válaszként erre: 287. - 1ff12743ac)
2008. aug. 9. 20:33
szia annevalo örülök,hogy örültök a hörinek,és főleg,hogy legalább ő jó helyen van....a többiek kitudja,hogy hova kerültek az állatkereskedésből....
2008. júl. 30. 19:21
Örülök hogy újabb höri(k) leltek szerető gazdákra! Nagyon édes pofák, nem lehet őket megunni:)
2008. júl. 30. 15:29

Sziasztok!

Timi jóvoltából tegnap lettünk boldog höri tulajdonosok! A párommal csak ülünk a terrárium előtt és "mozizunk". Imádnivaló!

❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook