Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hörcsög tulajok fórum

Hörcsög tulajok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯
436. Erici85 (válaszként erre: 435. - Ea9bff1b44)
2009. szept. 6. 16:41
Koszi,akkor majd meglatom egyszer oket a forgacsban h kicsit tobben vannak.remelem h lesz ebbol a "kenyszer" hazassagbol valami eredmeny.:)
435. ea9bff1b44 (válaszként erre: 434. - Erici85)
2009. szept. 6. 11:37
Az első időkben szinte semmiből. Legalábbis nálunk mindig csak az utolsó napokban gömbölyödik ki a mamahöri. Megdöbbentő, hogy hol "tárol" annyi hörikét, de alig látszott a pocakja, és 9 kölyök volt benne legutóbb is. Kicsit többet eszik ha hasas, és a fialás előtti napokban az emlői kicsit megduzzadnak. A vemhességi idő 18-21 nap.
434. Erici85
2009. szept. 6. 09:40
Sziasztok, vagy ket hete vettem egy part a horimnek, eleg jol megvannak nem sokat verekedtek.Remelem hamarosan lesznek majd utodok is,de honnan jovok ra arra h lesz kishori?Elore is koszonom a segitsegeteket.
433. m4rk
2009. aug. 21. 11:50
sziasztok én tegnap elött kaptam egy törpe hörit és nem volt még hörim kérlek lássatok el tanácssokkal.amikor kiveszem mit lehet vele játszani? köszi előre mindenkinek:)
432. J.K. Itza (válaszként erre: 431. - Ea9bff1b44)
2009. júl. 13. 20:11

Aranyos lehet! :)

A miénk míg élt, ugyanezt csinálta. A lányom ölében aludt így sokszor.

431. ea9bff1b44 (válaszként erre: 430. - Kerol_)
2009. júl. 9. 14:44
A mieink is sivalkodnak, ha álmukban megijesztem őket, mert valamit csinálok a teráriumnál. Főleg a két idősebb hörim hisztis, de betudom vénlányos rigolyának:-)) A kicsi annyira kézhez van már szokva, hogyha egy nap nem veszem ki, csimpaszkodik a rácsba(ő ketrecben van) és rágcsálja a lehajtható ajtót:-)) Viszont ha kiveszem, a pólóm felső zsebében elfészkelődik, és jóízűen alszik míg én gépezek:-)))
430. Kerol_ (válaszként erre: 429. - Ea9bff1b44)
2009. júl. 9. 13:12
Az enyémek napközben is sivalkodnak, ha fölébrednek arra, hogy vizet cserélek, vagy kaját rakok be. De ha meglátnak a terrárium mellett, abbahagyják. Egyébként egymás mellett alszanak.
2009. júl. 9. 13:10
Nekünk már elég rég óta vannak dzsungáriai törpehörcsögeink, többször neveltünk kicsiket is, de kb öt hetes korukban el kellett venni őket az anyjuk mellől, és szétszedni, mert könnyen összeugranak.NApközben semmi gond nem volt, aludtak szépen egymással összebújva,de éjszaka állandóan sivalkodott aki éppen alulmaradt, szóval féltettük mi is őket.
428. Kerol_ (válaszként erre: 427. - Ea9bff1b44)
2009. júl. 9. 13:08
Köszönöm a választ. Csak azért furcsa, hogy verekszenek, mert akiktől kaptuk, ott együtt laknak a hörik, és nincs semmi gond. Hétvégén elutazunk, és félek itt hagyni őket együtt ha verekszenek, nehogy megölje egyik a másikat.
427. ea9bff1b44 (válaszként erre: 426. - Kerol_)
2009. júl. 9. 12:53
Szia! Az sajnos nem jelent semmit, hogy testvérek, és születésüktől fogva együtt vannak. Gyorsan eljön az idő, amikor külön kell tenned őket. Ha azonos neműek, akkor valószínűleg a rivalizálás kezdődik, aminek nagyon csúnya vége is lehet! HA pedíg különböző neműek, akkor gyakori "gyermekáédásra" számíthatsz, ha együtt maradtnak.
426. Kerol_
2009. júl. 9. 12:31

Sziasztok!


Hétfőn kaptam két törpehörit, Timont és Pumbát. Első éjszaka nagyon csendben voltak, valószínűleg az új helyet szokták. Tegnap azonban olyanok voltak, mintha verekednének. Az egyik ráfeküdt a másikra, az orrával bökdöste, és picit harapdálta is, a másik pedig csipogott. Nem láttam rajta semmi sérülést, de nem tudom eldönteni, hogy verekszenek vagy csak játszanak. A hörik testvérek, születésük óta együtt laknak. Még picik, a nemüket nem sikerült megállapítani. A párom szerint csak játszanak, de én aggódom értük. Szerintetek?

425. Maja88
2009. júl. 9. 10:47

sziasztok!

nekem még nincs hörcsögöm, de nagyon szeretnék, csak az a gond, hogy testvérem beteg és régebben azt mták az orvosok, hogy macska, hörcsög nem lehet a lakásban, mert betegséget terjeszt. ti tudtok ilyesmiről? h a hörcsög terjeszt betegséget? ha nálam van a hörcsög és testvérem nem nyúl hozzá vagy ilyesmi, akkoris lehet gond?

köszi a válaszokat!!

2009. jún. 24. 12:41
A hörcsöghinta olyan, mint egy mászóka bár akkora táv van a lépcsőfokok között hogy Mogyi nem is megy fel a tetejére.Van rajta egy ilyen kampó azon van a hinta.Van egy kis emeletszerűség, és a másik oldalán van még egy kampó én oda akasztottam a fogkoptatót.
423. J.K. Itza (válaszként erre: 421. - SDitti)
2009. jún. 19. 20:33
Sajnálom! Idővel lesz hörid, mint ahogy nekünk is, csak most még nem, mert nagyon fáj, hogy már nincs itt velünk.
422. J.K. Itza (válaszként erre: 420. - Mogyigirl)
2009. jún. 19. 20:30

Köszi Mogyigirl! Aranyos vagy!

Próbáld meg azt, hogy ne tedd őket abba a terráriumba, ami csak a Te höridé, mert azért verekedtek szerintem, mert a fiú féltette a helyét. Tedd őket mondjuk egy dobozba, vagy üres vödörbe arra az időre. Nem biztos, hogy jó ötlet, de hátha segítettem.

Milyen az a hörihinta? Nekünk csak kerék volt neki.

421. SDitti
2009. jún. 19. 14:18
Elment Uzsgyi! Szegényen az utóbbi hónapokban nagyon látszott, hogy öregszik. Nem olyan volt a járása, mint régen, a szeme is furává (fénytelenné) vált az utolsó két napra. Még az utolsó este futkározott egyet a szobában. (Ahhoz képes elég gyorsan és sokat.) Úgy hiányzik a motoszkálása. :( Üresek a ketrecek és nem tudom, hogy lesz-e még valaha hörim...
2009. jún. 18. 11:34
J.K. Itza nagyon sajnálom. Az én hörimet meg összetettük egy lánnyal, de verekedtek úgyhogy nagyon úgy néz ki nem lesznek utódok.Kapott höri hintát olyan ari benne!
2009. jún. 5. 10:46
bocsi a köszönés valahogyan lemaradt...sziasztok
2009. jún. 5. 10:45
nincsen valakinek egy hörije amit elajándékozna ketereccel eggyütt?a barátnömék kislányának keresünk....tatabányán laknak..ha van valakinek légyszives a biyou@freemail.hu-ra irjon nekem...köszönöm...
417. J.K. Itza (válaszként erre: 416. - Ea9bff1b44)
2009. máj. 25. 20:43
Köszi, aranyos vagy!
416. ea9bff1b44 (válaszként erre: 415. - J.K. Itza)
2009. máj. 23. 15:21
Sajnálom!
2009. máj. 22. 22:35

Tegnap meghalt a hörikénk. Megsirattuk a lányommal. Nagyon szerettük. Szépen eltemettük. Kis dobozkába, forgács közé fektettük, tettünk neki kaját, hogy a másvilágon se éhezzen.

Lesz másik, de nem egyhamar és sajnos nem Ő lesz. :(

2009. máj. 22. 13:40
A hír, amiért jelentkeztem: VAn egy új dzsungáriai kicsi hörikém, és ami a fő érdekessége, hogy fehér, egészen halvány szürke pamaccsal a fején és a hátán. Betettem a naplómba a képét(Magamról-nektek)nézzétek meg. Olyan kis botorka még ma hoztuk haza. Hógolyó nevet kapta, de rá is szolgál, és nem csak a színével. Állandóan csetlik-botlik, hanyatvágódik, gurul. HAláli még nézni is:-)))
413. ea9bff1b44 (válaszként erre: 412. - Barbiestar)
2009. máj. 22. 13:38
Sajnos nem sok jóval kecsegtethetlek, ha a lába tört el szegénynek. VAn rá sajna esély, hogy elpusztul. Én mindenesetre keresnék egy lelkiismeretes állatorvost, és megmutatnám neki.
2009. máj. 18. 20:34

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni, mert a hörimmel valami megint nincs rendben. Igen megint, mert nem rég nőtt egy hatalmas daganat a jobb szemére, olyan volt mintha két feje lett volna,aztán egyszer csak leszáradt,leesett és megint teljesen egészséges volt. Kamillás teával itattuk. Ez kb március közepén volt. Most megint új baja van. Szerintem a lába tört el. Rengeteget alszik, egykét napja elő sem tud jönni, csak a két mellső lábát használja meg egy kicsit az egyik hátsót de olyan mintha "fóka" pózban próbálna haladni közben néha remeg is de nagyon gyenge. Kivenni nem merem nehogy fájdalmat okozzak neki. Az itatóhoz nagy nehezen odatuszkoltam már nagyon szomjas volt. Felhívtuk az állatorvost, azt mondta vasaljuk ki ha nem tetszik a viselkedése. Pfff.

Szerintetek is a lába törhetett el? Olyankor mit kell vele csinálni? Amúgy még nem öreg, 1 éves.

köszi a segítséget

411. J.K. Itza (válaszként erre: 410. - Mogyigirl)
2009. máj. 17. 14:28

Szia Mogyigirl!


Örülök, hogy a hörikéd jól van. Lehet, hogy a miénk is a házon lévő porra allergiás? Látod Te is tudsz nekem segíteni. Bár én hetente fürösztöm és mindent lemosok, de előfordulhat, hogy így is zavarja valami. Gondolom olvastad, hogy daganat, vagy kelés, vagy nem tudom mi van a combján és egyre nagyobb, így most sajnos nincs túl jól, illetve a viselkedésén nem látszik semmi, csak nekünk nem tetszik, hogy ott van neki az a dagi.

Még 1x örülök, hogy a Tiéd jobban van. Üdv.: Itza

2009. máj. 17. 13:43

Szia J.K. Itza!!!


Hörim jobban van nem fürdettük meg mert kivettük a faházát és betettük a műanyagot és jobb lett.Már nő a szőre szerintem a házon volt valami por ami nem tetszett a bőrének.De nagyon köszi a segítséget.

2009. máj. 16. 19:27
Nem tudom pontosan megmondani, de nem egy gázos összeg. Viszont megtudod, hogy menniyre komoly a höri daganata.
408. J.K. Itza (válaszként erre: 407. - Ea9bff1b44)
2009. máj. 16. 16:30

Ilyen kisállatoknál is létezik?

Lehet, hogy hülyén hangzik, de még sose jártam állatorvosnál. Mennyibe kerül egy vizsgálat?

2009. máj. 15. 19:38
Mindenképpen mutasd meg állatorvosnak, lehet, hogy egy kelés, ami majd kifakad. Hátha kell neki valami antibiotikum.
❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook