Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hörcsög tulajok fórum

Hörcsög tulajok (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2011. márc. 18. 11:09
Kriszta! gyönyörűségesek a kis szöszmötök.-))
2011. márc. 18. 11:08

Sziasztok! Tegnap reggelre négy pici manó született nálunk:-))

Bár most látszott a vemhesség Hérán, én már nem bízom a véletlenre a dolgokat. Minden hörit lemértünk még a jó multkorában, így tudom, hogy neki is mennyi volt a kezdő súlya. A múlt hét végén mérlegre tettem megint,s akkor már biztos voltam benne, hogy jönnek a kis gumicukrok. Eredeti súlya 3,6 dkg, és most 4,3 dkg-ot nyomott:-))Még csak egy naposak, de sötétedik a hátuk, és cincognak, cuppognak rendületlenül:-)

Zeusz még mindig a nagy kedvenc nálam, főleg mióta olyan, mint a kezes bárány. Lassan már Nünüke is megérik a pároztatásra, méltó párja azt hiszem Hádész lesz:-)

1664. Mónika027 (válaszként erre: 1663. - DeltaHamster)
2011. márc. 17. 17:00

Szia!

Nagyon köszönöm, hogy válaszoltál! :)

Szörnyen édesek a picik!

Az új höri problémám megoldódott, most került hozzám egy pici gombolyag, ráadásul pont olyan színű mint neked a picik anyukája. Olyan mandarin színe van, így mi más is lenne a neve, hát mandarin! :)

Még annyit, hogy a másik hörinek úgy tűnik, mintha nőne a pocakja. De lehet hogy csak bebeszélem magamnak. :) Esetleg tudnál abban segíteni, hogy mik a jelei annak ha picinyei lesznek?

Mostanában délutánonként elég aktív és hordozgatja a forgácsot az egyik sarokból a másikba.

A segítséget előre is köszönöm!!!

1663. DeltaHamster (válaszként erre: 1661. - Mónika027)
2011. márc. 15. 21:56

Szia!

A nőstény höri feneke kerek, a hímé sokkal oválisabb.

Ha megnézed a hímet, neki sokkal távolabb van a két kis nyílása mint a nősténynek, illetve a herezacskói nagyon jól láthatóak.

Nekem épp tegnap volt 2 hetes a hörialmom:)

2011. márc. 14. 10:58

Sziasztok!

Tuti, hogy párban vannak! :)

Szeretnék még egy nőstényt. Ha valaki tud nógrád megyében, Salgótarján közelében kérem írjon!

Előre is köszönöm!

2011. márc. 12. 18:45

Sziasztok!

Nemrég került hozzám két aranyhörcsög, egy párként vettem őket. Pénteken telt le a 16 nap a párzás után és semmi. Nem látnám a nőstényen, hogy nagy lenne a pocakja, vagy vmi.

Viszont a hím most úgy viselkedett mint a múltkor a nőstény. Felemelte a kis farkát, odatartva a kis fenekét! :)

Bocsi próbálom minél kulturáltabban megfogalmazni! :)

Lehet, hogy két lánnyal van dolgom? De a párzás szemmel láthatólag megtörtént!

Ha valaki tud, kérem segítsen! Köszönöm!

2011. márc. 2. 12:19
Gratula Kriszta a gyarapodáshoz!:-) Úgy néz ki, megint lesz majd nálunk is szaporulat.
1659. virgilius
2011. márc. 2. 07:57
Hát ez az Amira nagyon cuki!!! Gyönyörű lányka. :) Kicsit hasonlít Selymihez, aki az adatlapomon látható.
2011. márc. 1. 20:16

Sziasztok!

Sajnálom, hogy nagyon keveset vagyok fent a fórumon, de nem igazán van időm. Suli, kedvenckék, almok stb...

De azért igyekszem mindent nyomonkövetni.

1657. Veronika27 (válaszként erre: 1655. - 7a8b421bcf)
2011. febr. 7. 10:45

Köszi, átadom:))


Én már láttam a képet róluk, nagyon különleges a színük, legalábbis én ilyet még nem láttam :)

2011. febr. 7. 08:40
Tettem fel a naplómba képeket, aki tudja, megnézheti:-)
2011. febr. 7. 08:39

Szia Kriszta, örülök, hogy itt vagy újra:-) MA két hetesek a mi kis lánykáink, gyönyörűek, a szőrük is olyan különleges. Tegnap húsz percig üldögéltem az étkezőbe, mert az egyik elaludt a tenyerembe, és nem akartam felébreszteni:-)

Veronika puszi Alvinkának, örülök, hogy nincs már semmi baja!!

1654. Veronika27 (válaszként erre: 1652. - 7a8b421bcf)
2011. febr. 6. 19:30
Szerencsére meggyógyult a 3 oltás után, mostmár újra a régi :))
2011. febr. 6. 16:57

Sziasztok!

Elég régen voltam már erre, nem igazán volt időm fórumozni.

Hozzám 28-án érkezett egy kislány aranyhöri. Krém színű,piros szemű angóra. Gyönyörű(L)

Törpikéékkel nincs változás, csak annyiban, hogy van két almom.

Kék, vadas és pearl picúrkák vannak, más-más alomból.

Az egyik alom holnap lesz 3 hetes, a másik pedig 1.


Nagyon nagyon édesek:)

2011. febr. 4. 23:08

Holnap megpróbálom lefényképezni őket, bár már olyanok mint a kis sajtkukacok:-)

Alvinkával mi újság?

1651. Veronika27 (válaszként erre: 1650. - 7a8b421bcf)
2011. febr. 4. 10:54
Fotot is kerunk majd, ha lehet:))
2011. febr. 4. 09:43
Gyönyörű három kis hörcsögünk van. Még soha nem volt ilyen szép színű almunk. Az alapszinük vadas, de az oldalukon a világosszürke vagy bézs szín helyett aranyszínű a szőrük.
2011. jan. 31. 07:54

Majd írd meg, mit mondott a doki!

Már nem is annyira kopaszok, hiszen két nap után beszinesedtek, és már kis bársonyosak. Láttad volna őket, amikor megszülettek:-)) Apró kis mocorgó rózsaszín kukackák voltak:-))

1648. Veronika27 (válaszként erre: 1647. - 7a8b421bcf)
2011. jan. 30. 20:50

Milyen kis kopaszok :))


Holnap elvisszük Alvinkát az orvoshoz. Annyira már nem csúnya a szeme, de én még mindig pirosnak látom...

2011. jan. 30. 14:08
Tettem fel képet a hat napos apróságokról. Bár nem túl látványos most még a dolog, szerintem imádnivalóak:-)
2011. jan. 25. 14:43
Tényleg nem sokkal nagyobbak annál, de a hangjukat már most hallatják:-))
1645. Veronika27 (válaszként erre: 1642. - 7a8b421bcf)
2011. jan. 25. 12:16
Gumicukor :)) Ez olyan édes szó rájuk:)
1644. Veronika27 (válaszként erre: 1642. - 7a8b421bcf)
2011. jan. 25. 12:15
Köszi, megnyugtattál! Reggel kicseréltem az almot alatta, kaját is, egyből falta, mikor visszakerült a ketrecbe:)
1643. 7a8b421bcf (válaszként erre: 1639. - Kapinne)
2011. jan. 25. 12:05

Nekem most öt(+3 apró) dzsungim van. Elég nehezen szoktak kézhez az enyémek is, kivéve Hádészt, aki nálunk született, és már egészen picike korától naponta többször kézbe vettem, simogattam. megszokta, neki ez a természetes. Ám a többiek elég nehezen barátkoztak meg velünk. Sok türelem kellett hozzá. Általában a gyomrukon át lehet őket megfogni:-) Vegyél valami finomságot a két ujjad közé, és óvatosan,-úgy, hogy meg ne ijedjen-tartsd oda neki. Először talán még megszagolni sem meri majd, de ha bent hagyod a kezed pár pedcet szánva a dologra, sikered lesz. Óvatos szaglászás, majd néhány visszahőkölés után győz a poci, és elveszi a kaját valószínűleg. Ha ezt már 2-3x megcsinálta, óvatosan próbáld megsimogatni, miután elvette az ennivalót tőled. Nem mondom biztosra, hogy kézbevaló lesz, de barátságosabbá válik. nekem az öt nagyból Zeuszt lehet húzni nyúzni, nem bánja. Hádész ugye kézhez szokott, Apolló eltűri nagy kegyesen a simogatást, Hérát meg is tudom fogni, de Maya nem igazán szereti, ha piszkálom. Ezt is elfogadom, nem bántjuk egymást, jól elvagyunk:-)

Ha a kicsik picit nagyobbak lesznek, őket is rendszeresen kézbe vesszük majd, hogy az új gazdiknak ne legyen túl nehéz dolguk velük.

2011. jan. 25. 11:59

Ha aktív és eszik, akkor ne aggódj, szerintem nincsen baja. Lehet, hogy esetleg a víz vagy az alom irritálta a kis szemét, azért látod pirosabbnak. De ha téged megnyugtat, elviheted az orvoshoz. Ám ha beteg lenne, gubbasztana, nem enne.

Született három kicsi gumicukrunk tegnap reggelre:-)))

2011. jan. 25. 10:29

Azt hiszem, Alvinkám beteg:(

Egy hétig anyósom vendégszeretetét élvezte, mert mi elutaztunk. Már úgy hoztuk haza, hogy pirosak voltak a szemei (férjem szerint csak én látom, bár szerinte is furcsák a szemei).

Anyósom mondta, hogy kiborította a vizét és hempergett benne, ezért elment és vett neki új almot (azt nem vittünk neki, mert frissen tisztítva vittük át). Lehet, hogy az új alomra allergiás? Esetleg víz ment a szemébe? Vagy megfázhatott?

Szerintem szerdán elvisszük dokihoz, mert aggódom érte. Bár amúgy ugyanolyan, mint lenni szokott, aktív és eszik is.

1640. esztisch (válaszként erre: 1639. - Kapinne)
2011. jan. 24. 21:32
Kedves kapinne! Nem tudom mennyire normális, hogy kerreg, de mintha már olvastam volna itt a fórumon, hogy valakinél ugyanez volt. Valószínűleg még kell neki egy kis idő. Az elején a miénk is félős volt, és mindig elszaladt. Csak odatettük a kezünk, hogy megszagolja, aztán elvettük, nehogy megharapja. A lényeg, hogy minél nyugodtabb legyen a környezet. Ne ébresszük fel! Magától is fel fog kelni, ha mindig ugyanabban az időben kap enni. Ha szeretnéd kitakarítani, de nem tudod megfogni, akkor tegyél be neki valamilyen dobozt (mi fogkrémes dobozzal próbálkoztunk és bejött), és várd meg míg bemászik, és tedd át az ideiglenes helyére abban. A miénk egy hét után szelídült meg, már sokszor ő kéredzkedik fel a kezünkbe. De mindegyik höri más személyiség, szóval csak türelem!
1639. kapinne
2011. jan. 22. 19:35

Sziasztok!

Nekünk egy hete van egy dzsungáriai törpe hörink.5hetes és fiu.Az üzletben nagyon barátságosak voltak (3an voltak egy terráriumben)Mikor az eladó kivette nagyon édi volt,semmi agresszió.Viszont nálunk nagyon kis félős.Ha benyulok a kaját beadni nagyon lassan kell odanyulnom különben nagyon kerregő hangot ad ki.Valamint ha alszik és a kisfiam odaszalad és feléhajol szintén nagyon kerreg,megsimogatni még nem is mertük,mert gondoltam még meg kell barátkoznia velünk,de szerintetek ez normális?És hogy barátkozhatnánk össze?Nekem volt lánykoromban egy hörim de az nagyon barátságos volt nem csinált ilyet....Ja és holnap már szeretném kitakarítani de nem szeretném nagyon megijeszteni és traumát okozni neki,segítsetek mit tegyek.

Minden ötletet vagy tapasztalatot szivesen veszek!!!

Írjatok minél hamarabb...

1638. esztisch
2011. jan. 17. 21:19
Lenne máris egy kérdésem! Csak nem tudom, hogy mennyire normális dolog, amit a hörikém csinál. Elég "ciki", nem is tudom hogy mondjam. Remélem csak tisztaságmániás,de akkor is fura. Tehát amikor nem terráriumban van, hanem a játszótéren, akkor a kakiját nem hagyja szét mindenfelé, hanem összehordja az egyik dobozba. De ez azt jelenti, hogy a pofazacsijában gyűjti össze. És néha ha pont ilyenkor van kézben, (eddig kétszer fordult elő) akkor kiköpködte őket... Ez normális? Vagy mit lehet tenni? Erről nem olvastam sehol. Amúgy semmi baja, nem lett tőle beteg vagy ilyesmi.
1637. esztisch
2011. jan. 17. 21:15
Először is gratulálok a babákhoz Anyuci!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook