Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hörcsög tulajok fórum

Hörcsög tulajok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
2010. aug. 15. 11:04
Én ugyanúgy hetente takarítom mint a többi felszerelését és a kecóját is.
2010. aug. 15. 10:23

Sziasztok!

Móni vagyok a fiamnak május óta van aranyhörcsöge,nagyon szeretjük.Hamar megszokott nálunk kereskedésből hoztuk.Világosbarna-fehér foltos.Az lenne a kérdésem hogy az alvókuckóját milyen időközönként tisztitsuk?Mert a könyv egy hónapot ír de ha almát vagy zöldségfélét visz be oda?

1424. DeltaHamster (válaszként erre: 1423. - Gerbilgirl)
2010. aug. 14. 20:43

Szijja!

Énis itt vagyok ám:)

2010. aug. 13. 17:02

Sziasztok!

Biztosan vannak olyanok itt a fórumon, akiknek van valamilyen hörcsög fájtájuk :)

( dzsungáriai, szíriai, kínai, campbell vagy roborovszki )

Itt lehet kérdezni, beszélgetni és tapasztalatokat átadni másoknak :)


Röviden írok egy kicsit:

Nekem voltak törpehörcsögeim, a kínai csíkos hörin kívül mindegyik és persze volt arany is...

Nagyon szerettem őket( volt egy törpehöris hobbitenyészetem ), viszont új életet kezdtem, és már sajnos nincsenek meg.

1422. jecsim
2010. aug. 11. 17:06

Sziasztok.

A kis hörik egyre szebbek, sahogy nő ki a szőrük:)

Mindig megérzik, ha ott vagyok, és szaglászak kifele.

És kiváncsiak a kezemre, amikor benyúlok. Ismerkednek. A legnagyobbnak nagyon hamar kinőtt a szörük, azt már ha valakinek kell, oda is adnám. A lány, akivel beszéltem, kislány hörit akar, viszont ez a nagy fiú. Ezt még meg tudtam nézni. A kicsik nem hagyják magukat megfogni, meg ilyenek, még félősek, de remélem majd meg tudom nézni.

Már csak a legkisebb van jórészt szőr nélkül, de már ő is pelyhedzik végre. És már van néa kis bunyó is:)))

2010. aug. 10. 20:37
Ma már megszaglászta a kezemben lévő virslikarikát, és akkor sem menekült visítva, amikor elé tettem a tálba a magokat. Bár ideje nagy részét a wc-papír gurigában tölti, remélem azért már jó úton halad a kapcsolatunk:-)))
1420. DeltaHamster (válaszként erre: 1418. - 7a8b421bcf)
2010. aug. 8. 18:02

Szia!

Örülök, hogy sikeresen hazaértetek.

Szegényt lehet megviselte kissé az utazás és a tesótól való elszakadás(imádták egymást, de ez sorsszerű volt,együtt úgyse lehettek volna)...

Pár nap és biztosan megszokja az új helyzetet. Alapjában véve nem ilyen, sőt nagyon kis kíváncsi volt...

1419. Veronika27 (válaszként erre: 1418. - 7a8b421bcf)
2010. aug. 8. 11:14

Hű, nagyon szép hófehér kis szőrmók:)

Voltam tegnap barátnőmnél, most láttam először a hörcsikéjét (az előző pár hónapja meghalt), neki fekete hosszúszőrűje van:)

Alvinkám hiányzik, már több, mint egy hete nem láttam, majd egy hét múlva találkozunk. 2 napot anyósoméknál fog tölteni, remélem, jól bánnak majd vele!

2010. aug. 8. 10:47
Tegnap hazahoztuk Deltától a kis Maiát:-) Gyönyörű szép, bár még kicsit mufurc, barátságtalan, de remélem idővel megszokja a jót:-)))Tettem fel róla egy képet a naplómba...
1417. jecsim
2010. aug. 6. 14:53

Sziasztok. A kis roborowskik elég szépen nőnek, csak egy nagyon pici van, de már ő is nagyobb, mint volt. A kérdésem, hogy a szőrük ki fog nőni rendesen?

Mert még nincs nyoma, csak az egyik bőre látszik sötétebbnek, mintha ott már képződne az új szőr.

Amúgy nagyon jól vannak, mozognak rendesen, esznek, jól vannak, szeretnek egymáshoz bújni, egymáson aludni.

Még vakaróznak kissé, de már szerintem nem atkák, talán csak a melegtől vagy ilyesmi, mert már nem lehet gondjuk, hiszen már két adagon túl vannak, és már egynek segítenie kellett rajtuk. Szóval remélem hogy mostmár minden oké lesz.

2010. aug. 6. 09:54
Az Insecticide tényleg nagyon jó az élősködők ellen, nekünk is van mindig itthon belőle egy flakonnal. Korábban a kutyákat fújtuk vele, de nagyon jó hangyákra, pókokra is. A hörikre szerencsére még nem kellett. Holnap lesz új hörikém, már alig várom a kis Maiát:-))))
1415. bencus26
2010. aug. 5. 22:47

Sziasztok!Én bolha ellen a Insecticide2000-et ajánlanám.Nálam bevált,igaz nálam atkás höri volt,egy db amikor idekerült....:S

de mára már semmi nyoma,szebb szőre van mint valaha.remélem sikerült kigyógyítani.am ez a szer elég borsos árú,de sokáig elég és több élősködőre is jó.

1414. lucagubacs (válaszként erre: 1413. - Veronika27)
2010. aug. 5. 21:53

Remélem téényleg lehet, én még nem hallottam ilyenről (eddig csak kutyám és macskám volt). Valaki tud erről esetleg valamit? Picit aggódom érte :(

Kétszer utazott vonaton, amikor nem tudtam kire hagyni, elképzelhető, hogy ott kapta el, bár ott is aztán hogyan ?!

1413. Veronika27 (válaszként erre: 1412. - Lucagubacs)
2010. aug. 5. 21:30

Szerintem kereskedésbe lehet bolhaírtót kapni, ami kifejezetten kisállatoknak van.

Engem az érdekelne, vajon hogy kapják el a bolhát, mikor zárt helyen vannak állattól távol?

2010. aug. 5. 21:28

Sziasztok!

Tegnap mikor simiztem a törpehörcsögömet, akkor láttam a kezemen egy bolhát. Ezután átnéztem a szőrét, igaz nem találtam benne egyet sem, de nagyon sűrű a szőre, és esélyes, hogy csak nem vettem észre. Aztán ma láttam vakarózni is szegénykémet. Mit kell olyankor csinálni, ha egy ilyen pici állat bolhás? Hogyan lehetne kiirtani úgy hogy ne ártsak neki?

Köszi a válaszokat!

1411. DeltaHamster (válaszként erre: 1410. - Veronika27)
2010. aug. 5. 14:12
Nagyon ritka, hogy hosszútávon akár testvérek, akár szülő-kölyök kijöjjön egymással. Persze egyneműeknél. Különbözőknél kicsit nagyobb rá az esély, de nem ajánlott.
1410. Veronika27 (válaszként erre: 1409. - DeltaHamster)
2010. aug. 4. 23:15
Akkor sem, ha egy családból valók?
1409. DeltaHamster (válaszként erre: 1408. - Veronika27)
2010. aug. 4. 23:01
Mivel nem társasok, így nem igazán tűrik egymást,csak nem veszik figyelembe:S
1408. Veronika27 (válaszként erre: 1405. - 7a8b421bcf)
2010. aug. 4. 17:09
Jujj, azok ilyen agresszívek?? :-o
2010. aug. 4. 16:39

Gazdit keres két vadas hím hörcsög. Június közepén születtek, nemkívánt alom tagjaiként. Ideiglenesen befogadtam őket, de mielőbb gazdit szeretnének. Ők nem teljesen kézhezszokottak, félénkek, de szelidítésük folyamatban van! Egyáltalán nem harapnak Ők sem,csak ijedősek.


Örülönék ha mihamarabb gazdihoz kerülnének, mert így elég szűkösen vagyunk:(

1406. jecsim
2010. aug. 4. 08:47

Sziasztok.

Kicsi roborowskijaim már jobban néznek ki, bár valami fura van a nyakukon, majd megyünk vissza állatdokihoz. Az egyik pedig szépen megnőtt, ő úgy tűnik, jól van, erősebb, két lábra is feláll ingadozás nélkül. Mostmár csak a szőrüket várom, hogy kinőjjön:)

De olyan cukik.

És imádnak enni.

Ami sztem nagyon jó jel, hiszen anyucijuk nélkül vannak, és csak a tápot és gyümit kapnak.

Mostmár talán minden rendben lesz, és a nagyon picurok is összeszedik magukat.

2010. aug. 3. 20:15
Ma voltam egy állatkereskedésbe, de többet oda be sem teszem a lábam. Na nem höri ügyben mentem, hanem egy oroszlánnyulat kellett megnéznem. Közben felfedeztem, hogy van dzsungáriai törpehörcsi is. Ám legnagyobb megdöbbenésemre a terráriumban az élő hörik mellett volt két halott is, és a többiek szedték szét. Szóltam a tulajnak, aki elrendezte eg vállrándítással, mondván, hogy tudja, majd kiszedi. Meghűlt bennem a vér!!!!
1404. 7a8b421bcf (válaszként erre: 1403. - SDitti)
2010. aug. 3. 20:13
Helyes kis "gumicukraitok" születtek, majd akkor fogsz teljesen beléjük szeretni, amikor pici cérna lábacskákon útnak erednek:-)))
1403. SDitti
2010. aug. 2. 13:25
Sziasztok! Csak néha írtam ide. Például akkor, amikor beköltözött egy lányka és megmarta a fiú. Akkor az iránt érdeklődtem, hogy vajon meggyógyul-e. (Meggyógyult.) Kapott egy új fiút (hogy ne legyen egyedül), aki július 7-én költözött be és nem sokáig tétlenkedett, mert a hétvégén öt kishörcsög született. Eddig még szépen gyarapodtak. Akit érdekel, a naplómban vannak a hörcsögökről képek.
1402. 7a8b421bcf (válaszként erre: 1400. - DeltaHamster)
2010. aug. 1. 10:02
Úgy jött, de egyiknek sincs kedve a dologhoz, így hajnali fél egykor a fiatalurat átköltöztettem a ketrecbe, mert Héra mindig nekiugrott, nem mertem együtt hagyni őket éjszakára.
2010. júl. 30. 23:00
És akkor a kis Maia-nak ki lesz a párja?
2010. júl. 30. 22:43

Azért világosabb, mert bézshordozó, és az kicsit "fakít" a színén.

Csajszi ügyben vendégeskedik???:)

2010. júl. 30. 21:58
Kriszta! Itt van nálam kölcsönben a kisfiú, akit Apollóval együtt hoztam tőled a szomszéd néninek. Héránál világosabb vadas a szine, de nagyon kis szép!!
2010. júl. 30. 21:24
jó éjt!
1397. jecsim
2010. júl. 30. 21:15
jó éjt mindenkinek
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook