Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vajon mitől működik jól egy párkapcsolat? (Férfi szemszögből) fórum

Vajon mitől működik jól egy párkapcsolat? (Férfi szemszögből) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vajon mitől működik jól egy párkapcsolat? (Férfi szemszögből)

1 2 3
2009. nov. 15. 08:26
Nekem nincs Pszichológiai végzettségem,nekem a szüleim nem nyitottak bankszámlát dolgoznom kell hogy legyen pénz a feleségnek meg be kell osztani nem úgy ahogy az enyém sokszor kaja nélkül mentem dolgozni.stb.lenne még mit írni.És a gyerekekkel mi van? az ők életét milyen jogon tesszük rosszá?
2009. nov. 15. 08:15
Nem könnyű az élet,mert mi tesszük azzá.
32. mliv
2009. nov. 15. 08:06

Szia Gábor!

Annyira igaz szerintem amit Mapipiti írt. Jólesik, ha egy férfi megpróbál akedvünkben járni, de a rosszfiúkat is szeretjük valamiért..

2009. nov. 15. 07:06
SziA! Szerintem nem kell túl kombinálni a dolgokat , éld az életet, a lényeg hogy oda vissza el kell tudni fogadni egymás hibáit, amit csak a rózsaszín köd után láttunk meg, ehhez két ember kell. ha ez nem sikerül keresni kell mást, és fordítva is igaz. Próba szerencse. és legyél figyelmes, azért az sok lánynál bejön.
2009. nov. 15. 06:19

Kedves Gábor!

Nagyon rendes, törekvő srác vagy, ez nagyon helyes, klassz dolog. Én egy tanácsot tudok neked adni: add önmagadat. Nekünk nőknek nagyon jólesik, ha egy férfi megpróbál a kedvünkbe járni, de a rosszfiúkat is szeretjük valamiért:)!

Ha önmagadat adod, valaki egyszer saját magadért fog szeretni, nem azért, amit teszel. Na ő lesz az igazi.

Kívánok sok türelmet, és azt, hogy úgy szeressen valaki, ahogy megérdemled!

2009. nov. 15. 03:20

A pasiknál ugyan ez van.Mindig az kell ami nincs,ami tiltott és elérhetetlen.

Talán ott rontottad el a kapcsolatod hogy te nem önmagad adtad,hanem probáltál megfelelni a kialakitott mintaképnek.

Minden kapcsolatban vannak hullámvölgyek.Az elején persze hogy szép és jó minden,mert akkor még harcolni kell,bizonyitani, hogy te vagy a jó a tökéletes arra hogy szeressen a másik.De amikor már 1-2-3akár több éve is együtt vagytok,közösek lesznek a dolgaitok, a problémáitok,a mindennapos gondok örömök bánatok.Közösen tervezitek a jövöt és a közös életet,ami mind megoldandó feladatot állit elétek az életben,és ezért a figyelem ezekre a feladatokra terelödik egymással pedig már másképpen foglalkoztok mint az elején.Ami természetes hiszen ilyen az élet.Na és pont ezért van az hogy szakitanak x idő után a párok,mert nem figyelnek egymásra,a mindennapokkal foglalkoznak.X idő után van aki biztonságban érzi(hiszi)a kapcsolatát és ezért nem azt tartja fontosnak hanem inkább valami mással foglalkozik.Ilyenkor persze jönnek a gondok,a viták,az egymásra mutogatások hogy-mert te igy meg ugy,-meg hogy-te ezt meg azt csinálod-stb....

Ilyenkor kellene leülni a pároknak és megbeszélni a közös dolgaikat,hogy kinek mi a baja,mi bántja,mit szeretne,és kompromisszumot kötni,hogy mind a két fél fontosnak érezze magát.Csak azt kell beleadni egy kapcsolatban amit a másiktól is elvárnánk.Nem kell elfelejteni x idő után hogy azért vagyok a másikkal mert szeretem és azért vannak netán gondok és hulámvölgyek mert sajnos ilyen az élet,tele van akadályal amit lekell küzdeni.Ha szeretek valkit akkor bármi áron csak ő és a közös szerelmünk,teljen el bármennyi idő is.Nem kell nap mint nap hangoztatni hogy szeretlek és mindenféle luxussal és csodával elkápráztatni a másikat.Csak egy kis odafigyelés szürke monoton világban és csak annyit elvárni a másiktól amennyit mi magunk adunk.

28. d7c2974ab9 (válaszként erre: 22. - Fiatal nő)
2009. nov. 15. 00:40
Kivételesen egy tökéletes nő van, és életem legnagyobb sikereként itt alszik mellettem a kanapén :-)
2009. nov. 14. 23:16

Olyan szép letudjátok Ti férfiak írni, mondani, hogy megtesztek mindent a kapcsolatért.

Biztos vagyok benne, hogy valami nem volt az igazi, amiről Te úgy gondoltad, hogy tökéletes, Ő pont az ellenkezőjét gondolta, érezte.

Nem minden egy hétvégi kirándulás, de még az összebújás sem!

Valaki itt már írta, és jól írta, talán nem illett a kulcs a zárba!

2009. nov. 14. 22:54

Sziasztok


Én is szeretnék valamit hozzátenni a tapasztalatok és gondolatok sorához. Én 20 éves vagyok és 5 éve vagyok együtt első barátommal, akivel már a komolyabb közös jövőnket is tervezzük. Az, hogy ki milyen férfira/nőre vágyik (odafigyel rád/inkább hanyagol stb...) maximálisan egyénfüggő, amit viszont alapvető fontosságúnak tartok egy hosszú távú kapcsolatnál, az a kommunikáció. Én úgy vágtam bele ebbe a kapcsolatba, hogy csak akkor működik, ha mindent megbeszélünk és szerencsére olyan párt találtam, aki szintén így gondolja, és ehhez tudtuk tartani magunkat. Persze ehhez kellett a 14 pontból is legalább 4-5 :-), de azok a pontok sem érnek semmit, ha nem beszélitek meg egymással a dolgokat.

Összefoglalva :): talán kevesen vannak olyan szerencsések, mint mi, de ha mindkét fél úgy áll hozzá a kapcsolathoz, hogy alkalmazkodással, odafigyeléssel és mindennel amivel lehet igyekszik megvédeni és fenntartani, akkor működni is fog. Senki ne adja fel! :-) Talán sokan úgy gondoljátok, hogy túl optimista és "tapasztalatlan" vagyok e téren, de még mindig elborít a rózsaszín köd és talán néhányotoknak tudtam segíteni ezzel az optimizmusommal. :-)


Az a lány szerintem sem szeretett téged igazán, hiszen a figyelmet, gondoskodást minden nő igényli attól, akit viszont szeret. :-)

25. Cyntia (válaszként erre: 23. - Onro)
2009. nov. 14. 22:27

Hát ezaz! És az a nem jó, hogy ezeket a jó tulajdonságokat, melyekkel megismertük, egyszer csak végleg elhagyja.. Én úgy szeretném azt, aki volt, mikor megszerettem!

Nagy igazságot mondtál.

2009. nov. 14. 22:27

Szia!

Szerintem sem szeretett a lány, de úgy gondolom, hogy nem a pontokkal volt a baj, hanem a "személyeddel". Mert, ha mindent megadtál neki, (legalábbis, ahogy írtad, hogy a pontok szerint miket)akkor attól 1 szerelmes lány, csak még szerelmesebb lesz...;)De, ahogy telt az idő és egyre jobban megismertétek egymást, ahogy fentebb írtam, egymás személyiségét is egyre jobban megismertétek...és lehet, hogy volt valami olyan, ami nem tetszett neki benned. VAGY!A lány volt még éretlen 1 komoly kapcsolatra!Ha egyedüllétre vágyott, nagy a valószínűsége...!Szerintem...:)Úgyhogy fel a fejjel!!!:)

23. onro
2009. nov. 14. 22:22
Nem hiszem hogy úgy jól müködhet egy jó kapcsolat ha folyamatos elvárása van a másikkal szembe az embernek!Amikor megszeretjük a másikat akkkor úgy szeretjük meg amilyen!
2009. nov. 14. 22:01
Ahogy nincs tökéletes férfi, úgy nincs tökéletes nő sem... Ilyen a mesékben van. :-P
21. 625b4da9ec (válaszként erre: 19. - Gömböc73)
2009. nov. 14. 21:56

Elgondolkodtam az írásodon, és igazat adok Neked!

A nőre a kapcsolat elején pozitívumként hat, ha egy férfi figyelmes...stb. Viszont egy idő után unalmassá válik.


Eszembe jutott egy volt osztálytársnőm története, aki szakított a barátjával 5 év után, egyetlen indokot hozott fel magyarázatként: "vele még összeveszni sem lehet!"

20. Cyntia
2009. nov. 14. 21:54

A Te esetedben Te szeretted jobban a lányt, neked volt fontosabb a kapcsolat.

Az én jelenlegi párkapcsolatomban a helyzet úgy alakult, hogy iszonyatosan szerettük egymást, majd fokozatosan alábbhagyott a macsópasi, de akkor még én mindig imádtam és próbáltam elhesegetni a fekete dolgokat, amik be-be kerültek a rózsaszín ködbe. AZtán már én is láttam, hogy a pasim részéről sok a fekete, és még én kezdtem el dolgozni azon, hogy visszamenjünk a rózsaszín irányába: de már fáradok.

A lényeg: nagyon kevés a jó kapcsolat: amikor a rózsaszín köd elmúlása után mindkét fél a szerelem lángjának megtartásán munkálkodik..

Lehet, hogy szerencse kell hozzá? Még nem tudom, de ezen munkálkodok, hogy kiderítsem!!!

2009. nov. 14. 21:44

Szia Gábor,


ennek az egésznek "tudományos" alapja van, bemásolok neked pár cikket, hogy jobban értsd:



"Hülyeségnek hangzik? Csak gondolj bele egy pillanatra: a nők mindig az igazi pasit keresik. A legvonzóbb férfiak általában mindig rendelkeznek az alfa hím képességeivel: magabiztosság, egyéni jellem, magas önbecsülés... A jó nőket egy csomó pasi akarja randira hívni, és nekik nincs idejük arra, hogy minden egyes fickót megismerjenek, szóval inkább tesztelnek.


(Megjegyzés (egy kis biológia): Az alfa hím az a hímnemű egyed az élővilágban, amelyik a legerősebb, legéletrevalóbb, akitől a legjobb utódok várhatóak. A nőnemű egyedek mindig az alfa hímmel akarnak párosodni, hiszen ez szolgálja legjobban a fajfennmaradást. Az embereknél sincsen ez másképpen, csak talán nem ennyire egyértelműen, és tudatosan történik mindez.) "



Ideál(is)


Nézzük Juli esetét, aki mindig is kedvelte a macsó típusú férfiakat: akik elhanyagolták, vagy a fontossági sorrendjükben maximum az első 10-ben szerepelt. Férjül azonban egy jófiút választott maga mellé, aki figyel rá és őszintén szereti. A társa jól bánik vele, ő a biztos bástya, az ideális partner, mégis hiányzik valami a tökéletes kapcsolatukból.


Házassága előtt csak és kizárólag rosszfiúkba volt szerelmes, így pontosan tudja, hogy milyen az: kétségek között hányódni. Ezek a kapcsolatok minden egyes esetben úgy értek véget, hogy összetörten vagy megszégyenülten került ki a férfi hálójából. Juli szerint a férje előtti kapcsolataiból egy dolog hiányzott: a partnerei elhanyagolták, nem bántak vele jól és ettől csak még jobban akarta, sőt értékesebbnek és izgalmasabbnak tűnt a velük való kapcsolat.



A folyamatos bizonytalanság állandóan éberen tartotta az érdeklődését és sokszor órákon át kínozta a féltékenység is. A házasságából ez hiányzik, hiszen a férjében megbízik, őszinte kapcsolat van közöttük, ami a szereteten és megbecsülésen alapul. Csak éppen a szenvedély, a bizonytalanság és a vágy - egy macsó - hiányzik...

Birtoklási vágy


Lehet, hogy ez az egész macsó férfi nimbusz csak a birtoklási vágyról szólna - a nőkben? Hiszen ép ésszel egy ép eszű nő nem tart fent úgy kapcsolatot évekig, hogy elhanyagolják.

Talán az állandóság és birtoklás érzése az, ami egy stabil kapcsolatban egy idő után már unalmas lehet, és ezért vonzódunk jobban a rosszfiúkhoz, akik nem bánnak velünk kesztyűs kézzel.

Vagy csak az kell, ami nem lehet?


A birtoklási vágyon túl egy másik magyarázat is kézenfekvő: valami olyan után vágyakozunk, ami teljesen soha nem lehet a miénk. És ez a folyamatos akarás az, ami ébren tartja a vonzalmat. Mert beteljesületlen, és mert a kínzó vágyakozást a maga módján még romantikusnak is találjuk...


Az is érdekes kérdés, hogy mi történik akkor, ha hosszú évek kitartó vágyakozása után egyszercsak megkapjuk, amit szerettünk volna. Mit kezdünk vele? Izgalmas maradhat továbbra is egy olyan kapcsolat vagy érzelem, ami ezen a bizonytalanságon alapult?


Biztosra menni



Egy macsó típusú férfi nem egyformán szeret. Hatalmas mélységei és magasságai vannak - ami minden, csak nem egy kiegyensúlyozott, harmónikus kapcsolat alapja. Hogyan lehet mégis teljessé tenni úgy az ilyen szerelmet, hogy mindkét félnek hosszútávon is jó és izgalmas maradjon, és még a nő számára fontos értékek is megmaradjanak?


Azt ugyanis lássuk be: kiegyensúlyozottság és egyensúly nélkül - hosszú távú - kapcsolatban élni lehetetlen. Ha a férfi is megkapja a vadászösztönét kielégítő mozzanatokat és a nő is az erős, támaszt nyújtó férfit, akkor akár még sikerülhet is, és élhetnek, élhetünk együtt holtomiglan.

De...

A megoldás?


Juli számára az lenne az ideális, ha a párja néha ki tudna bújni a bőréből. Ha csak pár pillanatra is, de macsóvá válna. A világon a legjobb dolog, ha a tenyerén hordozzák az ember lányát, de ez egy idő után megszokottá, akár unalmassá is válhat. Ha egy kicsit figyeli a férfi a kedvesének a reakcióit, abból egyértelműen kiderülhet számára, hogy a megszokottól eltérő viselkedés egy kapcsolatba (is) új színt tud hozni. Talán minden nő arra vágyik, hogy a jófiú párjából időnként kitörjön a macsó… És végre, egy kicsit, lábtörlőnek nézzék.

2009. nov. 14. 21:36

Úgy gondolom, ha a lány szeretett volna megtartani téged, nem lett volna sok dolga. De szerintem még gyerek akar maradni és a kapcsolat veled már túl komolyra sikeredett. A hangsúly az akaráson van.

Ha olyan a személyiséged, ahogy azt leírtad és nem erőltetted a 14 pontot, akkor biztos vagyok benne, hogy találsz egy olyan lányt, aki már rendelkezik a hosszú távúság erényével.

Előző lány egyértelműen kuka, én maradtam volna melletted, ha minden másban is passzoltunk volna.

17. ibi75 (válaszként erre: 8. - Kata óvónéni)
2009. nov. 14. 21:29
bőőőőőőőőven! :)
2009. nov. 14. 21:29
Legyen egy halom pénze.
15. pemete
2009. nov. 14. 21:24

Szerintem felesleges ennyit töprengeni ezeken a dolgokon. Ami működik az működik, ami nem, az nem, ennyi:)

Níilván a kommunikáció nagyon fontos egy kapcsolatban, sőt az egyik legfontosabb dolog.

De úgy nem lehet egy kapcsolatban élni, hogy előre eltervezem, hogy hogyan fogok viselkedni, meg előre kis játszmákat j

tszok le magamban, hogy ha ő ezt fogja csinálni, akkor én majd azt... Egy kapcsolat az nem hülye kis játszmákból, meg taktikázásból áll!

14. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 6. - Mama_gold)
2009. nov. 14. 21:17
:D nekem még régen volt egy barátom, aki a sz@rd le majd fut utánad taktikát vetette be...nem volt sokáig a barátom:)
2009. nov. 14. 21:16

Ezt a 14-et én sem várnám el. Ha 4-5 megvan-már jó:)


Volt egy barátom(régen:), aki már túl rendes volt. Mindig az volt amit én akartam..már idegesített egy idő után. Nem volt elég férfias a szememben. Ha megbízható, jó fej, határozott és szeret, akkor ennyi nagyjából elég.

12. mama_gold (válaszként erre: 9. - Klenca)
2009. nov. 14. 21:16

jogos, a kommunikáció nagyon fontos:)

valahogy olyan természetesnek vettem, hogy meg sem említettem:D Köszi

Nyugodtan lehet kiegészíteni:)

11. 0f4abafe57 (válaszként erre: 7. - A6cd9cfa0c)
2009. nov. 14. 21:16
Semmi baj, nem haragszom :P
2009. nov. 14. 21:15
:) Ez a lány nem volt beléd szerelmes, van ilyen.Nem hiszem, hogy azzal üldözted el, hogy túlságosan szeretted, egy szerelmes nőt ugyanis ezek a dolgok amiket leírtál, egy csöppet sem zavarnak, sőt.
9. klenca (válaszként erre: 6. - Mama_gold)
2009. nov. 14. 21:15
Kb plussz kommunikáljon velem.
2009. nov. 14. 21:14

Szia Gábor!

Sok igazság van a cikkedben.el is gondolkodtam rajta...de valahogy úgy érzem kb. ilyen elvárásaitok vannak nektek férfiaknak mifelénk is.

nem is sorolom,a 14 pont tuti összejönne:)

7. a6cd9cfa0c (válaszként erre: 4. - 0f4abafe57)
2009. nov. 14. 21:13
látom Te mindenhol Mindenkit leszólsz!! bocs.
2009. nov. 14. 21:13

nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy sz@rd le, majd akkor fut utánad:(

Különbözőek vagyunk, így lutri, hogy az éppen aktuális barátnőnél mi válik be és mit hogy kell csinálni.


Nálam a lényeges dolgok

1. ne legyen káros szenvedély (alkohol, drogok, játékgép)

2. ebből már következik valahol, hogy ne csavarogjon (ne kocsmázzon, term. barátai lehetnek, de ne ők legyenek az elsők)

3. ne legyen brutál (verekedés)

4. szeresse a gyerekeit (legyen családcentrikus)

5. A kulcs beleilljen a zárba:D (remélem tudod mire gondolok) és jól csókoljon.

A többi már főleg összeszokás kérdése. Mert ugye mindenki mást hoz otthonról.


Az elején már érezni kell, azt a szikrát mindkettőnek csak akkor lehet belőle valami.

2009. nov. 14. 21:11

Kedves Gábor!

Nekem elég, ha egy pasinak humorérzéke van:)

Egyébként ez a lány nem szeretett. (pont)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook