Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Iskolában szülői engedély nélkül adhatnak a gyermeknek nyugtatótablettát idegesség miatt? fórum

Iskolában szülői engedély nélkül adhatnak a gyermeknek nyugtatótablettát idegesség miatt? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. dec. 16. 09:09
Nem!még nem is hallottam ilyet,de tuti kiakadnék ha az én gyerekemnek olyan gyógyszert adnának amiről én nem tudok
59. klenca
2009. dec. 16. 08:55

Szerintem akinek dr van a neve előtt, az az orvosin végzett és bármilyen posztban van (iskolaorvos, háziorvos, szakorvos...) ért hozzá, s vállalja a felelősséget. Szerintem az orvosn a gyermek védelmében adta az előzetes kartonja alapján azt a gyógyszert. Kvázi hálásnak kellene lenni érte, hogy szakszerűen ellátták a gyermeket.

Szerintem érdemes tájékozódni utólag is, meg fogsz nyugodni.:))

2009. dec. 15. 21:51
Nem!!
57. zebracsikó (válaszként erre: 56. - 3aeb86a367)
2009. nov. 13. 19:19

Rendes Tőled, hogy leírod a folytatást.


Nem lehet könnyű most, ez nagyon komoly tünet, én mindenképpen kikérném pszichológus tanácsát.

2009. nov. 13. 10:43
Ma felhívtam a tanárnőt telefonon és megkérdeztem ezt a tegnapi napot, mondta, hogy ő nem tud semmiről mert délelőtt semmi gond nem volt, de mondta, hogy utánajár adolognak és visszahív. Így is történt. Hát a helyzet az, hogy tegnap semmi nem történt a suliban, az én drága fiam kitalálta az egészet, és megnyugtatott a tanárnő, hogy ha máskor ilyen lesz, ne higyjem el a gyereknek, mert szülői engedély nélkül semmilyen gyógyszert nem adhatnak be a gyereknek. Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát.
55. 3aeb86a367 (válaszként erre: 54. - Zsuzsip65)
2009. nov. 12. 18:50
Értem, bocsi, akkor félreértettem. Mindenesetre engem nem hívtak fel, de még az édesapát sem. Azért holnap ráérdeklődöm erre, hogy most akkor tulajdonképpen mi az igazság. Azt hiszem kicsit én is hamar felhúztam magam, mert már nagyon idegesít ez a helyzet, hogy napi szinten ilyenekkel jön haza a gyerek, hogy mindig bántják, és a kisebbik gyerkőccel is hasonló a helyzet a suliban(nem egy suliba járnak).
54. zsuzsip65 (válaszként erre: 40. - 3aeb86a367)
2009. nov. 12. 18:45
én arra gondoltam,hogy amikor ez történt Téged felhivtak volna!
2009. nov. 12. 18:23

Semmilyen gyógyszer nem adható,még láz esetén sem.(Kivétel a rendszeres szedés,de ennek írásos nyoma van.)Óvódábanban,sem iskolában.Minél előbb értesíteni kell a szülőt a gyermek állapotáról.

El kell látni a gyereket pl.láz esetén hideg vizes borogatás,itatás...idegesség esetén próbálni megnyugtatni.Iskolaorvos adhat gyógyszert.

De nevelő nem!

52. 3aeb86a367 (válaszként erre: 50. - Fdóri)
2009. nov. 12. 18:19

Az iskola tud mindenről, azokról amin keresztülment, de mégsem szóltak semmit. És sajnos az ellen sem tudunk mit tenni, hogy a másik fiú ne piszkálja a mi fiúnkat. Mi szülők is szóltunk már neki, meg a tanárok is, de nem kísérhetik minden lépését a gyereknek így amint nem figyel a tanárnő már bántja is a fiamat.


Az is lehet túl korán kezdtem el idegeskedni, mert most meg azt mondja a gyerek mégsem biztos abban hogy nyugtatót kapott, csak azt látta, hogy valamilyen kerek rózsaszínű tabletta volt.

51. marica 19 (válaszként erre: 17. - 9b10f3d7ff)
2009. nov. 12. 18:06

Xanax? Van egy osztálytársam, 16 éves. Állandóan ideges, és a szülei kiíratják a háziorvossal a receptet. Naponta szedi, szerintem ez nem normális. Volt már néhány eset, amikor a részegség jelei voltak kimutathatóak nála.. Amúgy ez a készítmény milyen erősségű?


Szerintem a tanár csak azért adta be a nyugtatót, mert nem akart ő foglalkozni a dologgal. Pedig lehet, hogy többet segített volna vele. (Persze, éles helyzetben akármikor van joga a tanárnak gyógyszert beadni.)

50. fdóri
2009. nov. 12. 18:05

Szia!

Szerintem kérdezz rá a suliban holnap. Lehet hogy tényleg csak a kisfiadnak mondták hogy nyugitabi, közben valami vitamin volt. De persze arról is kötelesek tájékoztatni!!! Kedvesen kérdezz rá, de ha ezeket tudják a fiadról, mármint amin keresztülment, akkor minden apró dologrol illene szólniuk, és főleg nem hagyni hogy szekálják.

2009. nov. 12. 18:01

Adhatnak neki gyógyszert, magam is voltam hasonló helyzetben.

Ha ennyire bánt a dolog, menj be holnap az igazgatóhoz és beszéljétek meg vele.

Azért az orvos se hülye, nem fogja kockáztatni a diplomáját, praxisát egy nyugtató miatt.

Aztán lehet csak placebot kapott a fiad.

Nyugi, próbáljátok megoldani a gyerekek közti konfliktust.

48. 3aeb86a367 (válaszként erre: 45. - Globus)
2009. nov. 12. 17:45
Igen, sajnos ez így van, és ez így megy már vagy 2-3 éve, de idáig még nem fajultak egyszer sem a dolgok.
47. 3aeb86a367 (válaszként erre: 43. - Zebracsikó)
2009. nov. 12. 17:44
Járunk vele pszichiáterhez minden évben egyszer van kontrollvizsgálat, de már nincs vele olyan probléma mint régen. Az ok amiért járunk vele az pedig az, hogy az igazi édesanyja fél éves korában beadta az Anya-Csecsemő és Gyermekotthonba, ott folyamatossan verte a gyereket aki idegileg kikészült. Pszichológushoz vitték mert állítólag epilepsziás rohamai voltak. Nyugtatózták. Majd amikor 3 és fél éves lett akkor megkaptuk a gyerkőcöt, hogy mi, tehát a vérszerinti édesapja és én nevelhessük. Kb. 5 éves koráig szedte a nyugtatókat amikor aztán fokozatosan el lehetett neki hagyni. És semmilyen probléma nem volt vele. Csak egyszerűen nem bírja elviselni ha valaki szekálja meg idegesíti, arra sajnos így reagál.
46. Pné Veronika (válaszként erre: 45. - Globus)
2009. nov. 12. 17:43
Szerintem is... Vannak olyan gyerekek akik direkt az ilyen társaikat szeretik piszkálni... :-(
45. globus (válaszként erre: 39. - 3aeb86a367)
2009. nov. 12. 17:34

5 éves kora előtt nyugtatózni kellett? :(

Egyre inkább az a gyanúm, hogy ez az osztálytárs direkt ki van hegyezve a fiadra, mert látja, hogy eredményesen cukkolhatja.

44. 3aeb86a367 (válaszként erre: 36. - 04d410066e)
2009. nov. 12. 17:34
Jövőhét keddre van időpontunk az endokrinológiára(kis növés és alacsony testsúly miatt) és akkor veszik le tőle a vért.
43. zebracsikó (válaszként erre: 39. - 3aeb86a367)
2009. nov. 12. 17:32

És semmilyen kezelésben nem részesül mostanában?

Ritka és súlyos, ha egy kisgyereket nyugtatózni kell. Pszichoterápia vagy másféle segítség talán kisimíthatná a rejtett feszültségeket.

Mert valljuk be, nem teljesen normális, ha egy 11 éves gyereket annyira fel lehet hergelni, hogy utána be kell nyugtatózni.

2009. nov. 12. 17:30
Nyugtatót? Te jó Isten! Azt csak pszihiáter írhat fel akkor ha kezel valakit! Nem tudom pontosan mit adtak be a gyereknek, de ez nagyon durva.Van nyugtató hatású vitamin, meg gyógyszer is, de ezeket sem viselkedésre adják!A nyugtatókhoz szülői engedély kell, még az orvosnak is! Az unokatesóm asztmás, és az asztmagyógyszer mellékhatása az idegesség, ezért a bátyáméknak bele kellett egyezni, hogy a gyerek nyugtatót kaphasson.Szerintem ezt csak úgy nem adhatják be senkinek sem, pláne ha egyértelmű, hogy környezeti hatás miatt van.Az is más, ha éppen epilepsziás rohama van valakinek, akkor beadhatják kérdezés nélkül, de hogy azért mert ideges volt...
41. globus (válaszként erre: 32. - 3aeb86a367)
2009. nov. 12. 17:30
Szerintem egyszerűbb megkérdezni az iskolaorvost, valakinek csak tudnia kell. Nem hinném, hogy 1 tabletta Andaxinra létezik szérumvizsgálat...
40. 3aeb86a367 (válaszként erre: 26. - Zsuzsip65)
2009. nov. 12. 17:30
De van telefon az iskolában de délután 5 óra mire a gyerek hazaér akkor már hova telefonáljak?
39. 3aeb86a367 (válaszként erre: 25. - Zebracsikó)
2009. nov. 12. 17:29
Régebben kellett neki itthon is nyugtatót szednie orvos utasítására (ez hosszú történet), de most már kb. 6 éve hogy nem szed semmilyen nyugtatót. Itthon nincs ilyen probléma hogy nyugtatózni kellene, csak az iskolában van ez az osztálytársa aki nem hagyja békén a fiamat, folyamatossan szekálja, piszkálja amit a fiam nagyon nem szeret és hát ma már idáig fajultak a dolgok.
2009. nov. 12. 17:28
Jaj, félreértettem, azt hittem hirtelen ki akarod mutattatni. :) Az a baj, hogy hülyeség ellen meg nincs orvosság...
37. globus (válaszként erre: 35. - 04d410066e)
2009. nov. 12. 17:28

Csak mondtam egy példát -mások még többet is-, mert fórumtársunk szerint semmilyen gyógyszert nem kaphat a gyerek az iskolában.

Olvass figyelmesebben.

36. 04d410066e (válaszként erre: 32. - 3aeb86a367)
2009. nov. 12. 17:27
Az attól függ, mit kapott és mennyit. Általában 24 órától 28 napig lehet a különböző szereket kimutatni. Inkább vidd el holnap vérvételre, úgy sokkal biztosabb.
35. 04d410066e (válaszként erre: 27. - Globus)
2009. nov. 12. 17:26
Itt nem epilepsziás görcsről van szó, hanem arról, hogy ideges lett. Miért hasonlítod össze a kettőt? És egyébként meg ha már túl vagy egy rohamon, hiába adnak nyugtatót, tök felesleges, így is úgy is zavart és szedált vagy.
34. zebracsikó (válaszként erre: 32. - 3aeb86a367)
2009. nov. 12. 17:24
volt már máskor is esetleg otthon gyógyszerre szükség dühroham vagy másfajta idegesség, feszültség miatt?
33. globus (válaszként erre: 31. - 3aeb86a367)
2009. nov. 12. 17:23
Csúnya beszéd ellen nem volt orvosságuk :DD
32. 3aeb86a367 (válaszként erre: 10. - 89b99f816e)
2009. nov. 12. 17:23
Sajnos nem tudom milyen nyugtatót adtak be neki, kérdeztem a gyereket de hát szegény ő is honnan tudná. Annyit mondott kérdezte az orvostól, hogy az mi amit beadnak neki és azt felelte az orvos hogy nyugtató. De jövőhét kedden meg vérvételre kell vinni, ki fogja mutatni a gyógyszert?
31. 3aeb86a367 (válaszként erre: 9. - Csokilány)
2009. nov. 12. 17:20
A másik gyereknek semmit nem adtak be. Én is pont ezt mondtam a fiamnak, hogy most mi lett volna ha netán rosszul lesz tőle én meg nem tudok az esetről semmit. Nagyon fel vagyok háborodv, hogy ilyet megtesznek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook