Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi lett Jézussal miután feléledt? Mikor halt meg? meghalt egyáltalán? fórum

Mi lett Jézussal miután feléledt? Mikor halt meg? meghalt egyáltalán? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
104. grizus (válaszként erre: 76. - Marjann)
2014. márc. 14. 21:07
Az emberek közötti ellentét egy gerjesztett dolog. A hatalmi elit találmánya, hogy tudatlanságban és gyűlöletben tartsák a népeket. De sajnos nem lehet rájuk kenni, mert csak azt lehet bolondítani, akiben ezeknek a dolgoknak a csírája megvan, a vonzás törvénye alapján. Minden ma élő földi embernek sok munkája van lesz még az önmaga sötétebb részével való szembesüléssel. Sok sikert hozzá!
103. grizus (válaszként erre: 95. - Klenca)
2014. márc. 14. 21:04
Különféle beavatásokon esett át. Először Egyiptomban, de aztán keleten utazgatott és mindenféle tanokat megismert és megtanult gyógyítani és csodás dolgokat tenni.
102. grizus (válaszként erre: 98. - Whitehill)
2014. márc. 14. 21:02
Én sem értek egyet a cölibátussal. Felesleges erőszak az emberi természeten. A szexualitás istentől való és valaha valóban isteni aktusnak számított, a férfi és a nő az isten és az istennő nászát élte meg az egyesülésben. Ezt persze aztán jól eltagadták, ahogy az Istennőt is. Pedig az Isten mellett kell, hogy legyen asszony is, Isten-asszony.
101. grizus
2014. márc. 14. 21:00
Több verzió van. E leggyakoribb, hogy elment Indiába és ott lépett át a másik világba, Sambhalába, tehát a hagyományos értelemben nem halt meg, nem hagyott maga után holttestet. Van, aki szerint ez Japánban történt, én ezt nem hiszem. Olyan verzió is van, hogy több Jézus volt, az egyik Magdolnával élt később Franciaországban és volt egy csomó gyerekük, a másik ment Indiába, és akit keresztre feszítettek, az egy sima ember volt, akibe "beleszuggerálták", hogy ő a megváltó. Hát nem tudom. Ez az utóbbi elmélet elég blaszfém, de nem is ez a baj. Nem feltétlen az a furcsa, hogy a megváltás-rész nem is olyan fontos, hanem hogy ki szuggerált és miért? A jó vagy rossz erők? Ez az elmélet elég meredek, nem is tudom, talán jobb figyelmen kívül hagyni. Lehet, hogy szándékos félrevezetés. Mindenesetre érdekes, de kicsit veszélyes.
100. emagdi (válaszként erre: 98. - Whitehill)
2014. márc. 14. 15:36

a cölibátus fő oka az, hogy ne ússzon el a katolikus egyház gigamega vagyona, valamint ne kerüljön be "idegen" befolyásoló erő (értsd: ne helyezze egy pap sem a családot v a felesége véleményét az egyház érdekei és utasításai elé).

azért lássuk be, hogy elég jól kitalálták, jó régóta működik nekik a biznisz.

99. bdf78cc352 (válaszként erre: 97. - 274c9996b8)
2014. márc. 14. 14:12
A háború, egyház, emberi dolgok, nem isten dolgai.
2009. nov. 21. 15:52

Én ismerek egy nagyon rendes katolikus papot, aki egyszer csúnyán megingott egy nő miatt, uh ez a papi nőtlenség butaság. Mellékesen és is katolikus vagyok. A reformátusoknak és evangélikusoknak ebben nagyobb igazuk van, arról nem is beszélve, hogy az ő gyerekeik sokkal nagyobb testközelbe születnek Istenhez.

Aztán ott ez a báránybőrbe bújt farkasok prédikációja. Ezt is csak a papok találták ki, akik beleköltötték a Bibliába, hogy ezzel vezessék a népet, mint a barmokat, és senki ne hallgasson meg mást, csak őket. Kik voltak akik elnyomták az embereket a középkorban? Nőket égettek meg koholt vádak miatt és kinek a nevében?

Elég sokáig jártam hittanra, elsőáldoztam, bérmálkoztam, minden megvolt, de én nem csípem egy ideje a papokat és örülök, hogy nem régen élek, hanem most. Egyre több rosszat hallok a papokról, de tisztában vagyok vele, hogy régen ez még ennél is rosszabb volt.

97. 274c9996b8 (válaszként erre: 91. - 9b10f3d7ff)
2009. nov. 21. 15:13
Pedig a legtöbb haboru Isten neveben törtent !
96. 3da8f53e4a (válaszként erre: 95. - Klenca)
2009. nov. 21. 14:45
:) röviden és tömören :)eléggé leegyszerüsített fogalmazás.
95. klenca
2009. nov. 19. 14:14

A Biblia szerint feltámadt, mászkált 40 napig ajtókon-falakon keresztül, mutogatta magát, beszélt és evett velük.


Aztán jött egy antigravitációs izé, ami felelmelte a mennybe, ahol azóta is van.


De meg van ígérve, hogy visszajön majd egyszer....

Az antigravis izéjével, s felemel mindenkit, aki az övé.

Már nem tanítgatni, hanem elragadni azokat, akik hisznek benne. Meg 1000 évig békében uralkodni.

(Bizonyára az agyunk egy-egy mini rádióadó, amit a mennyben lehallgatnak, s ezáltal megállapítják, ki a megfelelő. Vigyázzatok a gondolataitokra, mert a nagy testvér mindent tud rólatok, még a legtitkosabb gondolatfoszlányaitokat is. Felmentést csak az álmaidért kaphatsz!)


Az egyéb helyeken van szó szent grálról, meg hogy van valami leszármazottja....


Van olyan álláspont, hogy meghalt, aztán nem találták.(Mármint ott nem, ahova tették.)


Meg 1001 történet mindenféle elképzelés.


Neked melyik jön be?


(Engem pl az az időszak érdekelne, ami a születése és a 12 éves kora között volt, meg az a rész, ami a 12 éves kora és a 30 éves kora között volt.)

94. Júlia* (válaszként erre: 91. - 9b10f3d7ff)
2009. nov. 12. 16:57

Rajtunk múlik.

Ha azt akarjuk, hogy jobbá váljon a világ, nekünk kell jobbá válnunk.


Ha azt akarjuk, hogy mások tiszteletben tartsák a vallásunkat, nézetünket, hovatartozásunkat,

akkor nekünk kell elfogadni ugyan ezeket.


:-)

93. Marjann (válaszként erre: 91. - 9b10f3d7ff)
2009. nov. 12. 14:31
Mert valami magasabb (hatalmi vagy pénz) érdek miatt átmosták az agyukat. Lásd terrorizmus. Ugye csak egy átmosott agyú ember kell, aki kinyír egy családot, és máris 20 másik ugrik neki bosszút állni és fikázni a vallását.
2009. nov. 12. 14:30
Mindenkinek további szép napot kívánok! Azt hiszem mi nem fogjuk a világot megváltoztatni.
91. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 90. - Júlia*)
2009. nov. 12. 14:27
Én is mindig azon csodálkozom, ha mindenki (többség) azt állítja egy Istenünk van, akkor miért háborúznak az emberek? Milyen szép lenne békében élhetnénk egymás mellett, és legalább a vallások miatt nem lennének háborúk. Viszont aki megszállott hívő, hogy mer Isten nevében ölni, mikor mindegyik vallás azt tanítja -Ne ölj!-
90. Júlia* (válaszként erre: 88. - 9b10f3d7ff)
2009. nov. 12. 14:21

Erről van szó,

úgy tűnik, hogy a keresztes háborúnak se vége, se hossza.


:-(

89. Marjann (válaszként erre: 88. - 9b10f3d7ff)
2009. nov. 12. 14:19
nem csodálom.
88. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 76. - Marjann)
2009. nov. 12. 14:18
Egyetértek veled. Tudod nekem volt egy furcsa szitum , beszélgettem egy református hölggyel, én (katolikus vagyok) , hogy olvastam a Koránt és nagyon érdekes más a felépítése, mint a Bibliának, betegségekre gyógyírek stb. Szülés utáni teendők, a lényeg praktikus tanácsok is vannak benne. Ere ahogy ezt megamlítettem azt mondta hogy mertem a kezembe venni a poklok poklán fogom végezni. Mondta ezt egy egyetemet végzett hölgy. Ledöbbentem.
87. Marjann (válaszként erre: 86. - Júlia*)
2009. nov. 12. 14:17

Egyet értek.


Tisztelni kell a hagyományokat, tudni kell, hogy a szokásoknak, ünnepeknek mik a gyökerei, de nem szabad elutasítani az új dolgokat, mások nézeteit. Persze nem is kell feltétlen magunkévá tenni, csak tiszteletben tartani.

Engem nem érdekel, ha valaki szerint Jézusnak Franciaországban vannak gyerekei, csak ne akarja rámtukmálni a vallását.

86. Júlia* (válaszként erre: 85. - Dogiz)
2009. nov. 12. 14:15

Igen,

igaz,


de Ő nem kezdte el elégetni "más" vallású írok műveit, mint napjainkban.


Remélem, nem tőlem hallod először.

Elemzők:


"Először a könyveket kezdik égetni, majd az embereket".


Egyszer már megtörtént,

miért kell, hogy a történelem megismételje magát?


:-(

85. dogiz (válaszként erre: 80. - Júlia*)
2009. nov. 12. 14:12
Igen, de az első magyar király és törvényei - tanításai most is nagy tiszteletnek örvendenek.
2009. nov. 12. 14:12
szolgálati lakás: a faluban a papnak 2 szintes szolgálati lakása (háza) van...tavasszal lett teljes tetőcsere...nem tudom egy embernek minek 100akárhány négyzet...inkább adnák a szegényeknek, amit erre költenek...(meg a rezsire)
83. 3da8f53e4a (válaszként erre: 76. - Marjann)
2009. nov. 12. 14:10
A politika miatt. És milyen az ember? Kinek van igaza alapon...
82. Marjann (válaszként erre: 78. - Dogiz)
2009. nov. 12. 14:09

Nézd én elismerem, hogy alapvető dolog, hogy Európában a kereszténység elég régi vallás, hagyományai vannak, sok szokás erre épül, amit illik ismerni. De egy nem keresztény is ugyanúgy lehet európai.

Egyébként csak OV miatt féltem, hogy feljön a pártpolitika.

81. 3da8f53e4a (válaszként erre: 77. - 5e48d37001)
2009. nov. 12. 14:09
Én a sátántól akkor féltem, amikor megnéztem életem első hülye filmjét: a cime nem ugrik be..... amikor a lánnyal ugrált az ágy.
80. Júlia* (válaszként erre: 78. - Dogiz)
2009. nov. 12. 14:09
Azóta eltelt több, mint 1000 év.
79. dogiz (válaszként erre: 78. - Dogiz)
2009. nov. 12. 14:08
Jaj, félre ne értse valaki!!!!!!!!!!
78. dogiz (válaszként erre: 71. - Júlia*)
2009. nov. 12. 14:07
Nem politizálni akartam, de Szent István királyunk is keresztény ember volt, s felajánlotta országát Szűz Máriának, Jézus anyjának.
77. 5e48d37001 (válaszként erre: 58. - Marjann)
2009. nov. 12. 14:07
Nekem dettó,hónapokig rettegtem az ördögtől és nem meretem éjjelente elaludni.
76. Marjann (válaszként erre: 74. - 9b10f3d7ff)
2009. nov. 12. 14:07
Én katolikusként is azt mondom, hogy a legtöbb vallás (zsidó, keresztény, muzulmán és ezek vadhajtásai legalábbis), pont ugyanazt az Istent imádják, csak épp máshogy. De akkor min veszekednek...??
75. Júlia* (válaszként erre: 73. - Marjann)
2009. nov. 12. 14:06

Én szívesen megtenném, Ő viszont nem.


Írd be az egész idézetet a googliba.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook