Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajfestés?Segítség! fórum

Hajfestés?Segítség! (tudásbázis kérdés)


20. Calibaby (válaszként erre: 19. - Anda39)
2013. dec. 5. 16:17
Oké, akkor megpróbálom a leggyengébb oxival. Köszi!
19. Anda39 (válaszként erre: 18. - Calibaby)
2013. dec. 5. 13:33

Garnierrel festi egyik vendégem is a haját, hát köszönőviszonyban sincs a végeredmény a doboz képével...:)

Most is azt mondom, hogy szőkítés után gyenge oxival kend a festéket, jónak kell lenni. (bár az Alfaparffal csak elvétve dolgozom egyszer-egyszer)

18. Calibaby (válaszként erre: 17. - Anda39)
2013. dec. 5. 08:40
Töltöttem fel képet ott látod, hogy kb. milyen színű a hajam. Annyi, hogy ott volt rajta garnier festék, csak azt már ledobta. :(
17. Anda39 (válaszként erre: 16. - Calibaby)
2013. dec. 4. 19:11

Anélkül, hogy láttam volna a hajadat, a következőket mondom (persze akkor lenne igazán jó a tanács, ha itt ülnél velem szemben és meg is tapizhatnám a hajadat :)):

a szőkítőport 6-os oxival keverem, és megvárom, amíg sárgára szívja a hajat

utána mosás sampon nélkül, szárítás - balzsam tilos

ezután a kiválasztott szőke festék már csak 3-as, 4-es oxival, a hatóidő betartásával

Érdemes jó hamvas festéket használni, mert ez semlegesíti a sárga pigmenteket, amik még a hajban maradtak.

Nem használok Alfaparfot, én német festékkel dolgozom (Indola), és nem szokott visszasárgulni.

16. Calibaby (válaszként erre: 15. - Anda39)
2013. dec. 3. 21:51
Akkor, hogy fessem? Ha nem teszek hozzá oxit, úgy nem fogja be a festék a hajamat? 12-es oxiból ír a 2 festékhez 4-et. De akkor hány %-os oxit vegyek, ha mindenképp kell és mennyit tegyek a 2 festékhez?
15. Anda39 (válaszként erre: 14. - Calibaby)
2013. nov. 23. 15:31
Fodrász vagyok, mindig úgy csinálom, ahogy írtam, és még sosem kopott le a szín senki hajáról. Ettől függetlenül lehet, hogy a te hajad erre nem alkalmas, viszont akkor is túl sok a 12-es oxi a már leszőkített hajra. Persze, hogy ezt ajánlják a festékhez, de nem ilyen használatra, hanem egyből a természetes hajszínre rákenve.
14. Calibaby (válaszként erre: 13. - Anda39)
2013. nov. 21. 23:05
Nem hiszem, hogy elég, már próbáltam, de nem fogja be a festék. Ami befogja azt kb. 1 hét után le is dobja. Hozzászólásokban olvastam, hogy ez az Alfaparf jó, de ehhez meg 12-es oxi kell. :(
13. Anda39 (válaszként erre: 12. - Calibaby)
2013. nov. 21. 13:55
De. Leszőkített hajra nem szabad. Ha megfelelően le van világosítva a haj, elég a 3-as oxidáló is.
12. Calibaby (válaszként erre: 11. - Russodebby)
2013. nov. 20. 22:38
Nekem is 12-est adtak, csak azt nem tudtam, hogy kell-e még előtte szőkíteni. De már azon túl vagyok. :D Csak most meg nem merem rátenni a 12-es hidrogént... Nem teszi tönkre a hajat?
11. russodebby (válaszként erre: 10. - Calibaby)
2013. nov. 20. 14:17
Szia! Szőke a természetesem, de nekem mindig a 12-est adják a boltba a 11.11-hez.
2013. nov. 19. 19:46
Sziasztok! Én hajat szeretnék festeni, Alfaparf 11. 11 v. 10.20-al. A hajam szőkítve van, de elég sárgás. Az lenne a kérdésem, hogy kell-e még egyszer szőkíteni vagy elég a 12%-os krémhidrogén hozzá?
2010. márc. 12. 14:11

Sziasztok!

1 kis segítség kellene. Sokszor festettem a hajam és 6 éven belül 2szer lett leszivatva. jelenleg sötét vöröses a hajam színe és szeretnék átváltani a világos barnára. Hozzátenném,hogy gyengécske a hajam,de 1 utolsó szőkítést még kibírna. Ez mennyire megoldható?

2010. febr. 15. 18:35
Sziasztok! Nekem eddig soha nem volt problémám a hajfestéssel, hangsúlyozom, eddig...Korábban mindig sötétbarna volt a hajam, vagy valamilyen más barna árnyalat. Ha változtattam is mondjuk kicsit világosabb barnára, mindig megfogta rendesen mindenhol. Most viszont borzalom! Szintén sötétbarna festéket vettem, kicsit mahagónis beütéssel, de nem jól sült el. Csak a lenőtt részeket fogta meg, de az sem olyan színű mint ami a dobozon volt, sőt még Pumukli is megirigyelné olyan vörös. Nem is értem, korábban minden festék befedte az egész hajam, most viszont csak a tövét, a többi meg sem moccant. Mitől lehet ez? Mindent úgy csináltam, ahogy évek óta szoktam...
2009. nov. 12. 08:30

Most néztem a képeidet. Egyrészt látom, hogy a hajad szőkítve volt, illetve melírozva, és akkor bizony a festék élénkebb színű lehet, mint vártad.

Másrészt, ha jól látom, barna szemed van, és szemtelenül fiatal vagy, nem biztos, hogy a sötétbarna akkora melléfogás.


Volt már pár nem túl jól sikerült hajfestésem :D, az egész színpalettán végigmentem.

Ami segíthet, hogy ne akarj azonnal újabb hajfestést: olyan hajpánt, vagy hajkendő, aminek a színéről tudod, hogy jól áll, és feldobja az arcod. A sötét hajfestékek mellett jól tud mutatni, ha babás-rózsaszínes árnyalatokkal fested az arcod. (40-50 évesen már lehet gázos, de neked...?!), illetve ha a hajszínedhez illően sminkelsz.

Ha összefogod a hajad.


Sötét hajnál sokat dob az összhatáson, ha csak pár fedőtincset melíroznak világosabb árnyalattal, az egész másnak tűnik, de nem fog a hajad mindenhol elégni. Ehez persze jó fodrász kell. ;)

2009. nov. 12. 08:24

Szia!


A legtöbb festék valamivel sötétebb színt "mutat" közvetlenül a hajfestés után. Szerintem próbálj annyira megbarátkozni az új színnel, hogy ne rohanj azonnal a fodrászhoz, inkább moss hajat naponta, és használj ápoló hajbalzsamot, de az se baj, ha valami jó minőségű pakolást raksz rá esténként. Az első pár mosás alatt elég sokat fakulhat a színe.

Eredetileg milyen volt a hajszíned, volt már festve valmivel, vagy ez volt az első festés? Ettől függően változhat az eredmény elég sokat.

Milyen a bőrszíned és szemszíned?

Lehet, hogy ezt a barnát csak te gondolod elsőre túl sötétnek. (Nekem egyébként tetszik, kerestem róla képet, és szép, étcsokibarna színe van.)

A fodrász sem mindenható, és ha egymás után háromszor változtatsz a hajszíneden, mindenképpen károsodni fog a hajad, a vége egy csinos kis rövid (pixi) frizura lesz. :/

5. vkmelinda (válaszként erre: 2. - Fruzsinká17)
2009. nov. 12. 08:00

Szia! Nem tudom, segít-e, de én tegnap próbáltam ki a Garnier Color Naturals E0-ás kiszőkítőt. kb. 800 Ft-ba került, szóval kibírható. Majdnem fekete hajszínemtől akartam megszabadulni, már nagyon sokszor rápróbáltunk, fodrász is nekiesett sokezerért, de elbénázta, ráégett a festék utána...

szóval tegnap úgy döntöttem, rápróbálok még egyszer. Garnier belle color mahagónit szeretnék, meg is vettem, itthon olvastam el, hogy ilyen sötét haj előtt nem árt rámenni ezzel az EO-val. Vissza a boltba, aztán itthon nagy sóhaj, és felkentem (ecset és tálka kell hozzá!).

EGyszerően SZUPER, nem is értem, miért szórakoztam eddig a méregdrága Effasorral, a fodrászról ne is beszéljek!GYönyörűen leszedte a színem, most majdnem olyan, mint az a mahagóni, amit vettem. A hajam ép maradt, ma festem rá a színt (elfelejtettem mondani, hogy a szívatás után már nem festettem be este, mert késő volt, a másfél éves kisfiam ezt már nem díjazta volna):))

Szóval csak arra kell vigáyznom, rá ne égjen megint a festék... remélem, sikerül! A lényeg, hogy ha kipróbálod Te is, mindenképpen valamivel világosabb festéket vigyél fel rá utána, mert újra ráfeketedik.

2009. nov. 12. 07:58
Megpróbálhatsz halványítani rajta citromlével,vagy kimondotttan szőke hajra való samponnal esetleg a hamvasító samponnal.
2009. nov. 12. 07:53
Igen, irány a fodrász, ne kísérletezz tovább már otthon.
2009. nov. 12. 07:47
Az lenne a kérdésem ill a problémám, hogy csoki színű hajfestéket vettem 3 napja...és inkább vörös lett mintsem barna...nem bírtam kimenni vele ezért rámentem a Garnier Természetes Barna nevű festékével..és nekem ez túl sötét...iszonyú..mit tudok csinálni?Irány a fodrász és szőkítés és utána barna festét..mert akkor kikészülök az biztos! Előre is köszi a válaszokat! Tapasztalatok érdekelnének illetve szakvélemény!
2009. nov. 12. 07:45
Hajfestés?Segítség!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook