Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Heim Pál kórházba kell befeküdnöm a 4 hós kisfiammal, aki szopik. Kapok én is mellette egy ágyat? Vidékiek vagyunk, 200 km... fórum

A Heim Pál kórházba kell befeküdnöm a 4 hós kisfiammal, aki szopik. Kapok én is mellette egy ágyat? Vidékiek vagyunk, 200 km... (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2011. márc. 18. 09:42
Szia! Én szeptemberben feküdtem bent az akkor 6 hetes kisfiammal az urológiai sebészeten. Minden további nélkül mellette lehettem éjjel-nappal, szoptathattam, a mellette lévő ágyon aludtam. A szobában még egy 2,5 éves kisfiú volt az anyukájával, szintén vidékről, ő is mellette aludt. A többi szobában is voltak gyerkőcök, akikkel éjjel-nappal együtt volt anyuka vagy apuka, nagymama. Nagyon kedvesek és rugalmasak voltak az ápolók, orvosok.
85. fdóri
2011. márc. 17. 15:44
A gyerek melett maradhatsz ez tuti! 18 éves kor alatt ehhez JOGA van. Az hogy milyen formában, nem tudom... Én eddíg csak olyan helyen voltam a 2 fiammal, ahol a széken lehetett éjszakázni. Egy szopis babánál azért máshogy van valószínűleg.
2011. márc. 17. 15:14

Sziasztok!

Áprilisban viszem műtétre a kisfiamata Heim Pál Kórházba. Ha valaki tudna segíteni, most mi a helyzet. Benn lehet-e maradni a gyerekekkel és milyen körülmények között? Mennyibe kerül naponta?

Köszönöm

83. hpkati (válaszként erre: 82. - Gne2)
2009. nov. 19. 16:53
Örülök, hogy leírtad a tapasztalataidat, sajnos biztos lesznek még sokan akik odakerülnek....
82. gne2
2009. nov. 19. 15:50

Hazajöttünk, leírom a tapasztalataimat, hátha másnak is szüksége lesz még rá!

Szoptatós anyukaként NEM maradhatok 24 órán át a gyerek mellett, a saját érdekemben, mert nem tudok lefeküdni, a bőrgyógyászaton erre nincs mód. (De ahogy hallottam másoktól, más osztályon is ugyanez a helyzet.) Ezért kötelező lett volna minden este megjelennem az anyaszállón, és ha a kicsi sír, majd értesítenek, és jöhetek hozzá. (Nem is tudom, hogy ezt hogyan gondolják amúgy egy igény szerint szoptatott babánál? Az első éjszaka majdnem éjfélkor aludt el a karomban.) Végül NAGYON-NAGY szerencsém volt: amíg vártunk, hogy átmehessek lepakolni az anyaszállóra és a babót elhelyezzék, addig ürült egy ágy kétágyas baba-mama szobában, és ezt nekem ajánlotta fel először a felvételes! Persze ha "tudja vállalni anyuka az anyagi vonzatait". (Ez a nővér tényleg rendes volt, szavam sem lehet!) Ekkor már nem érdekelt, legyen, inkább kifizetem. Éjszakánként 3000 Ft-ért mellette maradhattam, ágyat is kaptam. Mivel meg is van fázva, köhög, szörcsög a tüdeje az orvos szerint is (melyik gyerek nem náthás most?), éjjel is orrszívó és szopi, így nyugodt voltam, még jó, hogy vittem magammal mindent! :)

De nem értem, hogy miért nem lehet egy szopis baba mellé betenni egy vendégágyat, vagy valamilyen más megoldást találni? Mennünk kell vissza egy fél év múlva is, akkor előre le fogom foglalni a helyet, az tuti!

81. gne2 (válaszként erre: 79. - 9ea67a7a1c)
2009. nov. 12. 16:21
A klinikán csak 1 nővér volt, aki kifejezetten undok volt. Azt nem fogom soha megérteni, hogy az ilyen miért dolgozik gyerekosztályon! :( De nem akarok erről sokat írni, mert olvassák ott is a fórumokat, nem lenne jó, ha emiatt gondunk lenne később...
80. gne2 (válaszként erre: 77. - 49ca420470)
2009. nov. 12. 16:16

Éppen ezt mondom én is. Lehet, hogy ha valaki megpiszkálná a témát, akkor a következő kis betegek szüleinek már jobb lenne!

Lehet, hogy ez a téma tényleg megér egy emailt az OEP-nek!

79. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 78. - Gne2)
2009. nov. 12. 16:16
a személyzet tényleg rendesebb azért mentem át a kenézyböl oda ott a nővér katasztrofális volt ,semmi jó élményem nem volt onnan:(
78. gne2 (válaszként erre: 75. - 9ea67a7a1c)
2009. nov. 12. 16:14
Én voltam a Kenézyben, még a lányommal kb. 4 éve már. Akkor ott rendesen kaptam ágyat, igaz csak egy éjszakát töltöttünk ott, megfigyelésen. A gyerek is kapott kis rácsos ágyat, de velem aludt, ő is szopott még akkor. De a klinikán ugyanakkora kis üvegfalú szobák vannak, és csak rácsos ágyak plusz egy pelenkázó. Felnőtt ágy be sem férne oda. Elképesztő állapot, de a nővérek rendesek.
77. 49ca420470 (válaszként erre: 74. - Gne2)
2009. nov. 12. 16:12
Ez a baj.Így senki soha nem reklamál mert örül ha már túlvan rajta.És a többi szerencsétlen szülő meg szív.
76. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 14. - Gne2)
2009. nov. 12. 16:06
nálunk azt mondták csak nappal lehet bent lenni éjjel csak akkor ha ép szopik a baba,felsőbb utasitás,igaz jó 4 éve volt most nem tudom hogy van....mondtam hogy jó akkor "ép szopni fog" ha ki akarnak küldeni.....igy műanyagszéken de ott lejettem napokig...ha néha átmentem a kismamaszállóra mert a szükség megkivánta akkor mindig orditott mire visszamentem pedig akkor mentem mikor aludt gyorsan rövid időre....
75. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 9. - Gne2)
2009. nov. 12. 16:03
az sem jó de a kenézy sem voltam mindkét helyen szoptatott babával:(((
74. gne2
2009. nov. 12. 16:02

Lehet, hogy érdemes lenne megkérdezni erről az OEP-et? Esetleg egy betegjogi képviselőt? Szerintetek?

Azt hiszem, hogy mindenki úgy van vele, hogy néhány napot kibír, ezért is nem kezd bele a dologba. De beteg gyerek mindig lesz. :(

73. pmjudit (válaszként erre: 69. - Loch ness)
2009. nov. 12. 14:43

Veszprémben is felvesznek a gyerekkel, igaz én már nem szoptattam, de ágyat nem kaptam mert már nem volt hely. Matracon a földön aludtam.

De étkezést kaptam.


Székesfehérváron nem vesznek fel, 1 hozzátartózó lehet éjjel-nappal a gyerekkel - sérvvel műtötték, itt is matracon alhattam és nem kaptam ellátást.


A két eset között 2 nap telt el. Ennyire nem egységes....

72. gne2
2009. nov. 12. 14:27
Úgy látom, hogy nem egységes ez a dolog! Reménykedek, hogy csak néhány napig kell maradnunk, és valahogy megoldom majd.
71. b2076ec79b (válaszként erre: 50. - 49ca420470)
2009. nov. 12. 10:32
A Madarászban, a lányomnak csak rácsos ágy jutott. Én mellette ültem 3 napi egy széken... Akinek a gyerekét rendes nagy ágyba tették, az mellé tudott feküdni, de csak úgy hogy senki ne lássa, mert nem engedték. Volt egy rendes ápolónő, este 11 körül hozott egy kinyitható "horgász" ágyat, de hajnali 5kopr gyakorlatilag kihúzta alólunk, mert mondta ha ez kiderül, megütheti a bokáját :(( De így legalább tudtam valahogy én is aludni...
2009. nov. 12. 10:28

Szia!


Én a belgyógyászaton voltam többször a lányommal, a Heim Pálban. Külön szobában, ahol csak mi ketten voltunk és bent volt a fürdőszoba, 5000/nap volt, én is kaptam kaját napi 3X, olyan szoba, ahol kint volt a közös fürdőszoba, az 4000/nap volt, illetve aki nem akart/tudott fizetni, vagy éppen nem volt hely, kiságy mellett egy szék.... Szerencsére mikor mi voltunk mindig volt hely. A fül-orr gégén (szintén Heim Pál), két, azaz 4 személyes szobák , az 2500/éjszaka, de a műtét megvolt reggel, másnap reggel hazamentünk, úgyhogy nem volt gond, hogy nincs zuhanyzó..stb.

2009. nov. 12. 09:58
Nekem Pécsen mondta egy anyuka, aki a kilenc hónapos kisfiával volt bent a kórházban, hogy fel KELLETT, hogy vegyék, mert szoptat. A felvétel pedig azt jelenti, hogy kap ágyat és kaját, mégpedig tb-re. Most meglep, hogy sokaknak más a tapasztalata.
68. hpkati (válaszként erre: 66. - Gne2)
2009. nov. 11. 20:17
Oké, várom!
67. hpkati (válaszként erre: 65. - 49ca420470)
2009. nov. 11. 20:17

Ja, nem haragszom mindegyikre, csak erre a két parasztra(bocs). Tudásuk is nulla volt!!!!


Mivel orvosok között dolgoztam-dolgozok, egyetértek a véleményeddel!!

Örülök, hogy megismerhettelek!

Most tényleg el kell köszönnöm, jó éjszakát!

66. gne2 (válaszként erre: 64. - Hpkati)
2009. nov. 11. 20:16

Jó éjt nektek is!

Írok majd, hogy mi lett az eredmény! :)

65. 49ca420470 (válaszként erre: 62. - Hpkati)
2009. nov. 11. 20:13

kati figyelj.Tudom hogy parasztok az orvosok bár ez sem mindegyikre jellemző ám azért vannak még kivételek és nem is egy nem is kettő.A tapintatra nem tanítják őket az iskolában sajnos,azt otthon vagy megtanulja vagy nem.Részvétet azért ne várj tőlük mert ha minden egyes betegen agyongyötrik magukat lelkileg akkor ők mennek rá agyilag(a legtöbb orvos pont ezért alkoholista)mert nem tudják feldolgozni hogy nem tudnak segíteni stb.Már az is elég ha nagyon érti a dolgát.Ne sírjon veled csak tegye a dolgát a legjobb tudása szerint és segítsen ha kell.

Te egy tapintatlan orvost fogtál ki de azért ne haragudj mindegyikre mert hidd el hogy a legtöbb nem azért tanult orvosnak mert anyuci apuci ezt kívánta meg,hanem mert szereti a szakmáját és gyógyítani akar.Szerintem legalább is így van.

64. hpkati
2009. nov. 11. 20:13

Elköszönök, elviszem a fiúkat aludni!

Sok sikert nektek és várom, hogy jelentkezz!!


Jó éjszakát mindenkinek!

63. gne2 (válaszként erre: 62. - Hpkati)
2009. nov. 11. 20:12

Látod, az ilyenek miatt írtam, hogy embertelenek. Sokszor semmi hivatástudat nincs bennük. :(

Azért én hiszek abban, hogy amit ad az ember, azt visszakapja valamilyen módon! Majd akkor döbben rá az ilyen 'doktor', ha vele is így viselkednek valamelyik közeli hozzátartozójával kapcsolatban!

62. hpkati (válaszként erre: 61. - 49ca420470)
2009. nov. 11. 20:06

Ja, a beszólásra értettem. A jó szó meg ingyen van!!!

Egyik doki mondja a másiknak(előttem álltak 1 m-re), publikálni kellene Dávidka esetét mert annyira ritka. Erre a másik doki:minek, úgyis megfog halni. Odafordul hozzám:ja anyuka, nem úgy gondoltam....

61. 49ca420470 (válaszként erre: 59. - Hpkati)
2009. nov. 11. 20:01
Nem hiszem hogy milliós tétel lenne egy szoba fenttartása a szülőknek.
60. 49ca420470 (válaszként erre: 56. - Gne2)
2009. nov. 11. 19:58
Ha én eügyminiszer lennék akkor is lelkifurdalásom lenne ezek miatt basszuska.Mert sajnálnám azokat akik ilyen helyzetben vannak és azon lennék hogy ha már nem is színvonalas az egész ellátás mert olyan amilyen xar mindenki tudja,de ilyen apró figyelmességekkel amik nem elhanyagolhatóak valahogy meg kéne próbálni jobbá tenni csak egy kicsit legalább.
59. hpkati (válaszként erre: 58. - Gne2)
2009. nov. 11. 19:58
És sajnos nem ez volt az egyetlen....
58. gne2 (válaszként erre: 55. - Hpkati)
2009. nov. 11. 19:57
Hű, ez durva... Én elküldtem volna nyaralni, az tuti!
2009. nov. 11. 19:57
Le kéne fényképezni az állapotokat és elküldeni az agyonfejlett Európai parlamentbe!Szégyen gyalázat!(
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook