Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akinek volt már lumbágója, hogyan sikerült ebből meggyógyulnia? fórum

Akinek volt már lumbágója, hogyan sikerült ebből meggyógyulnia? (beszélgetős fórum)

1 2
33. Guruljka (válaszként erre: 31. - Karcsú én)
2012. szept. 17. 21:30

Igazad van, jó hátizomzat mellett ritkábban jön elő.

Ha az elején vagyok még, sokszor sikerült kitornáznom...szintén jógáztam...

Hanyatt fekszem, ahogy írtad, felhúzott rtédekkel, és nagyon óvatosan felemelem a lábam, és a fejem fölött óvatosan leengedem. Amannyire sikerül, igyekszem a lábaimat minél messzebb vinni a fejemtől, és ha már nem megy tovább, úgy maradok egy kicsit.

Utána megint nagyon lassan és óvatosan vissza, a felhúzott térdekkel még kis pihenő. Pár percig még laza a hát, de utána valószínűleg megszűnt a lumbágó. De óvatosan kell felkelni is.

Volt, hogy a munkahelyi öltözőben, a padon csináltam ezt.

2012. júl. 10. 21:40
Nekem a derekam fáj pár napja. Ma már majdnem elsírtam magam mikor vettem fel a cipőt, nadrágot. Levenni ugyanígy..Egyenes derékkal tudok csak megmaradni, ilyenkor a fájdalom egy injekció utáni erős fájdalomra emlékeztet. Nem tudok pl ráülni egy lábamra, mert iszonyatosan fáj, de még a bugyit is majdnem sírva vettem fel fürdés után..Ágyban is nehéz megmozdulnom..Ez most akkor lumbágó?
2011. jan. 15. 19:42

Amikor éppen fáj, akkor nekem jót tesz, ha hanyatt fekszem a padlón úgy, hogy a csípőmet derékszögben behajlítom, a térdemet szintén, és a lábszáramat pl. a kanapéra vagy egy székre teszem. Jó még hanyatt fekve, szintén a padlón a nyújtózkodás: kezek a fül mellett felnyújtva, bal láb és jobb kéz nyújt, aztán csere, jobb láb és bal kéz. Mivel a lumbágó kiújul, a tünetmentes időszakokban célszerű jógázni, az megerősíti a hátizmokat, és nem jön újra elő a lumbágó. Nekem bevált!!

Van olyan nézet is, hogy minden betegségnek lelki oka van, lumbágója meg annak lesz, akin aktuálisan sok a teher. Nekem életem nehéz periódusában jött elő többször, azóta nem. Vagy a jóga használt, vagy igaz az elmélet...

2010. nov. 8. 10:00

Ahogy többen is írták: szuri, gyógyszer, gyulladáscsökkentő kenőcs és pihentetés.

Rendbe fogsz jönni, de ez csak tüneti! Bármikor visszatérhetnek a panaszaid.

Én évekig kínlódtam ( az ágyban nem tudsz fordulni, négykézláb mászol ki a fürdőbe,a nagydolog után segítség kell, mert nem tudsz fordulni, kicsúszott ferde testtartás stb. ), de amióta nem ülőmunkát végzek, egész jó.Arra kell csak vigyáznom, meg ne fázzon(huzat, izzadt test, nyirkos ruha) mert akkor bizony érzem, hogy nem OK.Ilyenkor alkoholtartalmú kenőccsel kenem néhány napig(igen jó a vadgesztenyét tartalmazó)és rendbe jövök.

2010. júl. 24. 21:34

Sziasztok!

Nekem is volt vele többször problémám.

Orvoshoz kell menni, adnak injekciót, meg gyógyszert, de feküdni is kell, én kb. 1 hétig feküdtem, csak enni és WC-re mentem, a férjem csinálta a házimunkát is. Vasalni sem bírtam, pedig szeretem. - Ha elmúlt a fájdalom, akkor jöhet a fürdőben a kezelés, masszázs, gyógyfürdőzés.

2009. nov. 12. 15:59
Ceradem ágy minden nagyvárosban van egy ingyenes központ keress rá a neten Kihuzza az idegbecsipödést segit a sérven is
27. K.né
2009. nov. 12. 15:56

Én is most járok fizióra, előtte volt egy gyógyszerkúrám (Mideton-Aflamin), majd egy 5 részes injekciókúrám (többfajta ampullát összemixelt a doki).

Kb. 2 hónapja küszködök vele, sokszor pokoli, nekem is van kicsi, meg amellett is sokminden. Most kicsit jobb, de még fáj, nem múlt el.

Adoktornő szerint mindig vissza fog térni. :-S

2009. nov. 12. 13:49
Nők lapja ( nl. cafe )! Vagy keress rá az internetes orvostudakozóban, én még ott is találtam!
25. Sziszmoly (válaszként erre: 24. - Sünciné)
2009. nov. 12. 12:16
Köszi és hol?
24. Sünciné (válaszként erre: 23. - Sziszmoly)
2009. nov. 12. 12:03

Nem akarok okoskodni, de vannak itt a neten orthopéd, reuma szakorvosok!

Írd le a tüneteidet! Mindent egytől egyig! Nagyon készségesek! Írd le, hogy milyen gyógyszereket szedsz!

Én is ezt tettem és három orvostól ugyanazt a választ kaptam! Nekik köszönhetem, hogy már túl vagyok a dolgokon!!!!!

2009. nov. 12. 10:34

Sziasztok!

Bocsi,de tegnap nem bírtam visszaülni.Még egy sérv hiányzik csak.Csontkovácsot nekem is ellenezték.

2009. nov. 11. 22:11

Szia!


Nekem 16 évesen volt, az valami kegyetlen tud lenni! Mikor elmentem orvoshoz vele, elküldött röntgenre, meg is állapították, hogy lumbágó. Azt mondta a doki, hogy menjek el úszni, és ennyi. Erre én mondtam, hogy köszönöm, de nem tudok. Aztán csodák csodája, egyszer csak elmúlt. Mostanában, 27 évesen kezd néha kicsit visszatérni sajnos. :(

21. Suesue
2009. nov. 11. 20:41

Szia.


Nekem már 15-éve van.

Jártam fürdőbe, de ott sajnos összeszedtem mást.

A férjemmel vettünk egy masszázs széket, és azóta (2007 nov) csak 1x kellett injekcióra mennem amikor ülőidegre gondoltam.

Amikor érzem, hogy kezd fájni akkor használom.

20. viva70
2009. nov. 11. 19:34
Nekem is volt már többször ilyen problémám. Elég nehezen szokott rendbe jönni. Volt olyan is, amikor 2 hónapig fájt. Legutóbb 3 hét hétig tartott. Én ilyenkor masszíroztatom, gyógyszert szedek, meg kenegetem. Kaptam már én is injekció kúrát, de sajnos nem lett jobb tőle.
2009. nov. 11. 16:04
Én már 2* voltam a hévizi szanatóriumban most szeptemberben 3 hétig elötte már injekcioztak mindenhol fájt mikor hazajöttemis most meg jól vagyok pedig dolgozom ezerrel,kezelésn ott nagyon jo pláne hogy ott muszáj pihenni meg a gyógyviz,de hiába kapsz kezelést hogyha elvan mozdulva a csigolyád aztmeg csak csontkovács tudja helyre tenni.ÉN láttam a tv ben egy fiatal hapsit aki BP kezel már kicsi gyerekeket is ezzel a módszerrel de nemtudom a nevét
2009. nov. 11. 15:51
Nekem 1 év telt el mire rájöttek ( net segítséget kértem ), hogy sérv! Addig azt mondták, hogy egy kis kopás, meszesedés! A fizióterepiás kezelés is csak rontott a helyzeten! A csontkovácsot meg kimondottan ellenezték az orvosok!
17. judyt640 (válaszként erre: 16. - Sziszmoly)
2009. nov. 11. 15:30
Szia.Nekem elöször 22 évesen volt ilyen 3 honapig jártam szurira kezelésekre mire valahogy elmult évekig egy egy rossz mozdulattol visszajött .32 évesen csináltattak MR felvételt kiderült hogy sérv akkor nem mütöttek de 43 évesen igen én a csontkovácsra esküszöm látom Bpesti vagy járj utána akár itt a hoxán is ki ebbe Bp a jó megbizhato ha idegbecsipödés ha sérv akkor is segit,csak jöt kell választani mert sok a kókler ebben is .
16. Sziszmoly (válaszként erre: 4. - 6b94deaef4)
2009. nov. 11. 13:13
Milyen kezelést kaptál?
15. Sziszmoly (válaszként erre: 12. - Suesue)
2009. nov. 11. 13:05

Köszi,mióta van neked?

Én most a fizióra sem tudok járni,mert menstruáció alatt,nem lehet.Párom szokott meg maszirozni,de nem sokat használ.

14. Suesue
2009. nov. 11. 13:05
90 fokban bocsi
2009. nov. 11. 13:03
Mondjuk ezek a tünetek arra utalnak! Nagyon nem akarsz injekciót! Hidd el nekem nagyon gyorsan elmúlt! Nekem a nyakamba volt, műtét után egy idegyulladás és becsípődés. Kegyetlen fájdalmak! A karom sem bírtam mozgatni! Elmentem a reumára, egy injekció, aztán ugyanaz a gyógyszer mint a szuri, és két nap alatt rendbejöttem!
12. Suesue
2009. nov. 11. 13:03

Szia.


Pihentetés segít csak a lumbágó esetében, de nem múlik el, mert megterhelés esetén visszajön.

Elég egy rossz mozdulat emelés.

Ami nekem szokott segíteni: lefekszek a földre háton, és a lábaimat talpon a fenekemhez húzom, és megfogom a kezeimmel, amennyire lehet ellazítom a hátam.

Vagy egy szék (kanapé) előtt letérdelek, és 45 fokban rádőlők a hasammal és kinyújtott kézzel nyújtózkodom.

Van olyan, hogy ez se segít akkor irány a reumatológus, és szuri.

Időről időre visszajön, sőt ki is sugározhat csipőbe is, de az akkor szokott előfordulni amikor masszíroztatni jársz folyamatosan, és a hátad nem fáj, mert kezelgetik, de a gond maga ott van, és máshol jelenik meg.

Velem előfordult, hogy azt hittem, hogy ülőideg becsípődésem van, és kiderült a derekam csinálja.

A doki megforgatta a lábam, és oda nyilallt be, injekció lett a vizit vége. :(

Kímélni nagyon fontos.

11. Sziszmoly (válaszként erre: 10. - Sünciné)
2009. nov. 11. 13:00
Derákfájás.egy ponton nyílal,úgy fáj,hogy a falat is lekaparnám.Nehezen mozogok.
2009. nov. 11. 12:57
Mik a tüneteid?
9. Sziszmoly (válaszként erre: 5. - Sünciné)
2009. nov. 11. 12:56
Mi baj lenne:s
2009. nov. 11. 12:56
Az injekciót nem kértem,láttam hogyan dőfi bele az előttem lévőbe,meg mikor császároztak,nem jól szúrtak és elfolyt az agyvízem,azóta állandó fejfájással külzdök
7. Sziszmoly (válaszként erre: 2. - Anikó73)
2009. nov. 11. 12:54

Szia!

A bal oldalt egy ponton nagyon fáj,ez a fájdalom állandó,nem akar megszűnni.Állni,ülni,vagy hajolni nem igazán tudok.Fizióterápiát kapok,meg kenőccsel kenegetem a derekam,mydreson szedek és flector port.

2009. nov. 11. 12:54
Nekem is volt és az injekció hozott rendbe kb. 2 nap alatt!
2009. nov. 11. 12:53
Biztos, hogy az! Nem lehet, hogy valami más gond van! Nem akarlak megijeszteni de ennyi idő alatt már rendbe kellett volna jönnöd! Csináltass egy röntgent!
4. 6b94deaef4 (válaszként erre: 1. - Sziszmoly)
2009. nov. 11. 12:52

nekem is volt vagy 3* nagyon komoly amikor alig bírtam mozdulni....

akinek egyszer volt/van annak máskor is lesz/lehet... figyelni a mozdulatokra,

gyógyulás szerintem hosszadalmas sok pihenés, kezelések...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook