Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogy lehet jól felkészülni az érettségire? fórum

Hogy lehet jól felkészülni az érettségire? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
103. ARIMAMI
2008. jún. 22. 20:54

Sziasztok!!!!


Segítsetek nekem,Ti olyan okosak vagytok én pedig egy bénázó nagymama itt a neten.Szinte mindent így tanulok meg,aztán feljegyzem és ha kell,alkalmazom.Eszembe sincs kilépni a portálról,de ha akarnék,akkor hol tehetném meg?Sehol nem találom az utat,ha törölni szeretném mint.pl. egy postafiókot szokás?????

2008. jún. 4. 19:49

Nekem is 9 van (volt) :), de a nagyrészét már májusban letudtam... :) Szerencsére!!!!


Sok sikert mindenkinek! :)

101. alyce (válaszként erre: 100. - Ekidli)
2008. jún. 4. 16:54
Nekem már csak 4 nap szenvedés...de már alig várom! Nem köszönöm meg a jókívánságod ;) Majd utólag!:D
100. Ekidli (válaszként erre: 99. - Alyce)
2008. jún. 4. 15:24
Én is így vígasztalom magam, hogy már csak 1 hónap!!! Sok sikert az államvizsgához!
99. alyce
2008. jún. 4. 13:15
Hát lányok, akkor tanulásra fel!:) Én 9.-én államvizsgázok...már második hete gyűröm a tételeket, a hócipőm tele van már:) De egyszer minden véget ér:)
98. Ekidli
2008. jún. 4. 12:20
Én is vizsga, vagyis vizsgák előtt állok...de nekem még csak nemrég kezdődött, ezért még nincs "vizsgahangulatom". Júniusban 9 vizsgám lesz, lehet, hogy nekem is inkább tanulnom kéne, mint itt irogatni...:)
2008. jún. 4. 11:57

Mellesleg épp most is vizsga előtt állok. Remélhetőleg ebben a félévben ez már az utolsó lesz. :) De most eljutottam odáig, hogy kinyitottam a könyvet! :D

Érettségi után még nem gondoltam volna, hogy az én "szorgalmammal" még főiskolára is fogok jelentkezni. Így először elvégeztem egy szakmát. Aztán most mégis itt tartok...

Csak tanulni ne kéne! :)

96. SSissykke (válaszként erre: 95. - Ekidli)
2008. jún. 4. 11:54

Igen igen.. Meg a tanáron is sok múlik! :) Nekünk érettségin nem is volt semmi gond... Mindenkinek sikerült. Utána egy évvel, mikor már a szakmai vizsgát csináltuk, ott voltak gondok. Na, arra még annyit se tanultam, mint érettségire. Én épp hogy 10 tételből 2-t tudtam minden tárgynál, nem fordítva. :D De csak összehoztam... A tanárok rendesek voltak nagyon. A vizsgabiztos viszont nagyon szivatott, mindenbe belekötött, amibe csak tudott... :(

Úgy gondoltam vizsga előtt, (mivel ugye sokat nem tanultam) hogy jó lesz az a taktika, hogy ha valamit kihúzok, és gőzöm nincs róla beszélek valami másról, lehetőleg valami hasonló témáról.. :) De amint egy kicsit is eltértünk a tételtől közbeszólt, hogy ez már nem ide tartozik.. :( Volt, aki sírva is fakadt! :D Kegyetlen volt... De egy ember kivételével mindenkinek sikerült. (Mondjuk csak 8-an voltunk :D )

95. Ekidli
2008. jún. 4. 10:20
Szerintem is nagyon sok múlik a szerencsén! A választott tantárgyamból csak 2 tételt tudtam rendesen, és persze, hogy pont az egyiket húztam ki!:D Persze meg is kaptam az ötöst. Viszont még nem nagyon hallottam arról, hogy buktatnak szóbelin. Ha jófej tanáraid vannak, akkor azok kézzel-lábbal próbálnak neked segíteni, ha elakadsz. Egyik fiú osztálytársam beparázott a magyar szóbelitől, és nem akart bemenni. Végül betuszkoltuk, és 3-ast kapott. Pedig soha egy könyvet nem olvasott el. Úgyhogy nagyon sok múlik tényleg a szerencsén!:)
94. alyce (válaszként erre: 93. - SSissykke)
2008. jún. 4. 10:00
Én azt mondom, szerencse kérdése az egész. Nekem annyiból volt szerencsém az érettségin, hogy pl. töriből azt a tételt húztam ki, amit előtte nap tanultam meg. Naná, hogy frissen bennem volt, könnyebb volt. Meg az igazat megvallva, zsákbamacskát árultam saját magamnak, ugyanis minden tárgyból volt 2 tétel, amihez hozzá sem lőttem:) De azért szerintem számít az is, hogy tényleg rengeteget készültem, és meglett a gyümölcse.
93. SSissykke (válaszként erre: 92. - Alyce)
2008. jún. 4. 07:33

Én épp ellenkezőleg... :) Írásbelire semmit nem tanultam. :( Épp hogy bele- bele olvasgattam egy-két tankönyvbe. Hihetetlen lusta voltam, meg vagyok is még most is! :) De szerencsére mindig megéltem abból, amit az órán hallottam.

Szóbeli előtt meg elhatároztam, hogy minden nap tanulok egy kicsit. Ezt minden nap megfogadtam, és egyre közeledett a vizsga, én meg még mindig nem tanultam.. :) Aztán 3 nappal előtte kezdtem kétségbeesni, és elővettem a tételeket. De szerencsére alig volt olyan köztük, ami ne lett volna ismerős. A tanáraink elég jól felkészítettek minket, legalábbis ezt én így éreztem. Pl.: Minden töri óra elején tételdolgozatot írtunk...

Aztán 4-es lettem mindenből. Talán ha tanulok, 5-ös is lehetett volna... De én nem vagyok maximalista! :) Inkább lusta! :D

92. alyce
2008. máj. 8. 13:35
Én anno kitűnőre érettségiztem. Hogy mi a titkom? Nos, 4 évig kitartóan tanultam óráról órára (stréber voltam:p), valamint a szóbeli érettségire majdnem egy hónapot tanultam, minden nap reggel 9-től este 7-ig megállás nélkül! Max. annyi szusszanás volt, amíg kajáltam vagy wc-n voltam. Ennyi...
91. Dizzz
2008. máj. 5. 14:16

ahogy azt anno Lenin mondta:

Tanulni, tanulni, tanulni!

90. ef1a32d478 (válaszként erre: 89. - Mamoca1234)
2008. máj. 3. 10:12
Csak az írásbelire nem nagyon lehet készülni...a szóbelire viszont van több mint egy hónap
2008. ápr. 22. 23:32
LEHET, HOGY MEGLEPŐ, DE SOK TANULÁSSAL!
2007. jún. 6. 11:54

Itt vagyok,boldogan!

kértétek,hogy írjam meg az eredméyneket!

Az írásbeliket ma tudtam meg!

Szóval:

német 5-ös,szóbelin már nem tudom 4-re lerontani!:)

magyar nagyon erős 4-es,lehet még szóbelivel együtt 5-ös is!:)

Föci szintén lehet még 5-ös!:)

Töri 4-es,abból sajnos 5öst nem tudok csinálni!:(

Matek 2-es!

Ennyi!

Összességében szerintem egész jó lett,úgyhogy boldog vagyok nagyon!Sokkal rosszabbra számítottam!

87. Virág3 (válaszként erre: 86. - KIRA7)
2007. máj. 22. 16:56

2 éves gimnázium????Eddig csak 4,6,8 évesről hallottam.De szerintem a 4 éves a normális,legtöbben ilyenbe mennek,meg persze szerintem a lányod is csak ilyenbe mehet,ha 14 éves.

Pesten sok jó gimi van,legalábbis a híre jó pl a Teleki Blanka Gimn-nak,Fényes Elek,Kossuth!De utána kell nézni,vannak különböző rangsorok!

Igen,gimi,illetve érettségi után lehet menni egyetemre,főiskolára.

86. KIRA7
2007. máj. 22. 15:32
Mondanátok nekem Budapesten egy jó gimnáziumot?Mi a külömbség a 2 és a 4 éves között?A lányom majd jogot szeretne tanulni és szükségem lenne infókra.A gimi után lehet jelentkezni az egyetemre?
85. Virág3 (válaszként erre: 84. - 5464505f6a)
2007. máj. 21. 16:37
Nem tudtam,hogy emeltre mentél,de ott is hasonlóan lehet szerintem.Egyébként meg biztos fent van neten valahol,pl az ofik honlapján.
2007. máj. 20. 15:33

Mondjuk emeltnél lentebb vannak a %-ok.Már 33% hármas.

Amúgy köszi,nagyjából értem.

2007. máj. 20. 15:10

Nem csak ott lehet tanulni:)

Amúgy ez egy nagy intézmény:itt müködik a Gábor Dénes,a Corvinusnak is van kirendelt kara és a School of Economic Studies is az ö keretein belül müködik.

2007. máj. 20. 13:01

De az a suli (SZÁMalk) főiskola?Mert elvileg felsőfokú szakképzést csak főiskolán,vagy egyetemen lehet tanulni.

Én Veszprémbe a Pannon Egyetemre,És Gyöngyösre a Károly Róbert Főiskolára!

Én úgy tudom,hogy az úgy van,hogy

Ha a szóbeid 70%os,az 4-es.

Ha írásbelid 40,akkor az 3-as.

De mivel a 3-as alsó százalékhatáránál van (40től 59%ig 3-as),ezért a végeredmény is 3-as!

Nem tudom,konkrétan hogy van,de a logikája szerintem avlami ilyesmi!

2007. máj. 19. 00:36

Bp-n a SZÁMalk nevezetü intézmény.

És hova adtad be,ha szabad érdeklödni?


Amúgy nem tudod,hogy a %-oknál hogy jön össze a végrerdmény?Tehát,ha a szóbelim mondjuk 70%os lesz az irásbelim meg 40%,akkor az mennyi lesz a végén?

2007. máj. 18. 19:16

Uh,akkor te nem jártál túl jól!Ez a felsőfokú hol volt?Melyik sulinál?

Nem tudom,szerintem itt nem lesz ilyesmi,mivel egyetem,államilag finanszírozott képzés.persze lesznek költségek minden bizonnyal,de nem hiszem,hogy ilyen problémák lennének....Bízom benne!Egyébként jelentkeztem alapképzésre is,de oda csak akkor vesznek fel,ha egy hatalmas csoda történik,és csökken a ponthatár kb 20 ponttal!:)De hát ugye ez nem valószínű!

2007. máj. 18. 16:24

:)Ezek a ponthatárok nekem is magasak egy kicsit.


Azért titkon én is reménykedem,hogy adnak részpontokat,bár ilyenben nem bizom túlzottan. Anno földrajz felvételit irtam az SZTE-n és egy számolós feladatnál a felét megcsináltam jól és 0!!pontot kaptam rá:(

(Jelenleg)én is ilyen 2éves felsöfokún tanulok/tanultam.Bár nem tájékozódtam elég akkor,mikor oda jeletkeztem.A suli régen fogalom volt a szakmában,ma viszont...csak apénz számit nekik:( Szóval nézz utána a dolgoknak nagyon,nehogy kiderüljön,hogy pl.csak erre kell félévente fizetni 30rongyot,meg még erre 20-at,ja meg még elfelejtettük mondani,h erre is kell tárgyanként 10-et..


Akkor nem is jeletkeztél alapképzésre,csak felsöfokúra?

2007. máj. 18. 07:18

hátha kapsz még részpontokat!:)

Igen,szeretnék tovább tanulni!Turizmus-vendéglátás szakra szerettem volna menni,de a ponthatár a csillagos ég,kb 134 pont!Nah,most ez nekem elérhetetlen!Így hát egy 2 éves felsőfokú képzésen elvégzem a idegenforgalmi szakot a Pannon Egyetemen Veszprémbe!Oda remélhetőleg felvesznek,de az sem biztos,ha nagyon megemelik a ponthatárt!:(

2007. máj. 18. 01:36

Megnéztem. Hát eléggé elrontottam:(((

És te továbbtanulsz ez után?

2007. máj. 16. 20:09
Próbálkozz,biztos fel rakják valamikor!
75. 5464505f6a (válaszként erre: 74. - Virág3)
2007. máj. 16. 18:46
Az elöbb néztem,akkor még nem volt fenn.
74. Virág3 (válaszként erre: 73. - 5464505f6a)
2007. máj. 16. 18:08

Neten nincs fent a megoldás????

Minden érettségi fent van másnap!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook