Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek elvigyem a 2éves fiamat moziba? fórum

Szerintetek elvigyem a 2éves fiamat moziba? (beszélgetős fórum)


1 2
36. Kata75
2009. nov. 15. 10:24

Keresztlányomat anno 4 évesen vittük el a Diótörőre, amit olyan nagyon szépen végig ült, és csodálattal nézte hogyan táncolnak a nénik:)

Az Operaház is szép karácsonyi díszben volt, attól még meseszerűbb volt az egész:)


A szünetekben sétáltunk vele, meg persze a mosdót is többször meglátogattuk. Rengeteg korabeli kisgyerek volt még rajta kívül, és nagy részt mindenki szépen bírta. Mint már lentebb is írtam minden gyerek/szülőfüggő.


Idén sajnos nem megy, de jövőre az ikreket is mindenképp szeretnénk elvinni a Diótörőre!

35. Anka71
2009. nov. 15. 10:04
Valahol azt olvastam, hogy kb. 4 éves kor előtt nem kéne. Mi ezt betartottuk, és 4 éves volt a lányom, de akkor már nagyon is élvezte:)
34. Kata75 (válaszként erre: 33. - Kata75)
2009. nov. 15. 10:03
Mármint a szerint Döntse el:))
33. Kata75
2009. nov. 15. 10:01

Kicsit visszaolvasgattam, és hááát lehet nekünk szerencsénk volt, de még előzetest sem adtak, nem hogy gyilkolászóst.........persze mindenki maga ismeri csemetéjét, hogy mit/meddig bír., és a szerint öntse el.


Nekünk is azért volt most az első, mert így éreztük jónak.

32. Kata75 (válaszként erre: 31. - Fanatic)
2009. nov. 15. 09:55

Sziasztok!


Mi az ikreket, akik 4 és fél évesek most pénteken vittük először moziba. A lányom, aki minden hangosabb zajtól idegenkedik, még Ő is azt mondta, hogy egyáltalán nem volt hangos......... Gondolom, és az is a logikus, hogy gyerekfilmeknél sehol nem dübörögtetik a hangfalakat.


Egyébként nagyon élvezték, és a másik ikerpár is, akik szintén ott voltak, pedig jóval kisebbeknek láttam őket. Olyan 2 és fél 3 évesek lehettek.

2009. nov. 12. 09:49
Vigyél vattát a fülébe!
2009. nov. 11. 22:53

Hát köszönöm szépen a válaszokat.Amugy nem 2011 ben adják hanem jövő7en lesz a premier itt Miskolcon.És különben ugy jött az ötlet h olvastam 1ujságban h ha válszolok a kérdésekre és visszaküldök 1szelvényt nyerhetek rá 4személyre szolo mozijegyet a Thomas ra.Ezért kezdtem rajta tanakodni h vajon mi lenne ha...

Amugy ugy döntöttem visszaküldöm és majd a sors eldönti.Ha nyerek elviszem ha nem nem.

Ja és amugy már féléve voltunk cirkuszba hihetetlenül élvezte...Semmi gond nem volt pedig az is 2ora volt szünettel 1ütt...

Na mind1 mindenesetre köszönöm a válaszokat.

2009. nov. 11. 14:50
tapasztalatom nincs,de szerintem ne vidd el..az hogy otthon dvd-zik megint más,mert otthini a kornyezet,de mozi idegen..sot nagyon hangos+a sotét...kitudja,hogy reagállná le..szerintem lehethogy félne
2009. nov. 11. 14:44
Nyugodtan tegyél egy próbát, max. elbukod a mozijegyet ha megijed a hanghatásoktól, vagy a sötéttől és elkezd sírni. Ha ismeri és szereti akkor nagy valószínűséggel le fogja kötni.
27. Zorg27 (válaszként erre: 1. - Kapinne)
2009. nov. 11. 14:33
Ezt a fimet 2011 tavaszán kezdik majd játszani, addigra már 5 éves lesz a gyerkőc nem??
2009. nov. 11. 12:16

nem vinném el a fiamat,hiszen egy ennyi idős gyerek még nem tud nyugodtan ülni,meg nem akarnám megrémíteni,hogy sötétben kell ücsörögnie a sötétben a nagy zajban.


a nekik szóló bábszínház is világosban folyik és max 30 perces,mert ennyire lehet őket nagyjából lekötni.

2009. nov. 11. 10:25
Nekem a kisfiam 3 éves lesz márciusban. Én tuti nem viszem el még most, majd csak ha legalább! az 5. életévét betölti. A zajtól biztos megijedne, hiába mese megy a moziban. Egyetértek az előző hozzászólásokkal, pl. az előzeteseket is leadják amiben ha olyan gyilkolászós film van, a gyerek megijedhet, stb. Ne vidd ha jót akarsz!
2009. nov. 11. 10:14

3,5 volt talán a gyerek, amikor elvittük először moziba. Simán ment minden. Elmagyaráztuk neki, hogy mi fog történni, és minden klappolt. Ette a kukoricát, ivott; ha félt, apa megfogta a kezét. Már 3D-set is néztünk. Attól megfájdult a feje egy kicsit. Nemrég cirkuszban voltunk, és megyünk a Planetáriumba, mert ott is van egy neki való műsor

Süni és a ... most nem jut eszembe a címe.

De 2 évesen még elég, ha otthon nézitek a mesét.

2009. nov. 11. 10:10
Korai nagyon!!!!
2009. nov. 11. 10:04
ne korai lenne....nagyon nem köti ugy le...kell hogy egy szülő szolni tudjon magyarázni ha kell...még egy bábszinháznál is muszály ilyen kicsiknek...
2009. nov. 11. 10:03
Pici még hozzá.Otthon ültesd le ennyi időre,rájössz nem tud ennyi ideig egy helyben ülni.
2009. nov. 11. 10:02

Szerintem várj egy évet. Nekem 3 éves a kicsi, most vittük először moziba 3D-re, 20 perc után pisi, majd végig matatott, igaz csendben, és a film utolsó fél óráját végigülte. Szerencse, hogy a 3D-s filmekre kevesen ülnek be, de másnak kellemetlen, hogy nem tud végignézni egy filmet, amiért ő is fizetett.

De ha azt gondolod, hogy megpróbálod, akkor délelőtti előadást javaslok, ahol kevesen vannak, és a kijárathoz közel vedd a jegyet.

Bár még felmerül, hogy a gyerek megijed, és mehettek haza:(

2009. nov. 11. 09:59
Én úgy gondolom ő még kicsi a mozihoz. Szerintem otthon sem tud még 90 perces mesét végignézni. Azt mondom ne vidd, mert csak kifizeted a drága belépőt és ki kell majd jönnöd vele. Szerintem nem éri meg!
2009. nov. 11. 09:58
Hát,nem tudom... nálunk a négyéves is szenvedett az első mozifilmen. Túl hosszú volt neki a másfél óra, kb. 3/4 órát bírt ki úgy, hogy élvezte.
17. vvicus
2009. nov. 11. 09:54
Szerintem egy kétéves gyerkőc még nem tud végigülni egy mesefilmet a moziban. Tesómék csak akkor vitték a gyerekeiket, amikor már jócskán benne voltak a 4éves korban, és még akkor is gond volt azzal, hogy ki kellett menni pisilni, meg a végén már a plüssével játszadozott az egyik.
2009. nov. 11. 09:44
Ráadásul minden film előtt vannak előzetesek - kb 15 perc - és bizony a mozi nem veszi figyelembe, hogy ez gyerekfilm, amire mentek, így simán reklámozhat gyilkolós és egyéb rémisztő filmeket is, amin fullra bepánikolhat a gyerek. Én nem fogom vinni egyik gyerekemet sem 5 éves kor előtt, az tuti. Mehet még eleget életében moziba - én különben imádok moziba járni -, nem kell sietni. Bár tudom, azt gondolod, nagy élmény lenne neki. Igen, lehet. De sajnos azt is csak utólag tudod meg, hogy pozitív vagy negtív. Ezért én nem kísérleteznék vele egyelőre. De te tudod. :)))
2009. nov. 11. 09:37
Ne. Szerintem ennyit nem tud egy ekkora gyerek végigülni, ráadásul a film hangerejétől is megijedhet. Szerintem 5 éves kor alatt nem kell vinni a gyereket, még ott sem biztos, hogy élvezi.
2009. nov. 11. 09:32

5 éves volt a fiam,mikor először vittem moziba.

Nem hinném,hogy egy két éves gyermek megülne másfél órát.:DD)Nyűglődne,minden baja lenne.

13. mliv
2009. nov. 11. 09:28
Én nem vinném el. Az otthoni tévézés azért más.
2009. nov. 11. 09:28
az én fiam tuti 2 percet nem ülne ott
11. RLindi
2009. nov. 11. 09:28

Én a 3 éves lányomat elvittem vagyis hát eddig kétszer voltunk moziban először a kutyás mesét néztük meg (Bolt) utána meg a Jégkorszakot.

Tetszett neki mindkettő és élvezte:)

Szerintem ha szereti ezt a mesét akkor nem lesz gond.

10. ani001
2009. nov. 11. 09:24
Nem vinném el. Pedig Virág kedvence:)
2009. nov. 11. 09:24
Szerintem még kicsi a mozihoz,mi 5 évesen voltunk először,akkor már élvezte
2009. nov. 11. 09:23
Én imádom a mozit, de egy kétévesnek szerintem se való.
2009. nov. 11. 09:22
Unokshúgomat először 4 évesen vittem és hiába köti le otthon vmi, nem tudod megállítani a filmet ha pisilni kell, lehet zavarja a sötét meg hogy nem lehet beszélni.szerintem ne.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook