Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Meg lehet otthon tanulni egy nyelvet rendesen? fórum

Meg lehet otthon tanulni egy nyelvet rendesen? (tudásbázis kérdés)


2015. jan. 12. 11:29
nem lehet.gyakorlas nelkul nem megy.
15. katácskák (válaszként erre: 5. - Naomagic85)
2008. nov. 22. 01:35

Nálunk is így történt...:)

De azért beírattuk egy tanfolyamra a Lányomat s sikerült is a nyelvvizsga

14. jojojo
2008. márc. 31. 16:55

Igen a skype program segítségével beszélgetünk,pontosabban tanuljuk a beszélgetést...

heti 1 órára fizetek be,de néha elszokott húzódni,mert egyész jó csapat a miénk.Egy kis csapatnyi osztály jön össze és így tanuljuk a nyelvet.Én pl a japánt hétvégenként,de több nyelvet is oktatnak.Először levelezőn kezdtem itt,az is jó volt,mert egy külön élmény,hogy japánból küldik a csomagot,benne a nyelvleckével és egyéb dolgokkal.

13. Sziamiaú (válaszként erre: 12. - Jojojo)
2008. márc. 31. 15:13

És akkor van egy tanár is valahogy a csapatban, aki javítgatja a hibáitokat?

Bocs, lehet, hogy hülye kérdés, de én ezt nem nagyon tudom elképzelni, hogy hogy mükszik

12. jojojo (válaszként erre: 11. - Sziamiaú)
2008. márc. 31. 14:18
Hát igen.Az olvasás segítségéhez levelezőn is lehetett jelentkezni.Egyszerre többen is vagyunk On-Line,mikor tanuljuk a nyelvet és olyan szituációkra tanítanak,készítenek fel,amikkel élőben is találkozhatunk.
2008. márc. 31. 14:06

Hát nem is tudom. Olvasni és írni nagyon más dolog mint beszélni.

Egyrészt a kiejtés miatt, másrészt pedig mert a beszélgetéshez partner kell, aki nem várt szituációkat tud teremteni, amire neked azonnal reagálnod kell tudni.

Amúgy én is nagyon javaslom, hogy nézz idegen nyelvü müsorokat, azok nekem is nagyon sokat segítettek, de mondjuk egy alapfokú nyelvtudás nélkül nem érnek sokat

10. jojojo
2008. márc. 31. 13:58

lehet...én otthon tanulom,igaz az interneten keresztül On-line.

Szerencsére olcsó,ezért mertem belemenni

2008. febr. 12. 12:22
Az alapokat,de a gyakorlathoz kell segitség.
8. Naomagic85 (válaszként erre: 7. - Sandrew)
2007. márc. 26. 19:52
vagy Lomb Kató:)) én a minden tárgyi feltétel alatt a hangzó anyagra is gondoltam + szerintem a külföldi csatornák nézése is hasznos!
7. Sandrew (válaszként erre: 5. - Naomagic85)
2007. márc. 26. 10:51
Igen, meg lehet tanulni autodidakta módon is nyelveket. Gondoljatok Jókai Mórra. Persze hangzó anyag nélkül és az adott nyelv sajátos kifejezéseit nem ismerve, nagyon furcsa lenne beszélgetni egy nagollal. Ő csak megértené, amit mi mondunk, de a választ már nem.
2007. márc. 22. 22:26

Nekem nem sikerült! :(

A szókincs az rendben. Értem a kérdést is, de amit magyarul kitalálok rá, meg ahogyan gondolkozom, azt nem bírom lefordítani normálisan az idegen nyelvre. A legjobb, ha az ember külföldön él, egyrészt rá is van kényszerülve, a másik pedig hogy nap mint nap szembetalálja magát rengeteg szituációval, és észre sem veszi, miközben rengeteget gyakorol. De az, hogy most leülök, és ezt bemagolom, háát...

A középiskolában megvetettek velünk egy spanyolországban kiadott angol nyelvkönyvet, jó drágán, valami óceánjáró hajón utazó felfedező, kutató társaságról szólt; egy kalap sz*rt sem ért az egész, és dög-unalmas volt. Hiányoztak az alapvető életszituációk, ami egy városban, az utcán, a boltban, a munkahelyen előfordulhat. A négy év alatt nem tanultam annyit, mint amikor egyszer lefordítottam szótárból kb egy A4-es angol szöveget, ami egy kicsit is érdekes volt.

2007. márc. 22. 18:22
ha minden tárgyi feltétel a rendelkezésedre áll, szerintem autodidakta módon is el lehet sajátítani egy nyelvet.
2007. márc. 22. 18:10
az alapokat igen, de kesobb jobb, ha segit egy tanar.
2007. márc. 22. 18:08
Szerintem igen.
2007. márc. 22. 17:59
Hat bevallom ha nincs melleted egy tanar aki legalabb egy kicsit osztonoz...hat szerintem ha nem nagyon eros akaratu ember vagy akkor nem.
2007. márc. 22. 17:54
Mit gondoltok ezekről az otthoni nyelvtanulásról? Meg lehet úgy egy nyelvet tanulni rendesen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook