Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Csokitorta recept fórum

Csokitorta recept (beszélgetős fórum)


2009. nov. 15. 18:58

Koszi meg egyszer a tippeket. Vegul pudingost csinaltam.


fiti48, lattam a Sacher tortadat, nagyon jol hangzik. Ahogy lesz tortaformam, kiprobalom :)

8. 2104cc91e8 (válaszként erre: 6. - G_eszter)
2009. nov. 11. 17:22

Nézz be a "HOXA"-ról másolt receptek c. naplómba:)

Egyébként, ha a csokisat szeretitek, akkor ott biztosan megtalálod a "Sacher" torta receptet is ami csokis:)

Sok sikert!

2009. nov. 11. 16:41

koszi a recepteket mindenkinek.

Ha 3 tortalap van, akkor mennyi tejbol/tejszinbol csinaljak kremet, hogy eleg legyen?

6. g_eszter (válaszként erre: 4. - 2104cc91e8)
2009. nov. 11. 16:39

ez a baj, hogy nagyon sok receptet talalok es nem tudok valasztani, azert gondoltam, h megkerdezem.

Milyen a tejszinhabos krem? Ugy gondoltam, hogy veszek tortalapot, de nem tudom, h kakosat vagy a simat vegyem??? En inkabb a kakaosra gondoltam.

Valami finom krem erdekelne foleg. Ugy gondolom, hogy a kremest konnyebb kidisziteni.

2009. nov. 11. 16:22

4 tojás sárgája, 4 kanál vizet, 20 dkg cukrot, 15 dkg lisztet, fél cs. sütőport, 1 ek.kakaóport jól összekeverjük, majd hozzáadjuk a tojás fehérjének keményre vert habját.

A masszát , zsírozott lisztezett kerek torta formába öntsük és 30-35 percig 190-200 fokon sütjük. (előmelegített sütőben)


Töltelék:

3 dl tejet, 3 jó pupos kanál liszt, 7 dkg kakaó, 2 egész tojás


Először a liszt a kakaóval, fokozatosan a tejet, végül a tojást sűrűre fözzük. Ha kihült hozzá keverjük, a külön kikevert 30 dkg margarint a 25 dkg porcukorral. /jó haposra/


A kihült tésztátból 3 lapot vágunk.


Lap, krém - lap, krém - rá az utósó lap és a krém


Most az egész tortát krémmel befedjük, az oldalát és a tetejét is!!! Végül a tetejét csokimázzal bevonjuk!


Vigyázzunk a diszítésre hagyjunk egy kevés krémet!


A csokimáz:

2 evők viz, 2 evők kakaópor, 2 evők cukor, összefőzni végül egy darabka vajat belekeverni.

4. 2104cc91e8 (válaszként erre: 1. - G_eszter)
2009. nov. 10. 21:36

Itt HOXA-n beütöd a keresőbe és pontosan 24 féle receptet ad csokitortára, és ha valamelyik szimpatikus akkor a kiírójával még privát is megbeszélheted a kérdéseidet:)


A csokispiskótát Én pl. úgy csinálom, hogy a 6 db. tojásból, 6 evőkanál kristálycukorból, és 4 evőkanál rétesliszt+2evőkanál kakaóporból csinálom a tésztáját a szokásos módon:)

A krém pedig a tejszínhabostól, a vajkrémen át a pudingig sokféle lehet:)

2009. nov. 10. 18:49

Szia! Nekem egy saját magam kreált receptem van de szerintem finom.

Egy nagy tortaformához: 6 db tojás, 6 evőkanál rétesliszt, 6 evőkanál sima liszt, 6 evőkanál cukor, 1 tasak vaníliás cukor, fél tasak sütőpor,1 púpos evőkanál kakaópor és 5 dkg durvára reszelt étcsokoládé.Ebből piskotát kel sütni. Én 3 felé szoktam osztani a hozzávalókat és külön lapokat sütök belőle. Így szebben mutat mikor szeletelem.

A krémhez: 2 csomag csokipuding 8 dl tejjel megfőzve,20 dkg margarin, ízlés szerint porcukor,10 dkg reszelt étcsokoládé,A margarint és a cukrot robottal habosra keverem, hozzáadom a kihűlt pudingot és beleforgatom a csokireszeléket.

Megtöltöm a lapokat úgy hogy a tetején és az oldalán is legyen. csokidarával díszítem.

2009. nov. 10. 18:28
szulinapra lenne
2009. nov. 10. 18:17
Erdekelne egy kiprobalt, finom csokitorta recept. Ha tudtok, segitsetek, kerlek :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook