Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tényleg káros a mobil? fórum

Tényleg káros a mobil? (tudásbázis kérdés)


jan. 12. 08:43
azt mondják
jan. 12. 08:01
sok mindent irnak rola,ha felsz tole hasznalj vezetekest/oke ezt nem cipelheted magaddal/.
22. apokrif (válaszként erre: 21. - Ec63a7fc29)
2007. nov. 15. 07:57

Amit már régóta mondok egy svájci kutatási eredmény alapján, most az osztrákok is megerősítették!

Vajon a mobil elárusító helyeken hányan tudnának felvilágosítást adni a mobiltelefont vásárlóknak?

Nem kell eldobni a mobilt, harmonizálni kell és csak a legszükségesebb esetben és a legrövidebb ideig használni. Ja és tartsuk mindig távol a testünktől. Legyen lehetőleg bőrtokban és táskában. A vezeték nélküli head-set a lehető legártalmasabb, mert a mobil és a fülön lévő készülék között is van rádióhullámos összeköttetés. Ha ilyen ember áll mellettem a metrón, vagy a villamoson, messze elmegyek tőle.

Hamarosan összefoglalom a mobiltelefonálás ártalmait, veszélyeit és egy bővebb írásban fogom kiadni és megjelentetni.

Az USA-ban már pert vesztettek a gyártók és ott az új készülékek dobozára kívülről rá van írva apró betűkkel, hogy „ A mobiltelefon okozta egészségügyi károsodásokért a gyártó semmiféle felelősséget nem vállal. Innentől kezdve nem lehet beperelni a gyártót, mert felhívta a veszélyre a figyelmet. Más dolog, hogy az apró betűs feliratot csak kevesen olvassák el, a dobozt pedig a kicsomagolás után kidobják, s onnantól kezdve nem is találkoznak az ártalmakra figyelmeztető felirattal, a gyártókat pedig felelősség nem terheli, mert ők „megmondták”, hogy veszélyes a mobil, amely bekapcsolt állapotban két másodpercenként ad egy egészségre igen káros, kódolt digitális jelet a szolgáltató felé, hogy az adott készülék be van kapcsolva. Ha beszélünk és beszéd közben mozgunk vele, akár ezerszeresére(!) is növelheti a teljesítményét a kezünkben tartott, általam csak bunkofonnak nevezett, agysejtirtó, agymelegítő, a vér -, nyirok- és a szervezet víztartalmának és víz-struktúrájának ártó, kézi készülék. Egy ilyen ártó hatás után – a beszélgetés időtartamától függően - 20 perctől 4 óráig is tarthat az az idő, mire ismét helyreállnak a dolgok, de csak akkor ha közben nincs bekapcsolva, vagy nincs beszélgetés, vagy sms küldés. Bekapcsolt állapotban ugyanis folyamatos az ártó hatás ha a közelünkben mobiltelefon van. Még a másé is árt, ha közel vagyunk hozzá. Ideje lenne már itthon is felhívni a veszélyekre és az egészségügyi károsodásokra a figyelmet. Elsősorban leukémiát, nyirok-, bőr, és agyrákot okoz, de már megjelent, ami eddig nem volt az emberiség történelmében a mobiltelefon megjelenéséig, a koponyacsontvelő-rák, a nyúltagy-rák, a szemrák és a hallócsont-rák!!

Hát így dőljetek be a sok WAP és egyéb akciós reklámoknak. Jól jár az egészségbiztosító és a nyugdíjfolyósító, meg a temetkezési vállalkozók, de legtöbbet a mobiltelefon gyártók, szolgáltatók és a gyógyszergyártók „kaszálnak”!

Üdv.: W-V.László mérnök-radiesztéta, bioenergetikus



A Bécsi Orvosi Kamara ajánlása a mobilozáshoz



A Bécsi Orvosi Kamara aranyszabályai a mobilozáshoz


1. 16 év alatti gyerekek ne használjanak mobiltelefont!


2. Csak sürgős esetben, rövid ideig telefonáljunk mobillal!


3. Ne hordjuk a telefont zsebben, és a gyerekek ne SMS-ezzenek a pad alatt, mindkét esetben negatívan befolyásolódhat a termékenység!


4. SMS-küldéskor tartsuk magunktól távol a készüléket!


5. Éjszakára kapcsoljuk ki a készüléket, ha mégis bekapcsolva hagyjuk, ne maradjon a fejünk közelében!


6. Járműveken (autó, busz, vonat) ne telefonáljunk, mivel ilyenkor a készülék nagyobb teljesítménnyel sugároz!


7. Nem ajánlott a mikrofonos fejhallgató, mivel a kábel gyakran antennaként továbbítja a jeleket.


8. Ne játsszunk a mobilon!


9. A kapcsolásig ne tartsuk a készüléket a fejünkhöz!


10. Telefonáláskor távolodjunk el pár méterre a többiektől, mert őket is sugárzás éri!


11. Ha keveset telefonálunk, kisebb a mobiltelefon-átjátszóktól induló sugárzás mértéke is.


12. Csak kábelen keresztül internetezzünk, tartózkodjunk az UMTS és WLAN mobilkommunikációs rendszerektől.


(Igazságügyi Szakértő c. szaklap, 2007. június, 17. old.)

2007. okt. 31. 19:39

Én imádom a mobiltelefonos világot.

Ésszel, mértékkel használni nem lehet káros.


S mivel eddig rajtam minden óra tönkrement, de a mobiljaim bírják, így annyira káros nem lehet.


Ha igen, érveljetek!

2007. okt. 31. 19:25

Jobb volna azoknak hinni, akik azt mondják, hogy nem igazán jó.


Van annak már egy jó pár éve, amióta sehol nem lehet látni azt a hirdetést, hogy "A tej élet, erő, egészség!" És ennek van valóság alapja.


A mobilra is nyugodtan rámondhatjuk, hogy szükséges rossz.

2007. okt. 31. 16:50
Én nem tudok róla,hogy káros lenne,de a tejre is ezt mondják.
2007. szept. 14. 06:57

A következő központi bemutató:

2007.09.29. délelőtt 10 órától-este 18óráig

Helye

OTP Üdülő Központ

1039 Budapest, Kossuth L. üdülőpart 136 Római part-Békásmegyer


• 14 órától:

Prof. Dr. Dr. Varga András-Elektroszmog hatása az emberi

szervezetre és környezetünkre

Tudományos életrajza

• Híradástechnikai Mérnök (1965)

• Promovált Természet Tudós (Biologia, 1973)

• Promovált Elméleti orvos (Egészségügyi sugárzás, 1992)

• Doktor - Philozofie (PhD.)

• Professor - Egészségügyi Sugárzás


Mindenkit szeretettel várunk! Biztosítjuk mindenkinek, hogy eddig felmerült kérdéseire választ kap. Ez egy fontos információs nap!! Ez az a nap, ami gazdag eredményeket fog hozni az üzleti életetekben!! Hozzatok sok vendéget magatokkal és hívjátok meg azokat az embereket, akik azt a véleményt alkotják, hogy az elektroszmog nem káros.

Nem kell őket meggyőznünk! Prof. dr. dr. Varga András megteszi a kellő hatást!!!

2007. szept. 2. 12:23
a használat idejétől is függ
2007. szept. 2. 09:03

Hát szerintem nem!De hallani hogy agydaganatot okoz!

Meg akinek pacemakere van annak akár szivleáálást is okozhat!!

De ki tudja!Mindig mondanak mindent!

2007. aug. 12. 21:29
Van olyan dolog amire nem mondják rá hogy káros? Sokkal nagyobb dolgok is vannak mint a telefon.
14. ec63a7fc29 (válaszként erre: 13. - 0a6ce1d48d)
2007. júl. 8. 09:00
Miért?
2007. júl. 6. 08:41
Igen.
2007. júl. 6. 06:24

Káros?


Gondolom, szívinfarktus veszélye is fennállhat egy-egy nagyobb számla kézhezvételekor.

2007. ápr. 30. 16:05

Sokat lehet olvasni,hogy mire,és miért károsak.

De én már nehezen tudnám elképzelni a mindennapjaimat nélküle.

2007. márc. 30. 20:27

Attól függ, mennyit használjuk, hol tartjuk.


Tönkremegy a telcsi: TV mellett, hűtőn tartva, működő mikro mellett, működő számítógép mellett.

eZEN ÉRDEMES ELGONDOLKODNI.


Ha kb fél méterre van tőled a telcsi, s röviden beszélsz rajta, nem annyira káros.


kÁROS, HA VILLÁMLÁS KÖZBEN HASZNÁLOD, S MEGCSAP KÖZBEN.


Én IMÁDOM !!!

2007. márc. 27. 20:07
Igen, mert többszörösét produkálja az emberi sejtek rezgésének. De ugyanolyan veszélyes a nagyfeszültségű áramvezeték, vagy mikrosütő, vagy bármilyen elektromos készülék, vagy elég ha falban lévő villanyvezeték mellett alszol.
2007. márc. 25. 22:02
tuti az...de már elég nehéz elképzelni az életünket nélküle...
2007. márc. 25. 20:40
Tutira igen.de nem érdekel mert ma kaptam apától egy szép telcsit szülinapomra:))
2007. márc. 23. 12:19
Ha valaki egész nap azon lóg, akkor biztosan van benne valami, de sokszor nagyon jó, ha kéznél van.
2007. márc. 23. 01:27
HÁT AZTMONDJÁK AZ OKOSOK DE SZER,NTM,JÓ HA VAN AKÁR MI BAJVAN ÉS NEMVAGYOK OTTHON ELÉRHETEM A GYEREKEIMET.PL,A KORHÁZBA NAGY HASZNÁT VETTEM,NEM KELLETT A FOLYOSÓN EGYMÁS KEZÉBŐL KI SZAGGATNI A TELEFONT MERT NÉMEJIKÜK ÓRÁKAT DUMÁLT.
2007. márc. 22. 18:39
Igen,nagyon.Mindíg táskában hordom.De nemtudom,hogyan lehetne nélküle élni.
2007. márc. 22. 17:19
szerintem igen ,káros de én akkor is használom:)))))
2007. márc. 22. 17:18
nem,mert akkor nekem már nagy bajom lenne, mert az elmúlt 5-10 évben végig a fülemen volt vagy a kezemben:)
2007. márc. 22. 17:16
Tényleg káros a mobil?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook