Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kecskeméten mennyit kell, illik fizetni a magánororvosnak egészségügyi küretért, fórum

Kecskeméten mennyit kell, illik fizetni a magánororvosnak egészségügyi küretért, (tudásbázis kérdés)


22. virág001 (válaszként erre: 21. - Youlcsi)
2009. nov. 21. 10:12
Vakon bízom én is a nőgyógyászomba, nagyon régóta járok hozzá, de a félelem csak eluralkodik néha rajtam, ha a műtétre gondolok. Tudom, hogy rutin műtét, de minden műtétnek meg van a kockázata.
21. youlcsi (válaszként erre: 20. - 04d410066e)
2009. nov. 20. 12:27

ez nagyon igaz :)

én pl a nőgyógyászomra az életemet is simán rábíznám... nem azért, mert a kórházban ő a legjobb szakember, hanem mert olyn ember, amilyen :Đ


mindig az a legfontosabb, hogy az ember megtalálja azt az orvost, akiben bízik, és hogy az orvos döntéseit ne kérdőjelezze meg (bár ez a bizalomból adódik).

20. 04d410066e (válaszként erre: 19. - Bec1f7f165)
2009. nov. 20. 10:20
Ha egy doki rendes, akkor meg is kell benne bízni. A bizalom szerintem alap kellene, hogy legyen, bár én is csak 1-2 orvosban tudok megbízni. :) De remélem, hogy több orvosra nem is lesz szükségem.
2009. nov. 19. 20:06
A pozitív tapasztalataid alapján bízol az orvosodban ;)
18. 04d410066e (válaszként erre: 17. - Virág001)
2009. nov. 19. 16:38
Én ugyanígy voltam kb. 18-tól 22 éves koromig. Azt hittem, sosem lesz vége. De vége lett, megműtöttek, és lett egy olyan párom, akivel tényleg boldog vagyok. Szerintem ez nem lehet véletlen. Neked van párod?
2009. nov. 19. 16:18
Már beletörődtem a sorsomba, ha a doki azt mondja, hogy műtét, akkor nem várok, minél előbb legyek rajta túl. De azt azért nem szeretném, hogy karácsony körül legyen a műtét. A doki akihez járok,nagyon rendes látja rajtam, hogy nagyon parázok, a legutóbbi vizsgálatkor egy óra hosszáig magyarázta, hogy miért kell megcsinálni a műtétet,/ha meg kell/. Az biztos, hogy lelki háttere van majdnem minden betegségnek, főképp a női betegségeknek. Már ott tartok, hogy havonta járok a nődokihoz, mindig van valami problémám, de majd csak kikeveredek valahogy belőle.
2009. nov. 19. 15:35
Persze ezt most nem úgy értettem, hogy ne műttesd meg magadat, ha kell, hát kell, hanem a későbbi problémák megelőzése érdekében. :)
15. 04d410066e (válaszként erre: 14. - Virág001)
2009. nov. 19. 15:34
Próbálj megnyugodni, nem annyira szörnyű, mint amilyennek hangzik. Inkább most egy műtét, mint később a szövedmények, vagy esetleg meddőség. Az is lehet, hogy jobb lett magától, vagy ha mégis meg kell műteni, ám legyen, hosszú távon az a jobb neked. Vannak/voltak párkapcsolati problémáid? Nekem sok zűrzavaros párkapcsolatom volt, a vége pedig műtét lett. :( Szerintem az ilyen problémáknak lelki oka van. Nekem pl. semmilyen virust és baktériumot nem találtak a műtétkor kivett szövetben, mondták is, hogy furcsa. Szerencsére azóta együtt élek a párommal, nagyon jól megvagyunk, és érdekes, hogy azóta csak az éves kontrollra járok nődokihoz...
14. virág001 (válaszként erre: 13. - 04d410066e)
2009. nov. 19. 14:54
Egy pár hónapja a vérzésem vacakol, túl sok, ezzel kerestem fel az orvosomat. Nekem a rákszűrésem oké P2, de ultrahanggal megnézett az orvosom és az endometrium 9-10 mm-es. Azt javasolta, hogy 2 hónapig nyomonköveti a vérzést és ha akkor is ennyi lesz az endo. vastagság akkor küret. Most ott tartok, hogy várom a vérzést hogy megjöjjön, utána ultrahang és közben parázok, hogy mi lesz az eredmény.
2009. nov. 19. 14:41
Pap 3 lett a keneteredményem 2x egymás után, és volt egy méhszájsebem is. De előtte mindenféle nyavajám volt folyton, és mióta megműtöttek, csak kontrollra kell járnom, ami szuper! :) Azóta lekopogom, semmi bajom. A kontroll is tökéletes lett, pap 1. :) Szűzlány korom óta nem volt ilyen, mindig legalább pap 2 volt. Szóval monsta is a dokim, hogy mehet a gyerekgyártás. :) Fájdalomcsillapítót alig akartak adni amikor magamhoz tértem, először azt mondták, adnak 1 algopirint. Ez kiverte nálam a biztosítékot, mert nagyon görcsölt a hasam, csináltam egy kisebb hisztit és balhét, így kaptam végül intravénás koktélt, görcsoldót meg fájdalomcsillapót, meg még nem tudom, mi volt benne, de attól azonnal jobban lettem. De velem csak a nővérek voltak ilyen szempontból köcsögök, a dokim nagyon rendes volt. Hívj be egy barátot, ha túl vagy rajta, menjen be hozzád, úgy könnyebb. Nekem anyukám jött be, de csak később tudott, úgy könnyebb, ha van valaki talpraesett, aki intézkedik helyetted, ha van valami. Az injekció után viszont már olyan jól voltam, hogy enni is tudtam, másnap meg már haza is mentem, bár még 2 napig feküdtem. De túl fogod élni, egyáltalán nem olyan vészes így utólag már. :) Nálad mi a baj?
12. virág001 (válaszként erre: 11. - 04d410066e)
2009. nov. 19. 14:34
Szia! Megkérdezhetem, hogy neked miért kellett konizációt csinálni? Kaptál fájdalom csillapítót műtét után a kórházban, vagy vittél magadnak.
11. 04d410066e (válaszként erre: 10. - Virág001)
2009. nov. 19. 13:59
Ne félj. :) A konizáció is hasonló, mint egy küret, bár azért nem ugyanaz. Reggel bemész éhgyomorra, (szerintem borotválkozz meg otthon, ha nem akarod, hogy a nővérke tegye), kapsz egy enyhe nyugtatót, hogy ne légy olyan ideges, betolnak a műtőbe, elaltatnak, és nem érzel semmit sem. Jó tanácsként készíts magadnak egy bugyit betéttel az ágyad mellé, hogy ne kelljen keresgélni, ha magadhoz térsz. És készülj fel rá lelkileg, hogy igazából a műtét maga nem lesz rossz, hanem utána valószínűleg fájni, görcsölni fog a hasad, és néhány napig ne emelj meg semmit, mert az nagyon fog fájni. De dolgozni hamar lehet menni utána, ha nem fizikai, hanem ülőmunkát végzel. :) Kitartás, hamar túlleszel rajta. És nyugodj meg, direkt egy orvos sem ronthatja el, ezt biztosan így van. :)
2009. nov. 19. 13:43
Azért kérdeztem, hogy mi a véleményetek, mert nekem még nem volt műtétem és olyan sok rémtörténetet hallottam már. Remélem normális lesz a doki, régóta hozzájárok, csak úgy félek a műtéttől.
2009. nov. 18. 15:47
(Neurológushoz nem magán járok, hanem TB alapon.)
8. 04d410066e (válaszként erre: 7. - Bec1f7f165)
2009. nov. 18. 15:46
Szerintem Zizilnek igaza van. Én pl. neurológushoz járok rendszeresen, nagyon aranyos, volt, hogy vittem neki saját készítésű süteményt, annak pl. nagyon örült. Ha tényleg gazdag lennék, biztosan adnék neki pénzt is, mert annyira rendes. De muszájból akkor sem adnék senkinek, ha milliárdos volnék.
2009. nov. 18. 15:25
Én sem adtam még soha pénzt orvosnak. Nagyon keményen fizetjük a TB-t. Szerintem egyenesen hányinger keltő az az orvos, akinek van pofája egyáltalán elvárni a hálapénzt úgy, hogy a kiadást a mi befizetéseinkből állják. A fiatal generációs orvosokból van, aki el sem fogadja. Én max vmi kis ajándékot adtam eddig, azt is annak az orvosnak, aki kedves volt, és sokat foglalkozott velem.
6. 04d410066e (válaszként erre: 4. - Virág001)
2009. nov. 18. 15:11
Nekem egy konizációm volt két éve a magándokimnál, de kórházban műtött, nem adtam neki semmit, csak megköszöntem, úgyis egy csomó pénzt otthagytam már nála a magánrendelésein. Mikor visszamentem kontrollra, akkor is nagyon rendes volt, mondta, hogy szépen begyógyult, és minden milyen jó, és persz fizettem a szokásosat a magánrendelőjében. De a műtététért nem adtam, igaz, nem is nagyon volt akkoriban miből. Direkt nem ronthatja el egy orvos sem a műtétedet.
5. youlcsi (válaszként erre: 4. - Virág001)
2009. nov. 18. 14:14

én kórházban nem fizetnék... miért?

tb-ellátást veszel igénybe, ő a kórház műtőjét, eszközeit használja... fizetést kap érte...

de ez én vagyok. én, aki még sosem fizetett egy fillért sem orvosnak, mégis mindig rendesek velem, tisztességesen, legjobb tudásuk szerint ellátnak, kezelnek.

4. virág001 (válaszként erre: 3. - Youlcsi)
2009. nov. 18. 13:54
A kórházban dolgozik, de én a magánrendelőjében szoktam felkeresni, ezért kérdeztem, hogy mennyit kell, /illik/ fizetni egy ilyen műtétért. Természetesen a kórházban csinálná meg.
2009. nov. 16. 20:25
ha magánorvos, akkor szabott tarifája van, amiről számlát is ad. tehát pont annyit :)
2009. nov. 10. 14:38
Bocsi az elírást!
2009. nov. 10. 14:36
Kecskeméten mennyit kell, illik fizetni a magánororvosnak egészségügyi küretért,

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook