Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A lányom 23 hónapos, közöttünk alszik, van valami tippetek, hogyan szoktassam ki a nagyágyból? fórum

A lányom 23 hónapos, közöttünk alszik, van valami tippetek, hogyan szoktassam ki a nagyágyból? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. júl. 8. 19:55
Mégis csak jobb, ha egy ideig kényelmetlen is, hogy az unokáim mind az első perctől a saját szobájukban aludtak... Ha betegek voltak, akkor is. A hozzáfűzött érzelmi dolog csak a szülő önigazolása:)
41. babli
2009. nov. 17. 13:05

Sziasztok!


Gondoltam emgosztoma z infót!A kislányom másnap az ebéd utáni alvását a saját zsobájában töltötte,1 órát aludt:-)Este mind a 3-an felmentünk aludni,igaz apukája bealudt vele,így 2en aludtak fent.A mai napig ott alszik fent napközben egyedül,este meg apával:-)Már ezt is többnek tartom mint a semmit,de apukát is le fogom "csalni" a szobánkba,bár általában hamarabb bealszik mint a gyerek...Uh "jól" állunk:-)

40. bogancs71 (válaszként erre: 37. - MelisUK)
2009. nov. 10. 15:31
Lehet, hogy ezért kaptad. :) A lányom most 19 éves, neki is megvan még. Volt olyan, hogy sehol nem találtuk a macit (mint később kiderült, becsúszott az autóban az ülés alá), a lányom teljesen el volt keseredve, most mi lesz, jönnek megint a manók. Hiába adtam neki másik plüsst, nem volt jó. Hétvégén kimentem a piacra és vettem egy ugyanolyan macit. Mikor odaadtam neki, először nagyon örült, aztán alaposabban megnézte és azt mondta ez nem az ő macija mert annak a füle másképp állt. (Észre sem lehetett venni). Én meg bizonygattam, hogy de bizony az, csak kimostam, és biztosan azért látja úgy. Aztán megtalálta az igazi maciját az autóban...... Azt mondtuk neki az új maci szintén varázsmaci, egy olyan kislánytól kaptuk, akinek már nincs szüksége rá, mert már nem fél a manóktól. Pár héttel ezután már nem szorította úgy a macit, de sokáig ott volt az ágyában.
2009. nov. 10. 14:43
nálunk is van a gyereknek-de neki nem jelent sokat.most azt csináltam hogy az ágyneműnkből hagytam nála a kispárnánkat-annak apa anya illata van azzal szeret aludni!pedig saját párnája paplanja is van.de ha beteg akkor velünk alszik vagy mi vele.
38. c42aaaac41 (válaszként erre: 36. - Bogancs71)
2009. nov. 10. 14:39
nekem is volt ilyen varázs macim és bármennyire is fura,de még tinédzserként is olyan jó volt magamhoz szorítani:)
37. MelisUK (válaszként erre: 36. - Bogancs71)
2009. nov. 10. 14:34

Ez nagyon jó!

Lehet, hogy én is ezért kaptam annak idején a macim? Még a mai napig megvan. :D

2009. nov. 10. 14:22
A kisebbik lányom nagyon félős volt, néha éjszaka bepisilt, mert nem mert kimenni. Kérdeztük mitől fél, hiszen itt vagyunk mi meg a tesója is, nem bánthatja senki. Azt mondta fél a manóktól. Mondtuk neki, manók csak a mesékben vannak, de hiába magyaráztuk, a félelem megmaradt. Az óvodában lerajzolta mi is félelmének a tárgya. Egy hatalmas nagy színes fej nagy szájjal. Elmentem a piacra és megvettem a "varázsmacit". Ez egy olyan maci volt, ami távol tartott tőle minden manót. Attól kezdve mindig, mindenhová cipelte magával, az óvodában is azzal aludt, nagyon vigyázott rá. Nem volt több éjszakai bepisilés, nem félt, szorított a macit. Mikor nagyobb lett, elmondtam neki a "titkot". Jót nevetett rajta.
35. babli (válaszként erre: 34. - Ében11)
2009. nov. 10. 14:16
láva lámpát tettünk a szobájába ill.vannak neki halacskái is a szobában,de estére lekapcsoljuk a lámpát a halaknál mert nagyon erős a fénye...
34. ében11 (válaszként erre: 33. - Babli)
2009. nov. 10. 14:08

nem tudom attól függ-az enyém most a sima szekrénytől is fél!nem tudom igazi félelem vagy csak azt szeretné hogy mellette legyek-de visszagondolva 3-4 évesen én is sokat fantáziáltam meg féltem a sötéttől-nálunk most pici lámpa ég-inkább olyat vennék.a világító csillagok nem sokáig világítanak.az enyém is fogja a kezem-de most már felkel ha kihúzom meg hajnalban utánam jön-tisztára mint én.de visszavisszük vagy visszamegyek hozzá.

hát igen érdekes lesz nálatok az esti éjjeli műszak.

33. babli (válaszként erre: 32. - MelisUK)
2009. nov. 10. 14:02
Hát igen muszáj lesz,de úgy alszik el általában hogy fogja a kezem ami nem baj mert ha elaludt akor ki tudom húzni a kezem s menni a saját helyemre.Illetve nem tudom,majd lehet elmegyek vele vásárolni vaalmi olyat ami estére fényt ad neki.Szerintetek ez a világítós cuccos jó a plafonra?
32. MelisUK (válaszként erre: 30. - Babli)
2009. nov. 10. 13:47

Pontosan. Ennyit a hisztiről.

Az alvás is menni fog a saját szobájában és ágyikójában, max 1 hétig sírni fog, annyit kell kibírnotok, nem odamenni hozzá, rá fog jönni, hogy fölösleges sírni, az az ő helye, tudni fogja, utána nem lesz többé gondotok. Tudom, hogy nagyon fájó hallani, hogy a gyereknek rossz, de ez mégis a kisebb rossz, utána jó lesz mindannyiótoknak.

Sok sikert és kitartást hozzá!

31. babli (válaszként erre: 26. - H.Ancsi)
2009. nov. 10. 13:46

Most úgy ment a saját szobájába,hogy bekapcsoltam neki dvd-n a teletubbiest,mert most az a sláger,igaz kimászott az ágyból s játszott 2-3 játékkal,de bement a szobájába,én meg tetettem mint aki alszik,s a végén befeküdt mellém,nézte a műsorát s amikor már érezte,hogy nem bírja magára húzta a takarót s elaludt,de most nem volt hiszti mint tegnap este.Az esti lehet azért neccesebb mert akkor apa is itthon van s ugye keveset látja,de apát nem zavarhatom el 10 körül,hogy menj sétálj egyet míg a gyereket elaltatom...Vagy őt is fel kellene szoktatni majd,hogy olyan legyen mintha együtt aludnánk...Hát nem tudom...

Köszönöm a segítségeteket ill. a tanácsokat!

30. babli (válaszként erre: 28. - MelisUK)
2009. nov. 10. 13:43
ha extra hiszti van nálunk akkor apa is bezavarja a szobába,hogy akkor ott csinálja a hisztit,nem telik bele max 5 perc s a gyereket kicsierélték,gondolom elgondolkodott hogy mit is tett...
29. babli (válaszként erre: 21. - MelisUK)
2009. nov. 10. 13:38
Most a saját szobájában alszik,gondoltam pár napot ott alszik ebd után s a hétvége fele pedig már az éjszakát is megpróbálom.
28. MelisUK (válaszként erre: 23. - A1baa7edcc)
2009. nov. 10. 13:24

Nem épp a szülőkkel alvás az, ami megkeserítés, bár vmilyen szinten az is, mert az egy dolog, hogy szeretjük a gyermekünket, de a párunkat is és bizony a pár között alvó gyerek meg tudja rontani a kapcsolatot.

Azért kell tudatosan készülni a gyermekre, mert a kicsik sajnos nagyon-nagyon akaratosak tudnak lenni, ha engednek nekik, aminek a vége állandó sírás, hiszti, nem alvás, stb lesz, melytől anyuci és apuci depressziós lesz, a házasság elkezd tönkremenni, stb.

Olvastam jópár hozzászólást, ami pontosan ezt sugallja. Sem a gyermeknek, sem a szülőknek nem jó, ha nem viselkedünk tudatosan.

Vannak, akik írták az itteni fórumokon, hogy fél év, vagy akár még több hónap után jöttek rá, hogy az állandóan üvöltő gyereket jobb inkább kitenni a másik szobába és hagyni, hogy üvöltsön magának, pár nap múlva rá is jöttek a gyerekek, hogy hiába akaratoskodnak, anyuci és apuci nem fog rohanni, így végre lehetett aludni éjszaka és nappal is mosolygós, vidám a gyermek, teljesen az ellentéte a korábbi hónapokon át üvöltő, akaratoskodó, hisztiző gyermeknek.

Ezt értem megkeserítés alatt kb.

27. bogancs71 (válaszként erre: 25. - A1baa7edcc)
2009. nov. 10. 12:47
Valószínűleg azért engedte meg, mert azt hitte ezzel jót tesz. Most viszont változtatni szeretne rajta. A gyerekek száma valóban nem garancia arra, hogy valaki jó szülő legyen, de mindenképp több tapasztalat begyűjtésére van lehetőség annál, mint akinek egyáltalán nincs vagy csak egy van.
2009. nov. 10. 12:24

nálunk a gyerekek mindig saját ágyukban aludtak és alszanak, kivétel, ha valamelyik beteg, akkor szeretem ha éjszaka is mellettem van.

Én azt tanácsolom neked, hogy szépen fokozatosan, próbáld őt átszoktatni a saját ágyába. Semmiképpen sem drasztikusan, mert elég trauma lesz neki, hogy anya aki csak az övé volt eddig, a közeljövőben nem tud vele annyit foglalkozni.

Én ugy próbálnám meg, hogy valami apró ajándékkal, ami lehet, egy mese vagy egy pici finomság jutalmaznám, ha befekszik a saját ágyába, és maradj ott vele, találj ki valamit, aminek nagyon örül és mondjuk a kiságyban kapja csak meg. A lényeg, hogy a kiságyat jó dolgokkal kösse össze, ne büntetésnek érezze.

Egy kicsit előbb kellett volna ezt kitalálni, nem lesz könnyü

25. a1baa7edcc (válaszként erre: 24. - Bogancs71)
2009. nov. 10. 12:20
gondolom nem veletlenul engedi meg, amugy jo szulosegre nem a gyerekek szama a garancia...
2009. nov. 10. 12:05

Nem biztos, hogy a megkeserítés volt a helyes kifejezés, én úgy mondanám, ha a szülő nem elég következetes, egy idő után a gyerek kezdi el irányítani a szülőt.

A gyerek pontosan annyi dolgot ír felül amennyit a szülő megenged neki.

(3 gyerekes, tapasztalt anyuka)

23. a1baa7edcc (válaszként erre: 21. - MelisUK)
2009. nov. 10. 12:02

Keszulhetsz, vegul a gyerek sok elkepzelst felulir.

Szerintem nincs gond azzal, ha a gyerek a szulokkel alszik. Megkeseriteni, hat ez nem olyan keseruseg.

2009. nov. 10. 11:58

Mi lenne akkor, ha azt mondanád neki, hogy ő most már nagylány, és a nagylányok nem alszanak a szüleik ágyában, hanem külön szobában? Ha mégis nehezen aludna el, inkább Te menj oda hozzá, fogd a kezét, vagy simogasd, mesélj neki míg el nem alszik. Muszáj, hogy megszokja. Ha megérkeznek a tesók és a kislányod azt látja, hogy ők sem alszanak a Ti ágyatokban, könnyebben elfogadja a helyzetet.

Nem értek egyet azzal, hogy a szülőkkel egy ágyban alszik a gyerek, hiszen a szülőknek is szükségük van arra, hogy kettesben legyenek, az intimitásról már ne is beszéljünk.

2009. nov. 10. 11:52

Csak egyszerűen egyik napról a másikra tedd át a saját ágyába a saját szobájába. Sírni fog, el kell viselni, pár nap és minden tökéletes lesz.

A gyermekvállalásra tudatosan készülni kell, kezdettől fogva tudni kell, hogy hogy bánjunk a gyerekkel, különben képes megkeseríteni hónapokat, éveket az ember életéből.

20. f8db0709b8 (válaszként erre: 19. - Babli)
2009. nov. 10. 11:06

A környezetemben aránylag sokan jártak így,és én nem értem mi szükség van erre:)

Valaki át teszi mert beteg a kicsi,van aki inkább vele alszik még ha a földön is!

A jót hamar megszokják.....és miért ne lenne jó anyával aludni?

Igazából ezt a védőnő is elmondhatná,hisz ezt neki tudni kell!:)

19. babli (válaszként erre: 18. - F8db0709b8)
2009. nov. 10. 10:57
Nem bántottál meg,csak érdekelnek a vélemények ill. a tanácsok:-)
18. f8db0709b8 (válaszként erre: 17. - Babli)
2009. nov. 10. 10:53

Nem akartalak bántani!:)

Viszont nekem mig szopiztak,én laktam az ő szobájukba és szöktem apához éjszaka:)

17. babli (válaszként erre: 16. - F8db0709b8)
2009. nov. 10. 10:50

Hát igen,ezt én rontottam el,mert könnyebb volt úgy a szoptatás...most meg küzdhetünk...

De az ikreknél már tudjuk,hogy nem szoktatjuk be...

2009. nov. 10. 10:19

Szerintem nem fog sikerülni....öcsém is anyuék között aludt kicsi korától kezdve és nem aludt el a saját ágyában.Sirt,hisztizett,toporzékolt.Eleve nem lenne szabad oda szoktatni,már csak azért sem,mert a szülöknek is szüksége van egymásra,nem hiszem hogy gyerek mellett jó együtt lenni!?

Nekem a 2 lány külön szobában van,tölünk is és egymástól is,igy van rendjén.Ha igy szokják meg nincs baj,de én soha nem tenném be a gyerekemet közénk,mert onnan nincs vissza út!

15. babli
2009. nov. 10. 10:11
:-)))
14. ében11 (válaszként erre: 10. - Babli)
2009. nov. 10. 10:07
igen...én is vártam az öcsémet, de azért mondtam párszor hogy vigyék vissza :D
13. babli (válaszként erre: 9. - Ében11)
2009. nov. 10. 10:07
Hát igen...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook