Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 éves fiamat nem tudom a wc-re szoktatni, mit tegyek? fórum

3 éves fiamat nem tudom a wc-re szoktatni, mit tegyek? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. nov. 14. 18:18

Kedves Erika!

Jó tanácsként mondom, hogy ne foglalkozzatok a szükségesnél többet ezzel a témával. A fiad nagyon okosan viselkedik, és el is éri vele, amit akar. Azt, hogy foglalkozzatok vele is legalább annyit, mint a kicsivel, de lehet, hogy még többet is. Valószínűleg túljár az eszeteken, hiszen már érti mi a bilizés lényege, mégsem teszi. Próbáljatok ne ezzel foglalkozni vele kapcsolatban, inkább legyen a közös program játszás, beszélgetés. Akkor tudni fogja, hogy nem csak akkor foglalkoztok vele, ha ez a téma jön szóba, hanem egyébként is. Próbáld ne szóba hozni, de nagyon sokat legyetek együtt, és ha látod, hogy kell neki, természetesen, magától értetődően ültesd le a bilire. Persze dicsérd meg a sikerét, de elég egy simogatás és "ügyes voltál" dicséret. És folytathatjátok tovább az elkezdett mesét, játékot.Addig, amíg azt hiszi, hogy csak ezzel kapcsolatban lehet a középpontban, ne várj sikert. És soha ne szidd őt, ha nem sikerül.

2009. nov. 14. 12:41
valakinek van még ötlete??? most matricákat ragasztunk a csempére,eleinte tetszett neki már az se jó.
2009. nov. 12. 10:28

köszönöm a tanácsokat ezoági neked is különösképpen!!

Babával, macival,kedvenc plüss állatkáival is próbáltuk,de nem.

A pelenkázásba már az eleje óta segít és imádja a húgicáját,nem féltékeny úgy veszem észre.Ha sír a baba akkor mindig mondja anya meny sír a húgi.Ha a alszik a húgi akkor próbálok minél többet foglalkozni a fiammal is.tegnap észrevettük este h kakilnia kell ráültettük a wc-re (kapott egy könyvet)és azt nézegettük+ matricát ragasztottunk a csempére,de nem volt kaki.Le szált a wc-ről elment a szobába (elbújt előlünk )és kakilni akart ,megint megfogta az apja rátette a wc-re és sikerült belekakilnia, nagy öröm volt utána ,ő is mondta ügyes a Karcsi ,mondtuk igen nagyon ügyes s legközelebb is szóljon mert akkor is ide kell,aztán megint ragasztunk matricát ha sikerűl.Utána én is elvégeztem a nagy dolgom és engem is meg dícsért és monta töröljem ki.hát nem tudom mi lesz a fojtatás.

32. drnéni (válaszként erre: 25. - Zerika79)
2009. nov. 11. 14:14

Két Suttogó-féle tanács, nekem bejöttek. Az egyik, hogy ha valamibe már nagyon belegabalyodtatok, hagyni kell 2-3 hétig a problémát, még csak szóba se hozd, történjék bármi. Ezt persze az óvónőkkel is meg kell beszélni.

A másik, hogy minden módszer jó, csak ki kell tartani mellette, nem szabad "mindent megpróbálni", az csak összezavarja a gyereket.

2009. nov. 11. 14:05

Kedves Erika!

Mindenkitől jó ötleteket kaptál. Most már csak személyre szabottan kell kipróbálnod. De a leglényegesebb, hogy ne erőltesd a dolgot. Ez valóban magától jön. Lehet, hogy a pici tesó miatt nem látja lényegesnek a kisfiad a bilizést. Nagyon sokszor előfordul, hogy a már szobatiszta gyerek is egy kicsit visszamegy csecsemőbe. De ez is elmúlik, ahogy okosodik. Én azt javaslom, hogy pl. amikor a kicsit pelenkázod vond be a fiadat is. Pl. dobja ő ki a szemetesbe a pelust, de egy-két mozdulatot a popsi mosásból is kiveheti a részét. Közben beszélgethetsz vele: - Látod, a kistesó még nem olyan ügyes, nagy fiú, mint te.Még nagyon pici, azért kakil a pelusba.Milyen jó, hogy te itt vagy velem és segítesz mindenben. Milyen jó, hogy van egy bátyja, aki megtanítja, milyen jó tisztának lenni. Te leszel az ő okos, nagy testvére. Így egyszerre lesz a te okos nagyfiad, és okos nagy testvérke is. Érezni fogja ennek a lényegét. De próbáld ki kedvenc plüss figurájával, babájával (tudom, hogy fiú, de attól még lehet babája), játsszátok, hogy a babának, pisilni, kakilni, enni, inni kell. Vigye a WC-re, bilire. Előbb-utóbb Ő lesz a baba. Az a lényeg, hogy tudja a fiad, hogy őt is nagyon-nagyon szereted, és a picivel nem azért foglalkozol most többet, mert jobban szereted, hanem azért, mert még tehetetlen, és nem olyan önálló, ügyes, mint a nagyobbik.

2009. nov. 10. 10:18

Szia!

Nálunk nagyon szerették a fiúk, hogy kiraktunk a wc mellé a falra egy nagy posztert. Bármilyen lehet, nekünk egy majom van ami pont wc-n ül. Mindig azt mondtuk, hogy enni meg inni adunk a majomnak.

Előfordult, hogy a vendég gyerekek is a fürdőszobai wc-t választották emiatt.

Egy próbát megér.

2009. nov. 10. 10:14

május elején kezdtük és 1-2 hónap alatt belejött,szinte folyamatosan itthon voltm vele és alul semmiben volt mert a gatyóba ment a pisi kaki.de meztelen szólt ment intézte.csak egyszer kakilt a tenyerébe,irtó büszkén hozta nekem és lehúzta a wc-ben -nyáron már úgy volt a mamáéknál nem volt vele gond.

ők máshogy csinálták a pisinél hagyták hogy szóljon menjen a kakinál ráültették pl. reggel vagy este és általában kakilt is nekik.

szeptemberbe meg ment oviba-addigra beállt a ritmus.

unokahúgunk is hasonló volt,pisi ment neki kaki meg nem azzal sokat küszködött de az oviba ő nem mert bekakilni.

2009. nov. 10. 09:58
ében11 kb menyi idő volt mígrászokott?
27. ében11 (válaszként erre: 25. - Zerika79)
2009. nov. 10. 09:54
adj neki valami hajtósat-pl. nálunk a baracklé ilyen vagy az evés...és utána próbálkozzatok kakilni-hátha sikerül.csak sokáig ne ültesd-csak egy próba,nem megy nem megy.de ha máshová kakil-azért megmondhatod neki hogy ennek nem örülsz stb.
26. ében11 (válaszként erre: 18. - Zerika79)
2009. nov. 10. 09:51
az enyém is ilyen volt-hagytam-de párszor rábeszéltem a wc-re-pl már majdnem kint volt neki akkor sikerült a wc-be is.sokat mondtam neki hogy nyomjon meg erősebben-állva a pelusba gyorsabban máshogy ment neki.és utána megdicsértem és mondtam hogy látod így is sikerül máskor is csináld így-és belejött.jó volt egy két érdekes helyzet-gatyóból gurult a kaki meg egyszer a tenyerébe kakilt-de ezen át kellett mennünk.
2009. nov. 10. 09:44
Most ez nehéz mert oviba van .DE az a baj h mindig máshová bújik, meg az új módi hogy futkozik körbe ,körbe és akkor már tudom h kaka lesz .De szól hogy hadjam békén.Az is baj h nem mindig egy időbe kaksizik .Azért köszönöm a segítséget .Azért mondom már szinte mindent próbáltam.Volt h bekakilt elvittem utána a wc-re ráültettem aztán ott ült magától vagy 5 percig és mondta nem jön nix kaka nyomom aztán nyögdécsel aranyosom.
2009. nov. 10. 09:35
Engedd meg neki hogy a bilit oda rakja ahol kakálni szeretne ahova el szokott bújni:))
23. Mariann7533 (válaszként erre: 13. - Ében11)
2009. nov. 10. 09:34
Nekem a gyerekeim szobatiszták,a nagyok 7 és 4 évesek.A kicsi pedig 14 hónapos,ő még ráér.
22. 1c4f1f6e5a (válaszként erre: 21. - Zerika79)
2009. nov. 10. 09:32
Nem kell a sarkában lenni pont ez a lényeg.Ez a WC ügy a felnőtteknél is intim ő is azért bújik el,hogy ne lásd:)))
2009. nov. 10. 09:30
csak az a baj hogy már idegileg nem bírom nem tudok mindig a sarkába lenni mert van egy tesója aki 5 hós
20. 1c4f1f6e5a (válaszként erre: 19. - Zerika79)
2009. nov. 10. 09:29
Na akkor lehet tudok segíteni:)))
2009. nov. 10. 09:28
igen elbujik
2009. nov. 10. 09:27
volt az is lekucorodott az egyik sarokba kakilt aztán jött szólni h ott a kaki.Ha észrevettem akkor gyorsan vagy a bili vagy a wc de tiltakozott és nem kakilt,csak később.
17. 1c4f1f6e5a (válaszként erre: 14. - Zerika79)
2009. nov. 10. 09:26
Ne-ne erélyesen ne szólj rá mert szorongással párosítod a kakilási ingert.El szokott bújni kakiláskor??
2009. nov. 10. 09:24
én is örülnék ha hazahozná.4 napig nem volt kaka az oviba,ithon volt este aztán fordult a kocka.
15. ében11 (válaszként erre: 14. - Zerika79)
2009. nov. 10. 09:24
és ha otthon nem lenne rajta gatyó?akkor a kakilással mi történne?
2009. nov. 10. 09:22
fogalmam nincs mit tegyek.már arra gondoltam kicsit erélyesebben szolok rá de lehet h csak rontok a helyzeten.amúgy van szűkítő is ő szokja a wc-hez rakni.És az se igaz rá h magáénak érzi a kakit mert ha ki veszük a bugyiból s a wc-be dobjuk mondja h húzzuk le.
13. ében11 (válaszként erre: 12. - Mariann7533)
2009. nov. 10. 09:18

az enyém hazahozza a kakit.ovi után vagy előtt intézi.

máshol se szívesen.hátha kialakulna ez nálatok-és akkor maradhat oviba...

12. Mariann7533 (válaszként erre: 9. - Zerika79)
2009. nov. 10. 09:15
Értem.Hát így már más tészta.Az a helyzet,hogy annó nekem azt mondták,hogy agyban dől el a dolog,és amíg nem érett rá,addig bárhogy erőltetem,nem fog vécézni.Viszont nekem amikor elkezdték a vécézést,akkor volt kaka is,és így ez nem volt probléma.
2009. nov. 10. 09:14
Bilibe is csak egyszer csinálta Ugráltam örömömbe ,dicsértem aztán azóta se semmi csak a bugyiba .Még pelust se kér .
10. 1c4f1f6e5a (válaszként erre: 9. - Zerika79)
2009. nov. 10. 09:11
Jaaa azt hittem bilibe kakál csak WC-be nem!!!Értem már!!
2009. nov. 10. 09:08
türelmes vagyok csak már 3-4 hónapja próbálkozom vele. már kipróbáltunk szinte minden módszert(dicsértük ,jutalmaztuk,rojtosra beszéljük a szánkat, ígérünk fűt,fát és semmi) csak a kakival van baj. pisivel ügyes.Az a baj ,hogy az oviba azt mondták ha mindig bekakil nem járhat tovább, amit +is értek.Azért kezdtük el az ovit is hátha sikerül ha látja a többieket.Érezni érzi a kakit mert utánna szól h mossuk le a popóról.Volt h benne hagytam a bugyiba a kakit és azt mondta hogy jó érzés hagyam.
8. OlíviaAnna (válaszként erre: 6. - Ében11)
2009. nov. 10. 09:03
:-DDD Ez nagyon tetszik!
2009. nov. 10. 08:57
nekünk ülőke és egy zsámoly van-így egyedül is fel tud rá ülni.wc-papírt tépni,lehúzni a wc-t meg szereti csinálni.
2009. nov. 10. 08:55

próbálkozz próbálkozz finoman-én beengedtem a wc-be amikor bent volt dolgom-lehúzhatta sőt meg is dicsért milyen ügyes vagyok :) .

nálunk úgy sikerült hogy nadrág kis gatya nélkül voltunk és így mindig szólt és egyszer csak önállóan is elment pisilni.

az enyém mindig ülve pisil-kakil-nem nagyon szereti fogni a kukiját.kakinál meg egyedül kell hagyni szégyenlős.

mi úgy kezdtük hogy először csak az esti fürdés előtt ültettük rá pisilni-így játék volt neki-meg néztünk mesét-elmo eldobja a pelust?ha jól emlékszem a címére és a wc-ről a némó is eszébe jutott és mondta is a kakit lehúzza a tengerbe.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook