Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Eredeti békebeli fánk receptjét keresem, amit nagymamáink sütöttek egykor! fórum

Eredeti békebeli fánk receptjét keresem, amit nagymamáink sütöttek egykor! (tudásbázis kérdés)


7. Lilibeth59 (válaszként erre: 2. - Kedveske)
2011. ápr. 13. 13:24

Sziasztok!


Ezt a fánk receptet kipróbálom, jónak tűnik!!!

Én a kelt tésztával mindig hadilábon álltam, diós- és mákoskalácsot (nem bejglit!) próbáltam már sokszor sütni, de valahogy nem sikerült olyan jól sosem.

Tudtok valamilyen "békebeli" jó kis receptet kalácshoz is?

2011. márc. 31. 16:10

Régen nagymamám nem csak lekvárt adott hozzá,hanem valami krémet.

Mi lehetett ez?

2009. nov. 12. 09:11

A megkelt tésztát a gyúródeszkán gyengéden át kell gyúrni, utána szaggatni, majd ismét keleszteni egy picit letakarva egy konyharuhával. A legelsőnek kiszaggatottal kezdjük el a sütést, hogy ne keljen túl.

És az olajba a megkelt felével lefelé rajuk bele. Én az első fele megsüléséig fedőt rakok az edényre. Magasabbra jön fel. Akkor veszem le a fedőt, amikor az első páracseppet hallom az olajba esni....:) Megfordítom, utána már fedő nélkül sütöm készre. Így biztosan szalagos lesz.


Úgy hogy nem csak a hozzávalók fontosak. A fánk egy elég kényes tészta.

2009. nov. 11. 21:07

Nekem Anyutól van, és nagyon bevált recept:

30dkg liszt

3 toj. sárgája

1 1/2 dkg élesztő

4 dkg cukor

4 dkg vaj

2 dl tej

pici só

kávéskanál rum

1/2 citrom reszelt héja


Bevallom, én bedobom a hozzávalókat a gépbe, és "ő" dagasztja ki...

De Anyu úgy tanított, hogy a fakanál hátuljával kidolgozni hólyagosra,kelni hagyni fél órát, majd kinyújtani ujjnyi vastagra. Éles pohárral szaggatni, picit megnyomni az egyik oldalát, ezzel lefelé be a zsírba/ olajba.

2009. nov. 11. 19:11

Ez is jó recept!

[link]

2009. nov. 10. 08:59

Nekem ilyet csinált a nagymamám, bár ez nem az ő receptje:

- 50 dkg liszt

- 2 dl tej

- 4 dkg élesztő

- 5 dkg cukor

- 5 db tojás sárgája

- 6 dkg olvasztott vaj


Az alapanyagokat a kelt tészta receptje szerint összedolgozzuk, és 30 percig kelesztjük.

Ezt követően ujjnyi vastagra kinyújtjuk (én vékonyabra szoktam), majd pohárral korongokat szúrunk ki belőle. A fánkocskákat további 30 percig pihentetjük, majd forró olajban kisütjük. Kb 30 db lesz belőle.

2009. nov. 10. 08:43
Eredeti békebeli fánk receptjét keresem, amit nagymamáink sütöttek egykor!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook