Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mivel játszik a két és fél évesed? fórum

Mivel játszik a két és fél évesed? (beszélgetős fórum)


2012. jan. 5. 12:52
Az unokám autómániás, a Verdák autóit imádja, és vonatozni is szeret.
23. c42aaaac41 (válaszként erre: 20. - D6b9aea69c)
2009. nov. 11. 11:02

a fiam tegnap kapott egy teáskészletet a "keresztanyjától".most egyfolytában kávét,teát és egyéb dolgokat főz nekünk és magának:)))


ja és tésztát kapott egy műanag dobozba és most kellett neki egy lábas,hogy főzni is tudjon a mackónak,aki beteg éppen:)))))

2009. nov. 11. 07:39

A Kisfiam mikor oylan idős volt, egy játékvonatnak nagyon örült Karácsonyra.

Sokféle játékot kapott de azzal foglalkozott a legtöbbet.

2009. nov. 11. 07:33
Viccet félretéve, nálunk lányos ajándékok lesznek, mert lányunk van.
20. d6b9aea69c (válaszként erre: 16. - Dinkácska)
2009. nov. 11. 05:58
Köszi az ötletet, majd megnézem milyen ez a kirakós könyv, ilyenünk még nincs, csak sima kirakóink vannak mindenféle....
19. d6b9aea69c (válaszként erre: 15. - Fdóri)
2009. nov. 11. 05:52
Nálunk is az lesz az egyik ajándék, az emeletes ágy a fiúknak. Már megvan, csak össze kéne rakni valamikor (ők még nem tudják...) :-))
18. d6b9aea69c (válaszként erre: 12. - Zerika79)
2009. nov. 11. 05:52
ÁÁÁ, ebből nálunk is hiszti lenne....
17. d6b9aea69c (válaszként erre: 13. - Veroosh81)
2009. nov. 11. 05:52
ez jóóó! :-D
2009. nov. 10. 21:28
Az én 2 év és 3 hónapos kisfiam imád kirakózni! Kedvencei az állatos kirakós lapozós könyvek. Egymás után képes 3-4x is végigrakni az egész könyvet, és nagyon elmélyed benne, teljesen leköti, ahogy "dolgozik"! De a sima egy lapos kirakókat is szereti nagyon, meg a három dimenziós mesekönyveket. Igaz, hogy nem drága és nagy ajándék, de kiegészítésnek jó és nagyon fejleszti őket.
15. fdóri (válaszként erre: 11. - D6b9aea69c)
2009. nov. 10. 19:07
Az én kicsimnek is van mindenféle játéka, így ő nagyfiús ágyat fog kapni. A nagy meg valószínűleg asztali lámpát, valami ultra jópofát. Csak hogy legyen vmi játék is azért lesz a lego. Az is van, de fogyóeszköz, etetjük a porszívót vele...
14. veroosh81 (válaszként erre: 12. - Zerika79)
2009. nov. 10. 18:05
na, ebből nálunk tuti hiszti lenne...
2009. nov. 10. 18:05
szabócentit tekerget
2009. nov. 10. 16:11
Próbáld azt h elmentek boltba had válasszon magának valamit és ne vedd +neki akkor hanem menj vissza később.Dugd el karácsonyig .nálunk bevált
2009. nov. 10. 14:55

Köszönöm az ötleteket.


Mint írtam, van egy nagyobb tesója. Tehát favonatunk mindenféle kiegészítőkkel van egy kukazsáknyi, lego duplo szintén ilyen mennyiség kb. ha nem több :-O :-D


Wader liftes garázst tavaly kaptak a fiúk. Autónk kb. ötszázhatvan darab van, mindenféle méret és típus :-S


Ezért nehéz ez az ajándékozás, mert mindene megvan, szerintem igazából nem is volna szüksége semmire, de ilyet azért nem teszek, hogy a nagyobb tesó kap, ő meg nem :-)

10. Edcsa (válaszként erre: 8. - Edcsa)
2009. nov. 10. 12:10
A parkolóház amúgy kb. 1800-2600 ft és ha még veszel neki hozzá kis kocsikat is (amennyiben nem járna hozzá) darabja kb. 200-300 ft, akkor az sem túl drága karácsonyra.
9. Edcsa (válaszként erre: 8. - Edcsa)
2009. nov. 10. 12:08

Ha mindenképp Legot akarsz, ajánlom inkább a legnagyobb hipermarket karácsonyi akciója keretén belül 2999 ft-ért árusított 501 db-os építőjátékot, mely megszólalásig hasonlít a legóra, de nem horrribilis az ára és kompatibilis a lego elemekkel. Én még ilyet tervezek beszerezni. Ehhez is vannak még emberkék is a szettben.


Na meg most kapott ugyaninnen 100 db-os színes fa építőjátékot 1999 ft-ért, ebből készülnek a fa vasúti sínekhez a pályaudvarok, fűtőházak stb..

8. Edcsa (válaszként erre: 5. - Fdóri)
2009. nov. 10. 12:04

Az én fiam is lassan 2,5 éves lesz. A kedvencei a fa vonatok. Már 1 éve ezekkel játszik. Már 3500 ft-ért lehet kapni szettben, amihez az alapdolgok benne vannak pl.: sínekből 17 db általában, mozdony+3személykocsi hozzá, fák, egyszerűbb épületek. Később lehet venni hozzá sorompót, állomást, egyéb kiegészítőket, további vonatokat is, így sosem lesz unalmas a játék.

És az a jó benne, hogy a sínekből vehetsz bármilyen márkát, az a többivel is összeépíthető lesz.


A másik szerelme most éppen a W * d e r autók és pályák. Ezek ugyan műanyagok, de viszont gyakorlatilag törhetetlenek, elnyűhetetlenek. Vehetsz hozzájuk gatázst is, kb. 1800 ft-ért, pályát már 3-4 ezerért, kocsikat 300 ft-ért. Van a kocsikból többféle pl.: traktor, repülő, pótkocsis szállítóautó, olajszállító, versenyautó, vonat stb..Színesek és jópofák, s ami a lényeg, hogy tartósak is.


Ha kreatív dolgot szeretnél, én láttam egy jót, csak sajnos nem tudom, hogy milyen néven kapható. Fából készült, vannak hozzá közepes méretű, gyöngyszerű fa golyók,meg kockák és más formák, amiket fel lehet "fűzni" a fa rúdra. Ha már gyönygyfűzést említettetek, én inkább ezt ajánlanám, mert nem apró, mint a gyöngyök.


Aztán van még emeletes garázsunk, vagy parkolóház?Van az oldalán lift, ami felhúzza a szintekre a kocsikat. Ha felértél a kocsival, minden szinten tudsz parkolni, s ha az úton legúrítod a kocsit, a meredekségnek köszönhetően magától legurul. Van hozzá sorompó lene, ahol kijönnek az autók, van autómosós része stb..Ennek is nagyon örült.


hirtelen most ennyi jutott eszembe. Mi ismét w *der pályát veszünk neki, mert azok is folyamatosan összeépíthetők a többivel.

7. c42aaaac41 (válaszként erre: 3. - D6b9aea69c)
2009. nov. 10. 11:19
imádnak gyöngyöt fűzni,legozni,szinezni,építeni,konyhában tevékenykedni
2009. nov. 10. 08:59
Az egyik barátnőm kislánya ebben a korban kezdett el rajzolgatni.
2009. nov. 10. 08:26
Nem túl eredeti, de az én fiam a favonatot imádja. Ő a tesótól örökölte az alap szettet, viszont nagyon sok mindent kapott már hozzá: alagút, váltó, felüljáró. Ha még nincs ilyenetek... 2,5 éves a fiam, már 1 éve ezzel játszik. És persze dupló vagy legó. Annyi jópofa figura van mindkettőböl. A milyeink legot fognak kapni...
4. zerika79 (válaszként erre: 3. - D6b9aea69c)
2009. nov. 10. 08:20
Van egy fis...ice nevű játék tojásokat(golyókat)kell levezetni az alsóbb szintekre,lyukakon keresztül,hol tekerni ,hol húzogatni,hol csavarni kell.Ha leértek a golyók az aljára ,akkor visszafele kell ügyeskedni vele.Nézz utána.Fiam 3 éves imádja.
3. d6b9aea69c (válaszként erre: 2. - Zerika79)
2009. nov. 9. 23:08

Nem, még nem szobatiszta. KÉzügyesség fejlesztővel mire gondoltál? van rajztáblája, gyurmája, nyomdája, rajzolunk sokat (aquadraw, mágneses letörölhetős tábla, krétás tábla).

Esetleg gyöngyfűzősre gondoltam még, de fiúnak? :-O

2009. nov. 9. 23:03

Szia

Szerintem valami kreatív dolgot amivel tanulhat.pl kézügyesség fejlesztő dolgokat.1 kérdés szobatiszta már?

2009. nov. 9. 22:59

Sziasztok!


Karácsonyra keresek ajándékötletet két és fél évesnek, akinek a nagytesótól már nagyon sok mindene megvan, ezért nincsen már ötletem... Fiús játékok előnyben! :-)


Olyanra gondolok, amivel nem csak karácsonyeste játszik el, ha van ötleted, vagy tapasztalatod, mi az, amit nagyon szeret, amit szívesen, sokszor előszed a kicsid, oszd meg velem!


Köszönöm előre is! :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook