Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiús anyukák segítségét kérem! fórum

Kisfiús anyukák segítségét kérem! (tudásbázis kérdés)


2009. nov. 13. 12:12
Sziasztok!Az én fiam most lesz 10 hónapos és azt szeretnék kérdezni,hogy lehet látni ha szűkület van vagy a doki tudja csak megmondani?Én csak 1x-2x próbálltam húzogatni neki de épp hogy csak kilátszik a kukac vége a bőr alólEz normális?Lehet marhaságot kérdezek de tényleg nem tudom.Előre is köszi.
2009. nov. 13. 10:40

Én meg pár nap szenvedés után tegnap végre meg tudtam fürdetni a fiam, ráadásul sírás nélkül.

Elővettem a kiskádat és bevittem a szobájába. Először menekült, de aztán mondtam neki hogy közben nézünk mesét és azonnal beszállt fürdeni. :D

A kukiját viszont végig fogta az egyik kezével nehogy hozzányúljak.

Most egy darabig nem húzom neki hátra fürdés közben, csakis szárazon.

Majd még írom a fejleményeket.

24. sajert
2009. nov. 12. 13:05
A fiamnak szűkülete is van, lehet hogy azért nem engedi. Egyébként a versike nem jött be, befogta a számat :-((, utána meg megint lökte el a kezemet. Mondtam neki, hogy próbálja ő is húzogatni, de addigra már visítozott, és közölte menjünk (befejeztük a fürdést).
23. Domyka
2009. nov. 10. 13:18

SZiasztok!

Nekem két fiam van. A nagyobbik fiamnak szükülete is volt igy neki altatásban oldották meg a problémát. Utána persze harc volt mikor szerettem volna be kenni. A kádba addig nem húztuk neki vissza mig nem gyógyult meg, igy a fürdéssel nem voltak problémák csak fürdés után mikor kamillával akartuk tisztitani. Lassan megértette, hogy ő maga is csinálhatja és mikor már magának hátra húzta akkor lett csak a fürdésnél mosva. A kisebbiknek 1 hónapos korától húzogattuk, 1 évesen az orvos teljesen hátra húzta. Nála sem akartuk a kádba tisztitani mig fájlalja, most már rendbe jött teljesen és a kádban mossuk. Egy kis Lidocain krémet kentunk a fütyijére a nagyobbiknak mikor már maga probálta hátra húzni, hogy tudjuk neki azt mondani, hogy ha magának csinálja akkor nem olyan fájdalmas.

2009. nov. 10. 10:47

Szisztok!

Kétszeres fiús anyuka vagyok. Látom a gyerekorvosok sem egyformán vélekednek ezzel a dologgal kapcsolatban.

Nálunk annak idején amikor az első vizsgálatra jött az orvos már akkor megmutatta, hogy hogyan húzgáljam szépen lassan a bőrt felfelé.(1 hetes korában)

Minden fürdés után fülpiszkálóval mindig feljebb és feljebb jött.

Nagyon jó ötletnek tartom az apukával való fürdést is.

Nagyon sokat beszélgessetek, hogy ő már milyen nagy fiú már, mert a kicsiknek még nem mozog a bőr a fütyijén.

2009. nov. 10. 08:43

Sziasztok!

Most reggel beszéltem a sógornőmmel, de sajna ő se tud segíteni. Náluk a nagyobbik fiúnak letapadása volt, a kisebbiknek szűkülete is. A kisebbik a körülményekhez képest nagyon jól viselte a húzogatást, vele nem is volt gondja, a nagyobbik viszont mind a mai napig nem nagyon engedi, hogy felhúzzák neki, pedig már 6 éves múlt.

Náluk a fürdéssel nem volt baj egyik gyereknél se, csak felhúzni nem engedte. Így sajnos a ti problémátokra nem tudott tanácsot adni.

20. sajert
2009. nov. 9. 22:57

Nekem se nagyon engedi (21hós), a mi dokink egy éves koráig nem is engedte, nagyon le volt tapadva (ez természetes, nem kóros). Aztán kezdtem el neki húzogatni, természetesen ameddig engedte a bőr. Egy ideig tűrte, nézegette mit csinálok, de most már löki el a kezemet, és mondja hogy nem, nem. Ezt a mondókát kipróbálom holnap én is.

A dokid meg tényleg egy állat volt...

2009. nov. 9. 22:31

Ezt a mondókát mi is bevezetjük majd, amint tudom fürdetni.

Amúgy mi is kiskora óta huzogattuk (nem erőltettük) szinte minden fürdésnél, kb tavasz óta nekem nem engedte, csak apjának, aztán már neki se nagyon. Aztán mondta a doki hogy meg kéne csinálni, így abba is hagytuk az otthoni huzogatást mondván hogy ígyis úgyis megcsinálja a háziorvos. És itt rontottuk el, mert ez idő alatt kellett volna felkészíteni.

Tipikus eset: Utólag már könnyű okosnak lenni!


Köszönöm a válaszokat!

2009. nov. 9. 22:26

Nekünk is azt javasolta a doki h pár hetes korától huzogassuk ahogy engedi és nincs is baj vele eddig.

Az a doki egy állat..szegény gyerek...

17. Mókicaaaa (válaszként erre: 15. - KLMárti)
2009. nov. 9. 22:25
de kell huzogatni már előtte is..
16. Kedveske (válaszként erre: 15. - KLMárti)
2009. nov. 9. 21:55

A mi dokink is azt mondta, hogy mesgzületése óta huzogati, kell, (meg egy kicsit megtörölgetni,) de csak annyira amennyire a bőr engedi, erőltetni nem szabad.

Egyébként egyszer volt olyan, hogy elkezdett a fiamnak latapadni a kukja, de csak egy vény nélkül kapható kenőcsöt katunk rá, és minden szépen helyre jött. Eszébe nem jutott a dokinak hátrahúzni.

15. KLMárti (válaszként erre: 13. - Mókicaaaa)
2009. nov. 9. 21:49
És ez nem veszélyes? Én úgy tudtam, hogy 1 éves kor alatt nem szabad.
14. pmjudit (válaszként erre: 12. - KLMárti)
2009. nov. 9. 21:44

Igen, minden nap, nehogy visszatapadjon.


Egyébként mi is énekeljük a csiga-biga -kukika gyere kit:)))

2009. nov. 9. 21:43
Mi pár hetes kora óta húzogatjuk minden nap, így abszolúte vigyorogva engedi.. én legközelebb is ezt tenném...
12. KLMárti (válaszként erre: 9. - Pmjudit)
2009. nov. 9. 21:38
Hát, eddig se nagyon bíztam a dokinkban. Ezek után pláne. Tényleg minden nap húzogatni kell? Én se nagyon szeretem kínozni őt ezzel. Azzal a mondókával megpróbálkozunk majd mi is. Hátha úgy jobban viseli.
2009. nov. 9. 21:34

Bár nekünk nem volt ilyen problémánk, de a kuki huzogatás-mosás, nálunk sem megy könnyen. Nekem nem engedi, magának nem akarja.

Én kitaláltam hozzá egy "mesét", ami bevált:

- Mond a kuknak, hogy jöjjön ki, mint a csiga-biga!

- Kuuukkk gyeje, ki!-üvölti a fiam, és hátrahúzza a kukiját. Ez eddig nagyon tetszik neki.


Ha ez a párbeszéd nem zajlik le, bizony nincs megmosva a szerszámocska.

10. andita1 (válaszként erre: 6. - KLMárti)
2009. nov. 9. 21:32
Köszi, ezek jó ötletek, bár nálunk is megvoltak a szertartások, most a fürdő közelébe se megy. Ahogy írtad most először a fürdőszobát kell megszoktatnom vele. Megpróbálom, addig is várom hogy mit mondott a sógornőd.
9. pmjudit (válaszként erre: 7. - KLMárti)
2009. nov. 9. 21:29
Tisztán kell tartani, minden fürdésnél húzni kell.
2009. nov. 9. 21:28

2 és fél éves ksifimat másfél hónapja műtötték sérvvel és akkor "csinálták" meg altatásban a kukiját.

1 hétig nálunk is üvöltés, lefogás volt, de megértettük vele, hogy ő maga is meg tudja csinálni. Így minden este ő húzza vissza a bőrt a kukiján.

Szoktunk viccelődni, zuhannyal lelocsolni - próbáljátok rávenni, hogy ő húzza.

2009. nov. 9. 21:26
Egyébként a mi orvosunk azt mondta, hogy elég hetente egyszer felhúzogatni.
6. KLMárti (válaszként erre: 2. - Andita1)
2009. nov. 9. 21:24

Neked sajnos, nekem szerencsére nálunk minden rendben van másfél éves kisfiamnál. Így tapasztalatom nincsen ezzel kapcsolatban. Viszont a sógornőméknél volt ehhez hasonló. Holnap meg tudom kérdezni tőle, hogyan oldódott meg, de úgy rémlik, hogy csak idővel javult a helyzet.


Nálunk a fürdésnek megvan a maga szertartása. Csomó olyan részlet van, amit Kristóf is tud már előre, és élvezi, hogy mindig minden ugyanúgy történik. Talán jó lenne nálatok is, ha valami új játékot kitalálnátok, ami elterelheti a figyelmét. Nálunk pl. Kristóf dughatja be a dugót a kádba, utána közösen megszagoljuk a fürdetőt, és utána ő pakolhatja bele a vízbe a játékait. Fürdés közben megkapja az én elektromos fogkefémet, és ő moshatja a fogamat vele. Mindezeket nagyon élvezi. Sok ilyen játékot ki lehet találni.


Esetleg napközben időnként be lehet menni a fürdőbe és ott játszani, hogy a helyet megszokja annyira, hogy a fürdőszobáról ne az jusson csak az eszébe, hogy ott szokták a fütyijét "bántani".


Sajnos ettől többet nem tudok most mondani. Holnap megkérdezem a sógornőmet, hátha tud mást is tanácsolni.

2009. nov. 9. 21:19
Jesszusom hogy lehet ilyen egyorvos? :S Én ehhez képest akkor nagyon is szerencsésnak mondhatom magam hogy nekünk azt mondta az orvos hogy amig nem szobatiszta addig nem kell ezzel foglalkozni!
2009. nov. 9. 21:15
nekem két fiam van, és sajnos mindkettővel ugyanezt átéltem. de a helyedben megpróbálnám pár fürdés alkalmával nem piszkálni, hogy megnyugodjon. utána viszont rá kell szépen venni, hogyha te nem, de akkor ő húzza fel magának, és ha megtette, akkor naggyon megdicsérni.
3. c42aaaac41 (válaszként erre: 2. - Andita1)
2009. nov. 9. 21:15
az az orvos egy állat volt:S
2009. nov. 9. 21:12

2 éves fiamnak kb egy hónapja a háziorvos "megcsinálta" a kukiját, azaz hátrahúzta a bőrt, hogy az olyan legyen amilyennek lennie kell. Itthon kenegettük tetrános kenőccsel, és meg is gyógyult neki szépen. Ennek ellenére nem engedi hogy hozzá nyúljunk, minden nap le kell fogni fürdésnél. Próbáltuk neki elmagyarázni szépen hogy ezt apa is csinálja, ez nem fáj és csinálhatja magának is, de semmi eredménye nem lett. Vagyis lett. 4 napja ha meghallja a pancsi szót vagy a víz csobogását sikítva remegve menekül.

Ma megpróbáltam hogy úgy ráadtam egy úszópelust, hátha az megnyugvást jelent, de mégsem.

Fürdeni viszont muszáj, és kénytelen vagyok ezt erőszakkal megcsinálni vele, így viszont attól tartok ha nem is egy életre, de évekre megutálja a fürdést.

Segítsetek, nálatok mik voltak a tapasztalatok?

Ja és még annyi hogy egyke gyerek, így tesóról nem vehet példát.

2009. nov. 9. 21:12
Kisfiús anyukák segítségét kérem!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook