Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan lehet leadni 6-8 kg-ot koplalás nélkül? fórum

Hogyan lehet leadni 6-8 kg-ot koplalás nélkül? (tudásbázis kérdés)


10. fe9e12ede0 (válaszként erre: 5. - Eszter_sz)
2010. szept. 21. 07:29

Bocsika hogy beleszólok, de ettől mindig feláll szőr a hátamon. Mi az hogy szénhidrát mentes?

Egy régi vicc. Rábeszélik a (k)hátrányos helyzetű családot, vegyenek fel lakáskölcsönt a tanácstól.

Majd pár hónap múlva meglátogatja őket a TV meg Kádár elvtárs. Kérdik tőlük, mennyire elégedettek. Az asszonyka elégedett, közben azért szomorkásan panaszkodik, hogy már 1 hónapja nem volt hús a szájában.

Erre kikiabál férje a szobából:

-Áááászony, éa a fáááááászom az kárálábééééé?


Szerintem a karalábé is szénhidrát. Agyunk és idegrendszerünk az alapanyagcsere 25%-át megeszi, és leginkább szénhidrát formájában. Végszükség esetén elhasznál ketonokat is (Atkins bevezető szakasz), de ha nem ketogén diétát akarsz folytatni, akkor tessék fogyasztani anyi szénhidrátot. Ez esetemben durván 2000 kcal/nap

kijön vagy 120 g szénhidrátra. Természetesen megpróbálom zöldségekből és gyümölcsökből bevinni, amennyire lehetséges. Ha mozgok anaerob zónában is, akkor azutáni glikogén visszatöltéshez szintén CH kell. Ezen kívül a vázizomzat alapanyagcseréje elketyeg zsírokon, valamint a max. pulzusszám 80%-ig elketyegek szinte csak zsíron.

Zöldségből lehet enni jó sokat, 100g-ként (brokkoli, cékla, répa) 2-6 g CH ig található benne. Ugyanakkor rostos, azaz lassú energia források. Párolva.

Mi az hogy székrekedés? :) Meg fogsz lepődni milyen hosszú és egészséges kábeleket lehet a zöldségből gyártani :)

2010. szept. 21. 03:35
1 hete szamolom a kcalt es ch-t rendesen. Elotte sehogy sem ment, es a heten leadtam 1 kgmot.
2010. szept. 20. 19:13
Hogynem jönne össze. Este hattól vagy ha igazán van mit leadni, akkor négytől a reggeliig ne egyél semmit. Max normális mennyiségű vizet igyál, de ne többet, mint amennyit kívánsz. Sokszor a gyomortartalom 1-5-10-30 vagy annál több kg is lehet. Éveken át tágul és töltődik a pocak, mert feszítve van a "folyamatos" kajálástól. Én eztuán kezdeném el a zsír leadását csak.
2009. nov. 10. 13:31
Köszi mindenkinek a válaszokat. Remélem sikerül lefogynom.
2009. nov. 9. 18:39

ajánlom neked, hogy nézz be Noémi 23 naplójába, aki 22 kg-t fogyott picit több, mint négy hónap alatt, én 14-et eddig július közepe óta.... a kalóriaszámolás igenis eredményes és otthon gyerek mellett szerintem meg is valósítható, tökéletes példa erre Nonó! :))


csináld bárhogy, a lényeg hogy ne add fel és harcolj magadért!

2009. nov. 9. 18:16
Jvasolnám a szénhidrátmentes diétát. Mozgással kombinálva csodákat érhetsz el vele. Az a baj, hogy a legtöbb ember nem tudja, hogy a zsír nem hízlal,/Nem az a zsír, ami kibuggyan a naciból, az nem oylan zsír amit megeszel/ minekután nincs benne cukor,amit a szervezeted elraktározna. Sok husi, zöldségek, tejtermékek, tojás. Vannak szénhidráttáblázatok, amivel lehet számolgatni, de ez hülyeség. Ami nem szabad szénhidrát mentes diéta melett enni, az kenyér vagy bármi egyéb ami lisztet vagy keményítőt tartalmaz tartalmaz, burgonyam , rízs, édességek, gyömölcsök. Ide tartozna még a bab, a kukorica, hiszen ezeknek is magas akeményítőtartalma, de mindkettő serkenti az anyagcserét ezért ezeket megettem. Szóval ha megkívánsz egy jó zsíros húszeletet, vagy kolbászt, szalonnát akármit, egyed amennyi beléd fér. Én spec. utálom az oylan diétákat, ami megmondja mit egyek reggelire, ebédre, vacsorára...Vagy ahol számolni kell a kalóriát, és sajnos sokan nincsenek tisztában azzali mi az a kalória. A szénhidrátmentes diéta ey nagyszerű dolog, de megvan az árnyoldala...Kellemetlen lehellet, székrekedés, és gyorsan vissza lehet szedni. Javaslom fogj bele/gyorsan lesz látványos az eredmény/, rá egy pár hétre kezdj el mozogni. Ha nem vagy edzésben apránként. és szintén apránként kezdd el bevezetni a gyümölcsüt az étrendedbe/ez a székrekedés is enyhíti, mivel meghajt/. És fokozatosan csempészd bele a szénhidrátot. Ez nem egy pár hónapos művelet, de pár hét után nem fogod tudni nélkülözni az edzést. ;)
2009. nov. 9. 18:02
de nagyon szeretnek en is enni es kozben fogyni, de nem jon ossze
2009. nov. 9. 18:01
sajna amit megeszel az mind kaloria..:(
2009. nov. 9. 17:59
kalória és szénhidrát számolgatás :)
2009. nov. 9. 17:55
Hogyan lehet leadni 6-8 kg-ot koplalás nélkül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook