Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Olvashatok-e 3 éves unokáimnak Grimm és Andersen-meséket, vagy ezen már túlhaladt az idő, és marad a DVD, meg a TV? fórum

Olvashatok-e 3 éves unokáimnak Grimm és Andersen-meséket, vagy ezen már túlhaladt az idő, és marad a DVD, meg a TV? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2007. jún. 1. 11:29
Olvass mesét neki. A tv és dvd inkább maradjon a családi szórakozásra. Nem kell rászoktatni arra, hogy állandóan a tv előtt üljön :)
2007. máj. 20. 23:55

Miert ne lehetne olvasni meset az unokaknak?

Szerintem biztosan elvezni fogjak!

Gyonyoruek a Grimm és Andersen-mesék es persze sok mas szep is van.

En nem vagyok hive ennek a nagy tv es dvd mesezeseknek.Foleg amilyen mesek manapsag vannak....

26. Loni
2007. máj. 20. 16:49

Kedves Rozália!


Szerinem minél többet olvass nekik! Anyu/Nagyi által elmondott mesét nem tudja pótolni semmilyen dvd. Ráadásul a mesékbe bele tudsz fűzni egy kis "oktatást" is. Nagyobb gyerekeknél vissza lehet kicsit kérdezni. Pl: Mit is mondtunk? Hányan vannak a törpék? (Vagy valami hasonló)

25. inci47
2007. máj. 20. 15:39

Természetesen ! az élő mese, az Anyuka, Nagymama hangját ,közelségét nem helyettesíti sem a DVD ,sem a Tv/ de néha ezekre is szükség van,ha nem érünk rá/

A Grimm és az Andersen mesék azonban kicsit nagyob gyerekeknek valók, a 3 éveseknek állatokról szóló rövid meséket mesélj: A 3 pillangó, A 3 kismalac, A 3 kiscica... és sok mondókát, ezek kötik le őket igazán.

2007. ápr. 27. 12:17

Nekem is van egy három éves kislányom.

Őszintén bevallom,hogy mikor idő hiányban szenvedek és nagyon dolgom van kapcsolok neki mesét.Nem igazn köti le,és ki is jelenti,hogy kéri én olvassak neki mesét,mert ami a tv-ben van csúnya.Belátom igaza van.A mesemondásnak külön varázsa van ami szülő és nagyszülő viszonyát mégjobban megerősíti a gyermekkel.És a fantáziát is jobban megmozgatja.

Ami kifejezetten előny.

23. rocker
2007. ápr. 19. 08:49
Inkabb meseolvasas ,mint DVD vagy Tv,es nemcsak azert,hogy a gyerek beszedkeszseget fejlesszuk,fejlodik az fantaziaja,rengeteg kerdest tesz a mesevel kapcsolatban,es nem elhanyagolhato,hogy kozelebb kerulsz a gyerekhez,jobban megismered ot es onmagadat.A mai rohano vilagban keves az ido egymasra figyelni,ezert a meseolvasast kihagyni szerintem vetek.Attol meg nyugodtan megnezheti a tv-ben is a meset,de en az olvasasra vagy mesemondasra szavaznek.
2007. ápr. 19. 07:51
A TV sosem helyettesítheti a mesét.Szerintem az a gyerek,amelyik mese nélkül nô fel "szegényebb"azon társainál,akiknek olvastak mesét.En nagyon szerettem mindkét fent említett szerzô meséit,de ott vannak a magyar népmesék,Benedek Elek meséi,azok is nagyon jók.Mindennap olvasok én is a kislányomnak,annak ellenére,hogy még csak 9 hónapos,nem mindig figyel rám,sokszor játszik közben,de van,hogy odajön,és nézi a könyvet.Mostanában Kobak meséit olvastam neki,nagyon jópofa mesék,nem tudom Magyaro.-on jelent-e meg,nemrég egy kolozsvari kiadó(Koinónia)adta ki.(Kobak Hervay Gizella és Szilágyi Domokos kisfia volt,1977-ben halt meg a Bukaresti földrengéskor,édesanyja irta a meséket)
2007. ápr. 16. 16:29
Kisgyerekeknek inkább rövidebb állatos meséket ajánlanék. Pl: Szutyejev: A három kiscica v. hasonlók. Ezt lehet most kapni, de nehéz kis óvodásoknak való mesegyűjteményt beszerezni, mert ritkán adnak ki. Pedig nagyon kellene!Pl. Tarka lepke, kis mese, de ezt a Novum kiadó terjesztete az ovikban. Andersen és Grimm nagyobbaknak való. A video és tévé nem pótolja a hallott mesét. A beszédértés fontos képesség a majdani iskolai tanuláshoz, az értő olvasáshoz.
2007. ápr. 15. 22:50

A meseolvasast soha semmi nem potolja.

Az a gyerek aki (olvasott)mese nelkul no fel,szegenyebb a tobbi gyereknel.Gyermekkor?Gyonyoru emlek, ha tele van mesekkel;amikor olvassuk oket,egy kis idore mi is gyerekek lehetunk es az Andersen meg a Grimm mesek nagyon szepek!

Olvass nekik batran,sok szepet es jot adsz nekik ezaltal!

2007. ápr. 11. 16:32
Anyukám nagy Anderson rajongó és én azokon a meséken nőttem fel, nekem tetszett az is amikor olvasta, az is amikor én olvastam. Az összes meséjét többször olvastam végig, némelyiket pedig kívülről is tudtam. Ma is ha kezembe téved egy Anderson mesekönyv, tök szívesen nekiállok olvasni.
2007. ápr. 11. 15:46
Az olvasas nagyon fontos, mindennel fontosabb, nalam eloterben van az olvasas, mint a tv, dvd, mas a szellemi leki mondanivaloja- arra mindig emlekezni fog mikor nagyi neki meset olvasott
17. abcd
2007. márc. 28. 21:18
Némelyik Andersen mesekönyvre rá van írva, hogy 12 év alatti gyermeknek ne olvassuk, a felett pedig javasolja a mese megbeszélését. Jómagam kihagynám Andersent meg Oscar Wilde-ot is pl.
2007. márc. 27. 09:06
Nyugodtan olvass! Az én kislányom most lesz 3 és imádja ha olvasok neki. A Grimm és a 77 magyar népmesék a kedvencei. Jó az igaz, hogy némelyik mesének "félelmetes" a vége, de sokkal jobb mint a mai mesék. Pl: piroska és a farkas új változatában a farkast elzavarják nem megölik. Szóval szerintem jobb, ha már Qk is tisztában vannak mihamarabb mindennel.
15. uno
2007. márc. 27. 00:57
Olvashatsz, sőt, olvass!
2007. márc. 22. 20:31

Nekem is Grimm meséket és Andersent olvastak mindig esténként, nagyon szerettem. Aztán éjszaka jöttek a rémálmaim, pont ilyen 3 éves korom körül, most vagyok 48, hát mit mondjak eléggé emlékezetesek.A szüleimnek nem mondtam el, csak hallgattam és reszkettem a sötétben, mint tök a fűben. Persze nem vagyunk egyformák!

Én is rengeteget olvastam a gyerekeimnek, de az ilyen típusúakat későbbre hagytam, amikor már kinőttek ebből a félős korszakból.

2007. márc. 22. 14:37
Én azóta olvasok a gyerekeimnek mióta az oviba járnak.Addig hiába is próbálkoztam othhagytak könyvestől, vagy elvették és inkább csak nézegették.Szerintem nincs késő elkezdeni.
12. gkreka
2007. márc. 22. 14:33

az en 3,5 eves danim nagyon szereti a grimm es andersen meseket. szep, sok keppel illusztralt, regi kiadasu mesekonyvunk van (meg az enyem volt). ha nem erek ra meselni sokszor olebe veszi a konyvet es lapozgatva a kepeket "elmondja" a meset.

de ha azt latod, hogy nem koti le az unokaidat, akkor nem kell eroltetni, probalkozz ujra egy-ket honap mulva.

2007. márc. 22. 13:47
Egy próbálkozást megér. Legjobb lenne este elalvás előtt, ha ez időben megoldható. Akkor úgyis előbb-utóbb elalszik, de valahogy mégis hozzászoktatható egy ma már elfeledett, ám kedves nyelvezet hallgatásához.
10. daroki
2007. márc. 22. 12:34

Az én 3 éves lánykám pont tegnap hozta oda hozzám a Grimm testvérek legszebb meséi című könyvet:)Egy ideig hallgatott szépen,csöndben,de pár perc után odébbállt:)))De nem baj,így kell elkezdeni.Majd hívom mindennap egy kis mesére,én jobb ötletnek tartom,mintha egésznap a DVD-vagy a Tv érdekelné.

A könyvolvasásra visszatérve.A lánykámat ugyan nem érdekelte hosszú ideig(sajnos egy mesét sem hallgatott végig)de engem annál inkább lekötött:))Jó volt újra ilyen mesékről olvasni,és nagyon sok jó gyerek könyv van még.Jó lenne ha minden gyerkö szeretné ezeket a meséket és később szeretné elolvasni is ezeket a meséket,regényeket.

2007. márc. 22. 11:47

:)

Az én kisebbik lányom(6) már két évesen végigült egy Walt Disney mesét. De esténként nem akart sose elaludni meseolvasás nélkül. Nekem is sok régi mesekönyvem van és többségében ezekből olvasok. Persze a mai meséket is szeretik. A nagylányom, aki 10 éves magától leül grimm meséket olvasni, ő is nagyon szereti. Viszont a kisfiam most 3 éves és nem tud még végighallgatni hosszú meséket, de a dvd-ket se nézi végig. Vele inkább képeskönyveket nézegetünk, amiben kevés a szöveg.

De minden gyerek más.

Viszont a régi mesék nem ártanak, csak használnak, ugyanis az alsósok olvasókönyveiben is számos régi mesét találunk.

2007. márc. 22. 09:42
Vagy még inkább fejből - ez lemaradt :)
2007. márc. 22. 09:42

Kedves Rozália, szerintem a 3 évesnek ez még túl korai. Inkább Boribont vagy Kipkoppot olvass nekik, vagy hasonlókat.

Egyébként én személy szerint gyerekként sem szerettem a félelmetes meséket (igen, a klasszikus mesék sokszor azok), és most sem olvasok ilyeneket a gyerekeknek, de 5-6 éves kortól már elvben mehet.

Persze egyáltalán nem azt akarom mondani, hogy a TV, DVD legyen az alternatíva, hanem azt, hogy a szelíd mesék. :) És lehetőleg könyvből.

2007. márc. 22. 09:34
Szerintem sem pótolhatja semmi az olvasott mesét. Vagy az emlékezetből mesélt mesét.
2007. márc. 22. 09:33
Attol függ milyen az "elöado" kepesseged.Ha ugy meseled el nekik hogy a kis szajuk is tatva marad,meglatod,mindig igenyt fognak tartani a Nagyi meseire.
2007. márc. 22. 09:32
Kedves Rozália! Szerintem mindenki úgy köti le az unokáját, ahogy tudja, függetlenül attól, hogy eljárt-e az idő felette vagy sem. Olvasni nagyon jó dolog, és ez mindig így is lesz. :)
2007. márc. 22. 09:31
Mindenféleképpen,sőt jobb lenne ha sokat olvasnál neki...nekem kisiskolás koromban is olvasott anyukám és volt már akkor is mese film videón,de én szerettem sőt igényeltem hogy olvasson.
2007. márc. 22. 09:29
A Hetvenhét magyar népmeséről, meg a többi, régi meséről nem is beszélve, de ez már nem fért be a kérdésbe.
2007. márc. 22. 09:27
Szerintetek 3 éves unokáimnak olvashatok-e Grimm és Andersen-meséket, vagy ezen már túlhaladt az idő? És marad a DVD, meg a TV?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook