Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek volt már rosszindulatú anyajegye (carcinoma basocellulare)? fórum

Kinek volt már rosszindulatú anyajegye (carcinoma basocellulare)? (beszélgetős fórum)


23. 2a033963fa (válaszként erre: 22. - Tidike)
2009. nov. 11. 10:21
Örülök a jó hírnek :)
22. Tidike
2009. nov. 11. 10:20

Sziasztok!

Tegnap a háziorvosom megnyugtatott:) Ez a rosszindulatú anyajegy csak a bőrben van, nem képez soha áttétet és nem csinál galibát a szervezetben. Mostmár teljes mértékig megnyugodtam:)

21. Tidike (válaszként erre: 20. - Moncsi720404)
2009. nov. 10. 14:29

Szia!

Nagyon szépen köszönöm a bíztató szavakat:)

20. moncsi720404 (válaszként erre: 19. - Tidike)
2009. nov. 10. 14:05

Szia!

A Cc basocellulare csak a bőrben van és ott okoz problémát, csak szövettanilag rosszindulatú. Áttétet nem ad soha, ezért nem kell kivizsgálás és utókezelés sem. Csak esetleg több éve ottlévő elváltozás (10-15év) esetén kell kivizsgálás. A kontrollokra azért van szükség mert a hegben esetleg kiújulhat, de ez az esetek 90 százalékánál fordul elő. Mi egyébként még a második évben félévente és a harmadik év végén hívjuk vissza a betegeket és utána mondjuk azt, hogy meggyógyult.

Ne izgulj ebből nem lesz semmi komolyabb baj. 100 évig is élhetsz emiatt.

19. Tidike (válaszként erre: 18. - 2a033963fa)
2009. nov. 10. 13:31

Egyébként nagyon gondolkodtam, hogy mikor menjek el a műtétre. A doki rám bízta a döntést. Volt egy időszak mikor berágtam és azt mondtam, nem érdekel, de utánna valami mégis azt súgta (talán egy belső megérzés), hogy jobb mielőbb belemenni a műtétbe. Jól tettem, hogy hallgattam a belső megérzésemre.

Jobb lenne ha megmutatnád egy dokinak azt az anyajegyet ami most jött ki, nehogy baj legyen belőle. Persze mostmár én is okosabb vagyok a magam kárán tanulva.

18. 2a033963fa (válaszként erre: 17. - Tidike)
2009. nov. 10. 13:04

Egy ismerősömnek egy szemölcs lett rosszindulatú,ráadásul egy érből nőtt ki,úgyhogy a doki is rendesen be volt sz..va míg le tudta venni,nehogy elvágja az eret.

Nekem is kijött most nemrég egy kisebb anyajegy,azt szoktam figyelgetni,egyenlőre normális.

Még jó hogy megmutattad dokinak...ezek szerint neked is nagyon ügyelni kell erre.

17. Tidike (válaszként erre: 16. - 2a033963fa)
2009. nov. 10. 13:01

Persze, feltétlen megírom az eredményt.

Nálam az volt a baj, hogy nem is gondoltam, hogy ez anyajegy. Úgy nézett ki mint egy vízhólyag. Még tavaly nyáron jött elő először. Ez kiszakadt, vérzett és érzékeny volt, majd begyógyult, egy ideig nyugi volt, utánna minden ok nélkül újrakezdte. Így mutattam meg a bőrgyógyászomnak egyik alkalommal mikor a mellem alól levett egy nagy anyajegyet és akkor derült ki, hogy ez is egy anyajegy. 3 hónapig figyeltem, majd ismét megnézte a doki, de akkor már azt mondta, hogy muszály levenni.

16. 2a033963fa (válaszként erre: 15. - Tidike)
2009. nov. 10. 10:08
Majd megírod az eredményt?Egyébként van egy olyan eljárás is hogy bőrmikrószkopós anyajegyvizsgálat,ami nagyon korai stádiumban is kimutatja ha baj van,hamarabb mint az szemmel látható lenne.Állítólag!
15. Tidike (válaszként erre: 14. - 2a033963fa)
2009. nov. 10. 10:03
Egy dolgot még azért megcsináltatok a saját megnyugtatásomra. Egy egészségüyben dolgozó ismerősöm ajánlott egy kimondottan erre a részre irányuló vérvételt. Ma megyek a háziorvoshoz az eredménnyel és kérek egy beutalót, hogy megcsináltassam a vérvételt.
14. 2a033963fa (válaszként erre: 13. - Tidike)
2009. nov. 10. 09:43

Akkor ne aggódj,minden rendben van.Szerezz valakit (párod,barátnőd,családtagod) aki hetente átvizsgálja a nehezen látható részeket-hajadnál,hátadnál stb,és járj el az ellenőrzésekre.

Én sok olyat levetettem amit nem lett volna sem indokolt,sem esztétikailag nem zavart,de levetettem a biztonság kedvéért.Igaz nekem volt egy olyan anyajegyem is ami normál méretről,kb 4cm-re terjedt,és a színe is megváltozott...

Csak ne aggodalmaskodj,az nem tesz jót,időben elcsípted,nem lett baj,ez a lényeg.Nagyon szerencsés vagy hogy nem lett nagyobb baj,de ne agyalj ezen.Vigyázz magadra,figyelgesd őket,használj 50-es fényvédőt,ne napozz-ne szolizz,és semmi baj nem lesz.

13. Tidike (válaszként erre: 10. - 2a033963fa)
2009. nov. 10. 08:00
A doki azt mondta, hogy az elkövetkezendő 1 évben 3 havonta kell ellenőrzésre járnom és egyúttal a többi anyajegyet is meg kell nézze minden alkalommal, hogy nincs-e más rosszindulatú anyajegy még. Ha pedig véletlen az amit levett visszanőne akkor azonnal ismét műtét. Őszerinte viszont jól kiszedte a gyökerével együtt.
2009. nov. 9. 17:55

Nekem a hónom alján volt egy az is ross helyen a borotválkozás miatt... :S De nekem is feketedett elég csúnyán, felborult pigmentszerkezetnek mondják.... és nekem a doki rögtön azt javasolta hogy vetessem le. Elmentem az országos onkológiára kértem időpontot és meg is csinálták. Mondjuk én levetettem egy másikat is, mert pont a mellem alatt volt és mindig dörzsölte a melltartó! Mondom akkor csinálják meg egybe, mielőtt még baj lesz......

Szerintem kibírható! Helyi érzéstelenítőt kaptam! Ráadásul a mellem alatt 3szor szúrtak meg és még akkor is éreztem ahogy varja!! :S:S Nem volt kellemes de kibírható!!


Szerintem se ess pánikba! :)

2009. nov. 9. 16:17

Barátnőm hugának is most távolítottak el rosszindulatú anyajegyet-de nem kell kezelésre járjon,legalábbis nem említette.

Az volt a baj,hogy mikor leszakadt az anyajegy,és vérzett is ,nem ment orvoshoz,hanem sokáig várt.

Nem szabad-rögtön menni kell,ha valami gyanús történik-vérzik,vagy megváltozik a színe.

10. 2a033963fa (válaszként erre: 1. - Tidike)
2009. nov. 9. 16:09

Ne ess pánikba.Rosszindulató,ez nem jó...DE...ha sok rákos sejt lett volna akkor rögtön kemora küldenek,nem pedig rendszeres ellenőrzést javasolnak.Rokonom járt így,meg is mondta neki az orvos hogy felejtse el az egészet.

Nálunk sajnos több bőr rákos is volt,vagy olyan akinél találtak rosszindulatút.Nagyon oda kell figyelnünk magunkra.Nekem is többet vettek már le,szerencsére a szövettan nem mutatott semmi kórosat,de nagyon alattomosak ezek a kis dögök :(

A doki mit mondott még?

9. Tidike (válaszként erre: 7. - 9c8432d068)
2009. nov. 9. 14:45

Még most nagyon félek, hogy mi lesz később, de én is abban bízom, hogy minden rendben lesz. Holnap megyek a háziorvosomhoz kérek egy teljeskörű vérvételhez beutalót. Létezik olyan, hogy kimondottan ez irányban nézik a vért. A klinikán dolgozom és itt helyben hamar megtudják csinálni.

Nagyon rendes tőled, hogy szorítasz nekem:)

8. Tidike (válaszként erre: 6. - Kiscsillag01)
2009. nov. 9. 14:43
Szerintem is jobb lett volna ha eltávolítja a doki a húgod anyajegyét, hisz ez nem normális folyamat ha feketedik. Jobb lenne elmenni egy másik orvoshoz nehogy később baj legyen belőle.
7. 9c8432d068 (válaszként erre: 5. - Tidike)
2009. nov. 9. 14:43

Szívből remélem,hogy még időben el lett távolítva az anyajegy,és nem fog okozni a későbbiekben semmi problémát.

Az ellenőrzés nagyon fontos,soha ne hagyd ki!!!

Szorítok neked,hogy minden rendben legyen a későbbiekben,megvan rá az esélyed.

2009. nov. 9. 14:42
Hugomnak a legnagyobb anyajegye kezdett el feketedni. Ennek fél éve és már teljesen fekete. Az orvos azt mondta az elején hogy nem rosszindulatú, a rákos anyajegy teljesen máshogy néz ki. Azóta is a hátán van, szerintem jobb lett volna ha leszedi a doki a mostani vizsgálatnál. :S
5. Tidike (válaszként erre: 3. - 9c8432d068)
2009. nov. 9. 14:40
Tavaly nyáron kezdődött a vállamon. úgy indult mint egy vízhólyag ami állandóan kivérzett, majd begyógyult, utánna újrakezdte. Megmutattam az idén a bőrgyógyászomnak és ő javasolta, hogy ezt érdemes kivenni, majd elküldte szövettanra. Pénteken lett meg a szövettan eredménye ami rosszindulatú elváltozást mutatott. A javaslatban is ott állt a folyamatos ellenőrzés.
2009. nov. 9. 14:38
Sajnos a szövettan állapította meg, hogy az anyajegy rosszindulatú lett:( (carcinoma). Emiatt kell elenőrzésre járnom.
3. 9c8432d068 (válaszként erre: 1. - Tidike)
2009. nov. 9. 14:38

Nem távolítják el? Hol találták rajtad ezt az anyajegyet?

Biztos,hogy rosszindulatú? Ezt szövettannal szokták vizsgálni eltávolítás után.

2. 35491a860f (válaszként erre: 1. - Tidike)
2009. nov. 9. 14:37
Szia! Nekem volt már anyajegyem, amire azt mondta a bőrgyógyász, hogy szerinte ez rosszindulatú, mert fehér pöttyök voltak körben az anyajegyben és az akár rákosodásra is utalhat. Elküldött egy másik szakorvoshoz, az is ugyanezt mondta, következő hónapban már ki is vágták az anyajegyemet. Nem fájt, semmit nem éreztem, pikk-pakk kivágták. Neked miért kell 1 évig ellenőrzésre járnod?
2009. nov. 9. 14:34
Nálam pénteken diagnosztizálták a rosszindulatú anyajegyet. 3 havonta kell majd ellenőrzésre járnom egy évig. Nagyon megvagyok ijjedve. Kérem akinek volt már ilyen írjon tapasztalatairól. Volt-e valami teendő vele, stb.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook