Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Teli a hócipőm a szomszédasszonyommal! fórum

Teli a hócipőm a szomszédasszonyommal! (beszélgetős fórum)

1 2
2010. ápr. 5. 08:42

Sziasztok!

Melyik tájegységből származó hagyomány,hogy húsvét hétfő reggel füvet kell vágni?Hat órakor?Probálom megfejteni a szembe szomszédom,mert évek óta ezt csinálja.Ma reggel is erre ébredtem

2009. dec. 13. 08:13
Végezetül annyit, új lakók vagyunk. 4 hónapja költöztünk ide és vannak emberek akik azt hiszik, hogy azért mert új lakók vagy, majd megijedünk és úgy táncolunk majd, ahogy az ilyen "anyósok" fütyülnek, akik felküldik a vőt minket csesztetni. Ha sokat fognak zaklatni, szólok a rendőrismerősömnek és feljelentem őket zaklatásért, akkor majd az anyós meg a ficsur veje okoskodhat a rendőrségen. :DDDDDDDD
2009. dec. 13. 08:04

Nekem az alattunk lakóval van teli a hócipőm. Tegnap este feljött hozzánk, hogy az anyósa küldte, aki állítólag egész nap minden egyes napon azt hallgatja, hogy mi kopácsolunk és ez nagyon idegesíti az anyóst, fejezzük be. Mondtam neki, hogy először is, lakást újítunk fel, és mi is végighallgattuk már mások hosszú hónapokig tartó lakásfelújítását, fúrását-faragását, mégsem szóltunk be a szomszédnak, mert ez egy természetes folyamat, felújítani hang nélkül nem lehet. Másodszorra, van egy 11 hónapos kisbabám és egy 6,5 éves lányom, nem fogom a gyerekeimet repülni tanítani és mi sem fogunk a férjemmel lábujjhegyen járkálni a saját lakásunkba. Elkezdett nekem pattogni, hogy ez egy társasház, a hol vannak szabályok, és ha kell, ő ki fogja ragasztani az ajtóra a szabályokat. Mondtam neki,hogy nyugodtan, de akkor minden egyes lakás ajtajára, mert mi is tűrjük mások zajongásait, mégsem szólunk be senkinek. Erre visszaszólt, hogy őtőlük biztos, hogy nem hallunk semmit. Hát persze, ők aranyemberek, akik még fingani is hangtompítóval szoktak. :D Végül én is beszóltam neki, hogy ez egy panelház, vékonyak a falak, itt sajnos ez van, tűrni kell egymás zajongásait, akinek meg nem tetszik és halálos csendet akar, költözzön tanyára. :D Hú, hirtelen felforrt az agyvize az ürgének és mondta, hogy: köszi, nincs pénzünk házat venni. Akkor tűrjél kishaver. Ez van, ha valaki panelbe lakik. Ez elkerülhetetlen! Az ilyen embereket fejbe bírnám ....szni, mert


1. jó kis tutyimutyi vő az, aki az anyós egy szavára feljön csesztetni egy másik családot,


2. az anyós is elég kétszínű, ha nem mer ő feljönni és a szemembe mondani, ha valami baja van velünk, és le merném fogadni hogy ez olyan lakó lehet, aki napközbe, ha találkozik velünk, akkor mézesmázos hangon köszön és megkérdezi, hogy hogy vannak? hogy megy a suli a lányzónak? stb.


3. én hetekig tűrtem, hogy valamelyik alattunk lakó úgy bebaszarintotta minden alkalommal a bejárati ajtót, hogy beleremegett az egész ház, mégse mentem le okoskodva kioktatni, hogy fejezze be.


És egy ilyen ficsur, aki az anyós egy szavára így pattan letolni egy másik lakót, szégyellje el magát! Sose égetném magam azzal, hogy átmenjek valamelyik szomszédhoz cirkuszolni.


Megfogadtam, ha találkozom vele, meg fogom kérdezni majd gúnyosan, hogy az anyós most jobban érzi magát, hogy pattogtál nekünk? És a képükbe vigyorgok majd! :DDDD

2009. nov. 20. 09:16
tél van , hideg van, ilyenkor azért nem áll egész nap a kapuban...:) nálunk tavasszal kezdődnek a pletyka-intrika-agyrém hadjáratok!:DDD
2009. nov. 20. 05:56
sziasztok!örömmel nézem,hogy mindenkinek megjavult a viszonya a szomszédokkal:))))
50. zsuzsip65 (válaszként erre: 49. - Era06)
2009. nov. 10. 18:59
azért a "rákos rohamra"befizetnék!!!
49. era06 (válaszként erre: 48. - Zsuzsip65)
2009. nov. 10. 12:36
:) erre én is kíváncsi vagyok! Mekkora adagot kellene kifujnom ahhoz, hogy a szomszédban érezni lehessen. A szag felfele terjed, de ő lentebb lakik. :))
48. zsuzsip65 (válaszként erre: 47. - Era06)
2009. nov. 10. 12:23
ezt,hogy csinálod?
47. era06
2009. nov. 10. 12:09
az én szomszédasszonyomnak, rákos rohamai vannak a spryzésemtől, állandóan szelllőztetni kell neki, fuldkoklik tőlle.
46. zsuzsip65 (válaszként erre: 45. - Chrissy28)
2009. nov. 10. 11:31
hála az égnek,hogy vannak kivételek!
2009. nov. 10. 11:03

Nekunk volt egy nagyon pozitiv elmenyunk is a szomszedainkkal.. ezt is jo leirni.

Amikor 2007 novembereben bekoltoztunk kozos uj hazunkba, mar vart bennunket egy udvozlo kartya a szomszedoktol, hogy 'isten hozott' es amikor megtudtak, hogy december vegen volt az eskuvonk, akkor egyik este ott altak az ajtonkban egy meglepivel.. Vettek ennek alkalmabol egy kis madarhazat, mint szimbolikus ajandek! Annyira jo erzes volt!

Mi egyebkent a koltozes utan atmentunk a szomszedokhoz bemutatkozni, es karacsony elott mindenkinek dobtunk be egy karacsonyi/ujevi udvozletet. Kaptunk is mindenkitol valaszt amiben a nevek is benne vannak. Tavaly ez mar eleve egy elony volt a lapokat igy nevre szoloan megirni.

A kozvetlen szomszedokkal pedig mindig elore kommunikalunk, ha pl valamiert furunk/faragunk, es ez a rendszer nagyon be is valt. Apro figyelmessegek, de meghozzak a hatasukat.

2009. nov. 10. 10:38
sziasztok! mi nemrég költöztünk jelenlegi lakóhelyünkre (3 hónapja). az volt számomra a furcsa, hogy mivel még nem ismertünk senkit, így a köszönésen kívül nem is beszélgettünk nagyon senkivel, mégis érdekes módon az egész ház tudja, hogy mi honnan költöztünk ide, és azt is, hogy a nagyobbik lányom most kezdte az első osztályt. furcsállom a mai napig is, és folyton az jár az eszembe, hogy ennyire pletykás házba költöztünk, hogy itt mindenki kitárgyal mindenkit, és vajon kitől tudnak rólunk? esetleg az eladótól, akitől vettük a kérót? vagy nyomozót fogadtak fel? érdekes dolgok ezek. a másik: van egy lakó a házban, aki állandó jelleggel, függetlenül attól, hogy reggel 6 óra, vagy éjszaka 10 óra van, úgy bebaxa az ajtaját, hogy beleremeg mind a 4 emelet. eleinte lekakiltam, de most már kezdem nagyon unni. egyszer be fogok szólni neki, hogy ha rossz a zár, vagy az ajtó csináltassa meg, mert mégiscsak egy lakótelepi lakásban él. a harmadik dolog: nekem semmi bajom a mellettünk lévő szomszéddal, fiatalosak, jófejnek tűnnek számomra, csak egy valamivel van bajom, hogy éjjel-nappal fúrnak-faragnak, hétköznap-hétvégén egyaránt. Ha nappal fúrnak, nem érdekel, mert mi is szoktunk, ha felújítunk valamit, de az hogy éjszaka 11-kor a 10 hónapos kisbabám azért nem tud aludni, mert a szomszédnak akkor jut eszébe befúrni egy szöget a falba, na ez már azért durva szerintem.
43. zsuzsip65 (válaszként erre: 42. - Cel)
2009. nov. 9. 19:03
nálunk ilyen nincs. a hivatalban azt mondták ők csak büntetni tudnának,azt meg ugysem fizetné ki akkor meg minek?
42. cel (válaszként erre: 34. - Zsuzsip65)
2009. nov. 9. 18:20

Ilyen esetben nem a szomszéddal kell meddő vitába szállni, ha a kutya/kutyák nem az övé, akkor a település jegyzőjéhez kell fordulni és mint kóbor ebeket befogatni és menhelyen elhelyeztetni.

Legalább is a mi településünkön így működik.

41. Csigusz 79 (válaszként erre: 40. - Sysy66)
2009. nov. 9. 18:01

Hmmm,a régi szomszéd miatt én is azt gondoltam nincs nála hülyébb :D


Mesélj :)

40. sysy66
2009. nov. 9. 17:51
az enyém a legnagyobb kocsog a világon kiggyétek el:D
2009. nov. 9. 16:51

Én csak egyet nem bírok a szintünkön. Olyan minden lében kiskanál típus. Meg tud őrjíteni az állandó ostoba kérdésekkel. Fél éve lakunk itt, a régi helyen senkivel nem volt gondunk. Amúgy az egész ház tele van marhákkal. A földszinti faliújságra kitett közleményeket mindig feliratozzák saját ostoba véleményükkel. Nagyon primitívek. Lakógyűlésen csak ordítani tudnak. Az egyiknek csak úgy tudták befogni a száját, hogy megválasztották számvizsgáló bizottsági tagnak. Hatalomra vágyott és most nagyon elégedett magával, mert úgy gondolja, hogy ettől lett is neki.

Jah, és állandóan azon röhögünk, hogy egy-két marha köntösben, hálóingben járkál a házban. Úgy mennek le az újságért, meg viszik le a szemetet. Úgy néznek ki, mintha egy wellness szállodában épp a medencéhez indultak volna. Lehet, hogy van ahol ez természetes, de én mindig meglepődök mikor meglátok egy ilyen díszpintyet.

Nagy az Isten állatkertje...


Régen Anyám lakásában volt egy fősulis albérlő csaj. Na, az ottani szomszéd azért szólt be, mert a csaj hangosan fújta ki az orrát.


Tudnám még folytatni, de azt hiszem ennyi elég... :)

2009. nov. 9. 16:25
kopacsolnak
2009. nov. 9. 16:24
Nalunk eleg keves a parkolohely. Ezert amikor valakinek valami nagyobb/nehezebb holmija van amihez egyszerubb ha az ember kozelebb all a lakasahoz, megkerjuk egymast, hagy alljunk egy pillantra kozelebb mig kipakolunk. Ezt a gesztust mindenki megteszi, kiveve egy szomszed. Ok egyebkent is vasarnap reggel 7-kor mar kopacsolnakk vagy geppel szivjak a lehullott leveleket az elokertjukben. Gondolhatjatok, a kornyek nem nagyon kedveli oket.
2009. nov. 9. 15:54
érdekes a szomszédasszonyomból néha nekem is elegem van nekik is öt kutyájuk van most valami miatt csak négy.. de rám haragszik az enyémért mert én szabadon hagyom a palota pincsinket és ezért iszonyatosan ugatnak az ő kutyáik hátha még sétálni indulunk mikor a kis kutya a kerítésnél neki esik az ővéinek a hangzavar elviselhetetlen... egy pillanat alatt...
2009. nov. 9. 15:34

A pletyka az nagyon érdekes. Mit ki nem találnak az emberek?

MI építkezünk!

Olyan szinten, hogy a családiházból csak a falak maradtak épen.

Nem csak egy szomszéd ismer minket, de az a pletyka terjedt el, hogy mi tönkre mentünk és egy jól menő ügyvéd megvette az vezeti az építkezést.

34. zsuzsip65 (válaszként erre: 27. - Cel)
2009. nov. 9. 15:10
tudod panasszal a sóhivatalba...a másik nönak vagy öt kutyája van neki sincs mit enni hát még a kutyáknak...mind szabadon,minden járokelöre,biciklisre rászaladtak mikor szoltun mindig azt mondta neki nincs kutyája.végig jártunk mindet,de sehol nem segitettek.
33. Csigusz 79 (válaszként erre: 28. - Kozveszelytelen)
2009. nov. 9. 15:05

Az enyém meg névtelen levelet hagyott a postaládában :DD kopogunk a padlón (parketta),meg megy a rádió éjjel :D


Nem rádiózunk,tv se hangos,a macsekok találtak egy dobókockát és 2 prcig játszottak ennyi.


Nincs pofája feljönni ha gondja van.

32. 35491a860f (válaszként erre: 28. - Kozveszelytelen)
2009. nov. 9. 15:02
ez nevetséges. jó hogy nem már a hajszárító hangja miatt.
31. 35491a860f (válaszként erre: 19. - Loch ness)
2009. nov. 9. 15:00
az attól függ, hol laksz. :)
30. fbab8271ce (válaszként erre: 28. - Kozveszelytelen)
2009. nov. 9. 14:40

wow

ez aztán:)

29. cel (válaszként erre: 23. - Pozsonyivicky)
2009. nov. 9. 14:37
Ez bizony már elég súlyos probléma. A piszkon kívül még fertőzés veszély is fenn áll, hisz biztosan nem kezelt jószágokról van szó.
2009. nov. 9. 14:36
A mi szomszédasszonyunkkal is mindig csak a baj van. Feljelentett, hogy hangos a mosógépünk
27. cel (válaszként erre: 21. - Loch ness)
2009. nov. 9. 14:35

Így van, mi sem tudtunk mit tenni. A férjem nyugodtan elmagyarázta, hogy ez képtelenség, ő sem gondolhatja komolyan.

A problémás szomszédokat pedig, probléma súlyosságától függően el kell viselni, vagy a megfelelő intézkedést megtenni. (állatvédők értesítése, helyi önkormányzat megfelelő osztályán panaszt emelni) Hála az égnek, ilyen intézkedést kívánó eset még nem történt a szomszédságban.

2009. nov. 9. 14:34

másik utcabeli (férfi) hónapok óta munkanélküli, azt kezdte terjeszteni, h mi kértünk tőle kölcösn 80ezret, és nem akarjuk visszaadni. Egy hét múlva meg azt hallottam, h átjött szólni, meg nem tudom mit csinálhatott nálunk, mert már megadtuk a tartozást!!! ...érdekes...

Anyósa rokkant, nehezen tud menni...párom állítólag egyszer az ablak alatt bekiabálgatott neki mindenfélét...(gyere ki te nyomorék, sánta öregasszony stbstb). De ŐŐŐ ezt is elintézte, átjött szólni, és állítólag párom részeg volt, nem gondolta komolyan.!!!!!

Hozzátartozik: a néni a családban a legnormálisabb, soha egy szóval rosszat nem mondtunk rá. Párom évente megiszik vagy 5 üveg sört,,,igen éves szinten. :DDDDD

Másik alkalommal állítólag párom azért nem ment dolgozni, mert a kocsmában ivott. (valóságban épp orvosnál volt, mert annyira szarul volt---férfi, aki elmegy már orvoshoz is---képzelhetitek akkor tényleg mennyire beteg volt)

Rövid szösszenetek amúgy sem unalmas életünkből.-

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook