Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A kislányom 15 hónapos, és csípked, vagy ütöget, de ha eléri a hajamat is húzza, miért? fórum

A kislányom 15 hónapos, és csípked, vagy ütöget, de ha eléri a hajamat is húzza, miért? (tudásbázis kérdés)


18. engos
2009. nov. 10. 21:54

Sziasztok!

Nagyon köszi mindenkinek a segítséget, rajta vagyok, hogy nem durván de leszoktassam arról, hogy az anyukáját verje :)

17. f8db0709b8 (válaszként erre: 15. - OlíviaAnna)
2009. nov. 9. 10:45
Mi is igy szoktuk,sőt finoman visszafelé is működik:)kicsik még:)
16. Roni24 (válaszként erre: 15. - OlíviaAnna)
2009. nov. 9. 10:44

Hát pont ezért kell megtanítani neki, hogy tudja, hogy fáj. Másképp nem fogja megérteni, csak ha ő is megérzi!

Az én lányom ezt a hajhúzgálást nyugtatásképpen használja! :S Mikor altatom a vállamra hajtja a fejét, a másik kezével pedig a tarkómon húzgálja a hajamat! Most már nem fájdalmas, de míg kisebb volt, nagyon meg tudta tépni! Ha éppen nem engedtem neki, akkor megsértődött, csapkodott! :))) Egyébként ha nem a vállamon alszik el, hanem simán az ágyában akkor a sajátjába kapaszkodik bele! :D Hogy miért jó ez neki nemtudom...

Ha jól látom a Te kislányod is 1 éves most, kicsi még ahhoz, hogy megértse, de kb. fél év múlva már meg fogja érteni, hogy ami neki fáj, az másnak is fáj!

2009. nov. 9. 10:24
Az én lányom is "szereti" a hajam, egy-egy szálat fog meg nagyon óvatosan és meghúzza. Ha felkiáltok, hogy "Au, ez fáj!", akkor nagyot nevet. Ez nála a játék egy formája, gondolom ha nagyobb lesz és megérti, mit jelent a "fáj", akkor majd nem fogja csinálni.
14. Roni24 (válaszként erre: 11. - Engos)
2009. nov. 9. 10:22

Én ezt úgy csináltam, hogy először még csak rászóltam, hogy nem szabad, fáj anyának! Aztán mikor ennek nem volt túl sok haszna, akkor egy picit én is ráböktem két ujjammal a vállára, vagy kezére és vártam a reakciót! Először meglepődött, aztán elkezdett vigyorogni, mert azt hitte játék, és simán visszaadta! :))

Igazából a hajhúzgálásnál tanulta meg, hogy mi az hogy tényleg fáj, mert amikor ő tépte az enyémet, biz, én is meghúztam neki, persze csak kicsit, épphogy érezze, hogy valami nem jó! Na, akkor tátott szájjal meredt rám, és akkor mondtam neki, hogy: látod, ez fáj! Anyának is fáj! Nem szabad!

Ezekután ha később még ilyen előfordult, elég volt, ha csak legörbítettem a számat és már simogatott is! Szépen leszokott róla, és nagyon könnyen!

Illetve egy valakit még nagyon sokáig püfölt, és az a dédimamája volt! Őt valahogy nem szerette a fiam kicsinek és nála nagyon hosszú idő eltelt mire nem hadonászva és csapkodva ment felé! :S

13. 64d640aa58 (válaszként erre: 12. - Engos)
2009. nov. 9. 10:22
hát volt olyan hogy nem érdekelte, olyankor leraktam az ölemből, nem foglalkoztam vele pár percig, aztán lenyugodott, vissza felvettem:)
12. engos (válaszként erre: 5. - 64d640aa58)
2009. nov. 9. 10:19

Szia csajszy!

Ez a pöckölgetés, kitartott???nem szokta meg egy idő után???

11. engos (válaszként erre: 6. - Roni24)
2009. nov. 9. 10:16

Szia Roni!

A kisfiadat, hogy tudtad leszoktatni??

2009. nov. 9. 10:16
az enyém a nagy, meg saját haját húzta, ha valami nem úgy volt ahogy ő akarta, de figyelmen kívül hagytuk, a családnak is mondtam hogy ne szólják meg, és rövid időn belül abbahagyta- persze izgultam én is hogy autóagresszió, milyen rossz hogy mit csináltam rosszul, de semmit csak a saját határát feszegett meg a miénket
9. kiscsirke (válaszként erre: 2. - Dorottya84)
2009. nov. 9. 10:14
detto ugyanez
2009. nov. 9. 10:14
A kislányom, most lesz 15 hónapos, egy ideig művelte ezt a sportot, de utánna abbahagyta, most egy pár napja megint rákezdett, sokszor, tudom az okát, mert szomjas, vagy fáradt, de az is előfordult, hogy igazán semmi oka nem volt rá, én nem vagyok híve az ütögetésnek, általában leteszem, vagy a kiságyba rakom, de néha olyan mintha ez meg sem történt volna, tudom, hogy még kicsi de nagyon rossz, hogy fájdalmat okoz, az a kis ember akit a világon mindennél jobban szeretek.Ha tudtok, valami megoldást azt megköszönném.
2009. nov. 9. 10:14
leszoknak róla,aztán újra kezdik.dackorszak és feszegetik a határt,hogy mennyit tűrsz neki...
2009. nov. 9. 10:13

:)))

A fiam dettó ilyen volt, a lányomnál még hátravan ez az időszak! :)

Még most kell megtanítani neki, hogy nem szabad, mert fáj!

2009. nov. 9. 10:13
ha ütögetet, akkor mutattam hogy hogy simogasson, ha hajamat húzta csak rá pöccintettem a kezére, nem fájt neki, de abbahagyta:)
2009. nov. 9. 10:11
mert ez egy ilyen korszak...nekem 16 hós a fiam ugyanez....a lányom is csinálta majd abbahagyja.ne foglalkozz vele,nen tulajdoníts neki túlzott érdeklődést és majd abbahagyja.
2009. nov. 9. 10:11
enyémek is ezt csinálták, de leszoktak róla:)
2009. nov. 9. 10:11
kíváncsian várom én is a válaszokat mert nálunk is ez van.......ha valamit nem engedek neki ütöget vagy csapkodni kezd.......a hajamat meg brahiból húzkodja....és ha rászólok még ő van megsértődve és utána jön nyalizni :D:D:D
2009. nov. 9. 10:09
A kislányom 15 hónapos, és csípked, vagy ütöget, de ha eléri a hajamat is húzza, miért?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook