Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Láttátok a Napló extrában az a testvérpárt? fórum

Láttátok a Napló extrában az a testvérpárt? (beszélgetős fórum)


1 2 3
63. Barbi0508 (válaszként erre: 62. - Martian)
2009. nov. 10. 17:36
köszi az infót!
2009. nov. 10. 12:44

A mai népszabadságban írnak róluk, itt már több információ derül ki pl.hogy van ügyvédjük


[link]

61. agis (válaszként erre: 15. - Barbi0508)
2009. nov. 9. 13:19

Nem varrták a nyakukba az adósságot. Lemondtak az örökségről, mert a magyar hatályos öröklési jog szerint ha valaki lemond az örökségéről, és abban van hiteltartozás, akkor nem kell kifizessen semmit. Ha viszont kéri az örökséget, és abban nagyobb a tartozás mint amit az örökség maga fedez, akkor viszont ki kell fizetni.


A fiú itt ebben az esetben lemondott az örökségről, ezért kell kiköltözzön a lkaásból, ami szintén az örökség része volt. Nincs jogában tovább használni.

60. Noncsi18 (válaszként erre: 58. - Szankuviki)
2009. nov. 9. 13:16

Igen sajnos, vannak ilyenek!! :S

Aztán megoldódott a helyzetetek?


Tényleg elég érdekesek a bankok!! Papám meghalt tavaly szeptemberbe és van egy kölcsönük, havi 53000ft. Mama írt egy kérvényt a banknak, hogy a temetés meg minden, nagyon sok kiadása lett.....(egy temetés is iszonyú drága) Hogy nem tud most fizetni adjanak neki haladékot!!

Erre visszaírták, hogy jó akkor december 10ig adnak, de úgy, hogy egy összegben fizesse be a 4 hónapot, tehát 200.000ft-ot!! Nagyon megértőek voltak!!!!!!!!!!! :S :(

59. Noncsi18 (válaszként erre: 57. - Barbi0508)
2009. nov. 9. 13:12

Nem lehet valahogy lemondani róla? Vagy hogy lehet ezt kivédeni?? :S:S

Remélem mondjuk még odébb lesz ez, de jó előre tudni erről!!!

2009. nov. 9. 09:59

Sziasztok!

Mi is hasonló helyzetben voltunk.Meghaltak a szüleim, és bár nem volt hitelük, szerencsére már ki lett fizetve, mégis több százezreket kértek, öröklés címén.Az nem érdekelte őket hogy a 22 eFt ból hogy fogunk megélni, iskolába járni...Azért legalább kicsit megértőek lehetnének, vagy nem is tudom...

Aztán történt egy elég bosszantó dolog.EgyMásik lánynak is meghalt az apja, ők örököltek több milliót.A falu gyűjtést szervezett nekik, mert jajj szegények mi lesz velük.Tőlünk meg senki nem kérdezte meg hogy van e miből élnünk...Úgyhogy azért néha az emberek is érdekesek, nem azon segítenek, akinek valóban szüksége van rá.

57. Barbi0508 (válaszként erre: 56. - Noncsi18)
2009. nov. 9. 00:20
Sajnos igaz, lehet adósságot örökölni.
2009. nov. 9. 00:01

Szegényke, sajnálom őket! De jó, hogy ekkora az összetartás köztük!


Amúgy adósságot tényleg lehet örökölni??? :S Mert én hallottam már olyat is, hogy igen, és olyat is, hogy nem! Itt meg úgy olvastam, hogy lehet! Ez igaz??

2009. nov. 8. 23:59
igen, ez is felvetődött, mert már ajánlottak is Neki, de azt mondta nincs kire hagynia a testvérét, intézetbe meg nem akarja adni, mert megigérte az anyukájának, hogy vigyáz rá és nem hagyja el... Azt mondta párt is csak olyat fog magának választani, aki elfogadja, hogy viszi a házasságba a bátyját is!
2009. nov. 8. 23:54

kéne egy jó kis külföldi munka pár évre, addig a bátyót az ismeretlen 5.testvérhez, vagy bent lakásos intézetbe rakni, addig lakás gond sincs


hazajön, és abból a pénzből élnek amíg meg nem halnak

53. Barbi0508 (válaszként erre: 52. - Martian)
2009. nov. 8. 23:37
Most fog szakácsként végezni, utolsó éves tanuló, de azt mondta ha végez, akkor sem tud elmenni a Tescon kivül máshova, mert Ő csak 8-tól 4-ig tud dolgozni a testvére miatt, a szakácsoknak meg tovább kell! Valami ilyesmi volt a riportban... Most is pénztáros suli mellett...
2009. nov. 8. 23:30
a srácnak most milyen végzettsége van?
51. Barbi0508 (válaszként erre: 49. - Martian)
2009. nov. 8. 23:00
Úgy emlékszem, hogy konkrétan nem tértek arra ki, hogy már lemondtak-e a házról vagy csak lemondanak és a bankok majd elviszik, mert több hitelük is van... Ha lemondtak volna róla, akkor már nem is lakhatnának bent, nem? Ehhez nem értek annyira...
50. Barbi0508 (válaszként erre: 47. - Martian)
2009. nov. 8. 22:56
Igen, ez igaz, de szerintem egy tanuló fiúnak ilyen nem jut eszébe...
2009. nov. 8. 22:55
most jut eszembe, ha nem az övék a lakás, akkor a cucc se (ingóság) ami benne van
48. d4464aaf8a (válaszként erre: 46. - Martian)
2009. nov. 8. 22:55

Pont azt mondom...


Nekem is van egy hasonló ügyem, az ingyenes jogsegély szolgálattal...


Kisfiam már hosszú évek óta intézetben volt, de amikor a volt eü.miniszter brutális összegre emelte országosan térítési díjakat, akkor azt Senki sem tudta már kifizetni, és az összes sorstársnak hamar göngyölődött milliós összegre a tartozásuk, amit az intézet körömszakadtáig perel...


Én is ezért adtam állami gondozásba, de nem mondtam le róla, csak a kapcsolattartások le vannak szabályozva...


Aztán az ingyenes jogsegélyszolgálattól kaptunk kirendelt ügyvédet, mert térítési díj tartozási ügy már a legfelsőbb bíróságon van...

De semmit nem tesz meg az ügyért, és veszésre állunk...


Az összes sorstársnak, aki nem adta állami gondozásba a hozzátartozóját, megkapták a Közgyűlés elnökétől, hogy jelzálogot terheltek a lakásukra, nekem ezt nem tudták megtenni, de köröszakadtáig perlik a tartozást, ami nálam is milliós összeg...


Amikor a Szülő a törvényes képviselő, nem a kereset szerint állapítják meg a térítési díj összegét, hanem van egy összeg, és vagy be tudjuk fizetni, vagy nem...

A gyámhivatal meg leírta, mivel nem rendelkezem rendszeres jövedelemmel, így nekem térítési díjat nem állapítanak meg...

2009. nov. 8. 22:50
nem árt néha megkérdezni olyat aki okosabb, mert sok lehetőség van, és nem kell rögtön pánikba esni
46. Martian (válaszként erre: 45. - D4464aaf8a)
2009. nov. 8. 22:48
van ingyenes jogsegély szolgálat
2009. nov. 8. 22:48

Nem biztos, hogy telik rá Neki, a kirendelt ügyvédeket meg nem igazán érdeklik a Klíensük ügyei...


LEgalábbis nem tesznek meg mindent az ügyfelükért, mintha sok suskát adott volna...

2009. nov. 8. 22:46
azt hiszem, hogy ügyvédhez kellett volna mennie a srácnak még mielőtt lemond az örökségről
2009. nov. 8. 22:40
Hát ez elég bosszantó... Erre kellene az államnak törvényt hoznia, nem pedig különféle adókat bevezetni, amivel jobban tudja sanyargatni a népességet. Ha ingatlant vagy egyéb dolgot örökölsz, abból százalékot kell fizetned, de ha adósságot örökölsz, ahhoz semmi kedvezményt nem kapsz, sőt, talán még késedelmi kamatot is a nyakadba varrnak...
42. d4464aaf8a (válaszként erre: 41. - Martian)
2009. nov. 8. 22:35

8 éve nekem is volt ilyen,hogy a Kisfiam elhunyt Apja utáni link életének néhány csekkjét kiküldték nekem, pedig nem is éltünk együtt, és nem is tudtuk, hogy a Bank hogy jutott el az én címemig...


Aztán a Bátyjám, Aki nagyon keményen tud fogalmazni ilyenkor, kőkemény, arrogáns stílusban írt Nekik levelet, hogy az Ő extraprofitjukból nem fognak éhen halni, ha nem tudják kin behajtani az összeget...


Aztán visszaírták, hogy jól van na, nem kell ilyen arrogánsan fogalmazni, hogy Ők is megértsék, hogy kizárólag biológiai tény volt, hogy a Gyermekem Apja volt, de soha nem is volt azonos lakcímünk...

41. Martian (válaszként erre: 38. - Barbi0508)
2009. nov. 8. 22:29

én örököltem adósságot, és hihetetlen mennyire pofátlanok a bankok, pl.kiküldték az egész adósságot, két darab csekkel, hogy fizessem be 8 napon belül, és az elhunyt nevén volt a csekk (akkor még nem volt meg jogerős hagyatéki eljárás)


aztán telefonáltam, hogy nem kéne először valami szerződés, és megbeszélni, hogy miként fizessek, és az én nevemre csekket küldeni, mondom még nem is állunk semmilyen jogviszonyban, és máris fenyegetnek


mondom meg lehet, hogy nem is én leszek az örökös akkor meg mi van, úgyhogy hihetetlen milyen a bankok hozzáállása az ügyfelekhez

40. Barbi0508 (válaszként erre: 39. - Martian)
2009. nov. 8. 22:27

Én ezt elhiszem, tényleg vannak ilyen emberek is...

De szerintem Ők tényleg rászorulnának... A tanára is nyilatkozott, Ő is ismeri a helyzetet és még gyűjtést is szervezett Nekik. Szerintem a másik 2 beteg testvére intézetbe van, a 3. aki nem beteg az meg lehet, hogy magasból tesz szegényekre... Különben Ő is kiállt volna mellettük, ha nem igy lenne... És nem hiszem, hogy valami gazdag nő lehet, hisz a család sem volt az... Biztosan elmenekült a nyomorból...

2009. nov. 8. 22:22

nekem van egy nő ismerősöm akit még hajléktalanként ismertem meg, és így segítettünk neki, meleg vizet vittünk le, kávét, kaját, sőt ha nem egyedül volt, akkor annyi ételt, kávét vittem le ahányan voltak


aztán kiderült, hogy van egy lánya, aki igen jól keres, csak épp a fogához veri a garast, végül befogadta az anyját, de most is annyira fukar, hogy borzalom, ha adnék valamit akkor simán elfogadja, még a költségeket se jut eszébe megosztani (pl.szállítás)


tehát nem minden az aminek látszik

38. Barbi0508 (válaszként erre: 34. - Sajert)
2009. nov. 8. 22:19
Én azt törölném el, hogy az adósság ne legyen örökölhető! Az igaz, hogy a magyar államnak nincs pénze, de ha mondjuk augusztus 20-án nem lenne több száz milliós tüzijáték, ünnepségekkel és a politikusok nem kampányolnának el a szórólapjaikkal és plakátaikkal hasonló összegeket, akkor talán az ilyen esetekben tudnának intézkedni! Nem azt mondom, hogy minden ember hitelét töröljék akkor el, de ők nem tehetnek róla... kellemetlen örökség ez...
37. Martian (válaszként erre: 36. - Sajert)
2009. nov. 8. 22:17

ennek örülök :)


ilyenkor szokott kiderülni, hogy pl.a 3.testvérnek családja van, és családi házban lakik, és akkor azt mondhatnák, hogy héé akkor miért nem ott laknak, csak épp nem olyan mint akit láttunk, és utálja a dilis tesóját, de ez csak példa volt

36. sajert (válaszként erre: 35. - Martian)
2009. nov. 8. 22:12

Egy rúgóra jár az agyunk :-))).

Csak én nem tudtam jól megfogalmazni.

2009. nov. 8. 22:11

azért itt maradtak nyitott kérdések, hol a másik 3 testvér, abból 2 fogyatékos, de a harmadikkal mi van?


akkor még ott a hitelbiztosítás kérdése is, mert minden hitelnél kötni szoktak a bankok, épp az ilyen helyzetre


vagyis nem kaptunk teljes körű tájékoztatást, és ilyenkor szoktam gyanakodni, hogy csak annyit mondanak amennyit feltétlenül muszáj, de ez csak teória

34. sajert (válaszként erre: 27. - 874eb11dfd)
2009. nov. 8. 22:09
Magának az államnak nincs pénze. Ami van az államnak, az a mi pénzünk. Ha elkezdenék az adósságot törölni, mondjuk ebben az esetben, akkor holnaptól bárki kérhetné az eltörlését az adósságának. Ki döntené el, hogy kinek törlik, kinek nem?!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook