Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szupernagyi, avagy Anyukám a net szerelmese fórum

Szupernagyi, avagy Anyukám a net szerelmese (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szupernagyi, avagy Anyukám a net szerelmese

26. naftalin358 (válaszként erre: 23. - Svarc)
2010. szept. 22. 00:37

Na, én sem a mai kakas vagyok már. Még korábbról eredő játékokkal is játszottam, mint például a "BIGE", amit maga faragott, megfelelő fából az ember gyermeke. Sőt -ma már kiröhögné mindenki- a kerékabroncsot (karikát hajtó) gyermeket, és a golyózás. És, én megmaradtam annak a benövetlen fejű gyermeknek, aki voltam is. Természetes, hogy végig kellett haladni a fejlődésen.

És az is egyértelmű, hogy ha van érdeklődés, lelkesedés, akkor lehet PC használat is. Részemről is kalapot emelek (és további sikerekre buzdítom) azokat az idősebb embereket, akik beszállnak a számítógépes ringbe, kinyitva maguk előtt a világot.

Van viszont egy határ, mégpedig, ha már nem biztos az ember keze (nemtől függetlenül).

Példát is hozok erre. Nővérem most 80 éves. Főztem és fűztem az agyát, hogy így, meg úgy kinyílik a világ, s milyen jó lesz a fiadékkal is kapcsolatot tartani, beszélni, látni (Skype). Vállalom, hogy megtanítalak az alapokra. Természetesen játékokkal kezdtünk, egyszerűbb kártyajátékkal, kirakós játékkal. Ment, tudta is használni a játékokat. Puska leírva, attól a pillanattól, hogy bekapcsolja az elosztót, apró, minden lépés, végül a kikapcsolás. Fia hozta az összeállítást, együtt beállítottuk.

Igen ám, de jött a komolyabb tanulás. Elsőnek a kis mozaikok közötti mozgás, még a kezdő képernyőn. Itt jött ki aztán az, hogy ő nem tudja ezt tovább folytatni, a már bizonytalan kéz-remegés miatt. Az egérrel megfogta az adott mozaikot, megrezdült a keze, és sikeresen összeházasított két programot, hogy még a gép is elszállt, 2-3 napi munka árán sikerült visszahozni. Hogy így történik, egyik unokája, előre megmondta (végzettsége: számítástechnikai mérnök és orvosi diplomával is rendelkező, szerezte, szinte, egyszerre, ráadásul német nyelven az elsőt.!)

És a másik dolog!

Kell, feltétlenül a "háttérben" valaki, aki a karbantartást (vírusirtó, beállítások, "takarítások, rendezések, frissítések) elvégzi. Ha ez nincs, akkor baj van, mert egyedül nehéz, nem tudja az idős ember megoldani, hacsak nem ez volt a szakmája, esetleg érintő-szakmája.

Azt mondom: Hajrá idősek!

2010. jan. 31. 12:59
Az én anyukám nyáron lesz 74 éves, és ő is használja a netet. Naponta levelez, gobelin- és keresztszemes mintákat cserél, régi könyvekre licitál :)
2009. nov. 10. 11:11

sziasztok.

Észrevettem minden topikban van aki elrontja a hangulatot,mi örvendünk,másnak ez nem tetszik.Maradjon mindenki a maga véleményél,de én nagyon örvendek,hogy sikerült egy keveset megtanulni a számitógép kezeléséről.

Legyen vitamentes szép napotok.

23. svarc (válaszként erre: 22. - Anyuca66)
2009. nov. 10. 00:08

" Nem lehetsz mai gyerek ha még ólom katonákkal játszottál. :-) "


...mit is mondjak erre ? - a klasszikus mondás szerint mindenki annyi idős, amennyinek érzi magát, akkor én nagyon-nagyon fiatal - egyébként meg félévnyire - fényévnyire? ( milyen jól alliterál ! ) a 6 X-től - de még innen... na és ? kit érdekel !

22. anyuca66 (válaszként erre: 16. - Svarc)
2009. nov. 9. 21:08
14 éve kb még igényelni kellett, és várni nem tudom mennyi időt. Nem lehetsz mai gyerek ha még ólom katonákkal játszottál. :-)
21. svarc
2009. nov. 9. 20:07

Kedves " anyuca66 ", leginkább veled értek egyet !

Tőlem fiatalabb diplomás házaspár bekapcsolni sem tudja a gépet - pedig a gyerek miatt van otthon !

Számos ötven túli ismerősöm meg rajong érte - egyet megtanítottam slidshowt készíteni, azóta él hal a gépért. A nejem köszöni szépen, neki elege van belőle a munkahelyén...

Azt hiszem többet nem érdemel ez a téma részemről.

Mindenkinek kellemes időtöltést !

2009. nov. 9. 19:13

Barátosnőm 46 köröl van, és egyáltalán nem érdekli. Pedig van nekik.

Gépírni tud, mielőtt elment gyesre, azzal melózott. Egy e-mail címet se akar.

Ez nem kor függvénye, érdeklődésé...

19. Szabokisandi (válaszként erre: 16. - Svarc)
2009. nov. 9. 17:17

Kedves svarc!

Nem is a kor miatt lelkendeztünk, hanem a korral való haladni akarás miatt.

Mert akármit is mondasz, az ő korosztálya nem így áll hozzá. Akiknek a munkája (ha még van) nem követeli meg a számítógép használatát, az leginkább elzárkózik tőle.

Azon szokás lelkendezni, ami eltér az átlagostól - és ő eltér.

Nem?

18. szanád (válaszként erre: 16. - Svarc)
2009. nov. 9. 16:25

Azért ez nem egészen így van....mert nagyon sok idős embernek még mobilteló sem kell, a számítógépről meg ne is beszéljünk..

ezért van a lelkendezés,mert vannak azért jópáran akik neki mernek kezdeni... )))

2009. nov. 9. 11:03
Gratulálok anyukádnak.További jó netezést neki:))Pussz
16. svarc
2009. nov. 9. 06:28

kedves lelkendezők !

...nem értem ezt a nagy rácsodálkozást, tessék már tudomásul vennei, kedves fiatalok, a kor nem érdem, hanem állapot !

Kezdetben nagyon jó, aztán később egy nyűg.

Mi nem belenőttünk ebbe a technikai világba, hanem megteremtettük! Nektek és magunknak, meg gyerekeinknek, akiknek ez már természetes.

Ötven éve még én sem PC-t kértem karácsonyra, mert még a világon sem volt - de volt ólomkatona...én még oly korban voltam fiatal, amikor amikor a telefont igényelni kellett és talán 6 év múlva meg is lett, ma az öttagú családban 8 készülék van...na ezt unta meg a mi korosztályunk és megalkottuk azt, amin csodálkoztok, hogy használni is tudjuk!

2009. nov. 9. 06:16

sziasztok.

Érdekes téma amit atglaltok.-

mondom egyszer skypon a lányomnak,hogy ugy szégyellem,hogya nnyi mindent nem tudok,erre nagyot kacagott és azt mondta,kérdezd meg a többiektől hányan tudnak egeret cserélni.Én sem adom fel egy könnyen,már tettem fel képet az egyik Forumra,de nem mindenhol egyformán kell.Minden reggel az az első,bekapcsolom a gépet s megnézem a leveleimet-

Na megyek tornázni,mert 66 évesen is fitten kell maradni.

2009. nov. 9. 05:02

Nem vagyok anyi idős mint az anyukád, de én is úgy vagyok vele nem adom fel olyan könnyen. Ha elakadok kinlódom egy darabig, feladom, de nem végleg. Ha jön valami infó vagy saját ötlet, folytatom. Néhány dologra saját magam is rájöttem.

Volt egy kezdő tanfolyam, amit végigcsináltam.

( az is tetszett végre nem csak főzésről társalgunk. akkori új ismerősőkkel ha találkozok, többnyire gépről beszékünk )

Sok ujdonság mellett, náhány infó a helyére került. Főleg az mi frászért nem tudok képet másolni a wordba??? Néhány dolog amit kapok miért nem látom... Van nem egy ingynes szövegszerkeztő a neten. Az atlantis nem magyar de nagyon bejött az ofisszal együtt.

2009. nov. 8. 22:47

Jaj de édi anyukád van!

Na erre nekem is van egy sztorim!

Apu kérdezte nem rég hogy lehet egész nap a gép előtt ülni és játszani! na megtanítottuk pókerezni! azóta ha jönnek , mindig lesi , szabad-e a gép! és már szalad is!! Ő 63 éves! és karácsonyra gépet kért!! na ki is a függő? Imádom!

2009. nov. 8. 18:46

Szia Végig mosolyogtam az egész cikket..)

az apropó az hogy kb egy hónapja az anyukám aki hamarosan 61 éves lesz , szólt a férjemnek hogy vegyen már neki egy laptopot , mert szeretne netezni....a férjem a megbizatást teljesítette , anyu elintézte hogy legyen netje.....azóta velünk is és a húgommal is aki London él..sky-on tartja a kapcsolatot...

Vagy a hugom vagy én navigáljuk a skypon keresztül hogy mit és hogy csináljon....nagyon tanulékony .. ))

még nem tud annyit mint a TE édesanyád de nagyon fejlődőképes...

már régóta mondogatta hogy jó lenne neki egy laptop...aztán rászánta a pénzt férjem közbenjárásával meg is lett..., nagyon sokat olvasgat a neten, és mindig kérdez valamit hogy mit hol tud megtalálni -olvasgatni....

A férjem mondta is viccesen : hogy anyád fél év múlva le fog pipálni a netezéssel..))

További minden jót....

2009. nov. 8. 18:42
Apukám 59 éves. Pár éve amikor a hugom is elköltözött, az otthon maradt gépén elkezdett netezni. Ma már msn-ezik,levelet ir,a gépről telefonál. Netről rendeli meg azokat a dolgokat amiket a városban nem tud megvenni. Akárhányszor hazamegyünk mindig rácsodálkozom mennyit fejlődött.
2009. nov. 8. 18:21
Gratulaaaaaaa! :)
2009. nov. 8. 18:18

Sziasztok.Én is 66 éves vagyok,2 évvel ezelött mutattam meg a lányom,hogyan használhatom a gépet,szinte mindennap beszélek a gyermekeimmel,unokámmal és boldog vagyok,hogy kinyilt elöttem a világ,sőt az Avon és Oriflame rendeléseket is az interneten teszem le.Sok barátnőt találtam és napiszinten levelezek velük.

Legyen szép estétek.

2009. nov. 8. 17:11

Gratulálok édesanyádnak!

Sok ilyen nagyi kell.Az unokáinkkal csak így tudunk lépést tartani.

Külön díjazom,hogy büszke vagy rá:)Megérdemli!

2009. nov. 8. 17:01

Gratulálok anyukádnak, s kívánom még nagyon sokáig tudja kamatoztatni tehetségét.

Néhány évvel ezelőtt lányomék Angliában voltak. Férjem nagyon konzervatív volt, utálta a számítógépet. De hogy tudjon imádott lányával beszélgetni, odaült a gép elé, s boldogan cseteltek. Láttam rajta, hogy teljesen feltöltődött.

2009. nov. 8. 16:59
Szia!Jutka egyébként is fiatalos,jó 15 évet letagadhat a korából:) Ügyes,fiatalos nagyi!Puszilom!:)
5. jpne
2009. nov. 8. 16:27

A tiéd legalább tényleg jó dologra használja, mert ezáltal is veletek, a gyerekeivel és unokáival foglalkozik.

Az enyém is a net szerelmese de közel sem nevezném szupernagyinak. Állandóan skypel a felszedett pasijával, velünk, a gyerekeivel és unokáival pedig egyáltalán nem foglalkozik, pedig egy házban lakunk. Velem azóta nem beszél, mióta megtudta, hogy újabb unokával "áldom" meg.

Szóval jó neked, de hogy ettől lenne valaki szupernagyi, azt nagyon is kétlem!

2009. nov. 8. 16:18
jó olvasni az ilyeneket -> az internetnek van jó oldala is
2009. nov. 8. 16:15
Szuper nagyi! :) Le a kalappal előtte
2009. nov. 8. 16:05
:)) Gratulálunk Neki mi is.További Sok-sok öröme legyen továbbra is benne:))
2009. nov. 8. 16:03
Édesanyám, túl a hatvanon nagyon szeret netezni. Elsősorban velünk gyerekeivel, és az ismerősökkel tartja a kapcsolatot. Örömét leli a küldött fényképekben, a társasági oldalon látható képekben.
Tud levelet írni, fényképet menteni, zenét keresni, elektronikus képeslapot küldeni.

Ugrás a teljes írásra: Szupernagyi, avagy Anyukám a net szerelmese

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook