Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
1786. Grassy (válaszként erre: 1785. - 07d6ff2f44)
2015. máj. 11. 12:24
Szia, szerintem tökre nem vészes épp hogy csak látszik. Műthető ennél kancsalabb embereket is műtenek. Nekem szinte mind két szemgolyom , teljesen kifelé állt és gyerekkorom óta. Műtöttek de sajnos csak 2-3hétig volt jó. Most szeretnék belekezdeni a második műtétbe, idő pont már meg van.:) De véleményem szerint , felesleges a műtét szemüveggel is tökéletesen korrigálható mert nem olyan nagy fokú. De ez csak az én véleményem , menj el orvoshoz és beszélj vele. Sok sikert kívánok neked..:)
2015. máj. 11. 10:35

Kedves Sorstársak!


Gyerek koromtól kezdve kancsal vagyok. Kérlek nézzétek meg a profil oldalon a szemem állását, véleményekre lennék kíváncsi. Ez a fokú kancsalsag mennyire korrigálható műtéttel, vagy fogadjam el magam így. Köszönöm

1784. pajti (válaszként erre: 1783. - Mandulínyó)
2015. máj. 1. 11:34
Köszönöm, hogy írtál. Beszéltem is már a doktornővel a műtétről. :)
1783. mandulínyó (válaszként erre: 1779. - Pajti)
2015. máj. 1. 00:01
Nekem pont egy éve műtötte a szemem Domsa doktornő Realitivel egy napon. :) Maximálisan elégedett voltam és vagyok is az eredménnyel. Nekem a 4. műtétem volt, ez végre sikerült és ezt neki köszönhetem. Ezen a fórumon tavaly ilyenkor sokat írtunk róla. Tényleg csak ajánlani tudom! Más mint bármelyik szemorvos, mint akivel előtte találkoztam. A megoldást keresi és meg is találja...
1782. Vloo
2015. ápr. 28. 17:04

Szia streetball!

Értem amit mondasz, de ez mégiscsak egy nagy nevű magánklinika tehát feltételezem, hogy Dr Széchey Rita érti a dolgát! Akárki nem dolgozhatna egy ilyen helyen, ugyanakkor nem találok róla semmit! :) Ez több mint fura...

Garanciát sajnos sehol nem vállalnak...

Az autós hasonlatod telitalálat, amennyit már az egészségemre költöttem...

Na mindegy, téged hol fognak műteni??

2015. ápr. 24. 14:35

Kedves Vloo!


Szerintem a magánklinikáknak nem a kancsalság ellenes műtét a fő profiljuk. Valószínűleg ezért is nem találtál véleményt náluk kancsalság témában.(Nem ezzel a klinikával, de másikkal volt negatív tapasztalatom.)

Én is műtét előtt állok... Én nem mennék oda. Főleg, hogy az említett árak horribilisek, főleg garancia nélkül. Ha a 4. beavatkozásra készülsz, lehet, hogy mindkét szemedet műteni kell. Így ez már lassan egy autó ára. :-(

1780. Vloo
2015. ápr. 22. 19:56

St Jamesről senki semmit?? :)

Elvileg Dr Széchey Rita végzi ott a műtéteket, de én róla sem találtam semmit...

Ez vajon jót vagy rosszat jelent?!

1779. pajti
2015. ápr. 20. 22:18

Sziasztok!


Gondolkozom, hogy megműttetem a szememet. Már volt operálva. Ez ügyben szeretnék érdeklődni, hogy Dr. Domsa Patríciával kapcsolatosan milyen tapasztalataitok, véleményetek van, miket hallottatok róla?

1778. Vloo
2015. ápr. 19. 10:58

Sziasztok.

Olvastam, hogy a St Jamesnél végeznek kancsalság ellenes műtéteket...

Elég drága, már maga a vizsgálat is 20000 Ft, a műtét pedig közel 300000 Ft.

Nem mondom, hogy elrettent ez az összeg mert valahogy összekaparom, csak az zavar, hogy még ugye ennyiért sem tudnak garantálni semmi.

A bal szememnél ez lenne már a 4. beavatkozás, ami eléggé kétségbeejtő.

Hallottatok már valami jót vagy éppen rosszat erről a kórháztól?

Mert én kb semmilyen véleményt nem találtam ebben a témában. (kancsalság)

1777. Mentatea57 (válaszként erre: 1776. - Mentatea57)
2015. ápr. 17. 04:47
...mármint Mária utcai :)
1776. Mentatea57 (válaszként erre: 1775. - Grassy)
2015. ápr. 16. 05:48
Az én második műtétem fél év múlva történt! Így is volt tervezve, hogy két lépésből hozza ki párhuzamosra a szemállást a Dr. Sényi Katalin a Márica utcai szemklinika adjunktusa. Tavaly április 22-én volt az I. műtétem és november 18-án a II. Októberben telt volna le a 6 hónap várakozási idő, de már nem tudott beütemezni abban a hónapban.
1775. Grassy (válaszként erre: 1774. - Realiti)
2015. ápr. 13. 12:18
Kérdeztem egy évet kell várnom , de volt itt olyan akitől kérdeztem és pár hónapot kellet csak várnia . Szerintem azért mondott egy évet , mert ingyenes volt és ott el kell telnie bizony időnek , következő műtétig. De ez csak az én véleményem, csupán kíváncsi vagyok kinek mennyit kellet várnia a következőre. Egy év azért nem rövid idő , szeretnék mindenféle képen még egy műtétet.
1774. realiti (válaszként erre: 1773. - Grassy)
2015. ápr. 12. 21:42
Szia .Kérdezted a doktornőt?
1773. Grassy
2015. ápr. 9. 19:22
Sziasztok, akiknek nem sikerült elsőre a műtét. Azoknak mennyit kellet várni , a következő műtétig?
1772. realiti (válaszként erre: 1771. - Misteeq)
2015. ápr. 5. 19:59
Szia.Távolság hm.Egyszemes látásnál érdekes.Az agy háromszögel.Egyszemnél csak saccolod a távot.Ha kétszemes látásod helyre jön akkor a térlátásod is megjavulhat.De ezt eddig nem sikerült ismeröseimnek összehozni ill. nekem 1974-ben szünt meg .akkor lettem egy szemes látásu.
1771. misteeq
2015. ápr. 4. 19:02
sziasztok! én még most tervezem megműttetni a szemem, de úgy tudom, ez a térlátást nem fogja helyrehozni. Tudtok esetleg valamit, ami segít ebben (térlátás alatt a távolság érzékelését kell érteni)? Még egy kérdésem, hogy vezetésben zavar ez titeket?
1770. realiti (válaszként erre: 1769. - Grassy)
2015. márc. 26. 19:55
Küldtem privátot.
1769. Grassy (válaszként erre: 1767. - Realiti)
2015. márc. 26. 12:59
Nagyon sajnálom , én amikor fent voltam velem teljesen kedvesek voltak. Műtét után meg vizsgált , mondta egy hónap múlva újra meg szeretné nézni. És ahol voltál , ott még tb támogatja?
1768. pajti (válaszként erre: 1765. - Realiti)
2015. márc. 25. 23:48

Köszönöm, hogy írtál.

És most a szemeddel akkor minden rendben, szépen párhuzamos?

1767. realiti (válaszként erre: 1766. - Grassy)
2015. márc. 25. 22:17
Nekem a Szamosi doktornő szeptemberben felajánlotta hogy novemberben ujra megműti.Elötte metszette át egy lány szemizmát teljesen.Nem vállaltam.Amugy flegma nem törődö volt attól amikor kiderült hogy nem sikerült a mütét.
1766. Grassy
2015. márc. 25. 21:59

Nekem az orvos azt mondta egy évet kell várni a következő műtétre , remélem nem. Tessék vannak itt képek , sajnos műtét előttiről és közvetlen műtét utániak nincsenek.

kép:

[link]


A képnél kifelé korrigáltam a szenen hogy látható legyen a kancsalság. Mikor oldalra nézek nem kancsalítok , régebben ez szinte mindig előfordult. Műtét előtt kancsalításnál szinte teljesen , oldalt kint volt a szemgolyóm , mikkor tükörbe nézzek ugyan úgy látom. Viszont ahogy nézegettem a képeket , annyira vészesen oldalra nem megy ki mint anno.

1765. realiti (válaszként erre: 1759. - Pajti)
2015. márc. 25. 17:34
a műtét 2014-BEN Apr.30-án TB támogatott volt a Szent István korházban .
1764. realiti (válaszként erre: 1759. - Pajti)
2015. márc. 25. 16:45
Nekem ő hozta helyre azt amit a Szamosi elcseszett!
1763. realiti (válaszként erre: 1762. - Grassy)
2015. márc. 25. 16:43
Sajnos ebbe beleestünk már páran!Volt pár csörtém egy betegtárssal,de nem hitte el.Lassan itt már nem csak arrol lehet olvasni hogy tuti meg szuper hanem arrol is ki csinál trehány munkát!Én egy évig nem mentem másik dokihoz mert nem hittem hogy jobb is lehet.Bár tettem volna mert akkor jobb eredménnyel és kevesebbbó beavatkozással értünk volna el ide.
1762. Grassy
2015. márc. 22. 13:30
Eddig tartot a műtét ma tükörbe néztem , úgyan olyan rossz mint előtte volt. Tegnap már észre vettem újra kezdtem takarni az egyik szememet. Megint ha nézek egyiket szinte csúkva tartom. Jó volt az a két hét amit , úgy élhetem mint egy normális ember. El kell fogadni a tényt hogy örökre ilyen maradok.
1761. Grassy
2015. márc. 20. 14:04
Sziasztok , tudom nem itt kellet volna meg kérdeznem. De azt szeretném kérdezi , szemüveg helyet lehet-e kontaktlencse? Ez mennyire javítja a látást és korrigálja a szemet?
2015. márc. 19. 07:50
Szia pajti! A doktornő a Heim Pál kórházban van.Nagyon tudom Neked Őt ajánlani.
1759. pajti
2015. márc. 18. 20:46
Nem tudja valamelyikőtök, hogy Dr. Domsa Patríciának csak magánrendelése van vagy valamelyik budapesti kórházban, klinikán tb által támogatott vizsgálatot, műtétet is végez?
1758. Grassy
2015. márc. 16. 11:54
Pesten ingyen műtenek. 18 évig voltam kancsal , megszoktam bele törődtem , de hiányoltam nagyon hogy nem merek emberek szemébe nézni. Barátaim , ismerőseim és családom tökre meg szokta. Mindig is paráztam az új emberektől hogy hogyan is fognak reagálni. Sokakat kicsit sem zavart , ilyenkor mindig el felejtettem hogy én kancsal vagyok. A szemkontaktust sokszor kerültem , voltak akiknek hülye be szólásai voltak. Pl: Nem tudták el dönteni hogy őket nézem vagy sem. Korában is lehetett volna , lehetőségem meg műttetni , de valamiért hülye fejel mégsem mentem el. El jutottam arra a pontra hogy minden gondolatom ez volt , mikkor le feküdtem aludni sem bírtam , mikkor fel keltem csak ez volt a fejembe. El határoztam a műtétet és kicsit sem bántam meg. Ha tényleg szeretnétek , menjetek el és csakis pozitívan álljatok a dolgokhoz én remélem hogy sikerülni fog nektek. Nagyon jó végre az emberek szemébe nézni , végre nem a talajt nézzem vagy mást...
2015. márc. 16. 09:28
irany a szemorvos,mertcsak o tud segiteni.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook