Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2015. szept. 3. 22:19

Felejtsétek el Sényi doktornőt a Mária utcában, ha jót akartok magatoknak.

Domsa Patríciát ajánlom.


Megpróbálom röviden leírni a tényeket. Születésem óta kancsal vagyok (jelenleg 36 éves) gyermekkoromban takarásos módszerrel helyrehozva a kancsal szem, 20 éves korom körül mikor távollátóból átalakult a szemem rövidlátóba, újra kialakult a kancsalság. 20as évem végéig romlott, mikor megállt a romlás, akkor úgy döntettem megműttetem. (ezt is ajánlották)


5 éve operált először Sényi doktornó. Mivel 20 ill. közelre 25 fokos kancsalsági szögem volt, természetesen kétlépcsős műtétet javasolt. Első körben belső egyenes szemizom retropozíció.

Műtét után javulást érzékeltem, azonban nem múlt el a kancsalság. De erre az első műtét után nem is számítottam. (zárójelentésre nem írt fokokat, én kb. 8 foknyi javulást tippeltem.)

Néhány év után pár fokot romlott a szemem, ezért úgy döntöttem, hogy megcsináltatom a külső szemizmomat is.

Ezúttal már nem tájékozódtam a neten Sényei doktornő hírnevéről, hiszen eszembe sem jutott, hogy az elmúlt 4 évben megsokszorozódnak a negatív visszajelzések. Az első előtt alaposan kutakodtam mindenféle portálon, de Domsa Patrícia neve akkor még sem jelent meg semmilyen fórumon, Sényi doktornőről pedig akkor még rosszat nem olvastam.


A második műtétre természetesen szintén Sényi doktornőhöz jelentkeztem be.

Felvételkor 10 ill 20 fokot, majd pár hét múlva a műtét előtt 20 ill. 25 fokos kancsalságot mért… amin csodálkoztam, mert nem változott a szemem semmit pár hét alatt.

Műtét után rögtön láttam, hogy gyakorlatilag nem változott a szemem, nem javult a kancsalságom. Azt mondta, hogy tornáztassam. Az egy hetes kontrollra mikor visszamentem mondtam neki, hogy úgy érzem, hogy semmit nem javult. Sőt! Én rosszabbnak látom. Azt mondta, hogy biztosan nem tornáztatom eleget, tornáztassam többet. Jó lesz az, hiszen közel 1 centit kivágott a külső izomból.

Ekkor kezdtem el rákeresni a neten újra, és megdöbbenve láttam, hogy 1-2 kivételtől eltekintve szinte csak negatív visszajelzések vannak az elmúlt évben Sényi doktornőről!!

Azonnal felkerestem Domsa Patríciát, hogy megmutassam neki a szememet. Valóban igazam volt. Ő 20 ill. 25 valamint 4 hónap múlva a műtét előtt közvetlenül már 25 ill. 35 fokos kancsalsági fokot mért. Már úgy vártam a 3. műtétemet mint a megváltást! Soha életemben nem voltam ennyire kancsal, és borzasztóan csalódott voltam, nem értettem, hogyan lehet, hogy ugyanolyan irányba jobban kancsalítok mint a műtét előtt, hiszen elvileg kivágott a szemizomból.

Domsa Patrícia elmondta, hogy ő évekig dolgozott Sényi doktornővel. Pontosan ismeri a módszereit és a technikáját. Többet ezen a fórumon nem mondanék...

A lényeg: februárban túl voltam a 3. műtétemen – ezúttal Domsa Patríciánál. A szemem szinte tökéletes. A műtött szemem bizonyos fúkusznál kifele tart pár fokot (eddig befele kancsalítottam) azonban ez már engem nem zavar. Ezt mások gyakorlatilag nem veszik észre, csak én. A műtét után az első pillanatban láttam ezt a tükörben, de a szemem azóta sem romlott - pedig eltelt fél év. Nagyon remélem, hogy ez így is marad és nem kezd elmászkálni a szemem.


Nagyon javaslom mindenkinek, hogy kerülje el Sényi doktornőt. Nagyon kedves, aranyos, segítőkész, emberileg csak jókat tudok mondani róla, de sajnos szakmailag egyre több a negatív visszajelzés. Domsa Patríciát azonban a szakmai teljesítménye miatt jó szívvel ajánlom mindenkinek!

2015. jún. 24. 11:27
Szia andri05!Akiknek műtve volt a szemük nem javasolják a normál szülést,pont az erölködés miatt.Császározni szoktak.Emiatt nem kell elhalasztani a szemműtétet.A császárt ki lehet bírni,nekem volt 2x is.
1813. andri05 (válaszként erre: 1812. - Vloo)
2015. jún. 24. 09:20
Köszönöm válaszod! :) Mindenképp felfogok keresni egy orvost.
1812. Vloo (válaszként erre: 1811. - Andri05)
2015. jún. 23. 17:30

Szia!

"Altatással" is csinálják, sőt engem pl már csak altatásban lehet operálni...


Egyébként nem vagyok annyira hozzáértő, de szerintem amennyiben a közel jövőben szülni szeretnél úgy várj a műtéttel!

Az erőlködés miatt lehetnek problémák egy viszonylag friss műtét után! Meg egyébként is sok nőnek romlik a látása a szülés után ez is fontos lehet a kancsalság esetében!

De szvsz keress egy orvost, vizsgáljon meg, mondd el neki, hogy milyen terveid vannak nem vesztesz vele semmit!!!

1811. andri05
2015. jún. 23. 16:32

Sziasztok!

Nekem volt egy műtétem gyerekkoromban és egy tinédzserkoromban. Most 27 évesen igencsak elkezdett visszaállni a szemem és emiatt kezd picit romlani a látásom. Az lenne a kérdésem hogy tényleg csak helyi érzéstelenítéssel csinálják a műtétet vagy altatással is? Nem bírom a tűket, főleg ha a szememnél matatnak vele. :/

A másik, párommal most tervezzük a babát. Szülésnél a nagy erőlködésnél tényleg visszaállhat a szem? Mert ha igen, akkor lehet előbb meg kéne várjam a baba születését?!

A válaszokat előre is köszönöm! :)

2015. jún. 11. 22:56

Sziasztok, kedves sorstársak!

Elmondanám az én történetem.....Nekem 3 éves koromban kezdődött, egyoldali kancsalság, teljesen befordult. Az okait a mai napig nem tudom igazából, előtte egészséges szemeim voltak. 7 éves koromban műtötték a kancsal szemet. Egész jól is sikerült, aztán mégse. Közelre teljesen elmúlt, távolra viszont maradt elég nagy szög. Ezek után, ugye az egyik szemem domináns lett teljesen, a másik meg iszonyú érzékeny, a műtét után hetekig alig tudtam kinyitni. Áltsuliban nem zavart még, csak sportolás közben, mert akkor csúnyább volt.Mire elértem a középiskolát, majd később a fősulit iszonyat kínozni kezdett lelkileg, az önbizalmam teljesen leépítette, kimondva a fél gyerekkorom tönkre is tette. 2 éve már annyira kínzott, hogy elmentem műtétre, (Mária utca). Egészen jól is sikerült, egy hónappal a műtét után 3 fok volt a közel 30-ból távolra. Újra elkezdtem élvezni az életem, sport meg minden, aztán 8 fokra visszaromlott, általában párhuzamosak, de fáradtság vagy terhelés hatására változik, max. 8 fok befelé.

Az új műtét a jó szemen lett elvégezve, a régi műtét nem lett felnyitva. Sajnos úgy érzem, hogy lett két rossz szemem, mert így már mindekettő hamarabb fárad, az önbizalmam ugyan úgy leépült, és megint mérgezi az életem. Vannak akik szerint nem kéne ennyit foglalkoznom vele, mert nem látványos, de én nem tudok megbékélni. Ha lehetne újabb műtétet is vállalnék, habár a jelenleg kezelő orvos nem ajánlja. Nagy dilémmában vagyok, valószínűleg újra felkeresek olyan szakembert, aki tudna segíteni.

1809. Vloo (válaszként erre: 1807. - 231231213)
2015. jún. 1. 13:31
Eltelt már néhány nap a műtét óta, továbbra is minden rendben van a szemeiddel?
1808. Vloo (válaszként erre: 1807. - 231231213)
2015. máj. 25. 21:25

Igen rengeteget segítettel!

Rövidesen engem is megműtenek ezért vagyok ilyen érdeklődő.

1807. 231231213 (válaszként erre: 1806. - Vloo)
2015. máj. 25. 20:33
Szerdán mentem be, csütörtökön műtöttek, péntek délelőtt jöhettem haza. És most szerdán kell kontrollra mennem. Remélem tudtam segíteni a válaszaimmal.
1806. Vloo (válaszként erre: 1805. - 231231213)
2015. máj. 25. 19:41

Király :)

Hány napot kellett bent lenned és mikor kell visszamenned vizsgálatra?

1805. 231231213 (válaszként erre: 1804. - Vloo)
2015. máj. 24. 20:43
Altattak, de semmi vizsgálatot nem végeztek előtte, mert én sem csináltattam meg, mert elfelejtették említeni,így cska az altató orvos elmondta, hogy lesz, aztán a kezembe szúrtak egy tűt, szédlést éreztem, és már kész is oltam.
1804. Vloo (válaszként erre: 1802. - 231231213)
2015. máj. 24. 19:55

Értem!

Egyébként altattak?

Ha igen mi kellett hozzá? Elég volt egy vérvétel vagy (nekem korábban elég volt) vagy voltak egyéb előzetes vizsgálatok?

1803. 231231213 (válaszként erre: 1789. - Arky)
2015. máj. 24. 12:43

Mária utca 39-en Szemklinikán

Nem hiszem, hogy lennének kockázatai

Tapasztalatból, én 4 hónapot vártam a műtétre.

Ingyenes, a TB támogatja

Javaslom, hogy magánrendelésre menj, úgy hamarabb sorra kerülhetsz, sima rendelésen, hónapikig várhatsz arra is , hogy oda kerülj

2-3 a lábadozás

1802. 231231213
2015. máj. 24. 08:38
Köszönöm, 2 éves koromban 1995-ben volt 1, akkor befelé állt, utána elkezdett kifelé és ez a második műtétem, azt konkrétan nem mondták, de gondolom 1-2 hónapig.
1801. Vloo (válaszként erre: 1800. - 231231213)
2015. máj. 23. 20:40

Szia!

Gratulálok és azt kívánom, hogy hosszútávon is így maradjon!

Egyébként hányadik műtéted volt és mit mondtak mikortól hajolhatsz, emelhetsz?

1800. 231231213
2015. máj. 22. 19:43
Sziasztok! Én tudom ajánlani Dr. Manesch Ottót, tegnap opertál, 45 fokos váltott kancsalságból csinált 2 fokost.
1799. Vloo (válaszként erre: 1796. - Streetball)
2015. máj. 18. 12:54
Neked is köszi!
1798. Vloo (válaszként erre: 1797. - Realiti)
2015. máj. 18. 12:53

Köszi!

Szerencsére nem hozzá mennék.

1797. realiti (válaszként erre: 1795. - Vloo)
2015. máj. 18. 07:51
Kedves Vloo.Van de nem a korház a gáz ha nem a Szamosi doktornő.
2015. máj. 17. 19:36

Kedves Vloo!


Írtam neked privátban...

1795. Vloo
2015. máj. 14. 18:31

Sziasztok!

A Mária utcai kórházról van valakinek tapasztalata?

Engem most oda "irányítottak át".

1794. Arky
2015. máj. 14. 15:14
Beleolvastam itt a fórumba, és úgy láttam Dr. Domsa Patríciát többen is ajánlották. Őt pontosan melyik kórházban tudnám elérni?
1793. Arky (válaszként erre: 1791. - Pajti)
2015. máj. 13. 16:40
Egyébként ha megkérdezhetem, neked megműtötték vagy te is most szeretnéd? Köszi a választ :)
1792. Arky
2015. máj. 13. 05:42

Szia pajti!


Nagyon köszönöm a válaszodat. Esetleg tudsz ajánlani kórházat? Orvosokat nem ismerem, ezért azzal is bajban vagyok. Annak örülnék igazán ha.minél előbb túl esnek rajta.Abban az esetben, ha nem ingyenes, akkor azonnal végezhető a műtét? Igazából nem tudom melyik a megbízhatóbb.

1791. pajti (válaszként erre: 1789. - Arky)
2015. máj. 12. 23:44

Szia Arky!


Teljesen megértelek. Velem is ez a helyzet.

Az állami kórházakban tb által támogatott a műtét.

A várakozási idő sok mindentől függ, így kb. 2-6 hónap. Legtöbb esetben telefonon, ha a helyet vagy az orvost kiválasztottad. A gyógyulási idő is eléggé egyén függő. Az első hét biztos, hogy nem könnyű. Aztán lassan kezd felszívódni a véres rész.

1790. pajti (válaszként erre: 1785. - 07d6ff2f44)
2015. máj. 12. 23:39

Kedves lululili!


Néha nekem is így áll, attól függ mennyire vagyok fáradt. Valamikor alaig észrevehető és szint párhuzamosnak mondthatő. (Ha közelre valaki szemébe nézek.) Viszont, ha fáradt vagy feszült vagyok, illetve egy pontra nézek, akkor látványos. Most 30 fok lett mérve. Szerintem keress fel egy orvost, akár többet is, hogy mennyire kockázatos hozzányúlni, ha csak kismértékű a kancsalsági fok.

1789. Arky
2015. máj. 12. 19:17

Sziasztok kedves sorstársak!


Szeretnék kérdezni pár dolgot, de előtte elmesélném az én történetemet.

21 éves lány vagyok. Bal szememmel befelé kancsalsággal születtem, körülbelül 5 éves koromban megműtötték, ami úgy tűnt esztétikailag megoldotta a problémámat. Azonban 15 évesen vettem észre, hogy kezd kifelé húzódni a bal szemem. Azóta élek kifele kancsalsággal, de már nagyon nehezen bírom. Nem tudok az emberek szemébe nézni, és lelkileg nagyon megvisel. Eleve nagyon kis önbizalmam van és ez bizony nagyon rátesz még egy lapáttal. Szeretnék ezen változtatni. Félek tőle kicsit, de kérlek ha valaki tud nekem tanácsot adni, nagyon nagyon hálás lennék. :)


És a kérdéseim a következők lennének.

- Hol lenne érdemes megműtetnem magam?

- Vannak-e kockázatai?

- Milyen gyorsan kerülhetek sorra?

- Ingyenesen elvégezhető a műtét?

- Hogyan történik a bejelentkezés, személyesen el kell mennem?

- Mennyi idő a lábadozási idő. Munka miatt ez nagyon fontos lenne tudnom.


Ne haragudjatok, nagyon zöldfülű vagyok az orvosi dolgokkal kapcsolatban. Remélem tudtok nekem segíteni. :)

Köszönöm szépen előre is!

1788. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 1787. - 07d6ff2f44)
2015. máj. 11. 23:04
Életedben ennél nagyobb bajod ne legyen!:)
1787. 07d6ff2f44 (válaszként erre: 1786. - Grassy)
2015. máj. 11. 13:06
Köszönöm válaszod! Az az igazság hogy nem kaptam még megjegyzést emberektől a szememre,ebből gondolom h jol titkolom a kancsalsagom. Viszont képeken, én magamon nagyon látom hogy nem vagyok rendben. Ebből kifolyólag felek masok szemébe nézni hátha ők is látják. Áhh vacak egy állapot. Szemüveg sajnos nem korrigálja.
1786. Grassy (válaszként erre: 1785. - 07d6ff2f44)
2015. máj. 11. 12:24
Szia, szerintem tökre nem vészes épp hogy csak látszik. Műthető ennél kancsalabb embereket is műtenek. Nekem szinte mind két szemgolyom , teljesen kifelé állt és gyerekkorom óta. Műtöttek de sajnos csak 2-3hétig volt jó. Most szeretnék belekezdeni a második műtétbe, idő pont már meg van.:) De véleményem szerint , felesleges a műtét szemüveggel is tökéletesen korrigálható mert nem olyan nagy fokú. De ez csak az én véleményem , menj el orvoshoz és beszélj vele. Sok sikert kívánok neked..:)
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook