Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


2009. máj. 20. 13:15

Sziasztok!


Tegnap műtöttek, ma már itthon is vagyok, gondoltam leírom mi volt.

Kedden reggel 7kor már be kellett menni becsekkolni a kórházba. Kaptam kis zöld ruhát, gyógyszert, átvizsgáltak majd 11körül mentem a műtőbe. gyorsan el is altattak és igen csak kómás állapotban már ébredtem is olyan dél körül. Szemem az fájt-fáj picit, be is van dagadva de nem vészes, viszont elég keményen be van vérezve a műtött részen, de pár nap és elmúlik. Mostani állás szerint sikerült, sokkal jobb lett, már megérte!!! Ezt a kórházban gondoltam így és most is így gondolom, csak azért itthon jobban meg tudtam nézegetni normális méretű tükörben az eredmény röviden: ha egyenesen előre nézek, tökéletes, Teljesen párhuzamos, ha jobbra nézek szintén, ha viszont balra nézek a bal szemem (a műtött) nem tekint ki teljesen, ugyanis a belső izom lett műtve, így mikor kifelé nézek érzem is ghy "feszül". Mondta a doktornő hogy óvatosan lehet tornáztatni jobbra balra nézegetni, de nem akarom túlzásba vinni, nehogy fordítva süljön el. Altatás után elég kómás voltam, de ezt nem lehet ébren kibírni, úgyhogy senkinek sem ajánlom máshogy, csak is altatásban! Hozzá kell még szoknia az agyamnak is, az új szituhoz, pihenni kell, nem szabad erőlködni, szóval kímélő üzemmód. Kaptam szemcseppet, azzal kell napi 5x ápolni.

Dióhéjban ennyi! Mivel egy nappal vagyok műtét után és vérben áll a szemem, nem lehet teljesen kivenni, de én már most mondhatom hogy megérte belevágni. Gondolom majd ezzel a kifelé tekintéssel sem lesz baj, de majd egy hét múlva megyek vissza kontrollra és megbeszélem a doktornővel a felmerülő kérdéseket.

Tényleg, aki gondolkozik rajta az ne habozzon szerintem! Én nem bántam meg, és még meg sem gyógyultam teljesen...


Ha kérdésetek van priviben írjatok nyugodtan, még talán képet is tudok adni, igaz a műtét előtti állapotról nincs, mert utáltam visszanézni mindig, de szerintem aki ilyen cipőben jár annak nem is kell:)

134. Mike999 (válaszként erre: 133. - Ebda58275b)
2009. máj. 2. 18:37

Nekem majd csak júliusban lesz, a vizsgaidőszak szempontjából nekem ez pont jó (és amúgy sem volt korábban időpont), remélem beszámolsz majd, hogy zajlott, engem kifejezetten érdekelne...

Az altatással úgy vagyok, hogy azt hallottam az eléggé megterheli a szervezetet. A fájdalomtűrő képességem meg jó, és szeretnék végig tudatomnál lenni, úgyhogy nálam ez nem kérdés. Sok szerencsét kívánok a műtéthez !

2009. máj. 2. 14:08
Dejóó, én is ott voltam:) Úgy néz ki hogy engem május közepén műtenek is, már alig várom. 2napot bent kell lennem kórházban, de ennyit megér. Engem altatnak majd, és jobb is így, kiskoromban 3x is megéltem hogy nem altattak csak lefogtak, kemény volt. Hát gondold meg szerintem Te is az altatást..
132. Mike999 (válaszként erre: 131. - Buzast)
2009. máj. 2. 13:13

Ahol én voltam:

[link]

Ha felhívod a megadott telefonszámot, akkor tudsz egyeztetni, hogy kivel/milyen vizsgálatot szeretnél.


Persze írok majd, de a műtét még odébb van, addig el kell még intézni pár vizsgálatot, de az nem olyan "izgalmas"...

131. buzast (válaszként erre: 130. - Mike999)
2009. máj. 2. 08:12

Köszönjük az infókat!!!

Leírhatnád a doki elérhetőségeit, hátha más is kedvet kapott "hozzá"!


Mindenképpen írj, hogy miképp alakulnak majd a dolgok!

130. Mike999
2009. máj. 1. 12:59

Sziasztok!


Mondtam még korábban, hogy majd beszámolok a vizsgálat eredményéről. Abból a levélből, amit beer-nek írtam kiollózom a publikus részt, most lusta vagyok újrafogalmazni az egészet. Részletek:


"

11-re mentem, időbe elindultam, de kicsit eltévedtem, úgyhogy kb. 10 percet késtem. Addig bementek előttem, kint kellett várnom. A recepciós csajjal váltottam pár szót addig, mint kiderült ő is szombathelyi. Lemérte a szemüvegem, most már legalább tudom, hányas :) => a bal 3.5, a jobb 1.5-es. Mikor végeztek az előttem lévők, behívott a doktornő. Kedves volt, egyáltalán nem volt olyan érzésem, mint jónéhány nem fizetős helyen, hogy szarnak rám. Kérdezte mi bajom, mondtam kancsalság. Vizsgálgatott kb. 15-20 percig, többféleképp megnézte a szemeim, kérdezgetett a korábbi szemműtéteimről. Mint kiderült, nekem a belső szemizmom volt korábban erősebb, azt gyengítették az első műtéttel, mivel nem sikerült, ezért inult el a szemem kifelé. A másodiknál is valamit elronthattak, mert akkor most nem lenne ilyen. Lényeg a lényeg, szerinte a külső izmot kellene most gyengíteni, mert ott mintha kisebb lenne a heg és utána nem látszik annyira a nyoma. A kettős látással, amit kérdeztél az a helyzet (legalábbis nálam, szerintem rád is igaz), hogy ugye az ha gyerekkorba nem alakul ki, akkor már később sem fog. Nálam úgy van, hogy a periférikus látásom rendben, viszont amikor mindkét szememmel ugyanoda nézek, akkor az agy a bal képét letiltja. Ez egy gátlás, emiatt a műtét után egy ideig lehet kicsit kettős látásom lesz (mert ugye másképp fogok látni a bal szememmel, mint eddig, és másképp kell letiltani), de rövid időn belül az agyam korrigál, szóval ez megoldódik magától. Egyszerre kérdezte, hogy mikor akarom a műtétet, nem tudtam ott helyben rávágni, hogy igen (de az lesz belőle), még azért az otthoniaknak is akarok szólni, ne érezzék úgy, hogy nem érdekel a véleményük. A műtéttel kapcsolatban: kb. 80% esélyt lát, hogy sikeres lesz, ez elég ahhoz, hogy ne nagyon gondolkozzam azon, hogy mi lesz, ha nem sikerül (azért majd erre legközelebb rákérdezek). Választani lehet, hogy altatással vagy anélkül szeretnéd-e. Én speciel anélkül, nekem az nagyobb biztonságérzetet ad, az injekciót a szem mellé meg azt a kis fájdalmat kibírom (egyszer már sikerült kb. 7 évesen, csak fog menni legközelebb is:) ). Utána kb. 1 hónapig véres lesz a szemed (tudod, Sigourney Weaver: Bolygó neve halál feeling :) ), a varratok vagy kilökődnek, vagy kiszedik őket. A szemedet gyorsan tudod használni, a műtét után a saját lábadon mehetsz el (persze ha nem az altatást választod gondolom), azért én kiveszek majd egy hét szabadságot. 2 hétig nem erőltetheted meg magad (no sport, súlyzózás...), valamint műtét utáni nap kontroll vizsgálat lesz. Lehetett választani, hogy a budaörsi vagy a Mária utcai kórházat veszed igénybe (mivel a doktornő javasolta a budaörsit, mivel az jobban felszerelt, nyilván azt választottam). Maga a műtét ingyenes (gondolom a tb fizeti), a vizsgálat a magánrendelőbe 7000Ft volt, az esetleges későbbi kontroll vizsgálat 4000, ennyit nekem bőven megér. Jövő héten még mennem kell vissza pár papírért kell majd mindenféle vizsgálat a műtét előtt.

"


Remélem találtok benn hasznos infot. Ha valakinek van kérdése, szívesen válaszolok, de inkább ide a közösbe írja, nem nagyon nézegetem az üzeneteim. Ja, és egy kis bíztatást, jókívánságokat örömmel olvasok :)

129. Nikicicaaa (válaszként erre: 128. - Ebda58275b)
2009. ápr. 24. 21:33

szia,

hát igen sajnos nem egyszerű helyzet, nálam is volt kiskorban szemtakargatás, szemtorna, minden, sőt, amikor nagyon kicsi voltam 1-2 éves, még nisztagmusom is volt (tudod amikor úgy ide oda ugrál a szemgolyód gyorsan), de azt teljesen kinőttem, az már abszolút elmúlt.

igazából megszámolni sem tudom hány orvosnál jártam már, még Németországban is elmentünk egy jó nevű dokihoz, ő mondta h meg kéne műteni, akkor voltam 6 éves, de ott olyan drága lett volna hogy itthon csináltattuk ugye a mária utcában. szóval akkor egy ideig ő kezelt, műtött kétszer, de még akkor is messze volt a tökéletestől, mindig visszaállt.

Aztán középiskola elején kezdett igazán zavarni, akkor visszamentünk, ugyan oda, mondván eddig ő kezelt, ő csinálta stb, fel se merült h valamit talán elt..szott ...

aztán jött a harmadik. a rémálmaimban sem jöjjön vissza. az elsőknél altattak, ennél már nem.

szemen szúrtak egy 10 centis tűvel, annélkül hogy tudták volna hogy tachikardiám lesz az adrenalintól (lidokainos érzéstelenítőkbe bele van keverve), szóval így majdhogynem ottmaradtam az asztalon, 8an fogtak le miközbe rángatóztam tűvel a szemembe, szal izgi volt.

a többire nem is emlékszem.

és a legborzasztóbb az egészben hogy nem voltam elájulva az eredménytől.


azóta ezzel a problémával dokinál nem voltam, van egy optikusom Érden akit nagyon szeretek, nagyon lelkiismeretesen megvizsgál félévente, ő intézi a lencséimet (tórikus lencse, elvileg kihúz, gyakorlatilag semmit nem ér), dehát ennyi.


és most ugye az esküvő miatt megint előjött ez belőlem, nem igazán tudom elfogadni így.

és te most hogy állsz??

128. ebda58275b (válaszként erre: 127. - Nikicicaaa)
2009. ápr. 24. 19:39

Szia!


Hát elég speciális az eseted. Doki mit mondott eddig?

Én lentebb is írtam azt hiszem hogy Sényi Katalin, és Fodor Magdolna nagyon jó szakemberek. Biztos vannak még rajtuk kívül, de én őket találtam meg és jártam náluk. Ha gondolod keresd fel őket mindketten a Naphegy Optikában rendelnek Budán, I.ker. Késő délutánig, estig is azt hiszem ott vannak a rendelési napokon.

Naphegy Optika: 06/30 522-3719

Nem reklámozni akarom félre ne értsétek, de őket egy helyen megtaláljátok, és én csak ezt a helyet ismerem. Pesten rengeteg hely van ahova el lehet menni, klinikák Optikák, kis utánajárás és hajrá!

2009. ápr. 24. 16:58

Sziaztok!

Én is új vagyok itt, és örülök hogy mégsem vagyok egyedül a problémámmal, van aki megért. (a környezetemben, sőt még az utcán sem nagyon látok ilyen problémával senkit, tényleg néha olyan érzés mintha ez csak és kizárólag nálam lenne így...) :)


Nálam születésemnél kezdődött a kancsalság, elég durva fokú volt, de anyukámék rendesen foglalkoztak vele, műtöttek 3x, a Mária u- i klinikán, Molnár prof, állítólag nagy név, hát nem tudom... a legutóbbi műtétnél középiskolás voltam, most 22 vagyok, és már messze nem látszik annyira kancsalságom mint kiskoromban, engem mégis zavar. Napközben, meg amikor kipihent vagyok, nagyjából rendben állnak a szemeim, este viszont, vagy amikor "elfárad", hol az egyik, hol a másik elmászik befele. sose egyszerre a kettő, mindig felváltva, ha egyenesen nézek, inkább a jobb áll be.

Engem még ez nem is zavarna annyira, hisz nem nagyon kaptam negatív reakciókat (nyilván intelligens ember nem szól be..) de látom az embereken hogy furcsálják, nem tudnak vele mit kezdeni, én meg félve nézek szembe mással, próbálok hunyorítani, dörzsölni a szemem mintha belement volna valami csakhogy ne kelljen a kettővel egyszerre valakire nézni....


ami most megint cselekvésre sarkallna, az az,hogy jövő nyáron lesz az esküvőm, és elborzaszt a tudat hogy a délután 5 után készült képeken összeviszza fognak állni a szemeim, megyek az oltár felé, mindenki engem néz én meg ki tudja hogy nézek meg merre.... szinte sírva fakadok ha eszembe jut....

emellett dioptriám is van , kontaktlencsét horodok, ezzel nincs is bajom , jól viselem, ezért először a kancsalságot szeretném megoldani , és majd utána foglalkozok a többivel.


Arra gondoltam, hogy mi lenne ha csak a jobb szememet műttetném meg, mert inkább az mendegél mindig, a bal csak ritkábban, és talán ha a jobb működik, a bal se akar külön utakon járni... vagy ez hülyeség? :)

olvasgattam itt a dokinőkről hogy kiket ajánlotok, de félek ha napközben megyek amikor "elvileg rendben van", elhajt hogy mit akarok én semmi bajom stb...

2009. ápr. 21. 17:58

Voltam a doktornőnél, épp onnan jövök. Hát... nem igazán lehet úgy megoldani, ahogy én elképzeltem, de talán még könnyebb megoldás is van.

Azt mondta, hogy örökre kancsal maradok, mert az ilyet nem szokták műteni, vagyis csak annyira, amennyire "szükséges". Nekem a szemüveg kihúzza, csaknem tökéletesen párhuzamos, ha szemüveg van rajtam. Viszont szemüveg nélkül katasztrófa a négyzeten... Azt mondta a dokinő, hogy műtéttel max azt a pár fokot állítják be, ami esetlegesen szemüveggel is látszik, jobban hozzányúlni állítólag nem szabad, mindig az a fontos, hogy alapesetben - tehát nekem szemüveggel - párhuzamos legyen. Csakhogy én útálok szemüveges lenni, mert rohadt vastag, lencsét akarok hordani, csak eddig azt mondták, hogy az nem húzza ki a szemem. És amikor ezt mondtam neki, akkor nyugtatott meg, hogy higyjem el, a lencse is kihúzza annyira mint a szemüveg.

Adott szemcseppet, mire legközelebb megyek, akkorára be kell csepegtetnem, megvizsgálja mégegyszer és majd akkor tud pontos infókat mondani, hogy hogyan tovább... És nem is kérd 10 ezret, mint ahogy előzetesen mondta, hanem csak 3at.

nagyon várom a következő alkalmat, ha lencsével valóban úgy állna mint szemüveggel, akkor abba már bele tudnék nyugodni, de jó lenne már..........................

125. ebda58275b (válaszként erre: 124. - 87bad83c2c)
2009. ápr. 17. 23:29

Én hozzá jártam kiskoromban, vagyis hozzá hordott anyum.. Rendes doki ha jól emlékszem:D

Sztem ha magánrendelésre mész akkor a műtét sem lesz ingyen, de meg kell vele beszélni, egyébként meg sztem minden pénzt megérne ha megoldaná a problémát.. Én legalább is így vagyok vele, de szerintem vagyunk még egy páran.. inkább nem eszem akkor már ha ezen múlik.::D

Szerintem 100%ban altatnak, vagy nem igazán értem ezt a 98%-ot... Engem műtöttek, nem altattak... nem kívánom senkinek...

10 ezer hmm.. És még én "sokalltam" Pesten az 5 meg 7ezret:D:D Na jó nem, minden pénzt megér csak jó lenne már...


na kalappal!

2009. ápr. 16. 13:09

Sziasztok!

Végre én is jutok valamire, remélem...:/ Voltam egy dokinál, aki Dr. Deák Andrea magánrendelését ajánlotta (Szeged), állítólag nagyon jó. Fel is hívtam, kaptam is időpontot, jövő kedden megyek. Annyit mondtak, hogy ne kocsival menjek, mert biztosan becsepegtetni majd a szemem. Meg még annnyi kérdeztem, hogy ha a rendelésért fizetni kell, a műtétért kell-e.

A vizsgálat kb 10ezer, a műtét teljesen ingyenes, és 98 %-ban altatásban végzi a doktornő.

Ajánlom mindenkinek, de majd még beszámolok, ha jártam nála

2009. ápr. 15. 22:19
valószínűleg igen, kipróbálom:D
122. buzast (válaszként erre: 118. - Ebda58275b)
2009. ápr. 15. 16:43

Mire jutottál?

Megműtteted vagy nem?

121. buzast (válaszként erre: 117. - Mike999)
2009. ápr. 15. 16:43
Mindenképpen írj, hogy mi volt!
120. buzast (válaszként erre: 114. - Klenca)
2009. ápr. 15. 16:41
Lézerrel nem műtenek kancsalságot!
119. tomi600
2009. ápr. 15. 13:59
Sziasztok!!! nem tudtok nekem egy jó orvost mondani aki Pécsen rendel? enyhén kancsalítok kifele a bal szememmel és akinél voltam az azt mondta ,hogy nem is annyira gáz,tudom neki nem baj de engem zavar. előre is köszi
2009. ápr. 14. 22:19

Fodor Magdolna nagyon rendes, jártam nála februárban. Próbálj meg szomorú képet vágni mert nekem nem akarták elhinni hogy ennyire bánt mert velük tök poénkodva vidáman beszélgettem.:D

Nem mondták hogy ne műttessem meg de azt se hogy igen, azt mondták döntsem el..

117. Mike999
2009. ápr. 12. 19:38

Sziasztok!


Sikerült végre szereznem egy időpontot Fodor Magdolnánál, igaz még messze van, de legalább van konkrét időpont és folyamatban vannak a dolgok. Remélem bíztató dolgokat fogok hallani tőle. Ha megvolt a vizsgálat, majd beszámolok mire jutottam/tunk, biztos van akit érdekelne...


beer: megkaptam az üzeneted, már válaszoltam is. Jó, hogy forumra is írtál, különben nem tűnt volna fel...

116. beer
2009. ápr. 12. 12:59

Hali Mike999.

Írtam neked üzit, de nem tudom belépsz e vagy csak olvasgatsz a fórumban szóval itt is szólok:) Jó lenne felvenni a kapcsolatot, együttérzek veled nekem is hasonló gondom van. Az üzenetben adtam elérhetőséget, ha gondolod keress meg. Szerintem nem árthat:)

Szia

115. klenca (válaszként erre: 113. - 7326500543)
2009. ápr. 9. 09:43

Többször futottam bele, hogy ő volt a rendelésen, amikor a dioptriákat ellenőriztetem magamnak.

Nagyon türelmes, az összes hülye kérdésemre szívesen és kielégítően válaszol.

Nekem a jobb a vezető szemem, ami azt jelenti, hogy a ballal úgy látok, mint a szürrealisták festményein látható. A jobb jó, de izomláza van állandóan a megerőltetés miatt.

Most javult 0,5 dioptriát mindkét szemem.:))

114. klenca (válaszként erre: 112. - 7326500543)
2009. ápr. 9. 09:39

Nekem nem volt műtét.

Csepegtettek, letakarták, s nem emlékszem, a lényeg 3 éves korom alatt volt.


Az egyik lányom volt kancsal gyanús, vele jártam sok helyen. Nem kancsal, őt nem kell műteni, de mindenhol megkérdeztem mit tennének, ha mégis kiderülne, hogy kancsal.


Azért fontos a mielőbbi műtét, mert addig kettőslátása van, ami borzasztóan megterheli az idegrendszerét. Felesleges túlfeszíteni az idegszálait.


A műtétkor kap egy szemcseppet a szemébe, ami olyan erős fájdalomcsillapító, hogy semmit nem fog érezni. Ha altatásban végzik, akkor sem emlékszik majd semmire.

Ami ijesztő lehet, hogy a műtét után 2 hétig véres lehet a szeme, de az hamar felszívódik.

(Ez általában csak a "szikés" műtétek után van, manapság már lézerrel műtenek.)

Többet nyer vele, mint amennyit veszít.

113. 7326500543 (válaszként erre: 110. - Klenca)
2009. ápr. 9. 09:16
igen,hallottam hogy nagyon jó szakember!Bízunk benne,szemüveget amit írt hordjuk rendesen!kontroll lesz 17.-én meglátjuk mit mond4szia,köszi!
112. 7326500543 (válaszként erre: 111. - Klenca)
2009. ápr. 9. 09:14

Én is ettől tartok,hogy nem javul,sőt nehezebb lesz helyre állítani.Férjem szerint,meg nem műtethetjük meg a szemét,nehogy baj történjen,és még rosszabb legyen,majd ha nagykorú lesz döntsön.Ez nem vita kérdése,tényleg mérlegelni kell,mert már amit írtál többtöl hallottam!!!köszönöm hogy írtál!Egerszegen én nem is tudtam,hogy műtenek,a doktornő szerint egyébbként"nem javaslom",most megyünk 17.-én kontrollra,megkérdezem mik lennének a további lehetőségek neki,a papírjára 15 fok ,szög van írva,ez nem tudom mit jelent,de +2,5-ös szemüveget kapott.Azt is monbdták,hogy a dioptria felfelé emelkedhet(bár nem mindenkinél),majd idő után fog csökkeni.Szóval köszi,.majd írok mindenképp mi volt!

ui:a szüleid akkor most jót tettek,hogy megműtettek?!

111. klenca
2009. ápr. 9. 09:01

A kancsalságról:

Így születtem, de a szüleim még a tudatom előtt orvoshoz vittek, s kikezeltettek. Azóta is szemüveges vagyok. A jobb a vezető szemem, a bal az csak van. Valószínűleg az volt a kancsal.

Időnként javulnak a dioptriáim.

Szabad időmben szoktam szemtornát végezni, max 10 percet.:))Nem különleges dolog: balra néz, jobbra néz, felfelé néz, lefelé néz, közelre néz, távolra néz...)


Manapság nagyon profin műtik a kancsalságot.

Azt mondják, 3 éves kor alatt érdemesebb elvégeztetni a műtétet. Országszerte nagyon profi szemészeket lehet találni, Budapesten a Mária utcait favorizálják. Mi is voltunk ott, szerintem nem véletlenül jók.:)) De a zalaegerszegi is kiváló, gondolom a szegedi, debreceni, stb is...

Ismerek olyanokat, akik felnőtt fejjel csináltatták meg, s azóta is bánják, miért nem hamarabb szánták rá magukat.

Nagyon sokat fejlett a technológia, a gyógyszerek.

Szerintem mindenféleképpen jobb, ha megcsináltatja az ember a műtétet, mert nem erőlteti a szemét.

Sajnos akarattal nem lehet SOKAT változtatni rajta.

De ha valaki van olyan kitartó, hogy a szabadidejében letakarja a jó szemét, s megpróbálja a kancsalt használni, akár meg is gyógyulhat neki. Izomprobléma, ha az izmot edzi, akkor javulhat.

110. klenca (válaszként erre: 109. - 7326500543)
2009. ápr. 9. 08:49

A hölgy az egyik legjobb szakember a városban!

Bízz benne!

2009. ápr. 9. 08:32

SZIASZTOK!

Örülök,hogy idetaláltam,végigolvastam mindent,köszönöm Nektek a sok élettapaszalatot!

Nekünk kislányunk kancsalít,bal szemével ő 2,5 éves,persze amint észrevettük elvittük orvoshoz-gyerekszemészhez- és szemüveget kapott,amit hord is!!!kb. 1 -1,5 évesen jött elő neki.Ha rajt a szemüveg szépen néz,ha leveszi,hu,hát nagyon nem jó.Szerintetek elég a szemüveg?a dokink szerint egyenlőre nem kell ragasztani a jobbik szemét.Voltunk másaik orvosnál is,ő ragasztaná,mit csináljuk szerintetek?Állítólag ez igen jó gyerekszemész,és nagyon kedves,Zalaegerszegre járunk,Uzonyi Margit-nak hívják.Olvastam felnőtt fórum ez nagyrészt,de gondoltam hátha igy visszatekintve valamit máshogy csinálnátok....kérlek ha van kedvetek írjatok!Bea

108. Mike999
2009. ápr. 4. 15:14

Sziasztok!


A napokban találtam rá a fórumra, nagyon tetszik. Jó érzés tudni, hogy nem vagyok egyedül a problémámmal és vannak olyanok, akiknél hasonlóképp jön le ez az egész. Nagyon utálom, hogy nem vagyok képes (vagy csak nagyon nehezen, és akkor is csak egy pillanatig) belenézni az emberek szemébe. A kancsalsággal kapcsolatban sokan azt mondják, hogy törődjek bele, meg fogadjam el magam így, ahogy vagyok, meg annyira nem is vészes. Persze ilyet csak azok mondanak, akiknek nincs semmi gond a szemével és szerintem ők lennének leginkább kétségbeesve, ha mondjuk másképp látnák maguk reggel a tükörbe. Én ebbe nem tudok beletörődni, amíg minden lehetőséget ki nem próbáltam, ha már a 100. szemműtét sem sikerült és 10 év szemtorna után sincs változás, majd akkor, talán...

Úgy érzem a kancsalság nagyon visszafog az élet sok területén. Tényleg elég hülyén veszi ki magát, ha egy asztaltársaságnál csak bámulok magam elé és az asztalhoz beszélek, vagy pl. ott fekszik mellettem a lány, akibe szerelmes vagyok és nem tudom a szemébe mondani, hogy szeretlek... és végül mással jön össze.

Érdeklődni fogok a helyeken ill. személyeknél amiket/akiket írtatok, hogy van-e lehetőség a változtatásra, ha lehetséges, akkor mindenképp bevállalok egy műtétet. Olvastam sikertörténeteket és voltak negatív példák is, ezzel úgy vagyok, hogy sokkal rosszabb már nem lehet, viszont sokkal jobb igen. Fő a pozitív hozzáállás ! :)

2009. márc. 16. 22:24

Igen, igazad van... De most tényleg csak a kancsalságra tudok koncentrálni, ez szűnjön meg... utána majd ha már szép lesz a szemem, majd elgondolkodom a lézerezésen is...

Másrészt nekem a lézer nem javítaná meg teljesen a szemem, tompalátás miatt kancsal a bal szemem, azon nem lehet segíteni, csak valamennyire, a jobb szememen lenne érdemes

106. meggy (válaszként erre: 105. - 87bad83c2c)
2009. márc. 15. 22:21

Ezt a lézerműtét miatt kérdeztem, mármint a dioptriát.

Pedig tényleg jobb lenne, ha kancsalműtét után meglézereztetnéd. Persze ez pénzkérdés is.

Én is az olcsóbb eljárással lézereztettem és így is tökéletesen látok vele. Szóval kb. két szem 240 ezer körül van. Nekem szerencsém volt, hogy csak a balt kellett lézerezni, mert a jobb az 0-ás volt.

Szóval, ha lesz rá pénzed csináltasd meg lézerrel is, mert sokkal kényelmesebb, mint a kontaktlencse és egy év alatt behozza az árát. pl: kontaktlencsék ára, tisztítószerek hozzá stb..

Szerintem meggondolandó!!

És tudod milyen szuper érzés a rossz szemeddel utána élesen látni??!!

De előtte menj el kancsalműtétre!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook