Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯
676. dreamscometrue. (válaszként erre: 655. - Hijarna)
2010. ápr. 7. 19:33

Sziasztok! Sajnos nekem is hasonló a problémám mint nektek és rengeteget szívok vele... Pontosabban olyan problémám van mint hijarna-nak! Tompalátó vagyok. "A rengeteget szívok vele" dolgot úgy értelmezzétek hogy állandóan takargatnom kell valahogy, de szerintem nem kell magyaráznom :) rengetegféle képen lehet... nem is sorolom hogy... Mindig azt hiszik hogy zavarba vagyok és állandóan azt kérdezik miért piszkálom a szemem... Egyszerűen megőrjít már. :( Nekem a jobb szemem tompa látó és kancsal kifelé... szerintem ez még csúnyább mintha befelé lenne, nem tudom ti hogy vagytok vele. E mellett mégis hatalmas az önbizalmam és mindenkivel jóba vagyok , rengeteg barátom van de egyszerűn sírni tudnék emiatt... Kérdezném hogy valaki aki ilyen helyzetbe van, az tudja e kihez forduljak hogy megműtsön? És lesz e eredménye? Már beletörődtem hogy szinte 0 amit a jobb szememmel látok, de mindent megadnék hogy a kancsalságomat orvosolják... Szeretnék normálisan belenézni az emberek szemébe, nem pedig állandóan arra törekedni hogy ne lássák ezt. Aki segít nekem találni egy jó orvost vagy aki hasonló helyzetbe van leírni hogy ő hogy éli meg ezt a dolgot azt nagyon megköszönném! Hijarna-nak mondom, mivel most hirtelen az ő kommentájt olvastam aki hasonló cipőben jár velem... Legyen oly kedves és egy elérhetőséget adjon. rengeteg kérdésem lenne :) De bárki aki ebben a helyzetben volt/van jelezze nekem! Várom azok az orvosok nevét akik tudnak eredményesen segíteni ezen, mindegy hol van... csak legyen egy :)

Nagyon köszönöm!

675. agnes1219 (válaszként erre: 647. - Baba021)
2010. márc. 31. 19:15
hozzászolás.szerintem.nagyon,udvariasan.emlicsd-meg.de.ugy,hogy.talán,ha.elkiséred az,orvoshoz. és.kérdezd,hogy a,vizsgálatnál.mitmod a,doki. ha.harmonikus.kapcsolatvan.akkor,tuti.a.dilog.agnes1219
674. Tam1981
2010. márc. 31. 11:29

Szép napot !!

Nekünk, kancsaloknak melyik a legjobb szemtorna ?

2010. márc. 24. 14:57

na voltam vizsgálaton irtak is fel k.lencsét de az nem húzná ki a szemem mint a szemüveg sajnos.

máshol meg azt mondták hogy ir olyat ami kihúzza de ott meg nem sikerült feltennie nekem :DDDDD

672. Baba021 (válaszként erre: 655. - Hijarna)
2010. márc. 24. 12:26
Nem zavar engem,mert akkor nem lennék vele ha zavarna,én szeretem igy is.Csak azt szeretném tudni hogy neki ez zavaró e nagyon,mert akkor műtét jó lenne szerintem.Meg még egy kérdés: akinek ilyen szembetegsége van az ugyanúgy lát mint akinek egészséges a szeme? vagy kellenne szemüveg rá ilyen dioptriás? mert ő autót is vezet meg minden és nem akarom,hogy valami baja legyen mert gyengébben lát...de inkább nem hozom fel ezt a témát neki,mert félek hogy megbántódna,pedig nem bántani akarnám csak kiváncsi vagyok..
2010. márc. 23. 11:37
aha.hat probald ki kontaktlencsevel egy probat meger
2010. márc. 23. 09:35
kisebb a fehér rész a két szemem között minmt az átlag embereknek olyasmi mint a kínaiaknak csak nem annyira durván azt mondták a dokik h ez velem született adottság ettől vagyok különleges d engem zavar és nem tudom kontaktlencsébe látszana e m sokan azt hiszik h ez kancsalság pedig nem egészen
2010. márc. 22. 21:05
sarah2490..az mijen a rejtett kancsalsag nem mindig jon elo?
668. valaki001 (válaszként erre: 666. - Molnar joska)
2010. márc. 22. 19:49
nemtudom milesz pontosan
2010. márc. 22. 10:32
20 éves vagyok és 8 éve van szemüvegem és kontaklencsére akarok váltani de rejtett kancsalságom van ami nagyon zavar és az orvosok szerint nem lehet ez ellen semmit tenni meg nem is kell de engem zavar és azt akarom kérdezni hogy szerintetek ha kontaklencsére váltok akkor ez látszik majd?
666. molnar joska (válaszként erre: 665. - Valaki001)
2010. márc. 21. 18:54
de en csak azer mejek hogy irja meg a receptet:(((((te mesz probara?
665. valaki001 (válaszként erre: 664. - Molnar joska)
2010. márc. 21. 18:53
énis szerdán megyek :)
2010. márc. 21. 18:20
ertem szerdan elmejek az orvosomhoz iratok egy kontaktlencse receptet es akkor ugy megrendelem az interneten keresztul,habar en kepes lennek elmenni pestre is:)))amijen bolondul kivancsi lennek.De akkor inkabb megrendelem lehet aval az arral mivel kiutaznak aval megveszem majdnem
663. molnar joska (válaszként erre: 661. - Dem1982)
2010. márc. 21. 18:15
neked akkor nincs cyl ertek a szemuvegedben?mer nekem is kihozta a szemuveg a kancsalsagot meg reg amikor azt hordtames nekem is kettos latasom van tehat a masik kep az ojan halvanyabb de aval lehet elni?s akkor szerinted megeri kiprobalni?
662. dem1982
2010. márc. 21. 18:13
én a helyedben megpróbálnám tórikus kontaktlencsét annak úgy tudom van cyl és axe értéke tehát elméletileg úgy funkcionál mint egy prizma
661. dem1982
2010. márc. 21. 18:03
figyú azt tudom mondani amit a doki mondott nekem először megkerestem hogy kettős látásom van régóta azt mondta kettős látásra hasáb (prizma hatású(cyl) )szemüveget kell viselni aztán mondom a dokinak hogy az én szemcsim sima azt mondta valószínű ezért van még mindig kettős látásom.aztán rákérdeztem,hogy ha ebben sima a szemüvegben egyenes a szemem akkor nem lehet e kontaktlencsével helyettesíteni azt mondta elméletileg lehet meg kell próbálni
2010. márc. 21. 16:18
es megneztem es van ijen ertek hogy cyl ijenek vannak az eredmeny pappirjaimon.akkor ijen kontaktlencset nem tudok viselni vagy nem jon be?
2010. márc. 21. 16:10
de elsonek megrendelnem egyet probabol lehet nem valna be s ako nem meg dobok ki annyi lovet.
658. molnar joska (válaszként erre: 657. - Dem1982)
2010. márc. 21. 16:07

igen valtott kancsalsag.de csak az nem tud ijen kontaktlencset hordani akinek cyl ertek a szemuvege, de masat tud nem,en annyit tudok hogy 4 evig hordtam rendes kontaktlencset

aztan nem tom lehet ijen mas fajtat nem tudok ?ha cyl ertek?

657. dem1982
2010. márc. 21. 15:05
Szerintem Pestre megyek. de az interneten is lehet rendelni én a helyedben nem utaznék annyit kontaktlencsét meg betudod már rakni magadnak én a helyedben utána járnék pontosan a szemüveged pontos értékének hogy nincs e benne prizma hatás (cyl érték) ha nincs akkor nyugodtan rendelhetsz a neten de ha van benne akkor bebuktad a kontaktlencsét amúgy váltott kancsalságban szenvedsz vagy csak az egyik szemed kancsal?
656. molnar joska (válaszként erre: 654. - Dem1982)
2010. márc. 18. 16:56

Hat nem tudom mit irt regebb nekem a szemuveg receptemen mert en reg hordtam szemuveget

azelott rendes kontaktlencsevel voltam vagy 4 evet es aztan megmuttettem magam a dioptriak ellen igy lett nekem

+2 a jobb es

+0.75 a bal.Saztan utana megmutettem kancsalsaggal de az nem valtozott.En is raszanom magam hogy menjek el valahova csak annyi az egesz baj hogy itt romaniaba nincsen ojan fajta kontaktlencse.Te mejik varosba laksz vagy hova mesz?

655. hijarna (válaszként erre: 647. - Baba021)
2010. márc. 18. 12:54

szia, először is szégyelld magad, hogy úgymond zavar a párod kancsalsága. hidd el nekem, őt még nálad is sokkal jobban zavarja ez, úgyhogy a helyedben ha esetleg szóba kerül, akkor inkább azzal vígasztalnám, hogy úgy szereted, ahogy van, a szerelmed szempontjából nincs jelentősége ennek az esztétikai hibának, és ha őt magát zavarja, akkor műtéti úton lehet rajta javítani, s te mellette állsz majd. az én párom legalábbis ezt mondta nekem.

a másik kérdésre a válasz: az én esetemben azért lettem kancsal, mert a jobb szemem tompalátó (se közelre, se távolra nem fókuszál, és gyakorlatilag nem látok 3D-ben, nem úgy érzem a mélységet és a távolságot). a tompalátás miatt az agy megpróbálja ezt a szemet "kiiktatni", s ennek következtében a szemmozgató izmok nem működnek megfelelően és beáll a kancsalság. legtöbbször már gyerekkorban látszik, hogy bandzsi a gyerek, de természetesen felnőttkorban is kialakulhat, pl a monitor folyamatos bámulása nem tesz jót.

654. dem1982
2010. márc. 17. 18:05
még nem próbáltam ki csak utána jártam de valamelyik héten rászánom magam és megnézem nektek a szemüvegetek milyen pontosa(mi van a garancia kártyára írva) mert akinek cyl érték megvan adva annak úgy tudom nem lehet kontaktlencséje
2010. márc. 17. 17:47
dem 1982 .te mikor probalod ki ezt a kontaktlencset?
652. valaki001 (válaszként erre: 651. - Dem1982)
2010. márc. 17. 13:46

egy gyengébbel próbálkoztunk most hogy egyáltalán birja e a szemem.

de fel se sikerült rakni szóval...nem tudom.

651. dem1982 (válaszként erre: 650. - Valaki001)
2010. márc. 17. 11:04
doki mit mondott kihúzza a szemed,és milyen kontaktlencsét próbáltok? nekem a doki azt mondta hogy mivel a szemüvegemnek nincs cyl axe add értéke csak simán pluszos és mivel ebben egyenes a szemem meglehet próbálni a kontaktlencsét.
650. valaki001 (válaszként erre: 649. - Molnar joska)
2010. márc. 16. 17:48
nemtudom elvileg kihúzná ezis.
649. molnar joska (válaszként erre: 647. - Baba021)
2010. márc. 16. 17:33
Hat sajnalom.Nem tudom elkepzelni akkor mijen lencse lehet az lehet nem pont ojan mint a rendes kontaktlencse.Nem tudom en hallottam hogy az a kancsalsagot nem hozza ki csak ha astigmia miatt fut be a szem azt hiszem nem?
2010. márc. 16. 14:58

ezaz 3xorra se sikerült.

nem fér be egyszerüen...

4x meg lett próbálva egymás után és nem sikerült.

647. Baba021
2010. márc. 16. 11:45

Sziasztok!

Én azt szeretném kérdezni hogy aki kancsal az rosszul is lát,vagyis szemüveget kellene hordania? A párom kancsal a jobb szeme nem úgy áll mint a bal,csak én még nem mertem rákérdezni nála, hogy miért van ez,mert félek,hogy megbántanám vele...és azt se tudom hogy jól lát e vagy nem.Ez még kicsi korban alakul ki vagy felnőtt korban is kialakulhat?? Ha rákérdeznék nála vagy javasolnám a műtétet neki azzal lehet megbántanám,engem kicsit zavar h ilyen a szeme,nem tudom beszéljek e vele erről.Szerintetek? Köszi

❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook