Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯
706. napmániás (válaszként erre: 707. - Zakariás)
2010. máj. 5. 07:14
Hello! na elvileg már túl vagy akkor a vizsgálaton:)mit mondott a dokinő? nekem sajna a ké szemem közt már több, mint 3 dioptria van, ami miatt nagyon indokolt a lézeres műtét. Írtam én azzal kezdek és csak a rosszabb szemem lesz műtve, mert akkor kb ugyanolyan rossz lesz mindkettő:)ha rosszabbodik a kancsalság akkor megyek oda is. Továbbra is kitartás, tök jó h ilyen fiatalon kezdebe vetted a dolgot és sikerült megtalálnod szerintem az ország legjobb orvosát. Amikor én annyi idős voltam kb mindegyik orvos azt mondta h felejtsem ela műtétet, mert kettőslátásom lesz és a végére megzakanok...
705. Mesi***
2010. máj. 4. 14:47
Sziasztok! Hát én is már hetek óta böngésztem ezt a fórumot, mert érintett vagyok ebben a témában. Egész kiskorom óta hordok szemüveget, távollátó vagyok (ill. remélem, voltam). Az egyik szemem +3,5 a másik +4-es kb.. Már egész sok éve kontaktlencsét hordok, az, illetve a szemüveg úgyahogy korrigálta a kancsalságot. De kontaktlencsében iszonyúan elfáradt a szemem estére... szóval nagy elhatározás és lézeres látásjavító szemműtét. A doki azt mondta, hogy kb. olyan lesz a szemem, mint kontaktlencsében (tehát csak egy picit kancsi), viszont így két legyet egy csapásra (dioptriáktól is megszabadulok) Lényeg a lényeg, túl vagyok a műtéten és egész jó a szemem:) ha valakinek hasonló problémája van, szívesen válaszolok akár priviben is.
704. cs1892
2010. ápr. 30. 11:02

Hali!

Nekem 10 fokos a kancsalságom kifelé a jobb szememen. Ma voltam beutalóért, ahol azt mondta az orvos, hogy jogos a műtét kérésem, mert a legerősebb prizmás üvegem van és az sem tudja behúzni. Fodor doktornőhöz kaptam is időpontot a SOTE szemklinikára, remélem majd tud valamit kezdeni a szememmel. Az, hogy teljesen eredményes lesz-e a műtét egyéntől függ. Mindenképp el kell menni egy jó orvoshoz véleményt kérni. Sényi doktornő szerintem nem csak gyerekekkel foglalkozik, de ebben nem vagyok biztos. Minden jót!

2010. ápr. 29. 17:09
Sziasztok! Újként vagyok fent ezen a fórumon és nagyon örülök, hogy rátaláltam, mert én gyakorlatilag 1 éves korom óta kancsal vagyok. Gyerekkoromban műtöttek, szemüveget hordtam, takarni kellett, amivel estem-keltem, szóval átmentem minden procedúrán, mégsem lett tökéletes. Tulajdonképp egyszem látó vagyok, a bal szemem, a kancsal csak segít a jobbnak a térlátásban, de önállóan nem tudnék azzal a szemmel látni rendesen és élni a mindennapjaimat. A jobb szemem viszont tökéletes. Engem csak esztétikailag zavar nagyon. Az a kérdésem, hogy felnőtt korban is csinálnak-e kancsalság műtétet eredményesen? Volt-e olyan köztetek, akinek csináltak és szépen beállt tőle a szeme? Én egy idős doktornénit kérdeztem, ő azt mondta, hogy megcsinálják, behúzzák, de nem biztos, hogy ott is marad, lehet, hogy visszaugrik egy idő után. Viszont találkoztam egy hasonló korú lánnyal, akinek megcsinálták és tökéletesen szép lett. Sajnos nem tudtam vele sokat beszélgetni, mert ügyfélként jött hozzám és nem volt rá idő. Tehát ezek szerint mégiscsak van olyan klinika, ahol meg tudják csinálni eredményesen? Ha valaki tud ilyet, kérem, hogy írja meg. A Dr. Sényi Katalin tényleg olyan jó? Vagy ő csak gyerekekkel foglalkozik? Köszönöm a segítségeteket!
702. Tam1981 (válaszként erre: 701. - Cs1892)
2010. ápr. 29. 11:20

Helló !!

5 fokos kancsalsági szög felett már javasolják

a műtétet. Az alatt nem.

Nekem 15 fokos volt.

701. cs1892
2010. ápr. 28. 11:23

Hali!

Ezek szerint nekem is váltott kancsalságom van, mert tudom váltogatni, hogy melyik szememmel nézzek és akkor a másik kancsalít. Félek, hogy nekem is azt mondják, hogy nem lenne érdemes megműteni. De mindenképp teszek egy próbát, mert igen... aki nem kancsal nem tudja milyen hátrány ez. Sokszor belegondolok, mennyire jó lehet azoknak akiknek semmi gond nincs a szemével... És hiába mondják nekem azt sokan, hogy nem feltűnő. én nekem igen is az. Ha belenézek a tükörbe egyből látom, hogy nem szimmetrikus a két szemem. Fényképeken is nagyon észrevenni, főleg igazolványképen amin szemből fényképeznek le. De azért úgy látom, vannak ezzel kapcsolatban pozitív tapasztalatok, amik azért reményt adnak nekem is. Az külön jó, hogy a TB támogatja. Én is messze lakok Pesttől, (Miskolcon) ráadásul egyetemen meg Debrecenben vagyok, uh kicsit utazgatós az életem. De az útiköltség még mindig kevesebb mintha a műtétért is kellene fizetni. Szal majd meglátjuk mi lesz...

700. Tam1981 (válaszként erre: 697. - Niija)
2010. ápr. 28. 09:33

Üdv. !!

A kórházi költségeket támogatja a TB.

Az utiköltséget viszont nem.

Pedig jó lett volna mert 200 km-re lakok Pesttől.

699. Tam1981 (válaszként erre: 698. - Veryniceboy)
2010. ápr. 28. 09:28

Helló !!

Én műtét után 3 hétig csepegtettem, napi 4-szer.

Egy tubussal összesen.

2010. ápr. 28. 09:06

Sziasztok 4 hónapja operálnak és azóta 4 vagy 5 doboz tobradexet használtam el (1 szemre) napi 5x.

Tegnap elmentem az orvoshoz mert kellett a papir a jogsihoz, megmérték a szemnyomásom a mütött szemen és 30 volt.Okozhatja a sok tobradex?Vagy a mütét?

697. niija
2010. ápr. 27. 17:46

Sziasztok. Szóval akkor ezt most a TB-teljesen támogatja?

Mennyit kell még fizetni?

Valakinek volt műtéte Baján?

696. d4464aaf8a (válaszként erre: 687. - Cs1892)
2010. ápr. 27. 15:26

Nekem is hasonló a gondom, de nekem nem is javasolták a műtétet, mondván, ha erősködöm, hogy műtsék meg, akkor kimozdulhat a másik szemem is, vagy az amúgy is kitágult szemizomból, ha mindig lecsípnek egy darabot, akkor előbb-utóbb elsorvad, és arra rámehet a szemem világa...


állítólag sok ilyen perük volt, hogy megmondták a páciensnek, hogy nem javasolják a kockázatok miatt a műtétet, és a páciens addig erősködött, amíg meg nem műtötték, és amikor nem sikerült, akkor meg perelte a kórházat, pedig előre figyelmeztették...


Nekem is azt mondták, hogy próbáljak meg együtt élni a szemtengelyferdülésemmel, csak igen, azt nem tudja, Akinek nincs, hogy milyen rossz ezzel együtt élni, és a fiatalabb korosztály hogy szereti csúfolni a kancsalságot...


Pedig én is vele születtem, nem tehetek róla...


Most meg már 3-3 prizma van a szemüveglencsében, és mégsem húzza be a szemem, hanem egyre kifejezettebbé válik a szemtengelyferdülés...


De ezt jobb lett volna egy zártkörű klubban leírni, mert így bárki beleolvashat az összes hsz.-embe...


Bár a felnőtt korosztály már nem csúfolkodik, de azért így igazolvány képeket csináltatni egy állásinterúhoz, vagy önéletrajhoz...



Akárhová adtam be önéletrajzot, fényképpel, sehová - mégcsak vissza sem hívtak, és nem is hívtak állásinterjúra, hiába tanultam rengeteget, hiába vannak végzettségeim, tartósan vagyok munkanélküli...


Pláne, hogy lassan a 40-es korosztályba fogok tartozni, már a fiatal munkaerő fogalomba sem fognak rakni...


Mármint a legtöbb álláshirdetés olyan, hogy legyen fiatal, de max.35 éves korig...


VAgyis az fölött már ingyen élőek lehetünk??

2010. ápr. 27. 15:10

Köszi a válaszokat!

Ez akkor is érvényes, ha csak az egyik szememet használom? Mert ha igen, akkor ezek szerint nekem is az van. Nekem is az egyik szemem kancsal, de ha azzal nézek, akkor a másik lesz az.

694. Tam1981 (válaszként erre: 693. - Tomi a Nagy)
2010. ápr. 27. 00:02

Nekem is az van.

Műtét után csak nagyon picivel lett jobb.

További műtéttel még lehetne rajt korrigálni.

2010. ápr. 26. 23:11
A váltott kancsalság annyit takar, hogy az illető nem néz általában mindkét szemével. Az egyik szeme egyenesen áll, a másik kancsalít, és ezt tudja váltani attól függően, hogy épp melyik szemével néz :) Sok embernek van ilyen (nekem is), nem kell aggódni, teljesen műthető, bár nem biztos, hogy elsőre sikerül teljesen egyenesre megcsinálni, így lehet csak több műtét árán oldható meg a dolog. Ennek 20% az esélye. Remélem érthető voltam :)
2010. ápr. 26. 22:12

Sziasztok!

Mi az a váltott kancsalság?

691. cs1892
2010. ápr. 26. 10:42
Nagyon köszönöm az infokat, ez nagyon feldobott:) Akkor lassan el is kell kezdenem intézkedni, mert szeretném ha a nyáron engem is megműtenének. Sényi doktornőt sok helyen olvastam, hogy ajánlották. És ezazzzzz lehet altatásban is. :) Am felvettelek msnre, remélem tudunk majd erről még dumálni. Én is szorírok neked, hogy jól sikerüljön a műtéted:)
690. Tomi a Nagy (válaszként erre: 689. - Tam1981)
2010. ápr. 24. 17:37
az igen :D Úgy látszik Budaörsön más a szokás. Nekem azt mondta Fodor doktornő, a labor, és az EKG feltétlenül kell, a mellkasröntgen pedig csak ha altatást szeretnék.
689. Tam1981 (válaszként erre: 688. - Tomi a Nagy)
2010. ápr. 24. 11:35

Üdv. !!

Nekem egy egyszerű vérvizsgálaton kívül semmi nem kellett.

Sényi doktornő műtött.

Az altató orvos annyit kérdezett:

-Volt már altatva ?

- Nem még soha.

-Akkor most majd lesz.

Ennyi volt. Hétfőn befeküdtem, szerdán itthon voltam.

688. Tomi a Nagy (válaszként erre: 687. - Cs1892)
2010. ápr. 23. 18:54

Szia!

Ki mondta, hogy nem csinálják 18 év fölött altatásban? :) Én is elmúltam 18, engem Fodor doktornő fog műteni Június 10.-én (váltott kancsalságom van) és természetesen altatva. A műtétet teljesen fedezi a TB. Én elmentem először a II. kerületi szemészetre, ahol kértem egy beutalót kancsalság-ellenes műtétre. Megadták Sényi doktornő számát, aki átirányított Fodor doktornőhöz (Ő műtött volna tavaly, de akkor le lett mondva). Fodor doktornő adott időpontot vizsgálatra (Mária utcai szemklinika), majd a vizsgálat után már ki is írt műtétre. A műtétre a Budaörsi klinikán kerül sor. Szerintem érdemes lenne Neked is ezt az utat járnod :).Tehát a lépések röviden, tömören:


-Körzeti szemésztől beutaló kancsalműtétre

-Időpontkérés Fodor vagy Sényi doktornőnél

-Vizsgálat után fix műtéti időpontod lesz, valamint meg kell jelenned az aneszteziológusnál is Budaörsön, erre is kapsz időpontot.

Ehhez a következők kellenek:

-Laborvizsgálat

-Mellkasröntgen

-EKG

FONTOS! A LELETEK NEM LEHETNEK EGY HÉTNÉL RÉGEBBIEK!

Ezeket kell majd vinned magaddal az aneszteziológiai konzultációra.

-Végül műtét :)

-Műtét utáni napon kontrollvizsgálat

-Egy hét pihenés

-Egy hét elteltével már használhatod "rendesen" a szemeidet, a pirosság maximum egy hónap alatt lemegy.

-Éled boldogan az életedet szép, egyenes szemállással :)


Még valami: A műtétre 80% esélyt ad Fodor doktornő. Persze nem vaksággal fenyeget, csak arról van szó, hogy 80% esélyed van arra, hogy elsőre el tudják úgy találni a szöget, hogy jó legyen. A maradék 20%-ban szükséged lehet egy második, vagy egy harmadik műtétre is.


Bármi kérdésed van, nyugodtan vegyél fel MSN-re: tommy.da.b1g@gmail.com


Szorítok Neked :)

687. cs1892
2010. ápr. 22. 20:44

Sziasztok!


Nem tudom mikor jár majd erre vki de azért megpróbálom...

Szóval én most 19 éves vagyok. Kb. 4 éves korom óta vagyok szemüveges, a jobb szemem kifelé kancsalít. Hiába volt takarva, meg hamar szemüveg felírva nem javult meg. Mostanában úgy érzem egyre nagyobb a kancsalsági szög, főleg este vagy gépezés után látszik. Egyre jobban zavar... (és nem csak amiatt, hogy normális fényképet nem lehet rólam csinálni) Kezdem azt észrevenni, hogy többet használom a bal szemem és talán sokat erőltetem is. Szeretném megpróbálni a műtétet, de még nem beszéltem erről orvossal. Ha azt mondaná, hogy érdemes megműteni akkor nyilván belemennék. De nagyon félek tőle. Főleg attól, hogy mivel nagykorú vagyok már nem altatnak. Valahol olvastam, hogy magánklinikán lehet altatással is csináltatni. Nem tud valaki egy jó klinikát (és orvost) ajánlani? Miskolci vagyok, de akár Pestre vagy máshová is elmennék. Illetve még azt kérdezném, hogy mennyibe kerül egy ilyen műtét magánklinikán? Légyszi ha valakinek van információja, tapasztalata, írjon! Akár privátban is. köszi

686. Tam1981 (válaszként erre: 683. - Dreamscometrue.)
2010. ápr. 9. 18:49

Nekem még az nap válaszolt mindig...

Több emailt is irtam neki mert én is kiváncsi voltam mindenre.

685. valaki001 (válaszként erre: 684. - 523c7dbc1e)
2010. ápr. 8. 20:17
olvass vissza kicsit elég jól kiveséztük ezt a témát :)
2010. ápr. 8. 20:14

Sziasztok!


A kontaktlencse jobb kancsalság ellen mint a szemüveg?

Vagy lehet valahol spéci kontaktlencsét kapni, íratni kancsalságra??

683. dreamscometrue. (válaszként erre: 682. - Dreamscometrue.)
2010. ápr. 7. 20:13
Most nézem, én is erre küldtem de semmi :(
682. dreamscometrue. (válaszként erre: 680. - Dem1982)
2010. ápr. 7. 20:12
köszönöm! :)
681. dreamscometrue. (válaszként erre: 677. - Valaki001)
2010. ápr. 7. 20:11
Valaki001 esetleg egy msn címet vagy valami azonnali üzenetküldő elérhetőséget kaphatnék? Persze csak ha nem gond neked... :)
680. dem1982
2010. ápr. 7. 20:11
én erre írtam 1-2 nap és válaszolt senyikati@yahoo.com
2010. ápr. 7. 20:05

Végigolvastam rengeteget... Volt másik accom csak elfelejtettem a jelszavam ezért csináltam újat :)

Olvastam hogy Sényi Katalin doktornő érti a dolgát! Írtam is neki mailt november környékén, viszont választ nem kaptam. Biztos már nem él az a címe... Ha tudtok egy olyat amire tudok írni az jó volna...:) Valaki001 neked nem sikerült a műtét?

678. dem1982
2010. ápr. 7. 19:58
dreamscometrue. szánjegy kis időt erre a topikra és olvasd végig hidd el megéri:))
677. valaki001 (válaszként erre: 676. - Dreamscometrue.)
2010. ápr. 7. 19:45

Szia !

ja ismerős a szitu :)


én befelé kancsitok szemüveg nélkül de az se jobb hidd el.

szerintem a legközelebbi kórházba menj be szemészetre és ott érdeklődj.

❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook