Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯
795. kingu20
2010. júl. 28. 07:24
Nem tudom, csak alapból félek tőle. Attól, hogy nem ébredek fel. Ez beteges, de nem tudok tenni ellene. Mi van, ha allergiás leszek az altatószerre? De azzal nyugtatom magam, hogy nem lesz gáz. Azért ironikus, mert én meg ápolónőként dolgozom. Szakmai ártalom.. :)
2010. júl. 27. 22:10

Mindkettőtöknek írom, hogy Zakariást nemrég műtötték, ígérte, hogy majd beszámol, bár nem tudom, hogy a jövő hétig ír-e.


Kingu, miért probléma az altatás?

793. kingu20
2010. júl. 27. 21:25

Sziasztok,

én is 1 éves korom óta vagyok kancsal. Már kicsinek megműtöttek 2x, de én ebből semmire sem emlékszem. Most már nagyon zavart, hogy egy rendes fényképet nem lehetett rólam készíteni, meg rengeteget csúfoltak emiatt, úgyhogy aug. 2-án megyek be a Mária utcai klinikára, másnap műtét. Egyetlen problémám, hogy altatni akarnak, mivel a doktornő szerint a régi műtétek helyén hegek lehetnek. Iszonyatosan félek.. Nem is tudom, erre várok évek óta és most legszívesebben lemondanám, mert gyáva vagyok. :( Valaki tud valami bíztatóval szolgálni?

2010. júl. 23. 12:06

Sziasztok,


elég régen írtam már ide. Azóta voltam Bp-en Sényi dr-nőnél, és én is csak megerősíteni tudom a szakmai hozzáértését a dologhoz.

Nekem is felajánlotta az esztétikai műtét lehetőségét, bár szerinte nem annyira szükséges, hiszen "csak" 5%-os a kancsalságom. Nekem ez a "csak" azért rendesen okoz kellemetlenséget, mert azt gondolom, hogy ha valaki kancsal, akkor a kicsit kancsal is kancsal, és ugyanúgy problémát jelent a kommunikáció, a másikkal szembe ülni, és beszélgetni...

Szeptemberre tudna nekem a dr-nő időt adni, de még meggondolom, mert azért félek. Viszont NAGYON-NAGYON szeretnék "helyretett" szemmel élni.


Mivel nagyon hosszu már ez a blog, ezért ha valaki tud nekem friss tapasztalatokkal szolgálni a műtéttel kapcs-ban, ami megerősítene abban, hogy nem kell félnem, akkor azt nagyon várom.


Mindenkinek további szép napot!

2010. júl. 19. 15:31
A kontaktlencse sajnos még nem húzza ki a szememet úgy mint a szemüveg, de elvileg ezzel is jó lesz majd, lehet kapok másik fajtát.
790. 4830b3b852 (válaszként erre: 789. - Zakariás)
2010. júl. 19. 12:30
Én is drukkolok, nem lesz semmi gond, szépek lesznek a szemeid! :-))
789. Zakariás (válaszként erre: 788. - 64089b6941)
2010. júl. 18. 21:26

Sziasztok!

Köszi strabismus, nagyon kedves vagy. Jól jött most egy kis lelki támogatás.

Holnap már be kell mennem, mert még csinálnak pár vizsgálatot. Beszélek még Sényi doktornővel és az altató orvossal is, de miután pesti vagyok ezért nem fekszem, hanem hazamegyek és kedden újra bemegyek. Még azt nem tudom, hogy szerdán, amikor újra megvizsgál a doktornő, ott alszok-e a Klinikán.

Nem tudom mikor fogok újra géphez ülni, de amint így lesz írok...az igazat megvallva a szememet nem szeretném erőltetni és azt akarom, hogy a gyógyulás is könnyen menjen, ezért valószínűleg csak augusztusban fogok ide is írni.

Még egyszer köszönöm mindenkinek a segítséget és a támogatást, mert nélkületek szerintem nem találtam volna meg Sényi doktornőt és nem is szántam volna rá magamat a műtétre egyhamar. Kitartást és mindenkinek sok jót és örömöt!

788. 64089b6941 (válaszként erre: 786. - Zakariás)
2010. júl. 18. 19:43

Nem tudom, hogy olvasol-e még, de egyébként mikor kell bemenned, holnap vagy csak kedden?

Na mindegy, szurkolok! :)

787. 64089b6941 (válaszként erre: 786. - Zakariás)
2010. júl. 18. 13:06

Ne aggódj, biztos jó lesz minden, majd magadra sem fogsz ismerni! :)

Én is parázok, pedig nekem még konkrét időpontom sincs. Először a műtéttől féltem, aztán az altatástól, aztán megint a műtéttől, majd megint az altatástól..utána meg attól, hogy azt mondja a doktornő, hogy nem is lehet/kell műteni.

Most meg félek a műtéttől is meg az altatástól is. Engem sem műtöttek eddig mással, csak ugye gyerekkoromban egyszer szintén kancsalság miatt.

De végül is nincs mitől félned/félnünk, mindkét doki évtizedek óta műt kancsal gyerekeket, biztosan nem lesz semmi gond. :)

786. Zakariás (válaszként erre: 784. - Zakariás)
2010. júl. 18. 12:56

Sziasztok!

Az előző hozzászólásomban elírtam valamit. Természetesen a kettős együtt látás helyett kétszemes együtt látást szerettem volna írni.

Miután mindkét szememet megműti a doktornő abban a negyedórában, fennáll, hogy kialakulhat kettős látás, de mondta Sényi Katalin, hogy vigyáznak és odafigyelnek majd, hogy ez ne alakuljon ki.

Bevallom kicsit félek, aggódok...tudom ez elvileg normális ilyenkor. Próbálok ekkor arra gondolni,hogy milyen jó lesz és, hogy a szemeim szépen párhuzamosan állnak majd a műtét után és jól is fogok látni, szóval nem lesz semmi komplikáció. Végül is évek óta folyamatosan abban reménykedtem, amikor felkerestem egy új szemészorvost vagy mikor rákérdeztem erre náluk, hogy majd azt mondják persze, ezt meg kell műteni, de nem így történt. Most itt van a nagy alkalom, amiért küzdöttem és mégis annyira bizonytalan vagyok és mintha teljesen egyedül lennék. Természetesen nagyon bízom a doktornő szakértelmében és abban, hogy ügyesen műt.

Lehet, hogy főleg azért kezdtem el félni most, mert ha belegondolok az elmúlt 10-15 évben nem is műtöttek, ami végül is jó.

Na nem akarok tovább lefárasztani senkit sem az aggodalmaskodásommal. Bízok benne, hogy minden jól fog menni a jövő hét keddi műtétemen, 20.-án. Mindenkinek további jó időtöltést és szép nyarat kívánok és remélem a közel jövőben nektek is tudják korrigálni a kancsalságotokat!

2010. júl. 16. 23:30

Sziasztok. Rég írtam ide.

A kontaktlencsém már megvan, de még nem húzza ki a szemem tökéletesen.

Holnap berakok egy fokkal erősebbet a jobb szememre azzal meglátjuk milyen lesz :)

Majd írok véleményt.

Viszont az új szemüvegem nem húzza ki úgy a szemem mint a mostani szemüveg.

2010. júl. 16. 15:12

Sziasztok!

Tegnap voltam a doktornő magánrendelésen és nagyon örültem, mert most minden kérdésemre választ kaptam. Tényleg nagyon kedves, segítőkész és hozzáértő Dr. Sényi Katalin.

Kezdem a szemüveg kérdéssel...a doktornő azt mondta, hogy miután megműtöttek kb 4-6 hétig a mostani, szóval a gyengébb szemüveget kell hordanom, hogy kicsit erőltessem a szememet. Írt fel új szemüveget is, de azt mondta ráér megcsináltatni (én azt szűrtem le ebből mindegy, hogy műtét előtt vagy után).

Nagyon tetszett, hogy ő teljesen pozitívan, reményt sugallva áll a műtéthez és nem úgy, ahogy az eddigi doktorok csinálták. Akik mind le akartak beszélni erről és még úgy, hogy egy műtétem sem volt, már azzal jöttek hányra számíthatok még. (Ez olyan, mintha már az elején megmondanák ne számítsak túl nagy javulásra.)

A doktornőben az is szimpatikus, hogy ő ezt úgyis támogatja, ha a műtét csak kozmetikai, esztétikai célokat szolgál. Nekem azt mondta: "Szépen beállítjuk párhuzamosra a szemeimet és, hogy ne aggódjak, biztos a javulás, annyi lehet, hogy nem alakul ki a kettős együtt látás"...tudom, hogy már felnőttkorban erre kevés a valószínűség, de nálam szerintem van rá esély, mert mindkét szememet használom jól, csak sajnos külön-külön...a doktornő is ad rá esélyt. A műtétről azt mondta, hogy kb. 15 perces lesz és mindkét szememet megműti. Remélem minden szépen és jól fog menni a műtétemen és a végeredménynek is igazán fogok örülni.

Kicsit rossz volt hallani, hogy a doktornő nagyon sok kancsal gyereket lát és mégis hetente mindössze öt főt tud megműteni ilyen okból...nálam azt mondta azért indokolt, mert, ahogy már írtam régebben is, nagyon nagyfokú a kancsalságom...de most nagyon örülök, hogy én benne vagyok ebben az ötben.

Ui.:Bocsi, hogy ilyen terjengős és hosszú lett.

783. Zakariás (válaszként erre: 782. - 64089b6941)
2010. júl. 14. 20:34

Szia!

Nekem a Klinikán az egyik szemészorvos, aki Sényi doktornő helyett megvizsgált, azt mondta, hogy miután nagyfokú a kancsalságom emiatt lehet, hogy lesz szükség még egy műtétre...de remélem az első műtétem jól fog sikerülni és nem kellenek további korrigálások. Egyébként holnap megyek a doktornő magánrendelésére, amit már nagyon várok...hiszen ő most először fog komolyabban megvizsgálni és gondolom mindent elmond nekem a műtétről és, hogy milyen javulás, szemállás várható a beavatkozás után. Speciel azt sem tudom pontosan, hogy megműtik-e azonnal mindkét szememet vagy lesz közte kis idő, mert én ugye váltott kancsal vagyok.

Ma készítettem pár fotót a szememről...hát mondanom sem kell, de eléggé sírhatnékom támadt. Nagyon bízom abban, hogy a műtét utáni képemen mosolyogni fogok és, hogy a ma és a múltban készített fotók rólam, már csak rossz emlékek lesznek.

Majd legkésőbb pénteken írok, hogy mi volt a konzultáción.

782. 64089b6941 (válaszként erre: 781. - Zakariás)
2010. júl. 12. 23:12

Szia, köszi neked is, hogy írtál! :)

Hát, lehet, hogy igazatok van. Akkor azt hiszem, ha van még időpont az őszi szünetre, akkor akkora kérek, ha nincs, akkor a télire - ha műtenek olyankor egyáltalán.

Aztán ha ez nem megoldható, akkor nem tudom.... Attól függ, hogy épp milyen stádiumban lesz a lelkem. :P

Bár, lehet, hogy a beszámolód még változtat a döntésemen, nem tudom. Most a szegedi doki amúgy is szabin van, szóval van időm.

De most piszkosul irigyellek ám! :)

Egyébként neked mit mondtak, elég lesz egy műtét? Mert nekem anno gyerekkoromban azt mondták, hogy akkora fokú a kancsalságom, hogy nem merik "egyszerre" bevállalni, nehogy aztán elinduljon a szemem a másik irányba. Bár lehet, hogy ez csak gyerekkorban veszélyes.

És fogalmam sincs, hogy aztán mégis miért nem lett második műtét. Gondoltam arra, hogy csak a szüleim nem akartak mégegyet. Lehet, hogy rá kéne kérdeznem, de ehhez meg nincs kedvem. :)


(Hú, elég szedett-vetettre sikerült ez a hozzászólás, de mentségemre legyen, hogy fáradt vagyok. :D Ja, és amúgy már váltottam is sulit.)

2010. júl. 11. 11:13

Sziasztok!

Strabismus természetesen írok majd ide arról, hogy miket mondott a doktornő a műtétről, a várható eredményről és a szemüveg kérdésről.

Én nem akarok beleszólni, hogy mikor műttesd meg a szemed, de azért leírom, hogy tavaly velem is ez volt, hiszen csak szeptemberre kaptam időpontot. Végül úgy döntöttem, hogy nem hiányozhatok a suliból, mert új környezet...nem maradhatok ki már az elején, ilyenkor még nincs is nagyon ismerősöd, olyan osztálytársad. akitől segítséget kérhetsz a tanulással kapcsolatban (ha jól emlékszem úgy döntöttél átmész egy másik suliba).

Megértem, hogy jobban éreznéd magad az új társaságban, ha már szebb lenne a szemed, de én is inkább egy őszi szünetet céloznék meg a műtétre. Akkor nem kéne annyit kihagyni a suliból és már lenne olyan is az osztályodban, akire számíthatsz. (Mikor elhalasztottam a műtétemet fájt kicsit, hiszen évek óta terveztem...és mindig úgy voltam majd a következő szünetben... végül a sok tanulnivaló miatt szinte egy évig halasztgattam. Bár engem szerencsére nem nagyon piszkáltak emiatt. Szóval nekem viszonylag "hamar" eltelt a két időpont közötti idő.)

780. Tomi a Nagy (válaszként erre: 778. - Tam1981)
2010. júl. 10. 22:25
Érdekes amit mondasz. Budaörsön az EuropMed-ben hozzád se nyúlnak, ha nincs kísérő. :) Én is BKV-zni akartam haza, mert úgy volt, hogy a szükők nem fogják tudni. Végülis faterom vitt és hozott kocsival :)
2010. júl. 10. 22:23
Tam1981-nek igaza van, viszont én a cipelést nem vállalnám be. Strabismus, sajnos nem nagyon lehet választani időpontot a kilóméteres várólista miatt. Egy próbát viszont megér az őszi szünet. Az lenne szerintem a legjobb.
778. Tam1981 (válaszként erre: 776. - Tomi a Nagy)
2010. júl. 10. 14:46

Ez szerintem egyénektől függ.

Pl. nekem le sem volt ragasztva a műtét után

még a haveraim sem vették észre hogy piros a szemem

Az emelésről csak annyit hogy 3km a kórháztól a pályaudvar, én a nagy cucctáskámat cipeltem, de semmit sem éreztem.

Az egyhetes kontroll után azt mondták hogy mindent lehet csinálni csak mélytengeri buvárkodni nem.

Szóval szerintem mindenkinek máshogy gyógyul meg más-más minden.

Lehet hogy az sem mindegy, hogy vágnak a szemizomból vagy nyújtják.

Egy biztos: a dokinéni mindent elfog mondani, hogy mit szabad, és mit nem.

2010. júl. 9. 23:31

Hát, köszi a válaszokat, de még így sem tudom, hogy mit csináljak. :) Annyira, de annyira szeretném a műtétet, viszont rosszat sem akarok.

Egyik percben meggyőzöm magam, hogy kibírom most már ezt az 1 évet, a másikban meg azon agyalok, hogy ha szenvedtem már kb. 16 évet, akkor minek szenvedjek még egyet. :)

Egyébként a nyuszi-szemek nem zavarnának jobban, mint az, hogy kancsal vagyok, a mozgásszegény-életmódot is vállalom a cél érdekében. :D Viszont az olvasás/tanulás is megerőltetné a szemet? És mi van, ha mondjuk az őszi szünetben vagy téli szünetben műttetem? Vagy megint elkalandoztam...? :)

Zakariás, ez a szemüveg-kérdés engem is érdekel, úgyhogy légyszi majd írd meg!

776. Tomi a Nagy (válaszként erre: 775. - Tam1981)
2010. júl. 9. 22:21
Na igen, de utána is kímélnie kell magát, ezt ne felejtsük el. Én eléggé használhatatlan voltam vagy két hétig az altató hatása miatt (mm. agyilag) és még most is néha érezni hogy nem vagyok a toppon. Majd csak kiürül a szervezetemből valamikor...És vegyük még hozzá, hogy nem szabad nehezet se emelni, megerőltetni magát. Lépcsőzést minden szinten hanyagolni kell egy ideig, és akkor még ott van a táska is. Nem tenne jót. Mondjuk én amilyen makacs dög vagyok, így is belemennék, utána skip-pelném a sulit egy jó darabig. Még azt is vegyük hozzá, hogy nem túl kellemes nyuszi-szemekkel emberek közé menni :)
775. Tam1981 (válaszként erre: 774. - 64089b6941)
2010. júl. 9. 15:05

Nyugodtan bevállalhatod a suli alatt.

Max egy hetet kell kihagynod.

2010. júl. 9. 13:26

Közben voltam dokinál, és itt is már csak ősszel tudnának műteni. Szerintetek bevállalhatom a suli alatt vagy inkább várjak 1 évet? Én inkább az előbbi felé hajlok, de lehet, hogy csak nem tudok racionálisan gondolkozni. :)

Szerintetek?

773. 64089b6941 (válaszként erre: 772. - Sesqui)
2010. júl. 9. 13:24
Szia, ha van társadalombiztosításod, akkor ingyenes a műtét. Ha esztétikailag zavar a dolog, akkor van értelme, hiszen a látásunk nekünk sem javul a műtét által.
772. Sesqui
2010. júl. 7. 21:14
Sziasztok, én azt szeretném kérdezni,hogy milyen árban van egy ilyen műtét illetve,hogy abban az esetben,hogyha valaki a kifelé kancsal szemére vak akkor a műtétnek van e egyáltalán értelme... válaszotokat előre is köszönöm
2010. júl. 7. 00:20

Köszi mindkettőtöknek!

Hát, a papírruha nem túl bizalomgerjesztő, ilyenkor bánom, hogy nem fiúnak születtem... :-D

Zakariás, belőled pedig a próféta szóljon! A műtéthez sok sikert és majd írd meg, hogy mi volt! :-)

Egyébként fura, visszaolvastam a fórumon és többen írtátok, hogy a szüleitek szerint nem szükséges a műtét. Nálunk is ez van, pedig én is jócskán kancsal vagyok. Tudják a szüleim, hogy hányszor sírtam emiatt, mégis azt állítják, hogy nem látszik... :-O Néha komolyan elhittem már, hogy csak én látom, de olyankor én is kaptam egy-egy gúnyos beszólást, ami aztán észhez térített.

770. Tam1981 (válaszként erre: 768. - 4830b3b852)
2010. júl. 6. 22:05

Oda mész ahova te akarsz !

Te döntöd el.

Én, 200 km-re lakok a fővárostól, és mégis odamentem.

A műtét napján kapsz egy kék ruhát,(papírruha) abba

leszel a műtét ideje alatt.

2010. júl. 6. 20:58

Sziasztok!

Ma vettem észre, hogy pont egy éve regisztráltam az oldalon...és tök jó, hogy az itt leírt infók és tapasztalatok után, két hét múlva meg is fog műteni Sényi doktornő:D Remélem minden rendben fog menni és látványosan szebb lesz a szemem állása. Egyébként ma voltam a különböző szűrővizsgálaton, hogy megállapítsák altatható, műthető vagyok-e, bízom benne, hogy igen és, hogy a továbbiakban is minden simán fog menni. Binyigli szerintem nem kell teljesen levetkőzni a műtét során, bár, ahogy feljebb írom engem is most fognak műteni. Remélem segítenek rajtad is a dokik és visszanyered az önbizalmad Aztán figyeld meg, majd alig bírod a pasikat elhessegetni magad körül:D. Én jövő héten beszélek majd a doktornővel és megkérdezem majd tőle, hogy mikor kell új szemüveget csináltatni, mert szeretnék. Az is igaz, hogy ha a dioptriát nem is változik a műtét után, de a szemed állása más lesz, másképp fog a szemed fókuszálni, így szerintem a műtét után ajánlott új szemüveget csináltatni...de erről majd a konzultáció után leírom, mit mondott a doktornő. Én pesti vagyok és természetesen itt is műtenek. Véleményem szerint ha nem vagy fővárosi, akkor is jöhetsz ide.

768. 4830b3b852 (válaszként erre: 767. - Tam1981)
2010. júl. 6. 19:00

Hát, köszi, egyébként nem tartom magam kifejezetten csúnyának, szerintem átlagos vagyok (illetve lennék, ha nem lennék kancsal), de a szemem miatt egyszerűen undorodom magamtól. És hát randira se nagyon hívnak... :-)

De akkor lenne még egy kérdésem, ez már nem ilyen ciki. :-D

Tudom, hogy a műtét a dioptrián nem változtat, de ettől függetlenül kell új szemüveg a műtét után, vagy maradhat a régi (-1,5-es és -2-es a szemem)?

És még egy Debrecen környékén műtötték valaki szemét? Vagy attól, hogy nem pesti vagyok, mehetek Pestre?

767. Tam1981 (válaszként erre: 766. - 4830b3b852)
2010. júl. 6. 12:53

Szia !!

A kérdésedre én nem tudok válaszolni, de köszöntelek a fórumon.

A másik dolog meg, hogy biztos nemvagy bányarém.

Nekem minden szemüveges csaj tetszik...:D

2010. júl. 6. 01:37

Szép estét!

Jaj, de jó! Egy élő fórum!? :-)

Most a csók és szerelem 43424. része következik... :-D

Nekem kicsit gáz kérdésem lesz. A műtétnél rajtunk maradhat a bugyi? :-) Mert olvasom, hogy 3-4-5 hónapra kaptok időpontot a műtétre. Mi van akkor, ha nekem pont akkor lesz meg a menstruációm? Mert fiatal vagyok, és bár rendszeres a ciklusom, de szerintem én 4-5 hónapra előre nem tudnám megmondani, hogy meglesz-e, mert nem szedek fogamzásgátlót (nincs barátom, tekintve, hogy kancsal vagyok és így bányarém is :-D), így néha csúszkál pár napot a vérzésem. Mi van, ha úgy tűnik, hogy nem lesz meg, de aztán mégis pont akkor jön meg?

Remélem valaki tud válaszolni! :-)

❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook