Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯
2010. aug. 10. 11:27
Na, megvan a műtét időpontja, december 1-jén volt a legkorábbi, én meg rábólintottam. Lesz, ami lesz. :)
2010. aug. 10. 10:53

Sziasztok,


én is most állok döntés előtt, hogy műttessek, vagy ne. A döktornő azt mondja, hogy szexi a kancsalságom, de én nem találom szexinek.

Nagyon szeretnék műttetni, de legalább ugyanennyire félek is. Bár ahogy olvasom a beszámolókat valójában nincs mitől, csak jobb lehet a dolog, de hát mégiscsak az ember szeméről van szó.

Azt szeretném kérdezni, hogy bár tudom, hogy maga a műtét ingyenes, de azért valamicskét mégiscsak illenék adni a doktornőnek, nem ?

kb mennyi az aktuális tarifa ?

824. kingu20
2010. aug. 9. 18:01

Szia!

Én a Semmelweis II. sz. Szemészeti Klinikáján voltam, ami a Mária u.-ban van, de sokan az I. Klinikán műttették magukat, ami a Tömő u.-ban van, mindkettő Pesten. Ezeken a helyeken ingyenes a műtét, de szerintem a legtöbb helyen így van, ami nem magánklinika. Szerintem csak időpontot kell kérni valamelyik orvoshoz.

2010. aug. 9. 14:15

Sziasztok!


Olvasgatom itt a véleményeket, leírásokat, és lenne pár kérdésem.

22 éves vagyok, kiskoromban már műtötték a szememet kancsalság ellen, de most kb fél éve elég láthatóan romlott a szemem, kifele kancsít a jobb szem. Elég látható, és nagyon zavar.

Melyik kórházba műtettétek ti a szemeiteket?? És kb mennyibe került?

Köszi a válaszokat.

822. kingu20
2010. aug. 9. 13:35
Hajrá! :) Én szeptember 10-én megyek kontrollra.
821. 64089b6941 (válaszként erre: 820. - Kingu20)
2010. aug. 8. 20:38

Oké, a jövő héten el is intézem a dolgot. :)

De írjátok meg ti is, hogy hogy gyógyul a szemetek, mi volt a kontrollon. :)

820. kingu20
2010. aug. 8. 16:00
Na igen, majd a kontrollon eldől, hogy mit mond a doktornő. Majd számolj be a fejleményekről! :)
819. 64089b6941 (válaszként erre: 816. - Kingu20)
2010. aug. 8. 14:17

Hát, ha már mindketten azt mondjátok, akkor igen. De én is erre hajlottam. :)

A gúnyos beszólással meg ne törődj, szemtornázz sokat, ha meg nem javul annyira, hogy ne zavarjon, akkor vállalj(atok) be még egy műtétet.

De biztos így is sokkal szebbek lettek a szemeitek! :)

818. kingu20
2010. aug. 8. 12:28
Ingyenes, a TB 100%-ban támogatja, ha valamelyik klinikán csináltatod.
2010. aug. 8. 11:18
azt szeretném kérdezni, h akinek volt már ilyen műtéte, mennyibe kerül egy ilyen?
816. kingu20
2010. aug. 7. 19:13
Nem, nekem valahogy eszembe sem jutott. :D Mert ahogy felébredtem, éreztem, hogy ez csak kötés és tudtam, mi történt. Meg azért vmennyi fény átszivárgott rajta, résnyire ki is tudtam nyitni a szemem. Na, lesz műtét? :)
2010. aug. 7. 16:43

Sziasztok!

Köszönöm a beszámolókat! :)

Lenne egy kérdésem: ha mindkét szemetek be volt kötve, nem paráztatok be, hogy megvakultatok? Nekem tuti, hogy ez lenne az első reakcióm. :-S

Gyors gyógyulást mindkettőtöknek! :)

814. kingu20
2010. aug. 7. 15:13
Megpróbálok pihenni, bár nehéz, mert tv-t sem nagyon nézek, meg nem is olvasok nagyon. :) Gépezni is csak minimálisan szoktam. Már alig várom, hogy eltűnjön a vér a szememből. Már megkaptam az első gúnyos beszólást, hogy minek műttettem meg magam, mert ugyanolyan minden, mint volt. Sajnos tényleg látszik még mindig. Kicsit szomorú vagyok. :(
813. Zakariás (válaszként erre: 812. - Kingu20)
2010. aug. 6. 11:27

Szia!

Örülök, hogy minden jól ment, látod felesleges volt szétizgulni az agyad. Ahogy olvastam szinte nálad is minden úgy volt, mint nálam. Egyébként én is mindenkit támogatni tudok abban, hogyha zavarja a kancsalsága, műtesse meg a szemét, mert nagyon profin műtik már a kancsalságot a legtöbb klinikán.

Szerintem nekem is van egy pár fokos kancsalságom...de tényleg szinte észrevehetetlen a korábbi 45°-oshoz képest. Az biztos, hogyha nem erőlteted meg a szemed a következő napokban, rendesen csinálod amit kell és tornáztatod a szemed, akkor a gyógyulás gyorsabb és tényleg 0°-osra be lehet állítani a szemet.

Szóval jobbulást, pihengess és vigyázz magadra!

812. kingu20
2010. aug. 6. 10:51
Na, most már írok a műtétről. :) Rettenetesen izgultam, mikor kedden reggel visszamentem. Átöltöztem, aztán jött az altatóorvos, és mindenféléről kikérdezett, elmondta, hogy zajlik majd az altatás. Nagyon szimpatikus, fiatal doki volt, és én első látásra megbíztam benne. Adott egy nyugtatót, amit be is vettem. Fél 10 körül jött értem a műtős fiú és vitt fel a műtőbe. Én ekkorra már majdnem elaludtam a bogyótól és teljesen nyugodt voltam. Nem is hittem, hogy ennyire fog használni. Aztán ott volt egy előkészítő helyiség, ahol adtak egy fehér rucit, meg kék sapkát, meg kaptam egy kanült a kézfejembe. Aztán 10-kor irány a rendes műtő. Felfeküdtem kis segítséggel az asztalra, mert már eléggé ingatag voltam. :) Aztán elkezdték adagolni vénásan az altatót. Még ébren voltam, addig nem kaptam maszkot, meg ilyesmit. Csak azt érzed, hogy valami mintha kűszna fel a karodban.. Következő pillanatban már a kórteremben voltam. Állítólag már ott felkeltenek a műtőben, de én erre nem emlékszem. :) Mindkét szememen kötés és mindenféle ökörséget beszéltem. :) A műtét maga fél óra volt összesen. Mikor már kitisztultam, rettenetesen fájt a szemem meg a fejem, ekkor kellett kérnem egy Algopyrint. Aztán jobb lett minden, este levették a kötést is és kitisztították. Nem is olyan vészes, csak a belső szemzugok állnak vérben. :) Varratok nincsenek, mert a doktornő csipesszel zárta össze, hogy elkerülje a hegesedést. Másnap kontroll, hát igazából tökéletes sajnos nem lett, mert 3 fok maradt a 15-ből, de én nagyon örülök ennek is. Azt mondták, hogy tornáztassam a szemem és kerüljek minden fizikai megterhelést, és csöpögtessek szorgalmasan a szemembe. Állítólag a szemtornával elérhetem, hogy 0 fokos legyen a kancsalságom, de ha nem, akkor csinálna még egy műtétet a doki. Én boldogan bevállalnám, mert sokkal rosszabbra számítottam. És természetesen köszönet az összes ápolónak és orvosnak a Mária utcai klinikán. Remek a személyzet, iszonyat kedves mindenki és nagyon profik az orvosok. Elsősorban Dr. Szamosi Anna, adjunktus nő, aki műtött, vérprofi és nagyon emberséges. Szerintem aki teheti, csináltassa meg, mert megéri. :)
811. 2c06527ca9 (válaszként erre: 810. - Kingu20)
2010. aug. 6. 07:10

Milyen volt?

Fájt?

Meddig tartott a műtét?

Mesélj!!!!

810. kingu20
2010. aug. 4. 19:11
kész vagyok! pár nap múlva írok bővebben. :)
809. kingu20
2010. aug. 2. 12:35
Na, végülis most itthon vagyok, mert mondták, hogy teljesen felesleges egy napig bent feküdnöm. Holnap 7-re megyek és megcsinálják altatásban. Remélem minden rendben lesz, bár eléggé izgulok.
808. kingu20
2010. aug. 1. 18:21

Szia!

Köszi minden segítséget. Ha a doktornő beleegyezik, akkor érzéstelenítésben kérem a műtétet. 2 évesen már műtöttek 2x és akkor sem altattak. Azért ha nem muszáj, akkor ne aludjak át egy ilyen fontos pillanatot. Sajnos most eléggé úgy érzem, hogy nem éri meg ezt a sok idegeskedést, izgulást, ha tehetném, megfutamodnék.. Talán megszoknám, mondogatom magamnak, de 20 éven át még nem sikerült hozzászoknom a kancsalsághoz, akkor ez miért változna? Egy időre talán belenyugszik az ember, de aztán megint jön az az érzés, hogy milyen jó lenne tenni ellene. Hát most itt a lehetőség, én meg betojtam. Visszaolvastam a fórumot, és valaki írta régebben, hogy őt 2 órán keresztül műtötték. Ezt nem akarom elhinni! És felvágják a szemgolyót, vagy pontosan hogy csinálják?

807. Zakariás (válaszként erre: 806. - Kingu20)
2010. aug. 1. 17:26

Szia!

Nem tudom, hogy még a műtét előtt ránézel-e a fórumra, de a lényeg, hogy nyugodj meg és tényleg nincs miért izgulnod. Ahogyan írtam nekem kb 15 percig tartott a műtétem, előtte egy órával be kellett vennem egy nyugtatót...szóval gondolom ez nálad is így lesz. Fura de annyira nem izgultam a műtét miatt, nem is nagyon gondoltam rá, fogtam fel, hogy végre műtenek, pedig eléggé idegeskedő típus vagyok. Ja a nyugtató meg hatott, nem is éreztem, gondoltam, hogy így lesz, de mikor jött értem a műtős fiú már nem tudtam egyenesen menni, annyira kivágott a gyógyszer.

A műtét után ahogy kiment belőlem az altató hatása kicsit émelyegtem, de az is hamar elmúlt, nagyon fájt a szemem, de főleg a fejem (okát nem tudtam, lehet a hőség, éhség, szomjúság vagy maga a műtét, hogy új az agynak minden...akkor egyszer kellett bevennem fájdalomcsillapítót, többször nem, otthon sem)...szememet meg ki se tudtam nyitni annyira leragadt a váladék miatt. Tükörbe emiatt nem is tudtam nézni, de a lemosás után is többször jártam mosdóban és úgy harmadik alkalommal mertem belenézni a tükörbe...szóval nem volt könnyű, egy kisebb lelki csata volt...de hála az égnek a látvány megnyugtató volt, szépen párhuzamosan álltak a szemeim és alig volt véres (csak pár csík...szóval nem az egész szem).

Nálam sajnos nem alakult ki a kétszemes együttlátás...szóval külön használom a két szememet, érzem mikor melyiket, ez olvasáskor van általában, és igen külsőleg ekkor párhuzamosnak mondható, tán egy kicsi kancsalság, de nem olyan vészes, alig észrevehető.

A lényeg az, hogy most tényleg kicsit fel tudok szabadulni és belemerek nézni a emberek szemébe, nincs az a szorongás, hunyorgás, össze-vissza nézés és lesütött fej, amely a társasági kapcsolataimban jellemzett.

Nagyon drukkolok neked, sok sikert és hidd el minden rendben fog menni a műtéteden és örülni fogsz az eredménynek. Aztán majd, amint már kipihented magad és nem tűnik megerőltetőnek egy kis számítógépezés írjál...de az első a szemed és a gyógyulás legyen (csepegtetés, szemtorna és semmi megerőltető).

806. kingu20
2010. aug. 1. 09:54
Hát ma van az utolsó szabad napom.. :) Próbálok nem izgulni, de nem megy. Nekem is váltott kancsalságom van, szóval gondolom mindkét szememet műtik. Ugye tényleg nem tart sokáig a műtét? Valaki azt írta, hogy másfél órás lesz.. Remélem, hogy nem. De tükörbe nézni nem fogok tudni, mert félni fogok a látványtól. Egyébként hogy van ez, utána ugyanúgy váltva használod a szemed, csak külsőre tűnik "jónak"? Sajnos tudom, hogy a kétszemes együttlátásra nem nagyon van esély. Így lemondhatunk a 3d-s filmekről. :) De nekem már az is elég lesz, ha tudok készíteni magamról egy rendes fényképet, vagy bele tudok nézni az emberek szemébe. :)
805. kingu20
2010. júl. 31. 16:20

Szia!

Nagyon köszi, hogy mindent ilyen részletesen leírtál! Én hétfőn megyek be, de már most iszonyatosan rettegek. Kapunk előtte valami nevető pirulát, vagy ilyesmit? :) Még mindig nem döntöttem, hogy altatás vagy érzéstelenítés legyen-e, de majd hétfőn mindent megbeszélek a doktornővel. Nem voltál rosszul, mikor felébredtél? Én attól is félek, hogy mi lesz, ha belenézek a tükörbe és meglátom magam.. De az igazi gond, hogy nem tudom altassanak-e vagy ne.. Majdcsak lesz valahogy. Meg kéne nyugodnom, de képtelen vagyok rá. :(

2010. júl. 31. 12:52

Sziasztok!

Hát túl vagyok a műtéten és végül is mondhatom, megérte és örülök, hogy megműttettem a szemem. Jól sikerült a beavatkozás, lényeges a változás és most szebben áll a szemem.

Még mindig kicsit véraláfutásos a szemem, de már nem az véres szín, inkább sárgás-narancsos, sajna van egy kis duzzanatom...remélem mi hamarabb elmúlik az is. A műtétről miután altatásban volt nem tudok nagyon nyilatkozni...de nagyon örülök, hogy altattak és nem ébren kellett túl esnem ezen.

A műtét után kb. 1 napig voltam kicsit úgy, hogy kínlódtam...de az sem igazi fájdalom volt, inkább egy kényelmetlen szúró érzés, ha mozgattam a szememet akkor természetesen bele nyílalt és néha összeragadt. A lényeg az, hogy 3-5 nap után már csak a látvány emlékeztetett a műtétre, semmi fájdalmat nem éreztem szerencsére. Elvileg kb két hét mire teljesen meggyógyul, de addig is és természetesen vigyázni fogok a szememre. Tudom, hogy a doktornő az mondta, hogy bármit csinálhatok már a műtét után egy nappal is, csak ne nagyon menjen víz a szemembe...de azért én mégis úgy döntöttem nem csinálok semmi olyat amivel megerőltetem, és ezt nem is bántam meg.

A doktornő a műtét előtt kb 10 perccel megkérdezte tőlem, hogy akkor csak az egyik szemem lesz műtve-fura volt mert mást beszéltünk meg-...mire én mondtam, hogy én mind kettőt szeretném (kicsit ledöbbentem, mert a lapomon fel volt írva, hogy mind2 szememet műtik) ez végül így is lett szerencsére.

Ez az én véleményem, nem értek hozzá annyira, de miután váltott kancsalságom volt (mind2 szememmel tudtam kancsítani), szerintem ha csak az egyik szememet műtik azzal nem értem volna semmit, mert a másik kancsal maradt volna és jelentkezhettem volna újra műtétre. Kicsit értettem, hogy a doktornő valószínűleg azért nem akarta ezt, mert ilyenkor nagyobb a kockázat, hogy kettős látás vagy bandzsaság alakul ki. Úgy látom, hogy én is kicsit bandzsa lettem, bár ez nem annyira látható. Sényi doktornő is megnézett a műtét után, ő azt mondta szép, hogy ennyire megmaradt viszonylag párhuzamosra. Ő is ránézésre azt mondta, hogy van egy kis kancsalsági szögem még, de egy gép, amivel megnézte 0°-ot mért...bár szerintem rossz az a gép.

Tegnap kicsit megijedtem és kétségbeestem, mert beszaladt a szemem...és úgy éreztem, egy kis túlzással, olyan mintha meg sem műtöttek volna, mindent megtettem a szememért és az mégis kancsított...bár ez főleg azt hiszem attól függ, hogy az agy, hogy reagál az új helyzetre.

A lényeg az, hogy látható a javulás és tényleg szebb lett. Ja és a műtét előtti estére haza engedtek, de később már benn fogtak. Azért kicsit kínlódtam és jobb volt, hogy csak 1 napot voltam benn, de nem panaszkodom, mert a műtétem jól sikerült és megérte ezért egy kicsit a kényelmet félrerakni.

Visszaolvastam és láttam, hogy strabismus már vártad a beszámolómat...szóval ennyi lenne, én azt mondom, hogy mindenképpen műttesd meg a szemed, személy szerint a műtétem nekem nagyon sokat ért és megérte. Akár már ősszel is, de azt azért kalkuláld bele, hogy kell a műtét után 1,5-2 hét, hogy úgy tudj élni, tanulni, hogy közben ne erőltesd meg a szemed. Az altatást is erősen ajánlom, mert jobb ha nem tudod mi történik, mit csinálnak veled abban a 10-15 percben.

Kingu20 a hezitálásodat ilyen téren megértem, de szerintem ilyenkor figyelnek mindenre az altatósok és ha bármi komplikációt látnak előre, nem fogják erőltetni az altatást és érzéstelenítéssel műtenek. Drukkolok neked és sok sikert a műtétedhez és hidd el minden rendben megy majd, mint nálam és szép párhuzamosak lesznek a szemeid.

Ha van bármi kérdés és tudok rá válaszolni szívesen segítek mindenkinek.

803. 64089b6941 (válaszként erre: 802. - Kingu20)
2010. júl. 29. 10:33

Köszi! :)

Amikor engem műtöttek x éve, akkor tudom, hogy a műtét előtti este elkezdtem nagyon csúnyán köhögni. Ha nem vagyok benn, akkor valószínűleg el kellett volna halasztani a műtétet, de így belém nyomtak 2 injekciót és az egyik pillanatról a másikra elmúlt a köhögésem. :D

Persze lehet, hogy ha nem vagyok benn, akkor össze sem szedem ezt a vackot, ki tudja... :)

Szerintem el lehet ott ütni az időt, viszel be valami jó kis könyvet, aztán észre sem veszed, hogy benn vagy.

De Zakariás meg csak a műtét napján ment be... szóval megint nem sokat segítettem. :D

802. kingu20
2010. júl. 28. 20:11
Persze. :) Azt sem tudom, hogy hétfőn bent aludjak-e, vagy inkább jöjjek haza és kedd reggel menjek vissza műtétre. Mert mondták, hogy ez megoldható. Végülis kedden akkor elég korán be kéne mennem, ha maradok, akkor viszont az egész hétfőm bent telik el és én sztem meg fogok őrülni. Csak már lennék túl rajta! :(
2010. júl. 28. 19:02

Emlékszem rá, hogy amikor végigolvastam a topikot, akkor volt valaki, akinek érzéstelenítésben csinálták a műtétet. A nevére sajnos nem emlékszem, de kb. 1-1,5 éve lehetett a műtét, ha van türelmed, keress vissza. Ő azt írta, hogy nem volt durva, és semmiképp sem vállalta volna altatásban.

Hát, nem tudom, én inkább aludnék, de ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. :)

A szememet pedig mindenképp megműttetem, csak azt nem tudom, hogy bevállaljam-e ősszel, vagy csak a jövő nyáron. Ha megkérlek, megírnád majd te is a műtét után, hogy mi hogy volt és hogy szerinted mehet-e suli alatt?

800. kingu20
2010. júl. 28. 17:11
Szerintem is műttesd meg magad.. Persze az ember ilyenkor kicsit visszariad, de ha nem lett volna ez a lehetőség, akkor meg még mindig azon siránkoznék, hogy sosem lesz normális a szemem.. Most azt mondta a doki, hogy csinálhatja érzéstelenítésben is. Az úgy nagyon brutális? Nem tudom, melyik a rosszabb.. Én szívesebben lennék ébren, bár lehet, hogy akkor meg elájulnék. :)
2010. júl. 28. 13:11

Hát, én még mindig vacakolok, hogy bevállaljam-e a sulis időszakban, ősszel a műtétet vagy ne. Szívem szerint bevállalnám, de az eszem meg azt mondja, hogy lehet, hogy nem kéne. Itt is voltak, akik azt mondták, hogy bevállalhatom, más meg azt mondta, hogy ne. Úgyhogy most várom Zakariás beszámolóját, hátha az alapján tudnék dönteni. Túl sokat meg nem kéne már vacillálnom, mert a végén csak a jövő nyárra marad időpont a műtétre. :)

De egyébként nekem Szegeden lenne, az ottani doktornőnél voltam már vizsgálaton. Meg kiskoromban volt már egy műtétem, az Debrecenben volt.


Műtét előtt meg úgyis lesz még egy beszélgetésed az altatóorvossal, állítólag ott mindig kétség el szokott oszlani, úgyhogy hajrá. :D Biztos tud valami megnyugtatóval szolgálni a szívbillentyű-hibáddal és a pajzsmirigy-alulműködéseddel kapcsolatban. :)

798. kingu20
2010. júl. 28. 09:56
Ami azt illeti, egyébként vannak kissebb bajaim, pl. a pajzsmirigy-alulműködésem, meg egy apró szívbillentyű-hiba. Erről a doki azt mondta, hogy kb. minden 3. embernek van, csak azok nem is tudnak róla. Persze, mert nem olyan hipochonderek, mint én és nem vizsgáltatják ki magukat. :D
797. kingu20
2010. júl. 28. 09:54
Huh, kicsit megnyugtattál. :) Köszi!! Neked mikor és hol lesz a jeles nap?
❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook