Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1905. emike90
2017. jan. 13. 17:58

Sziasztok!


Volt-e valaki mostanában Dr. Domsa Patríciánál? Mik a tapasztalatok?


Köszi

1904. buzast
2016. okt. 15. 07:35
Bocsi, Heim Pâl akart lenni...
1903. buzast
2016. okt. 15. 07:34
Domsa doktornő tényleg kiváló szakember. 5 êve engem is ő műtött. Még mindig a Heom Pàlban műti a felnőttetek is?
1902. Milla0213
2016. szept. 14. 14:17
Az előző hosszászólásom almamagnak ment egyébként, csak azt hittem privát lesz :D
1901. Milla0213 (válaszként erre: 1895. - Almamag)
2016. szept. 14. 14:14
Szia! Én most hétfőn voltam nála, nagyon kedves és mindent elmagyarázott, szóval nekem eddig csak pozitív. Másnap, azaz kedden hívtam a műtéti időpont miatt, azt mondta hogy november 25.én lenne, viszont van egy korábbi amit nemrég mondtak le és az ehét péntekre esik. Szóval én gyorsan döntöttem, így holnapután műtenek :) nem mondom hogy nem izgulok, de örülök is hogy ilyen hamar túl leszek rajta.
1900. almamag (válaszként erre: 1898. - Whoever)
2016. aug. 24. 18:47

Szia, engem abszolút nem zavar vezetésben, lassan 10 éve vezetek, napi átlag 50-100 km-t, balesetmentes vagyok (kop-kop). Én nem érem, hogy fárasztana a vezetés, szeretek vezetni.

A parkolás meg szerintem kancsalnál-nem kancsalnál is csak gyakorlás kérdése. :)

1899. almamag (válaszként erre: 1897. - Cristal6996)
2016. aug. 24. 18:44
Köszi, kértem is hozzá időpontot, majd szeptember elején megyek hozzá. Ha valaki tudja, hogy mennyi időn belül jegyeznek elő műtétre, légyszi segítsen.
1898. Whoever
2016. aug. 22. 15:26

Sziasztok!


Autóvezetésben mennyire zavar titeket a kancsalság (illetve ebből adódóan a térlátás hiánya)? Milyen sofőrnek tartjátok magatokat?

Orvosok szoktak vezetésre vonatkozóan tanácsot adni? segíthet a térlátáson a műtét (felnőtt esetében)?


Én rettegek a vezetéstől, bár balesetem még nem volt, de érzem, hogy hamar fáradok és félek, hogy egyszer mégis történik valami. A parkolásról meg ne is beszéljünk :)


Ne haragudjatok, hogy némiképp off, de mivel Ti vagytok a legaktívabb kancsalságos csoport, gondoltam egy próbát megérhet :)

1897. cristal6996 (válaszként erre: 1896. - Almamag)
2016. aug. 17. 11:24
Dr.Domsa Patríciában megbízhatsz.
1896. almamag
2016. aug. 16. 22:07
És van olyan, akinek a többedik műtétét csinálta? Nekem a 3. lenne, volt már 2 másnál, aztán majdnem volt egy 3. szintén másnál, de végül az a doktornő nem volt számomra túl meggyőző, így nem mertem a kése alá feküdni..
1895. almamag
2016. aug. 16. 22:04

Sziasztok!

Tudtok segíteni, hogy Domsa Patríciánal mennyi időre kapok időpontot műtétre?

Tervezek elmenni hozzá, csak nem tudom, mire készüljek, hogy tervezzek. Köszi!

1894. cristal6996 (válaszként erre: 1893. - Rica11)
2016. aug. 11. 22:25
Szia! Nem kell félni, a gyerekek jól viselik a műtétet.Igen, ahol műtik ott be fog vérezni, de nem olyan vészesen.Utána szépen meggyógyul pár hét alatt.Sok sikert kívánok Nektek!
1893. Rica11
2016. aug. 10. 09:55
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni tőletek: jövő héten hétfőn fekszünk be a SOTE-ra műtétre a kislányommal. Dr. Szamosi Anna fogja műteni őt, és szeretném megkérdezni hogy mire számítsak műtét után, bevérzik majd a szemecskéje? Fájdalmai lesznek? Meddig takarják majd neki? ( Mindkét szemét műtik. ) Mit vigyek, amire feltétlenül szükség lesz? A gyerekosztály még nem lesz nyitva, vagy a férfi, vagy a női részlegen helyeznek el minket. A kislányom 5 éves, ez az első -és remélem egyben utolsó- műtéte kancsalság miatt. Minden segítséget köszönök! :)
1892. Tivi (válaszként erre: 1890. - Zebracsiga)
2016. aug. 4. 14:37
aug. végén
1891. Tivi
2016. aug. 4. 14:36
igen
2016. jún. 23. 07:55
Sziasztok van valaki, akit mostanában műt Domsa doktornő?
1889. Grassy (válaszként erre: 1888. - E9ba4d597a)
2016. máj. 7. 11:45
Szia, én először Dr. Szamosi Annánál voltam. Csak rövid időre tudta, megoldani a kancsalságomat. Sőt nem nagyon sokat javított rajta. Ez az állapot nagyjából 2-3 hétig tartott utána, ugyan olyan rossz lett a szemem! Csak így az egyik napról a másikra. Utána elmentem, Dr. Domsa Patríciához és nagyon jó munkát végzet! Külön a kancsalságra van specializálodva. Kb 6-8 hónapja voltam nála, és a mai napig tökéletes a szemem! Ha nagyon fáradt vagyok előfordul, egy kisebb kettős látás még mindig. De szerintem meg lehet szokni. Nekem durva kancsalságom volt, születésem óta kb 25-30 fokos volt kifelé. 90% esélyt mondott hogy jó lesz a szemem. :) Igaz ez fizetős... 40-50 ezer forint de szerintem, ennyit simán meg ér hogy jó legyen a szemed. Azóta lehet, hogy változott is a helyzet, és ingyenes. Remélem tudtam segíteni.:)
2016. ápr. 25. 08:37

Sziasztok!


Mária utcai szakrendelőbe szeretnék menni megnézetni a szemem, mert kancsal vagyok :( kissé elhanyagoltam a foglalkozását a szememnek. Szeretném megkérdezni hogy van-e olyan orvos akinek ez a szakterülete vagy bármelyikhez nyugodtan mehetek, mindegyik ért a szemtengelyferdüléshez? Köszönöm!

1887. 8linda8
2016. febr. 5. 10:09

Nektek műtét után jelentkezett enyhe fájdalom?

Eddig nem fájt, csak éreztem a varratokat, most kicsit fájdogál a belső szemzugomnál. (ott műtötték)

1886. Grassy (válaszként erre: 1885. - 8linda8)
2016. jan. 29. 23:18
Nem hinnem, remelem jo lesz a szemed ha be gyogyul.:) Nekem nincs tompa latasom, viszon ha tavolra nezek a bal nagyon kicsit gyengebb. Mellesleg az egyik ismerosom volt, lezeres kezelesen. Azert hogy jo legyen a latassa, valamit azonban elrontottak azotta durvan kancsal. De gondolom ehhez 1 az 1milliohoz az eselye. Minden esetre jobb informalodni az adott orvosnnal a kovetkezmenyekrol.
1885. 8linda8 (válaszként erre: 1884. - Grassy)
2016. jan. 29. 16:01

Èn is folyamatosan nèzem ès fotózom magam :))) Azt vettem èszre hogy szemüveg nélkül ha a tàvolba nèzek akkor is egyenes, ha közelre akkor meg nem.

Azóta folyamatosan hordom a szemüveget, aztàn ha meggyógyult csináltatok lencsét.

Jobb szemem nekem is a dominàns, a ballal nem is nèzek, mivel tompalàtó, ès nincs meg nàlam a kèt szemes együtt làtàs. Ha majd ugy lesz pénzem megakarom azt is csinàltatni lézeressel.

Köszi a tanàcsokat remèlem nem fog romlani a szem állásom. :)

1884. Grassy (válaszként erre: 1882. - 8linda8)
2016. jan. 29. 15:37

5,5mm az nem kicsi. Enyémből 2 /2,5mm vágtak le azt hiszem de nem biztos.:) Én a helyedbe hordanám a szemüveget vagy a lencsét. Minden esetre még meg nem gyógyul sokat fog változni.(Evvel nem akarlak, meg rémíteni.) Szóval ne ijedj meg ha lesznek, napok hogy durván kancsalnak látod magadat.


Nekem első párnapba tökéletesnek láttam, aztán mintha a jobb szemem ment volna kifele. Volt hogy oldalra néztem, és mondták hogy durván befelé kancsalítok. Szinte keresztbe mentek a szemeim. Lehet hogy csak én képzeltem be. Mert naponta nézegettem, vagy 50x fényképeztem naponta.


Én ha bal szemel nézek azért látszik szemüvegben is. De mivel a jobb szemem a domináns, ezért azt használom. Vagy pedig mind a kettőt egyszerre. Jobb szemmel kicsit élesebben láttok.:)


Szemüveg nélkül nekem is látszik, de ez nem tud érdekelni. Mert csak alváskor veszem le. Szerencsére jól is áll nekem a szemüveg. Na meg persze elengedhetetlen, mert enélkül már szinte semmit nem láttok.:)

1883. 8linda8 (válaszként erre: 1879. - Grassy)
2016. jan. 29. 11:52
Az jutott még eszembe hogy közelre volt 45, távolra 20 körül. Règ volt màr a vizsgàlat, nem emlékszem pontosan :)
1882. 8linda8 (válaszként erre: 1879. - Grassy)
2016. jan. 29. 11:43
Köszönöm, màr egèsz szèpen javul, múlik a pirossàg. Èn ugy emlèkszem 45 fokot mondott az elejèn, de a szemgolyóm az làtszott azèrt :) Azt írtàk a zàrójelentèsre hogy 5,5 mm-el hàtrèbb varrtàk az izmot az ínhàrtyàhoz. Szemüveggel nagyon szèpen egyenesen àll, ha leveszem akkor mèg làtszik, de talàn kisebb fokú úgy is. Azt mondta is az orvos hogy ha nem hordom a szemüveget vagy lencsèt akkor olyan lesz mint volt. Remèlem igy marad. :)
2016. jan. 29. 08:27

Köszi a válaszokat mindenkinek!

Szerintetek érdemes pesti orvost keresnem? Debrecen közelebb lenne.

A kettős látás mennyire gyakori utána? El fog múlni?

1880. Grassy (válaszként erre: 1876. - Flaskamaska)
2016. jan. 28. 16:39

Szia, sokan leírták már hogy hogyan, miként zajlik egy ilyen jelegű műtét. Lényegében ez függ attól, hogy hova mész. Nekem először kedves Dr. Szamosi Anna csinálta, mindenféle vizsgálatokra mennem kellet. Ilyen általános vizsgálatok. Valami fél évet vártam, a műtétre. Ami nem is sikerült, úgy ahogy vártam volna. Utána fél évvel később el mentem, Dr. Domsa Patríciához. Előtte is hozzá kelet volna, hogy menjek. Elmentem hozzá vizsgálatra, ahol szinte fél órát kellet csak várnom. Másnap hívtam hogy mikkor mehetek, műtétre. Azt mondta, amikor nekem a legjobb. Mondtam hogy minél hamarabb, kaptam is idő pontot valami, 1 hónapot kellet várnom a műtétre. (Itt fizetni is kell. Nagyjából 50ezer forint.) Műtét után, az nap haza is jöhettem. Ez kicsit kellemetlenebb volt, mint az előző műtétem. Hiszen itt már izmokat vágtak el, nem úgy mint a másiknál ott csak lazítottak az izmokon.


Jelenleg is meg vagyok elégedve a műtéttel.

Igaz szemüveg nélkül, látszik azért de ez engem nem zavar. Egész nap rajtam van a szemüveg. Csak akkor szokott látszani, minimálisan ha fáradt vagy kicsit be vagyok rúgva. Ezt csak onnan tudom, hogy készültek képek és alig látszik. Sokáig nézegettem a képet, hogy most kancsal lehetek rajta vagy sem. Egy szóval én is alig vettem észre rajta. Környezettem szerint, sem látszik a kancsalságom. Új emberekkel akikkel, eddig ismerkedtem egyik sem vette észre.


De azért ha nagyon akarom, ki tudom vinni a szememet oldalra, de nyilván nem ez a célom.:)


Ha fáradt vagyok és messziről tv-zek akkor van kettős látássom. Szemüveg nélkül, pedig ha oldalra nézzek akkor durva kettős, látásom van.


Érdemes meg csináltatni, azóta végre az emberek szemébe merek nézni. Nem a földet nézem, mikkor beszélgettek valakivel.


Kifelé kancsal voltam, de ha nagyon koncentrálok, nézzek valamit akkor a jobb szemem, egy minimálisan befelé kancsalít. De ez nem zavar, még tetszik is.:)

1879. Grassy (válaszként erre: 1877. - 8linda8)
2016. jan. 28. 16:27
Jobbulást, és hamar gyógyulj meg.:) Remélem meg leszel, elégedve a műtéttel. De minden esetre a 45 fok az nagyon sok.:O Nekem 25 volt és majdnem eltűnt a szem golyóm. Mellesleg csak lazítottak az izmon vagy vágtak is? Mert nekem először lazítottak, de az sajnos nem tartott sokáig. 2-3 hét után újra kancsalítottam.
1878. Grassy (válaszként erre: 1867. - Zebracsiga)
2016. jan. 28. 16:21
Szia, egy kancsal embernek nem lehet térlátása? Képzeld nekem tökéletes a térlátásom.:) Sőt vannak, olyan kancsal emberek akik, nem látnak 3D-ben. Nekem tökéletes a 3D látásom. A barátnőm, minimálisan kancsal bele felé, szinte észre vehetetlen. Max akkor lehet látni, ha fáradt. Még sem lát 3D-ben. Egyszóval nem tudja, úgy élvezni a 3D filmeket, mint egy normális ember. Neki nem a születése miatt van kancsalsága, hanem volt ilyen szemhéj csüngése, meg operálták vele, sikerült is de egy minimális kancsalsága lett tőle.
1877. 8linda8
2016. jan. 22. 15:25

Sziasztok. Engem tegnap műtött dr Manesch Ottó. Amit tudni kell hogy a bal szemem gyerekkorom óta tompalàtó, igy szemüveget kell hordanom. 45 fokos kancsalsàgom volt ugy ha nem volt rajtam szemüveg, ha volt akkor 20. Èn ugy szerettem volna hogy szemüveg nèlkül se legyek kancsal. De ezt nem akarta megcsinàlni igy, mert mondta hogy ha nem hordom, ugyan ugy visszafog jönni a kancsalsàg, ha hordom akkor meg nagy esèllyel elmozdul kifelè a szemem. Viszont szemüveggel vagy kontaktlencsèvel 0 fokra sikerült megcsinàlni.

Augusztusban voltam nàla a Mària utcai szemklinikàn, ès csak januàr 21re kaptam műtètre időpontot. Elötte vèr, vizelet ès ekg vizsgàlatot kellett csinàltatni. Szerdàn mentem be reggel. Aznap elvègeztek sok vizsgàlatot, elküldtek az altatóorvoshoz is, hogy alkalmas vagyok e altatàsra, ès aznap bent aludtam. A klinika meglepően igènyes ès tiszta, 3 àgyas szobàban voltam, első nap egyedül, màsnap jöttek màr ketten mellém. Màsnap reggel keltett a nővèrke, gyors vèrnyomàs mèrés, hozta a fehèr ruhàt amit fel kellett vennem. Utàna jött az idegörlő vàrakozàs....9 óra utàn jött megint a nővèr, hogy vegyek be egy nyugtatót. Olyan 10 óra felè jött egy sràc, hogy iràny a műtő. Àtsétàltunk a műtő előterèbe, ott beültetett egy tolókocsiba, mivel a nyugtató miatt szèdülnöm kellett volna. Ott màr várt Manesch dr, mèg elmondta mi fog törtènni. Mivel nekem nem hatott a nyugtató, így sajàt làbamon sètàltam be a műtőbe. Felfeküdtem az asztalra, az anesztes asszisztens ràmkötött mindenfèle zsinórt, kanürt stb. Aztàn jött az altató orvos, valamit mèg beadtak bekem, ès mondta szóljak ha szèdülök. Elkezdtem szèdülnim megkèrt gondoljak valami szèpre, de mire kitalàltam volna hogy mire gondoljak, addigra elaludtam. Következő kèp, hogy pofoznak, hogy kelljek fel. Visszatoltak a szobàba. Kb 1 óra volt mindennel együtt a műtèt. Szerencsère nem voltam rosszul, nem voltam àlmos, nem láttam semmiből kettőt, mintha semmi nem törtènt volna. A szemem bal oldala bevèrzett, mivel csak azon az oldalon igazitotta az izmokat, de ugye az normàlis, meg picit kellemetlen ahogy szúr a varrat. Aznap màr csak a nővèrke foglalkozott velem, jött csepegtetni. Màsnap reggel újra vizsgàlatok, Manesch dr is megnèzett, majd kiadta a zàrójelentèst ès go home :) kontroll majd febr 2.-àn lesz.

Nagyjàból így nèz ki a 3 nap. És külön kiemelnèm a vizsgàlatokat vègző doktornőket, èn ilyen kedves doktorokkal soha nem talàlkoztam.

Alapvetòen elègedett vagyok, kihozta a maximumot amit tudott. Az màr egy màs dolog hogy tompa làtó a szemem, ès az miatt szemüveg nèlkül mèg mindig nem 0 fokos.


Kicsit hosszú lett, de igy mindent beleírtam kb :)

2016. jan. 22. 10:29

Sziasztok!

33 éves vagyok, gyerekkorom óta kancsal. 8 évesen volt egy műtétem, nem igazán emlékszem rá.

Mivel nagyon zavar a dolog, ismét szeretném rászánni magam, akinek mostanában volt műtéte, leírná, hogy pontosan hogy zajlik? Kit ajánlotok?

MEddig tart a lábadozás? Meddig kell betegszabira menni?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook