Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯
2010. szept. 1. 19:44

Sziasztok!

A doktornő megint nem ért rá velem foglalkozni és átpasszolt egy másik dokinak, mondhatnám, hogy ezzel véglegesen csalódtam benne. A kancsalsági szögem már 7°-ra nőtt. Azt mondta a doki, aki megvizsgált, hogy nem valószínű, hogy teljesen visszaromlik. Na ez volt az a pillanat, amikor majdnem elsírtam magamat, de ezt sikerült tetőzni azzal, hogy közölték, hogy semmit nem tudnak ellene tenni és nem mernek még egyszer megműteni.

A műtét előtt azt mondták nekem, hogy szinte párhuzamosra be fogják állítani...hát messze nem az...és azt is hozzátették, hogyha mégsem így lenne, akkor természetesen lehet újabb műtét. Mondanom sem kell, hogy evvel a tudattal úgy sétáltam ki a Klinikáról, mint egy igazi szerencsétlen nyomorék, akinek az utolsó reményét is összetörték.

Valaki01, örülök, hogy legalább nálad sikerült ezzel a kontaktlencsével orvosolni a problémád.

854. 64089b6941 (válaszként erre: 853. - Valaki001)
2010. szept. 1. 14:14

Na, végre valami jó hír! :)

Zakariás, voltál kontrollon? Mit mondott a doktornő?

2010. aug. 31. 10:56

Jó volt végre úgy ülni a fodrászatban, hogy mikor a tükörbe néztem nem kancsalítottam.

Kontaktlencsém úgy tűnik hogy beválik.

2010. aug. 30. 23:32

Hát, sajnálom, hogy nem lett tökéletes, de ha ajánlják a második műtétet, szerintem menjetek bele, ritkán hoz tökéletes eredményt 1 műtét, gondoljatok erre. Nekem is anno azt mondták, hogy akkora fokú a kancsalságom, hogy egy műtét biztos, hogy nem lesz elég. És akkor 3 másik gyerek volt velem egy kórteremben, akik közül 2-nek szintén már a második műtétük volt.

Igazából azért is sajnálom, hogy így álltok, mert én is tökre beleéltem már magam, hogy nem fog látszódni semmi...de akkor lehűtöm magam. Persze azért azt gondoltam, hogy nem lesz 0 fokos, de én 3-4 fokkal már kibékülnék...talán.

Lehet, hogy meg van átkozva a topik? :-o Csak mert mint már írtam, a 2 ismerősömnek semmi nem látszik...itt meg szinte senki sem elégedett az eredménnyel. Vagy nem lehet, hogy csak ti látjátok, mert túl kritikusak vagytok saját magatokkal szemben? A visszajelzések is azt mutatják, hogy tényleg látszik?

Jaj, ne szomorkodjatok, nem tudok mit írni, csak azt, amit már írtam, ha a doki lát esélyt még további javulásra egy újabb műtéttel, akkor vállaljátok be. Én nagyon-nagyon szurkolok nektek!

És azt gondolom, hogy igazán megérdemelné minden kancsal ember, hogy ennyi év szenvedés után a műtét után a tükörbe nézve egy olyan embert pillantson vissza rá, akinek elégedetten néz a szeméBE.

851. kingu20 (válaszként erre: 849. - 64089b6941)
2010. aug. 30. 21:33

Szia!

Köszi az érdeklődést! Nekem szerencsére már teljesen felszívódott a vér a szememből. Ez a pozitív dolog. A rossz, hogy ugyanúgy, mint Zakariásnak, nekem is látszik még, hogy kancsal vagyok, leginkább akkor, ha fáradt vagyok. Lehet, hogy túl sokat reméltem a műtéttől, és ezért vagyok csalódott. Mindenesetre jobb, mint volt, talán nem látszik annyira, bár a fényképeken még mindig szembetűnő... Azért ajánlom mindenkinek, mert mindenképpen jobb szemállás alakul ki. Persze ott van az is, hogy nem lesz tökéletes elsőre. Nem tudom, hogy egy második műtét javíthat-e még valamit.

850. Zakariás (válaszként erre: 849. - 64089b6941)
2010. aug. 30. 13:37

Szia!

Köszi a kérdést és rendes vagy, hogy érdeklődsz(:

Hát ahhoz képest, hogy több, mint egy hónapja műtöttek még mindig kicsit halványan véresek a szemgolyóim a belső részeken. Így csak akkor látszanak ha nagyon kifelé nézek, de azért zavar, hogy még mindig nem gyógyultak meg.

Sajnos a szemem állása elkezdett visszaromlani és olyan kezd lenni mint pár éve volt, szóval elfogadható még, ahogy áll, de látszik, hogy kancsal vagyok. Tudom, hogy nagyon kevés volt az esély, hogy egy műtétből kihozzák "tökéletesre", de kicsit most én is úgy érzem, mint a többiek akiknek régebben volt a műtétjük...kicsit olyan érzés, mintha meg sem műtöttek volna, csak te tudod, hogy ez így volt, de tényleg alig észrevehető a változás.

Persze nagyon remélem, hogy nem romlik tovább és marad ilyen, mint most, és örülök, hogy elmondhatom, hogy én próbálkoztam és megműttettem a szemem. Még azért reménykedek, hogy szebben fog állni, pláne, hogy olvastam a tórikus lencséről.

Szóval mindegyikőtöknek azt tudom mondani próbáljátok ki a prizmás szemüveget, a tórikus lencsét és ha ezek nem segítenek, akkor, azért, hogy megnyugtassátok magatokat, hogy ti mindent megtettetek, és szebben álljon a szemetek, döntsetek a műtét mellett. (Nem tagadom, hogy el vagyok keseredve, de ez a nagy igazság).

Egyébként szerdán megyek a doktornőhöz az egy hónapos kontrollra. Kíváncsi vagyok rá, mit mond most, mert utoljára azt mondta, hogy csoda, hogy ilyen jól áll és, hogy így sikerült a műtét.

2010. aug. 28. 13:08
Zakariás, Kingu, hogy van a szemetek?
848. Tam1981
2010. aug. 25. 18:44

itt egy kancsalműtét

[link]

2010. aug. 18. 15:50

Helló

Nemtudom hogy volt e már ide belinkelve ez e videó.

Láttam hogy néhányan kiváncsiak hogy milyen egy ilyen műtét.

[link]

2010. aug. 17. 22:07

Nézzétek mit találtam:

[link]


"A kancsalság sokszor egyszerűen gyógyítható és nem marad nyoma? Divat? Volt a Terrorházának igazgatónője is iszonyú ,hogy nem szégyellte magát! Így élni!"

Hát ez nagyon jó. :D :D :D

:(

845. kingu20
2010. aug. 15. 18:30
Van ilyen kontaktlencse tényleg?? Majd megkérdezem a dokit, mert ha van, akkor feltétlenül igényt tartok rá. :)
844. valaki001 (válaszként erre: 843. - Szegedboy--)
2010. aug. 15. 00:57
ez fel van tüntetve valahol a kontaktlencse papírján ?
2010. aug. 14. 15:07
Nekem prizmás szemüvegem van, kihúzza a szemem. Kontaktlencsém is van (tórikus), az is kihúzza. Ha a prizmás szemüveg kihúzza a szemet, akkor a tórikus kontaktlencse is.
842. kingu20
2010. aug. 12. 09:54

Tényleg? Én nem is szoktam észrevenni másnak a kancsalságát, csak ha már nagyon feltűnő. :D

A prizmás szemüveg az valami olyasmi, hogy a lencsébe belecsiszolnak hasábokat, amik a fényt térítik el a szemedben különböző irányokba. Nekem ezt a doki mondta, szóval csak azt írom, amit ő mondott. :)Ez persze láthatatlan, olyan, mint egy normális szemüveg, csak marha nehéz hozzászokni, mert olyan, mintha szédülnél benne. És ez nagyon sokat tud segíteni a kancsaloknál, főleg a gyerekeknél, mert valahogy kihúzza a szemet. Nekem is volt már kiskoromban és ha hordtam volna mostanáig, már ki tudja, milyen lenne a szemem. Az biztos, hogy miután 2 évesen megműtöttek és lett ez a csodaszemüvegem, utána a képeken egyáltalán nem látszódott. Aztán olyan 14 évesen kezdett visszaromlani nagyon. A dioptria amúgy változatlan maradt. Pedig én kontaktlencsét szerettem volna, de ez akkor esélytelen. :(

841. 64089b6941 (válaszként erre: 840. - Kingu20)
2010. aug. 12. 08:07

Ja, és neked sem kellene amúgy új szemüveg az új szemállás miatt? Vagy azért mentél dokihoz, nem csak úgy?

Mi az a prizmás szemüveg, mire jó? Csak mert nekem még egy szemorvos sem mondta, hogy az esetleg kihúzhatja a szemem, pedig a két kezemen nem tudom megszámolni, hogy mennyinél jártam eddig. :-o

Nekem is van két távolabbi ismerősöm (illetve annyira nem is ismerősök, csak tudok a létezésükről :P), akiknek kb. 5 éve műtötték a szemüket és azóta is úgy áll, ahogy a műtét után. 0 fokos nem lett a kancsalságuk, de az egyikőjüknek csak 1 fokos, a másiknak meg talán 3.

Szóval egy laikus nem mondja meg, hogy kancsalok, én sem látom rajtuk, pedig én aztán elég kritikus vagyok e tekintetben.

840. kingu20
2010. aug. 11. 19:42
Én ma voltam a szemészeten az SZTK-ban, ahol megnézett a rendes szemorvosom is. Nem mondott túl bíztatóakat. Ugyanúgy kell prizmás szemüveg, ami " talán kihúzza a szememet". Összességében persze jobb lett az állása, de lehet, hogy majd romlik vissza. Persze ezt nem tudni előre. Fura, mert sok helyen olvasni, hogy 80%-ban elsőre sikerül tökéletesen belőni a szemet, a többi esetben kell még egy műtét. De arról kevés helyen írnak, hogy visszaromolhat.
839. Tam1981 (válaszként erre: 835. - Bountysy)
2010. aug. 11. 14:17

Nem számitógépen dolgozom.

Tehát biztos nem a gépezéstől romlott vissza.

838. 4830b3b852 (válaszként erre: 837. - Kingu20)
2010. aug. 11. 09:30

Ó, jeee! Köszi! :-D

Akkor semmi akadálya, h megműttessem én is a szemem. :-) Bár gondolom a nyárba már nem fél bele, én évközben nem vállalom be, úgyhogy marad a jövő nyár. :-)

837. kingu20 (válaszként erre: 834. - 4830b3b852)
2010. aug. 11. 09:05
Persze. :D Sőt, nekem a pizsamát sem kellett levennem, arra kaptam a fehér kényszerzubbonyt. :D Vicces volt.
2010. aug. 11. 08:26

Én is láttam már olyan csajt akinek jól állt az enyhe kancsalság!

Nem a nagy fokúra mondom, mikor már nagyon feltűnő!!

2010. aug. 11. 06:50
Asszondják nem annyira vagyok kancsal, tényleg kicsit, és tényleg nem volt bajom eddig az ismerkedéssel. És futó kapcsolatom nem volt eddig, tehát nem mondhatom azt, hogy "csak arra"kellettem volna. Tehát lehet benne valami. Meg a táblát is simán végigolvasom szemüveg nélkül, csak nagyon hamar elfárad a szemem. Bennem viszont ott van az érzés, hogy nem szívesen nézek senki szemébe. Egyébként azt hallottam, hogy ha valaki számítógéppel dolgozok, akkor műtét után vissza fog állni egy idő után a szeme az eredeti, kancsal állapotába. Erről tud valaki érdemben szólni? Tam1981, veled nem ez történt ?
834. 4830b3b852 (válaszként erre: 833. - Kingu20)
2010. aug. 10. 23:06
Kingu, lehet egy hülye kérdésem? Bocsi, de még mindig itt tartok. :P Műtét alatt a kapott ruha alatt lehet fehérnemű?
833. kingu20
2010. aug. 10. 22:00
Azért a műtét után legalább két hétig pihenni kell! Igaz, mondják, hogy utána lehet már gépezni, meg tv-zni, de sztem csak mértékkel érdemes. Nekem olyan szemtornát javasoltak, h takarjam le az egyik szemem és a másikkal meg nézzek kifelé, amennyire csak tudok, majd fordítva. De ez gondolom attól is függ, hogy hogy áll most a szemed. Fura, mert az én barátom is azt mondja, hogy kifejezetten jól állt a szemem. :D Meg ő észre sem vette.. :D
832. 64089b6941 (válaszként erre: 830. - Valaki001)
2010. aug. 10. 21:19
Akkor ha nem találok magamnak párt 15 éven belül, vegyél feleségül, légyszi! :P
831. Tam1981
2010. aug. 10. 14:29

Szép napot !

Ha már itt tartunk nekem az összes szemüveges csaj bejön !!

De most azt szeretném kérdezni tőletek, hogy szerintetek milyen szemtornát végezzek, hogy egy kicsit korrigáljam a kancsalságom??

Januárba műtöttek, akkor ugy vettem észre hogy egy picivel jobb lett.

De most már ujra ugyan ott vagyok ahol a part szakad.

Magyarul: olyan mint műtét elött.

Mit javasoltok, hogy tornáztassam ?

830. valaki001 (válaszként erre: 827. - 64089b6941)
2010. aug. 10. 13:47

nekem bejönnek a kancsal csajok :D

aranyosak

2010. aug. 10. 13:17
Még 1 kérdés a műtöttektől: mennyi idő a lábadozás? Lehet tv-t nézni, v számítógépezni? mert én dolgozom, és napi szinten ülök gép előtt. mennyi időt vesz igénybe a gyógyulás?
2010. aug. 10. 13:12
Köszönöm az információkat:)
827. 64089b6941 (válaszként erre: 825. - Bountysy)
2010. aug. 10. 11:28
Jesszus, ne haragudj, de milyen doki mondja már azt egy kancsal szemre, hogy az szexi? :O Tényleg nem értem néha az orvosokat.
2010. aug. 10. 11:27
Na, megvan a műtét időpontja, december 1-jén volt a legkorábbi, én meg rábólintottam. Lesz, ami lesz. :)
❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook