Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯
975. kismiújság (válaszként erre: 973. - Northboy)
2010. nov. 13. 09:33

Ez elkeserítő.

Aki nem él "ÍGY",az ezt nem értheti :(,sajnálom,hogy végig kellett hallgatnod,megalázó lehetett nagyon.

Szerintem is keress másik dokit.

ÉS SEMMI SEM FELESLEGES,NE ADD FEL,TE IS MEGÉRDEMLED,HOGY TELJES ÉRTÉKŰ EMBER LEGYÉL!!!

Megjegyzem,mi is azok vagyunk(!!!!!!!!!!!!!),csak nem így érezzük...sajna.

Az én orvosom is bp.-i,ha kell,szívesen megadom az elérhetőségét.

974. Niki 0227 (válaszként erre: 973. - Northboy)
2010. nov. 12. 21:09
Hát ez felháborító..sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél..bezzeg ha neki lenne 4-5 fokos kancsalsága, biztos nem hagyná annyiban. Ne foglalkozz vele, ha téged zavar, van megoldás. Bátran ajánlom Neked Sényi doktornőt, engem egy hónapja műtött és nagyon bízom benne.
973. northboy (válaszként erre: 969. - Kaszimo)
2010. nov. 12. 17:07

Kaszimo, Te Szegeden kinél voltál?

Én most voltam Deák Andreánál és sajnos nagyon rossz élmény volt. Már régebben is jártam nála, akkor rám erőltetett egy szemüveget, amivel persze semmit nem láttam. Most, kb 2 hete visszamentem a magánrendelésére, mondtam neki, hogy nem javult a helyzet és továbbra is műtétet szeretnék. Valami vonalzószerű valamivel elkezdte méregetni a szemem, 2 perc múlva közölte, hogy 4-5 fok, tehát tökéletes...... Mondom mivan???

Azt mondta, hogy másnak műtéttel se áll be ilyen jól, mint nekem műtét nélkül, úgyhogy így kell hagyni és kész. Azt mondta, hogy örüljek, hogy látok és gondoljak bele, hogy hány vak ember örülne az én szememnek... Hát ez igaz, de akkor ennyi erővel örüljek, hogy van lábam, mert valakinek az sincs?? Szerintem nem így kell gondolkodni, nade mindegy. Kérdeztem a doktornőt, hogy szemüveg nélkül hány fokos a kancsalságom. Azt mondta, hogy azzal ne törődjek, mert "fürdés nélkül büdösek vagyunk, de utána már nem". Ezt mondta szó szerint és hogy a kancsalságot is így kell nézni, tehát szemüveggel együtt, úgy pedig szerinte belefér a határértékbe. Hát szerintem meg rohadtul nem.

A másik meg az, hogy ő pár centi távolságról mérte a kancsalságomat. Ha távolabbra nézek, sokkal kancsalabb vagyok, mivel tompalátó vagyok és fáj is a szemem. Na ezeket már hiába mondtam neki, egyszerűen közölte, hogy vége a vizsgálatnak, ennyi. Kb 6-7 percet voltam bent, egy útszéli SZTK-s rendelésen legalább 15 percig bent vagyok, úgyhogy ennyit erről. Nekem nem tágította ki a szemem, gondolom nekem az is felesleges, nekem minden felesleges.

Én is szeretnék Pestre menni mindenképp.

2010. nov. 11. 08:29

Nem kell kímélni!



- Olvashat, tévézhet, és a beavatkozás után egy-két héttel már sportolhat is a beteg.


- A műtét utáni sebgyógyulás négy-hat hét. Emiatt javasolt az egyetlen életmódbeli megszorítás: strandon, szabad vízben fürödhet, de körülbelül egy hónapig víz alá ne merüljön a fertőzésveszély miatt!


- A műtét sikeressége az esetek egy részében még egy hónap elmúltával sem ítélhető meg. Az izom hegesedése vagy esetleges megnyúlása még a későbbiekben is folytatódhat, így körülbelül fél-egy év múlva alakul ki egy véglegesnek mondható állapot.


- Szerencsére ezek a műtéti beavatkozások ismételhetők, akár ugyanazon az izmon ugyanaz a műtét is elvégezhető még egyszer, de többszöri beavatkozásra alig-alig van szükség.

2010. nov. 11. 08:27
2010. nov. 10. 21:16

Én most megyek hozzá pénteken,már alig várom :)

-nekem egy lelki feltöltődés is :) Tágitás nélkül végez vizsgálatot.. Nemtudom hány foktól műt... Nekem nagyon bevállt, egy nagyon jó orvos és ember... én ugy jövök ki a rendelőből mintha pszihológusnál lettem volna :)

Most azért megyek hogy lehet e lencsém... Ugyhogy alig várom :)

969. kaszimo
2010. nov. 10. 19:48
Sziasztok! Néhány üzenettel visszább én is leírtam a kis történetemet:) felhívtam Sényi doktornőt, mert csupa jókat olvastam róla, így úgy voltam vele hátha szerencsével járok vele és hátha több érdemi információval szolgálnak mint Szegeden. Kb. 3 hete adott is időpontot, jövőhét péntekre a Tömő utcai rendelésére. A kérdésem az lenne hogy volt olyan akinek a vizsgálatot pupillatágítás nélkül csinálták. Mert nekem széttágították már egy párszor az utóbbi időben és iszonyú lassan múlt el a hatása. direkt megkérdeztem Sényi doktornőt hogy tágítás nélkül islehetséges-e a vizsgálat, azt mondta persze...Szegeden meg hallani sem akartak ilyesmiről, most akkor hogy van ez?:) Meg hány fok az, amennyitől végez műtétet Sényi doktornő? Pozitív, negatív tapasztalat is érdekel róla, meg ha valakinek vannak a műtéttel kapcsolatban friss, akár jó, akár rossz élményei azokat is szívesen olvasom, akár itt, akár privát üzenetben. Egyébként, annyit mondott még hogy ebben az évben bevan táblázva, annyira sok műtétje van...számomra is megdöbbentő hogy ennyi embert érint ez a probléma...
2010. nov. 7. 13:44

Sziasztok!

Úgy eltűntetek :(!

Kivel,mi újság?

2010. nov. 6. 19:23
értem... Jólvan akkor megirom üzibe ahova el tudod küldeni :)
966. Anikó123 (válaszként erre: 965. - Orsi cicuska)
2010. nov. 5. 12:04

Szió!


Hááát, majd keresek neked képet, mert mióta elkezdett kifele húzni a szemem nem nagyon fotózkodtam, vagy csak szemüvegbe h takarjon :) De majd szétnézek, de akár csinálhatok most is, mert ha nincs benne a lencse akkor néha visszaugrik, és kifele áll. Csak ha benn van a lencse akkor áll szépen!


Engem mág annó 3 éves koromban műtöttek (most 23 vok), 2x is, utána jó is volt a szemem, de kb egy bő fél éve elkezdett kifele állni, és az utóbbi időkbe szinte csak kifele húzott és nagyon látványos volt. Azért is kerestem fel orvost. Azt mondták valószínű a sok tanulás miatt, megerőltettem a szemem és az izmok már nem bírták a sok odafigyelést.

Írj nekem elérhetőséget, és majd akkor küldök képet, nem garantálom h a napokba, mert hnap vizsgázok, de vasárnap ha tudom küldöm.

965. Orsi cicuska (válaszként erre: 964. - Anikó123)
2010. nov. 4. 22:13
Ha nem lenne gond küldenél nekem képet hogy lencse előtt és után milyen a szemed?? :) nagyon sokat segítene... Ha gondolod én is küldök... Volt műtve a szemed??
964. Anikó123 (válaszként erre: 963. - Orsi cicuska)
2010. nov. 4. 17:53

Szió!


Bocsi, csak most láttam, hogy kérdezted nincs e féléves lencse. De van! Nekem is fél éves adagot írtak fel (6 lencsét), csak gondoltam az árát is közlöm :)

Nekem mióta van (kb 1,5 hónapja) sokkal jobban érzem magam. Nem áll kifele a szemem, jó tükörbe nézni, és így jobb emberek szemébe nézni, beszélgetni is.

Nekem bevált, és csak ajánlani tudom!! Tényleg semmi panaszom nincs azóta, és a lencsét is gyorsan megszoktam, most már fel se tűnik, hogy a szemembe van.

2010. nov. 4. 15:41
Majd ír még valaki aki még hord kontaktlencsét a szemére?? Köszii....
962. Lui70 (válaszként erre: 960. - Kismiújság)
2010. okt. 31. 18:24

Szia!

Remélem jól vagy, és ez így is marad!

Egyébként hol műtött a doki? Altattak, vagy érzéstelenítettek. Milyen lett?

Hali!

2010. okt. 31. 07:31

Egyébként mindenki kérdezzen,szívesen válaszolok,csak iszonyú hamar fárad a monitor előtt a szemem.

(lehet gép elé ülni,olvasni,tv-t nézni,használni kell a szemet)

Szép napot!!!

960. kismiújság (válaszként erre: 958. - Lui70)
2010. okt. 31. 07:29

Szia,

engem ő műtött most pénteken.Nem tudok még sokat írni,de nagyon alapos,és maximalista orvosnak ismertem meg.Nyugodtan keresd fel a problémáddal.

959. Orsi cicuska (válaszként erre: 956. - Valaki001)
2010. okt. 30. 22:30
felvettelek azon is..
958. Lui70
2010. okt. 30. 19:10

Üdvözlök mindenkit!

Nem rég kezdtem olvasni az oldalt, mert én is érintett vagyok. 40 éves vagyok. 2000 környékén kezdődtek a panaszaim, akkor eseti jelleggel láttam rosszul. 2003-ban mentem először szemészhez, aki rejtett kancsalságot állapított meg. Kaptam szemüveget, ami igazából nem segített. 2006-ban összetörött a szemüvegem, amit hirtelenjében nem tudtam pótolni. Kb. 3 hónap alatt behúzott a jobb szemem, és mindig csak annyit vettem észre, hogy az egyik (jobb)szemem csukva. 2007 óta járok folyamatosan dokikhoz, akik igazándiból szervi okot nem találtak. Az állandó orvosom a hónap elején mondta, hogy mivel ennyi idő alatt nem javult a szemem műteni kellene. Eltérés fokát nem tudom, de a közeli kettőskép nél azt írták, hogy 30 PD-vel csökkenthető. Dr. Domsa Patríciához küldött a dokim, aki állítólag naponta csinál ilyen műtétet, Hallott róla valaki. Előre is köszi a válaszokat. Üdv.

2010. okt. 30. 11:59

Sziasztok!

Tegnap műtöttek :-)

Amint tudok többet írni,beszámolok!

Szép napot!

956. valaki001 (válaszként erre: 955. - Orsi cicuska)
2010. okt. 29. 22:57

arra vettél fel amit a 2. üzenetben küldtem?

mert az elsőben elirtam a cimet.

még nem jelzi nekem csak azért kérdem.

2010. okt. 29. 22:19
felvettelek msnre
2010. okt. 29. 22:19
Hol?
953. valaki001 (válaszként erre: 952. - Orsi cicuska)
2010. okt. 29. 22:14
megkaptad az üzenetemet ?
2010. okt. 28. 22:35
Csak annyit még hogy beszéltem 2emberrel és azt mondták hogy a nem lehet korrigálni a kancsal szemet kontaktlencsével... :S Most nemtudom... mi erről a véleményetek?? nekem a jobb szemem huz befele... :S
951. Orsi cicuska (válaszként erre: 950. - Valaki001)
2010. okt. 28. 22:05
köszönöm... annyit megteszel hogy küldesz 1képet hogy lássam a szemed?? ha nem gond... kösziii :)
2010. okt. 28. 22:03

Voltam moziba és igen, láttam a 3D-t.


Orsi, nekem Cooper Vision Biofinity a lencse márkája és 3 hónapra 10 ezer ft-ba kerül.

Miskolci optikában irattam fel.

2010. okt. 28. 14:52
A Sényi doktornőnek a naphegy klinikán van magánrendelése?
948. Orsi cicuska (válaszként erre: 947. - Valaki001)
2010. okt. 27. 22:03
Értem!! ÉS Te melyiket használod? Mennyibe kerül a 6dbos?? Ki irta fel neked?
947. valaki001 (válaszként erre: 946. - Orsi cicuska)
2010. okt. 27. 21:51

igen.

3 hónapra fogják neked is kiadni a lencsét ha beválik.

ami azt jelenti hogy 6 db lencse, 3 bal, 3 jobb.

2010. okt. 27. 21:46
És Te melyiket használod? havit?
❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook