Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( fórum

Mit lehet tenni kancsalság ellen?:( (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
1065. kaszimo
2011. jan. 28. 12:18
bocs, az elírásokért, gyorsan írtam...szorított az idő :)de remélem azért érthető...
1064. kaszimo
2011. jan. 28. 12:17
Ugyanazt mint az összes többi szemész...fog a kezében egy figurát, azt követned kell a szemeddel, ahogy mozgatja előtted...olvasnod kell a betűket, számokat a tábláról, egy vonalzószerű valamivel méricskél a szemed körül...mondja majd hogy nézz ude, nézz oda, nézz erre-nézz arra, persze mindezek előtt csinál egy laza púpillatágítást is, majd aztán megnézi a szemfeneket, ha van szemöveged, elkéri és megnézi milyen lencse van benne...majd ha úgy látja, akkor kiír műtétre, ha nem látja vészesnek a kancsalságot, akkor felír a szemüveget (ha már nem a jelenlegi lencséje) és közli veled ugyanazt a szöveget, amit olyan hosszú terjedelemben leírtam. Amit vagy elfogadsz vagy nem, ha nem, akkor marad Sényi doktornő meg az önmarcangolás...Remélem segítettem! Üdv!
2011. jan. 28. 09:52

helló

Hétföre kaptam idöpondot Szegedre Deák Andreához.

Valaki leirná hogy miket vizsgálgat a doktornő.

1062. kaszimo
2011. jan. 26. 12:09
Mindenkinek el kell fogadnia önmagát olyannak, amilyen...nincs csoda műtét, csoda lencse, csoda orvos...csak emberek vannak! Azt hiszem mindenkinek önmagában kell megvívnia a "harcot"...tegyük fel hogy 0%-os lesz a kancsalság, esztétikailag nem látszik, más embereknek nem tűnik fel...és attól sztereó látás lesz?! nem...a szemét még attól szemét marad hogy be söpörjük a szőnyeg alá! Nem mondom, bizonyos fokig jók ezek a műtétek, mert a korrekcióra szolgálnak,de másra nem...szerintem 101 műtét sem fogja helyre tenni a lelki békét, hogy ilyen szemmel kell nézni a világot. Első sorban mindenkinek önmagának kell megfelelnie és nem az élcelődő kritikákra adni, mert attól színes az élet hogy nem vagyunk egyformák....van színes ember, van sovány, van duci, van féllábú és van esztétikailag másmilyen szemmel néző ember is....itt mindenkit az utóbbi érint. Szerintem először mindenkinek el kell fogadnia önmagát és vmilyen szinten szeretnie magát és együtt kell evvel élni, akár tetszik, akár nem. Nem csak úgy kell erre tekinteni mint valami hátrányra, hanem ez tesz egyedivé és különleges emberré. Amint mondtam, nincs csoda orvos és csoda szemüveglencse...mind csak azt a célt szolgálja hogy egy picit esztétikailag javítson, de a belső elfogadást (ami a legfontosabb), azt mindenkinek önmagában kell feldolgoznia. Ha nem tudja valaki élvezni az életet és elfogadnia magát így, ahogy van, akkor szorongással és önértékelési zavarokkal fog küzdeni. Nem tud belenézni a másik szemébe...sokáig voltam így én is, kerestem a csoda orvost meg a csoda gyógymódot, de bizonyos dolgokat el kell fogadni és megtanulni együtt élni vele, mert így szép az élet hogy nem vagyunk egyformák. A csoda meg a gyógyír saját magadban van! Ezen gondolkozzon el mindenki! Legvégül egy idézettel zárom soraimat: "Panaszkodtam, hogy nincs cipőm, amíg nem találkoztam olyannal, akinek nincs lába!" (Perzsa közmondás)
1061. Tam1981 (válaszként erre: 1059. - Buganhegan)
2011. jan. 17. 22:37

Üdv. !!

Az első két műtéted mikor volt ??

Engem pont 1 éve műtöttek, de sajnos nem lett jó.

Talán az elején egy picit jobb volt, de most már ugyan olyan mint a műtét elött.

1060. 64089b6941 (válaszként erre: 1059. - Buganhegan)
2011. jan. 15. 13:30
Szia, írtam privit!
2011. jan. 14. 07:31

Sziasztok!

Régóta olvasom a fórumot és megdöbbentem, hogy mennyi embert érint a téma, többek között engem is. 2 napja műtöttek kancsalsággal, már harmadjára, remélem utoljára. Szegeden műtöttek és az egész kórházi személyzetnek hálával tartozom! Minden sorstársamat csak bátorítani tudom, hogy menjen el műttesse meg magát, hogy normális életet éljen. Most még fáj, szúr és iszonyatosan vörösek a szemeim, de bízom benne hogy hamarosan (tán 1 hét) és elmúlik. Sokáig vívódtam, hogy elmenjek-e a műtétre, de megtettem, örülök, hogy túl vagyok rajta és ti is tegyétek meg!!!

1058. nefre
2011. jan. 13. 16:45

sziasztok!

lassan 22 leszek és szeretném megműtetni én is a szememet,mert egyre erősebben fáj a fejem a kettőslátástól és a látásom is kezd romlani...

viszont keresgettem netten erről a sényi doktor nőről adatokat...

felnőtteket is műt?mert én mindenhol azt láttam kiírva hopgy gyermekszemész..és ha műt hogyan tudom elérni mert szintén láttam amikr a google-n kerestem h időpontot a rendelési idő alatt lehet kérni viszont amikor az ldalra rá akartam menni az nem töltődött be :S

valaki tudna esetleg segíteni, hogy hogyan tudnám felvenni a kapcsolatot ezzel a doktornővel? az oké hogy bemegyek a kórházban deh ott is gondolom rendelési idő van és nem épp lakok közel pesthez :S

előre is köszi

2011. jan. 4. 19:48

Sziasztok!


Kicsi koromban nekem is volt kancsalság elleni műtétem meg takarni is kellett a szemem.Nem tudom,miért és mitől alakult ki,de egyik szemem jobban kidülled,mint a másik.De nem így születtem!Nem vészes,de engem zavar.Szeretnék kontaktlencsét,de emiatt,nem merem eldobni a szemüveget.Minden fényképen látom ezt a hibámat,számomra elég önbizalom romboló.Köztetek is van,aki ilyennel küzd?Mit tettetek ellene?Jó lenne valami segítség!

1056. viktorrrr
2011. jan. 3. 17:32

köszönöm:)

háát igy nem tűnik olyan vészesnek..túlélhető:)

2011. jan. 3. 17:08

A varratot nem szedik ki, egy felszívódó anyagból van ami jó esetben idővel tünetmentesen felszívódik a szervezetedben, rosszabbik esetben olyan hupli keletkezik mint nekem.

Ha műtétre adod a fejed csak és kizárólag altatásos formáját válaszd ha nem akarsz a fájdalomtól a műtőasztalra csinálni..

Műtét előtt megvizsgálnak, az érintett szemen nyomáspróbát és egyéb vizsgálatokat csinálnak. Befekszel a kórterembe a műtét napján, kapsz egy kis nyugtatód betolnak a műtőbe elaltatnak, 10-15perc a műtét felébresztenek visszatolnak a szobába, alszol ha tudsz majd vérbe lábadt feldagadt szemmel felébredsz. Másnap mész haza. Hetekig véres-vörös-rózsaszín árnyalatú lesz a szemed.

1054. viktorrrr (válaszként erre: 201. - H_eszti91)
2011. jan. 2. 22:03
Szia Eszti.Olvassgattam a hozzászólásaid között:D.Érdekelne h a szemedbe kaptál injekciót?Műtét közben elaltattak?Gondolom a varrat kiszedése nem lehetett kellemes.
1053. viktorrrr
2011. jan. 2. 21:52

köszönöm.

Valaki leirná hogyan is zajlik egy ilyen műtét?Még konkrétan nem határoztam el magam..

2011. jan. 2. 19:05
Nem kell... elmész sényi doktornőhöz tömő utcai klinikára ami Tb-s és ott beszélitek meg a műtétet :)
1051. viktorrrr
2011. jan. 2. 12:07
előre is köszönöm a válaszokat
1050. viktorrrr
2011. jan. 2. 12:04

Sziasztok!!

18 éves vagyok..a bal szemem kancsal.

visszaolvasgattam picit és látom hogy pozitiv véleményetek van a Tömő utcai klinikával szemben.

Érdeklődni szeretnék,hogy milyen költségekkel járna egy esztétikai műtét..olvastam h ha Budapesten végeznék el ingyenes lenne..ebben az esetben a műtét előtti vizsgálatokat kellene kifizetnem?

2010. dec. 29. 21:10
ha tükörbe nézek szerintem jobban látszik hogy a szemem behuz... amugy szerintem jobban kihuzza a lencse... az igaz hogy tükörbe jobban látszik?
1048. szegedboy-- (válaszként erre: 1046. - Orsi cicuska)
2010. dec. 29. 18:47
Nekem a lencse a tórikus érték miatt húzza ki a szemem, szerintem ebben a dipotriának nem sok szerepe van. Szerintem ha most nem húzza ki a szemed a lencse, akkor később sem fogja:(:(:(
1047. valaki001 (válaszként erre: 1046. - Orsi cicuska)
2010. dec. 29. 12:36
azért még hordjad lehet kell neki pár nap és javul valamennyit.
2010. dec. 28. 21:40
Ez már végleges és ez sem huzza ki a szemem annyira... kivagyok már... nemtudom hanyas lencsét kellene hordanom hogy kihuzza...
1045. valaki001 (válaszként erre: 1044. - Orsi cicuska)
2010. dec. 27. 22:53

nekem 0.25 rengeteget segített.

próbáld ki sokat nem veszíthetsz vele főleg ha próbalencsét kérsz :)

1044. Orsi cicuska (válaszként erre: 1041. - Valaki001)
2010. dec. 26. 18:49
tényleg kihuzhatja a szemem a 2.75ös helyett a 3as lencse?
2010. dec. 26. 18:48
szemcsibe csak ritkán látszott..
2010. dec. 26. 18:28
akkor jó :) mert holnap megyek a végleges lencséért és az nem 2.75ös lesz hanem 3as :)
1041. valaki001 (válaszként erre: 1040. - 2202a9e27c)
2010. dec. 25. 23:20

lehet hogy erősebb kell , nem mindig az húzza ki amiben pl a legélesebben lát az ember.

0.25 dioptria is rengeteget változtathat a szemen !

1040. 2202a9e27c (válaszként erre: 1038. - Orsi cicuska)
2010. dec. 25. 08:59

Szia a kontaktlencse nem fogja kihúzni a szemed .Az

csak speciális lencsével lehet szemüveggel. Max a műtét segíthet

1039. dem1982 (válaszként erre: 1038. - Orsi cicuska)
2010. dec. 25. 07:53
szemüvegben látszik?
2010. dec. 21. 17:46

Sziasztok!

Voltam kontaktlecsét csináltatni és kb még egy órája sincs benne a szemembe, de nem látom hogy nagyon kihuzná... az lehet hogy még nem szokott hozzá a szemem?? Mert 20éve mindennap szemüveget hordok meg amikor irattam uj szemüveget (4éve azóta nem változott a dioptria) akkor se huzta ki a szemem rögtön, csak később huzta helyre... :S

2010. dec. 16. 21:05

heloohelo! :)


Nagyon régen nem jártam erre, bevallom nem is olvasgattam az utóbbi időben a fórumot, de mégcsak a hoxa közelében sem jártam.:S


Látom gyarapodtunk szép számmal aminek örülök is meg nem is. Sokan küszködünk ezzel a témával akkor.:(


Dióhájban rólam... a helyzet változatlan.


Bal szemem lett műtve ugye (negyedszer) Valamit segített de nem lett tökéletes, főleg ha jobbra nézek akkor lemarad a bal és bandzsít. Nagyobb baj ennél az, hogy a műtét után nekem egy heg-illetve kis daganat (ciszta) maradt a műtött felületen, emiatt be van gyulladva-vörösödve a szemem és van rajta egy fehér kis dudor, ami nagyon idegesítő mert látszik közelről. Képeken jól látszik, igaz azok az 5. "cisztaeltávolító" műtét előtt és után készültek de mondhatni ugyanez az állapot uralkodik most is. Januárban megyek kontrollra, de már sok jót nem várok, már belefáradtam az egészbe. El kell fogadni hogy ez ilyen és így is marad. Illetve azért azzal a dudorral kellene valamit kezdeni mert az nagyon zavar...


Hirtelen ennyit gondoltam írni egy rövid helyzetjelentés gyanánt! :)

1036. Orsi cicuska (válaszként erre: 1035. - Jatszolany.)
2010. dec. 14. 18:29
Szia! Nekem is váltott a kancsalságom, nekem mondjuk +os de én is most intézem a lencsém. Lehet -os lencséd is... :)
❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook